Чоловічі, жіночі та дитячі бандани своїми руками на голову

muzhskie, zhenskie i detskie bandany svoimi rukami na golovu563 Чоловічі, жіночі та дитячі бандани своїми руками на головуБандана — універсальний головного убору, підходить практично всім. Спочатку її використовували для захисту обличчя та голови від піску і палючого сонця. В даний час, це не просто головний убір, але і модний аксесуар. А ще ці головні убори замість традиційної шапочки стали використовувати в екіпіровці представники деяких професій, наприклад, голову хірурга частенько прикрашає медична бандана, а кухарі – кухарська. Вибрати бандану можна на будь-який смак, різних забарвлень з будь-яких матеріалів. А можна зшити своїми руками.

Види бандан

  • Класична . Квадрат з бавовняної тканини. І чоловіча і жіноча носити на голові однаково. Жіночний і практичний варіант у вигляді вузького обруча, підтримує волосся. Що дуже зручно під час вітру.
  • Трансформер. В потиличній частині зібрана на гумку, верхня частина може розгортатися як капюшон.
  • Бандана на зав’язках.
  • Бандана-бафф або труба. Універсальна пов’язка з еластичного матеріалу, популярна у спортсменів. Може використовуватися як пов’язка на голову, шарф або маска для обличчя.

Способів зав’язати хустку багато. Для класичного треба просто скласти хустку трикутником, вільно накинути на голову і зав’язати вузлом на потилиці.

В ретро стилі. Складається трикутником, але основу косинки розташовується на потилиці. Краї хустки зав’язуються зверху на голові, хвостик ховається у вузлик.

Піратський варіант. Складена в трикутник бандана прикладається підставою на лоб близько до брів. Кінці обертаються навколо голови і зав’язуються. Такий варіант подобається хлопчикам. Жіночий варіант «піратки». Хустку, складений трикутником, але основу косинки розташувати збоку біля вуха. Вільні кінці зав’язати з протилежного боку , формуючи вільний вузол.

Крім традиційних способів, бандану можна пов’язати як напульсник. Скласти хустку кілька разів, до отримання щільного прямокутника, носити на зап’ясті.

На шиї по-ковбойськи. Скласти хустку трикутником, кінці завести за шию. Зробити невеликий залом в підставі трикутника під шиєю.

Як зшити класичну бандану

Універсальний і найпопулярніший варіант головного убору, який віддають перевагу чоловіки, підійде і жінкам та дітям. Мірка для побудови-окружність голови, укладена в квадрат. Класичні розміри для дітей 50х50 см, на дорослого 60х60 см. І 70х70 см для великих розмірів

  • Квадрат тканини потрібного розміру +1 см на підгин.
  • Ножиці.
  • Шпильки, голки і нитки.

Ось і все, що необхідно для виготовлення класичної бандани на голову. Рівномірно підігнути краї по периметру підготовленого відрізу, формуючи закритий край. Намітати і прострочіть на швейній машині. Носити таку бандану можна не тільки на голові, але і використовувати як захист для особи, на руці і навіть на джинсах.

Як зшити жіночу бандану на гумці

muzhskie, zhenskie i detskie bandany svoimi rukami na golovu564 Чоловічі, жіночі та дитячі бандани своїми руками на головуГоловна мірка — обхват голови. Викрійка бандани будується з двох частин : основна частина 38 на 18 см і смуга 28 на 10 див.

Смугу з вузької сторони підшити на 1 см. Скласти «обличчям вниз», зшити довгий край і вивернути «на обличчя». В отриману стрічку вставити гумку. Її довжина повинна бути коротше в 2 рази, ніж сама смуга. В кілька стібків, зафіксувати гумку в стрічці.

Основну частину скласти «гармошкою». Край вкласти в заздалегідь зшиту стрічку. З іншого стороною зробити теж. Прошити ці краї на машинці. Жіноча футбольна готова! Виконана з легких яскравих тканин, буде відмінно поєднуватися з джинсовими нарядами і літніми сарафанами.

Як зробити піратську бандану з футболки

Бандану для хлопчика легко зшити з обридлої футболки. З підготовленого матеріалу вирізати квадрат, як для класичною косинки. Прикрасити піратської символікою.

Варіант складніше для маленького пірата до 1 року. Для побудови викрійки потрібно два виміру. Обхват голови ОГ і довжина від вуха до вуха УУ. У прикладі використовуються значення Обхват голови( ОГ) рівний 50 см і Довжина від вуха до вуха(УУ) 34 див.

Викрійка складається з трьох деталей

  1. muzhskie, zhenskie i detskie bandany svoimi rukami na golovu565 Чоловічі, жіночі та дитячі бандани своїми руками на головуЗав’язки. Розраховуються по обхвату голови плюс 30 см( 80 см). Ширина 12 див. Припуск на шви 1-1,5 см.
  2. Центральна частина. Ширина 8 см, звужується до країв до 6см. Довжина деталі 22 см обчислюється із Довжина від вуха до вуха мінус 12 см(ширина однієї смужки зав’язок)
  3. Боковинки. Зовнішній край дорівнює 22 див. Визначається по довжині другої деталі бандани. Радіус дорівнює 7 см . Розрахунок такий УУ(34 см) мінус ширина 1-ї деталі(12 см) і мінус ширини 2-ї деталі(8 см). Довжина по периметру 19 див. Розраховує з ОГ мінус довжина деталі, помножена на 2.

Викроєні деталі зшиваються по порядку. Боковинки з центральною частиною. Деталь зав’язки скласти удвічі і прикласти до готового основи бандани так, щоб частина підстави сховалася під ними. Сколоти шпильками, намітати і прострочити. Прикрасити піратської символікою або як захоче маленький бешкетник. За таким же принципом можна зшити головний убір і для дівчинки з козирком. Попередньо деталі козирка проклеїти флизерином для щільності.

Як зробити бандану – бафф з трикотажу

muzhskie, zhenskie i detskie bandany svoimi rukami na golovu566 Чоловічі, жіночі та дитячі бандани своїми руками на головуЯк зшити бандану-бафф для спорту й повсякденної носки? Зовсім нескладно. Таку модель можна зшити навіть з обридлої футболки. Для дітей розміри 24 на 40 см, на дорослого 50 на 26 див. Для виготовлення буде потрібно трохи більше метра тканини. Вирізати прямокутник в два рази більше зазначених розмірів. Скласти удвічі і прострочити на машині. Попередньо можна обробити краї оверлком. Виконана з теплого матеріалу, така модель захистить обличчя від морозу і вітру. Та й дітей не доведеться довго вмовляти надіти таку оригінальну шапку.

З футболки також вийде відмінна бандана для дівчинки. З підготовленого матеріалу вирізати два прямокутника. Великий підстави для косинки 30 на 45 см і менше для планки 8 на 10 см. Великий прямокутник з коротких сторін призібрати на нитку і затягнути, зменшивши таким способом до 3 див. На другий заготівлі з вузьких сторін, відзначити середину крейдою. По периметру відкласти припуски на шви близько 1 див. Обидві заготовки поєднати з лицьового боку, закріпити шпильками і прошити. В планку вставити гумку і зашити потайним швом.

Із запропонованих варіантів видно, що виготовлення бандани не потребує дорогих матеріалів, особливих умінь і багато часу. Для дітей варто вибирати натуральні тканини. Добре підійде бавовна, бязь або ситець. Перед пошиттям тканина варто випрати, щоб вона дала природну усадку. Чоловічі і жіночі моделі можуть бути виконані з трикотажу, джинса і навіть шкіри. А з чого робити зимову бандану? Її можна зв’язати гачком або на спицях з теплою пряжі, або пошити з теплого трикотажу, замші або хутра.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками