Чоловічий светр, пов’язаний гачком, викрійки та схеми його в’язання

muzhskojj sviter, svyazannyjj kryuchkom, vykrojjki i skhemy ego vyazaniya258 Чоловічий светр, повязаний гачком, викрійки та схеми його вязанняЗ настанням холодів кожна людина починає більше думати про теплий одяг. У її число входять джемпери, светри і кофти. Також це може бути вязаний кардиган, жакет або водолазка з горлом. Дуже приємно носити річ, коли вона нова. А буде вдвічі приємніше і тепліше, якщо таку річ зв’язала, наприклад, улюблена дружина.

Щоб зв’язати светр для чоловіка, можна використовувати спиці або гачок. Оскільки, в інтернеті багато інформації про товари для чоловіків, пов’язаних спицями, то у цій статті розглянемо, як за допомогою гачка зв’язати светр для чоловіка.

Для початківців краще використовувати нескладну в’язку, тоді більше шансів не закинути, заплутавшись, свій перший досвід у в’язанні, а дов’язати виріб до кінця і подарувати пов’язаний з любов’ю теплий светр чоловікові або своєму хлопцеві. В допомогу вам наші редактори підготували фото моделей, інструкції, викрійки і відео з мк.

Як зв’язати светр гачком

Речі, зв’язані гачком, виглядають дуже ефектно. До того ж вони набагато практичніше, ніж ті, що пов’язані спицями – вони не так деформуються при пранні. Кожна річ, пов’язана своїми руками – унікальна. Навіть якщо одна майстриня плете дві речі одним гачком, одними нитками і одним візерунком, то речі виходять ексклюзивними.

Якщо ви навчитеся в’язати гачком чоловічий пуловер, то річ вийде воістину унікальною, а образ – неповторним. Це відноситься і до жіночого светру. Адже можна в’язати як светр гачком жіночий, так і чоловічий. Для цього потрібно освоїти всі види петель:

 • повітряна;
 • повітряна з накидом;
 • стовпчик;
 • стовпчик з накидом;
 • стовпчик з двома накидами.

Зустрічаються і рідкісні петлі, але в основному всі візерунки в’яжуться цими петлями та їх поєднанням. Схеми, надані до узору, майже завжди йдуть з описом.

Викрійка светри

muzhskojj sviter, svyazannyjj kryuchkom, vykrojjki i skhemy ego vyazaniya259 Чоловічий светр, повязаний гачком, викрійки та схеми його вязанняВизначившись з моделлю чоловічого светри, треба купити нитки. Чим товще будуть нитки, тим товщі потрібно вибирати гачок. Вив’язуючи з товстої пряжі великі петлі, отримуємо об’ємне і м’яке виріб. Якщо для в’язання використовувати тонкі нитки, то їх піде набагато більше, а разом з ними і часу для в’язання виробу потрібно більше.

Щоб зв’язати пуловер потрібного розміру (не менше і не більше), необхідно зняти мірки і зробити викрійку. Якщо це модель класичного прямого пуловера, то потрібні наступні мірки:

 • обхват грудей;
 • обхват стегон;
 • довжина плеча;
 • довжина виробу;
 • довжина рукава;
 • обхват шиї.

На підставі отриманих даних будуємо викрійку, за якою, в подальшому, буде регулярно йти примірка.

Светр гачком

Зв’язати джемпер гачком можна як знизу, так і від горловини. Це стосується як жіночого, так і чоловічого вироби. Якщо джемпер в’яжеться знизу, то кожна його частина буде в’язатися окремо; а якщо розглядати варіант в’язання від горловини, то в роботу відразу буде весь виріб. В останньому випадку – виріз мисика або V-подібний виріз не вийде.

Роботу починаємо з гумки, яку в’яжемо перпендикулярно самому пуловеру. Робимо ланцюжок з повітряних петель, довжина якої повинна бути трохи вище висоти гумки в готовому вигляді – 8-10 см. В’яжеться простий стовпчик без накиду в передню частину петельки. В кінці ряду робиться повітряна петля, і наступний ряд в’яжеться тим же стовпчиком без накиду, тільки в задню частину петельки. Завдяки такому в’язання, ми отримуємо прекрасну гумку для пуловера, яка не буде розтягуватися. Її довжина відповідає половині обхвату стегон.

muzhskojj sviter, svyazannyjj kryuchkom, vykrojjki i skhemy ego vyazaniya260 Чоловічий светр, повязаний гачком, викрійки та схеми його вязанняСпинку і передню частину чоловічого пуловера можна в’язати візерунком, а можна простими стовпчиками. Робота після гумки триває гачком на розмір товщі. У першому ряду робляться збільшення петель, через рівні проміжки, але нечасто. Полотно в’яжеться прямокутної форми до пройми рукава. Потім кількість петель у ряді стає менше, так як з двох сторін оформляється пройма. Коли деталь по довжині досягне горловини, певну кількість петель посередині вироби для неї залишаються не провязанными. Два плеча до потрібної висоти в’яжуться окремо.

Рукава починають в’язати з такою ж гумки. Після неї в’яжуть основний візерунок, не забуваючи робити надбавки на початку і в кінці ряду для розширення. Маючи викрійку рукава, можна правильно розрахувати кількість рядів між прирощеннями.

Збірка готових деталей пуловера здійснюється після їх пропарювання. Вони зшиваються такою ж ниткою, як і в’язалися. Потім потрібно обв’язати горловину простими стовпчиками без накиду.

Ось такий простий виходить светр, якщо всі його деталі в’язати за викройкою. Схема до такого простого візерунка гачком не потрібно. До цієї моделі светри підійде і V-подібна горловина.

Чоловічий светр гачком. Модель демісезонного пуловера

muzhskojj sviter, svyazannyjj kryuchkom, vykrojjki i skhemy ego vyazaniya261 Чоловічий светр, повязаний гачком, викрійки та схеми його вязанняТакий виріб в’яжеться простими нитками, 100% мерсеризує бавовна. Модель відноситься до стилю унісекс, вважається молодіжної.

Як завжди, згідно з розмірами, які потрібно зробити викрійки всіх деталей.

Далі в’яжеться зразок візерунка, і проводяться всі розрахунки. З цієї пряжею потрібно бути обережною, так як після прання виріб може дати усадку.

Зразок:

 • 1 ряд: повітряні петлі.
 • Далі, 3 стовпчики з накидом над трьома повітряними петлями, ланцюжок з 5 повітряних петель. Потім 3 стовпчики з накидом, але через 5 петель ланцюжка.
 • Над стовпчиками з накидом в’яжуться стовпчики з накидом, і над ланцюжок з повітряних петель – така ж ланцюжок з 5 повітряних петель.

Якщо ви спробуєте зв’язати такий зразок, то зрозумієте, що це дуже просто. Схема буде потрібна тільки для зразка, для перших рядів. Оскільки кожен ряд схеми – однаковий, то і особливо запам’ятовувати її не доведеться. Приступайте до роботи.

Спинка. Ця модель в’яжеться без гумки. Робота починається з ланцюжка повітряних петель, яку потрібно правильно розрахувати, з урахуванням того, що виріб з цих ниток обов’язково дасть усадку. Прямокутне полотно в’яжеться до потрібної довжини виробу.

Перед. Все так само, як і для спинки, але буде виріз горловини, для якого певна кількість середніх петель залишається не провязанным. Далі дві половинки переду в’яжуться окремо. На певній висоті робиться напівкругле заокруглене з двох боків горловини.

Рукава. В’язання починається з ланцюжка повітряних петель, після яких в’яжеться основний візерунок. Згідно викрійці рукав повинен бути трапецієподібним. Для цього, потрібно на певній висоті робити надбавки петель з двох сторін рукава. Полотно рукава вважається готовим, коли деталь досягає певної висоти.

Збірка. Потрібно зшити бічні і плечові шви, зшити і вшити рукав його в пройму. Оформити виріз горловини простим стовпчиком без накиду. Для теплого об’ємного светри підійде товста пряжа, а для літа – краще брати бавовна. В залежності від того, для якого сезону в’яжеться светр, підбирається і схема візерунка. Оцінити виріб чоловік зможе тільки після того, як почне його носити. Гачок для роботи краще вибирати з плоскою ручкою, так пальці будуть менше втомлюватися.

Для в’язання джемпера можна використовувати два і більше кольорів. При цьому необов’язково вив’язувати складний орнамент.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками