Чотки фото 🥝 як робити перекидні буддійські з намистин

chetki foto 🥝 kak delat perekidnye buddijjskie iz busin837 Чотки фото 🥝 як робити перекидні буддійські з намистинКожна людина має улюблене заняття, хобі. Хтось любить співати, хтось захоплюється історією, хто любить плести різні штучки, а хтось, взагалі, головою, душею і тілом занурений в релігію і пізнання самого себе. А що якщо поєднати останні 2 пункту: плетіння і релігію…

Так! Саме воно! Сьогодні ми поговоримо про вервиці, які стали популярні серед людей різних релігій. Ми розповімо про їх походження і призначення, а так само детально розпишемо, як їх зробити самостійно.

Що таке чотки? Їх історія

chetki foto 🥝 kak delat perekidnye buddijjskie iz busin838 Чотки фото 🥝 як робити перекидні буддійські з намистинВ уявленні багатьох людей чотки є обов’язковим атрибутом якоїсь релігії. Відомо, що їх використовують для отсчитывания поклонів під час молитви. Часто можна побачити на вулиці, наприклад, мусульманина з чотками. У деяких з нас навіть вони з людьми даної релігії і асоціюються. Але це стереотип. Даний виріб бере свої витоки зовсім з іншого культу.

Чотки взяли свій початок ще до нашої ери в Індії. Саме з її Північної частини буддійські чотки перейшли на гарячий Близький Схід, звідти потрапили в квітучу Європу, а потім поширилися по всьому світу. Вони отримали широке застосування серед представників різних віросповідань таких, як: буддизм, індуїзм, іслам і християнство.

Якщо на вервиці дивитися очима людини, далекої від релігії, то з вигляду всі вони чимось схожі. Адже всі вони складаються з бусинок і пензликів. Але насправді, відрізняються за кількістю намистин, ланок, по виду роздільників і символу тієї релігії, до якої вони належать. До речі, мало хто знає, що якими б не були чотки — мусульманські, тибетські, православні чи буддійські — вони повинні бути виготовлені виключно з натуральних матеріалів і з дотриманням певних правил. У цьому випадку даний атрибут буде служити талісманом для його господаря. Морський натуральний матеріал для чоток — корал. Чотки бувають виготовлені з намистин, і плетені. Для плетіння чоток існує особлива схема.

Найдавнішими і відомими можна вважати буддійські чотки. Робляться вони з намистин, нанизаних на нитку або волосінь , і з’єднаних в коло. При цьому вважається, що кількість намистин, повинно бути, кратне 9. Найчастіше чотки складаються з 108 намистин. І цьому є 2 пояснення:

 1. Це кількість земних бажань, які псують душу;
 2. Перемноживши кількість планет, і кількість знаків зодіаку; або кількість чвертей Місяця і місячних сузір’їв, виходить: 9 * 12 = 108 і 4 * 27 = 108.

Індуїстські чотки – чи мала, джапа малі — інструмент для рахунку мантр. Зазвичай містять 108, 54 або 50 (по числу букв індійського алфавіту) зерен бус.

Православні чотки зазвичай містять 33 зерна — за кількістю років, прожитих на землі Спасителем.

Перекидні вервиця – це одна з класичних різновидів, що відрізняються специфічною витягнутою формою. Вони являють собою плоску стрічку, на яку нанизані невеликі прямокутники, відокремлюються один від одного компактними кульками. Найчастіше вони включають 13 таких елементів, але зустрічаються варіанти з 8, 10 або 12 складовими. Найбільш поширені чотки з 13 частинами.

Якщо мова йде про буддизм, то не обійтися без символу жіночого і чоловічого начал, який розташований на кінці чоток. Цей символ позначає зародження життя. Пензлик для буддиста – як хрестик для християнина, який означає початок і кінець, народження і смерть. Ще для буддистів вона позначає вічне життя і нагадування про сенс життя та здійсненні релігійних ритуалів.

Галерея: буддійські чотки своїми руками (25 фото)

Як користуватися?

Зі шкільних уроків з анатомії відомо, що саме на кінцях пальців зосереджені нервові закінчення, пов’язані з мозковим центром. Наприклад, даючи маленьким дітям дрібні предмети, ми розвиваємо їх моторику рук, а, отже, і їх мозкову діяльність. Великі китайці вже в давні часи використовували горіхи для зняття стресів, перекочуючи їх пальцями.

Чотки працюють за тим же принципом. Перебираючи їх різними пальцями, ми з вами можемо впливати на наш організм, на емоційний і духовний стан.

На цьому навіть заснована японська терапія. Приміром, використовуючи великий і вказівний пальці, ви можете справитися з головним болем і проблемами дихання. Залучаючи середній палець, ви зможете позбутися від депресії. Підвищити стійкість організму до перепадів тиску і магнітним бурям допоможе безіменний палець. Щоб поліпшити роботу внутрішніх органів, можна задіяти долоню.

» Щоб насолоджуватися хорошим здоров’ям, щоб створити справжнє щастя для своєї родини, щоб принести мир всім, потрібно спочатку приборкати і контролювати свій власний розум. Якщо людина може керувати своєю свідомістю, то він зможе знайти шлях до Просвітлення і вся мудрість і доброчесність, природно, прийдуть до нього». (Будда)

Робимо буддійські чотки своїми руками

chetki foto 🥝 kak delat perekidnye buddijjskie iz busin839 Чотки фото 🥝 як робити перекидні буддійські з намистинСучасні люди використовують їх як аксесуар, що підкреслює образ або ж просто для заспокоєння нервів, перебираючи намистинки в руках. Чотки можуть стати прекрасним подарунком чи сувеніром для ваших рідних і близьких.

Як і з чого робляться буддійські чотки:

Як говорилося раніше, робляться чотки з природних матеріалів. Вони бувають на будь-який смак і колір з різних видів дерев, каменів, дорогоцінних металів, органічного скла і навіть хліба.

Матеріал підбирається виходячи з мети майбутнього господаря:

 • Якщо ви хочете, щоб відлякати злих духів або позбавитися від поганого впливу, то краще всього підійде ялівець;
 • Якщо у вас з’явилися якісь перешкоди в житті, то чотки найкраще робити з перлів або гірського кришталю. Також даний матеріал підійде для підвищення імунітету;
 • Для збільшення тривалості життя, мудрості і духовного розвитку підбираються чотки з насіння лотоса, бурштину і навіть із золота, міді або срібла.
 • З кедра — допоможуть зняти головний біль, знизити тиск, поліпшити сон і ваші сновидіння.
 • Чотки могли застосовуватись і в якості реального зброї. Існують чіткі із зернами з металу, є гнучким холодною зброєю ударно-яка дробить дії, по техніці близьким до бойових ланцюгах.

Чотки мають специфічну структуру:

 • Намистини;
 • Намистини-роздільники на певних інтервалах;
 • Нитка або товста волосінь;
 • Вузли між намистинами;
 • Намистина-гуру;
 • Пензлик.

Отже, щоб правильно зробити чотки, нам знадобляться 107 намистинок (бажано одного розміру), нитки, мотузки (для пензлика), одна намистинка, яка відрізняється великим розміром від інших, а ще ножиці і клей.

Приступимо до виготовлення виробу

chetki foto 🥝 kak delat perekidnye buddijjskie iz busin840 Чотки фото 🥝 як робити перекидні буддійські з намистин

 • Щоб зібрати чотки, для початку потрібно взяти 107 бусинок і нанизати їх на нитку (якщо у вас не виявилося шовкової нитки, можна використовувати волосінь або будь-яку іншу нитку, тільки щільну і попередньо оброблену милом);
 • При цьому після кожної намистинки зав’язуємо вузол (символізує зв’язок зі всесвіту і допомагає сконцентруватися на медитації);
 • Після того як нанизали, потрібно протягнути кінці нитки через гуру-намистину (намистина більшого розміру);
 • Отриману конструкцію закріплюємо простими вузлами;
 • Закріплюємо пензлик таким же способом.

Найголовніший атрибутом є кінець чоток. У християн – хрестик з пензликом, у мусульман – камінь з пензликом, а ось у буддистів – дві пензлика з намистинами.

Для того щоб виготовити пензлик, ми обмотує нитку навколо трьох пальців (обмотувати можна що завгодно, головне, в результаті отримати акуратний гурток з пучка ниток); намотавши, знімаємо утворене щільне кільце; одну сторону перев’язуємо нитками, іншу – розрізаємо навпіл; так як кінчики у пензлика вийшли нерівні, то треба їх трохи підстригти, тим самим підрівняти ножицями «хвостик»; але при цьому потрібно залишити по одній нитці довшим на кожній пензлика, щоб прикріпити до них по одній бусинки; закріплюємо їх вузликами; для міцності можна закріпити вузлики ще і клеєм (за необхідності). І, вуа ля, виріб готовий!

Як бачите, необов’язково купувати чотки в сувенірних крамницях. Їх можна зробити своїми руками в домашніх умовах. Досить лише обзавестися необхідними матеріалами (залежно чому ваші чотки будуть оберігати) і зробити унікальний виріб, яке навряд чи б ви могли купити десь. Головне – слідувати інструкції і збирати виріб від душі! Тоді у вас все обов’язково вийде, навіть не сумнівайтеся!

Також пропонуємо вам подивитися відео, в якому розповідається, як зробити чотки своїми руками в домашніх умовах:

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками