Чохли на диван і крісла 🥝 як зшити самому накидки на меблі, на підлокітники, як зробити еврочехол, пошити кутовий, на гумці, фото

Красиві дивани є не у всіх будинках. А все тому, що багато людей не вміють за ними доглядати. Чохол на диван – це вихід, тим більше, що зшити його можна своїми руками. І не важливо, яка саме меблі вдома, крісло або сольста. Завжди можна знайти легкий спосіб самому пошити або зв’язати покривало, накидку, клік-кляк, чохли на гумці і т. д.

chekhly na divan i kresla 🥝 kak sshit samomu nakidki na mebel, na podlokotniki, kak sdelat evrochekhol, poshit uglovojj, na rezinke, foto397 Чохли на диван і крісла 🥝 як зшити самому накидки на меблі, на підлокітники, як зробити еврочехол, пошити кутовий, на гумці, фото

Чохол на диван – це вихід, тим більше, що зшити його можна своїми руками

Чохол на диван: як зшити своїми руками – легкий спосіб

Якою б не була тканина на дивані, вона потребує своєчасної заміни, інакше меблі втратить свій презентабельний вигляд.

Отже, майстер-клас з пошиття такого чохла:

 1. Для початку потрібно виміряти меблі. Вимірюється відстань від підлоги до вершини вироби, а також від статі і вздовж нього. Потім слід додати всі відстані і помножити суму на 2. Для чого? Це дасть уявлення про те, скільки тканини знадобиться і якого розміру повинна бути викрійка.
 2. На другому етапі відбувається підготовка матеріалу. М’яку тканину слід розкроїти, але вона повинна бути выстирана і висушена. Можна використовувати пральну машину. Перш, ніж приступити до роботи, матеріал варто пропрасувати праскою. Якщо цього не зробити, то чохол буде зморщеним.
 3. Після цього створюється шаблон майбутнього виробу. Тканину необхідно драпірувати або марлею або папером. Потім потрібно намалювати крейдою місця для ручок, спини, місць сидінь і т. д. Тоді з допомогою ножиць вирізаються обведені шаблони.
 4. На цьому етапі всі деталі повинні симетрично прикластися один до одного, щоб їх можна було зшити. Для зручності варто використовувати шпильки, але кріпити їх треба на внутрішній стороні виробу. Завдяки цьому у чохла створиться форма.
 5. Потім частини зшиваються між собою. Слід використовувати швейну машинку, так як якщо зшивати щільну тканину вручну, то деталі напевно не скріпити, як слід. Як варіант, виріб може порватися по шву.
 6. Щоб надати виробу закінчений вигляд, слід підшити його кінці. Рекомендується час від часу зупинятися, щоб переконатися в тому, що шов йде строго по намальованій крейдою лінії.

На останньому етапі виріб слід приміряти. Готовий чохол поміщається на диван. Звернувши на нього увагу, можна визначити, де він був зшитий нерівно.

Галерея: чохол на диван своїми руками (25 фото)

Як зшити чохол на диван за вечір (відео)

Як зшити чохол на кутовий диван?

 1. Кутовий диванний чохол шиємо аналогічно. Так само можна зшити чохол для кухонного куточка. Насамперед слід вибрати тканину. Вона повинна бути достатньо щільною і зручною для сидіння. Не рекомендується купувати дуже дорогий матеріал, так як його час від часу доведеться прати.
 2. Щоб напевно придбати матеріал, відповідний за розміром дивана, варто купувати більше, так як, роблячи викрійку, можна помилитися. Це потрібно мати на увазі.
 3. Кут меблів вимірюється по діагоналі. Також необхідно зняти мірки по довжині і ширині дивана.
 4. Після цього робиться викрійка. Викрійка повинна відповідати шаблону. Для зручності можна обводити шаблон крейдою, так як його потім легко можна буде стерти.
 5. Для кожної викрійки робиться аналогічна. Вони обов’язково повинні бути симетричними. Якщо одна викрійка більше іншої, то її потрібно підрізати.
 6. Розмір викрійок повинен точно відповідати знятим мірками з дивана.
 7. Після цього основні частини чохла накидаються на диван, а зайва тканину кладе під подушки.

chekhly na divan i kresla 🥝 kak sshit samomu nakidki na mebel, na podlokotniki, kak sdelat evrochekhol, poshit uglovojj, na rezinke, foto398 Чохли на диван і крісла 🥝 як зшити самому накидки на меблі, на підлокітники, як зробити еврочехол, пошити кутовий, на гумці, фото

Щоб напевно придбати матеріал, відповідний за розміром дивана, варто купувати більше, так як, роблячи викрійку, можна помилитися

Як зшити чохол на диван з підлокітниками?

Меблі з підлокітниками також потребує чохлі.

Робиться він покроково:

 1. Насамперед потрібно вибрати матеріал для пошиття.
 2. Після цього з меблів мірки знімаються. Потрібно міряти не тільки довжину і ширину виробу, але і розмір підлокітників. Для зручності можна використовувати мірну стрічку. Обов’язково вимірюється ширина підлокітника. Що це за відрізок? Це відстань від підлоги до висоти підлокітника.
 3. Потім необхідно розкрити прокладку чохла.
 4. Окантовки прокладки пришиваються до чохла.
 5. Потім основні частини чохла розкриваються.
 6. Розкриваються і чехольние підлокітники. Вони кріпляться до дивана і розкриваються по всій поверхні підлокітника. Для розкриття їх довжини, необхідно зробити викрійку на 5-7 см більше, ніж необхідно.
 7. Прокладки накидаються на диван.

chekhly na divan i kresla 🥝 kak sshit samomu nakidki na mebel, na podlokotniki, kak sdelat evrochekhol, poshit uglovojj, na rezinke, foto399 Чохли на диван і крісла 🥝 як зшити самому накидки на меблі, на підлокітники, як зробити еврочехол, пошити кутовий, на гумці, фото

Меблі з підлокітниками також потребує чохлі

В кінці чохол надівається на диван, на підлокітники і сидіння.

Чохол на диван на гумці: інструкція

chekhly na divan i kresla 🥝 kak sshit samomu nakidki na mebel, na podlokotniki, kak sdelat evrochekhol, poshit uglovojj, na rezinke, foto400 Чохли на диван і крісла 🥝 як зшити самому накидки на меблі, на підлокітники, як зробити еврочехол, пошити кутовий, на гумці, фото

Якщо все пошиті деталі щільно прилягають до дивана, то можна вважати, що чохол добре пошитий

Спосіб пошиття:

 1. Коли тканина буде обрана, слід розрахувати розмір викрійок. Так як в кожну деталь для чохла буде вставлятися гумка, то виріб має бути на 5-7 см більше, ніж необхідно.
 2. З меблів мірки знімаються. Обов’язково потрібно вимірювати довжину і ширину дивана.
 3. Після того, як буде зроблена форма, потрібно пришити гумку, загнувши край тканини на виворітну сторону. Краще всього скористатися швейною машинкою, щоб гумка не вилізла, і чохол не втратив форму.
 4. Симетричні деталі зшиваються між собою.
 5. Після цього кожна готова деталь прикладається до меблів. Якщо яка-небудь з них більше або менше, ніж потрібно, то доведеться перешивати, адже резиночный чохол повинен щільно прилягати до меблів. Тому в даному способі дуже важливо правильно зняти мірки і зробити викрійку трохи більше, ніж потрібно за мірками.

Якщо все пошиті деталі щільно прилягають до дивана, то можна вважати, що чохол добре пошитий. Залишиться тільки надіти чохол на диван.

Шиємо еврочехол

Еврочехол шиється не складно, головне дотримуватися послідовність всіх пунктів плану:

 1. Коли тканина для пошиття буде обрана, слід виміряти довжину і ширину виробу. Щоб зробити викрійку для такого чохла, до кожної отриманої величині необхідно додати 10 див.
 2. Рядки швів повинні бути на вигинах.
 3. Цільний шматок оббивки повинен бути складений по ширині. Потім вирізують деталі на меблі, якщо є підлокітники і подушки, то тканини повинно бути більше.
 4. Місця відрізу зшиваються на підлогу см ближче від краю.
 5. У еврочехла повинні бути тасьми. Вона пришиваються до внутрішньої сторони виробу, а потім зв’язуються між собою.

Еврочехлы бувають різної форми. Даний спосіб вважається максимально простим.

Як зшити чохол для крісла?

 1. Робота повинна починається зі зняття мірок з крісла. Це потрібно робити для того, щоб знати, скільки тканини знадобиться купувати, а також для того, щоб визначити розмір викрійок.
 2. Після того, як буде виконано вимірювання, цифри записуються і множаться на 2. Саме стільки матеріалу знадобиться для шиття чохла.
 3. Тканину потрібно розкроїти. Такі деталі, як спинка і підлокітники з’єднуються. Шви повинна бути рівними.
 4. Чохол прикладається до крісла. Він повинен щільно лежати на ньому.

chekhly na divan i kresla 🥝 kak sshit samomu nakidki na mebel, na podlokotniki, kak sdelat evrochekhol, poshit uglovojj, na rezinke, foto401 Чохли на диван і крісла 🥝 як зшити самому накидки на меблі, на підлокітники, як зробити еврочехол, пошити кутовий, на гумці, фото

Робота повинна починається зі зняття мірок з крісла

Поради для пошиття чохлів

 • Щоб чохол не ковзав по меблях і міцно закріпився, варто використовувати ПВХ трубку і натягнути на неї чохол.
 • Усі вимірювання під час роботи повинні бути записані. Не рекомендується викидати ці дані, так як, можливо, в майбутньому знову з’явиться бажання зшити виріб повторно. Таким чином, людина заощадить свій час.
 • Якщо виріб вийшло більше, ніж потрібно, не обов’язково його перешивати! Не варто забувати про те, що зшити його ідеально за формою меблів не вийде. Так що якщо така ситуація сталася, потрібно просто підвернути чохол під край дивана.
 • Щоб зняти мірки з меблів, краще користуватися не лінійкою, а вимірювальної стрічкою. Так можна отримати більш точні результати.

Як зшити чохол на диван своїми руками (відео)

Необов’язково витрачати гроші для реконструкції своєї улюбленої меблів або на покупку нових виробів. Досить прикласти зусилля і зшити не тільки функціональний, але і красивий чохол.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками