Чохол на табуретку своїми руками: як пошити, викрійки накидок на табурети

chekhol na taburetku svoimi rukami: kak poshit, vykrojjki nakidok na taburety10 Чохол на табуретку своїми руками: як пошити, викрійки накидок на табуретиУ кожному помешканні є такий предмет меблів, як табуретка. Найчастіше це звичайне дерев’яне квадратне або кругленьке сидіння з ніжками. За допомогою цікавих саморобних чохлів на табуретки можна чудово прикрасити самий пересічний табурет і зробити з нього модну накидку для інтер’єру.

Витративши трохи часу можна змайструвати чохол або накидку хоч на табурет, хоч на банкетку, хоч на унітаз – ідеї широко представлені в інтернеті. Це може бути просто накладка, або можна обшити оббивкою круглий або прямокутний табурет, можна пов’язати її на спицях або гачком. У нашій статті ви знайдете інструкції для виготовлення чохла для табурета покроково, до ваших послуг — майстер класи та навчальне відео.

Існують такі техніки створення накидок:

 • Створені накидки з тканини.
 • В’язані за допомогою гачка накидки.
 • В’язані накидки спицями.
 • Техніка з назвою печворк.
 • Техніка з назвою «бісквіт»

Все залежить від бажання майстрині і вибраного стилю в будинку. Спробуємо зробити пару чохлів або накидку в різних техніках.

Галерея: чохол на стілець своїми руками (25 фото)

Створюємо м’який чохол на табурет з тканини

Найпростіше зшивати чохол на табуретку з квадратним сидінням.

Нам знадобляться наступні матеріали для роботи:

 • Тканина для створення основи.
 • Тканина для створення підкладки.
 • Простий поролон
 • Довга гумка.
 • Мережива або бахрома (як вам захочеться)

Спробуємо почати зшити самий звичайний м’який чохол на табуретку для кухні.

Опис процесу пошиття: Спочатку необхідно просто перевернути його і поставити його на матеріал. Потім окреслимо сидіння по периметру.

Додамо по сім сантиметрів з кожного боку і обріжемо зайвий матеріал.

Візьмемо будь-яку тканину для створення підкладки, вона з вивороту, тому відтінок і якість не грають значущої ролі. Також прочертим периметр нашого стільця на поролоні і на матеріалі. Поролон обріжемо. На тканини треба створити припуски на шви по сім сантиметрів.

Поролон складемо до вивороті підкладки, потім накриємо допоміжної. Прострочим по периметру поролону. Щоб поролон не зрушив при пранні, можна пустити пару рядків у потрібні місця.

Потім складемо підкладку з основою так, щоб наш поролон опинився всередині. Підверну краю подвійного шару матеріалу два рази по 2 сантиметри, залишаючи отвір для гумки.

Прострочим і просмикнемо гумку, скріплюючи кінчики шпилькою.

Одягнемо створений чохол на наш стілець, підтягуємо гумку до моменту, поки чохол не сяде повністю щільно.

Зшиваємо кінчики гумки своїми руками.

Якщо вам захочеться, можна пристрочивши по периметру «спідницю»: мережива, смугу матеріалу або бахрому.

Таким же методом можна створити чохол для круглого табурета.

Зшиваємо глухий чохол на табурет

Щоб з простого табурета вийшов дуже модний «кубик», потрібно зовсім трошки зусиль і мінімальний набір наступних речей:

 • chekhol na taburetku svoimi rukami: kak poshit, vykrojjki nakidok na taburety11 Чохол на табуретку своїми руками: як пошити, викрійки накидок на табуретиПроста тканина.
 • Довга блискавка.
 • Нитки.
 • Швейні приналежності для роботи.

Отже, перейдемо до пошиття.

Виміряємо довжину і ширину сидіння, і висоту нашого стільця.

Раскроим п’ять елементів з припуском на шов по два сантиметри. Якщо сидіння пряме, то бічні елементи різної ширини. На квадратний табурет всі боковини потрібні одні і ті ж.

Сточуємо і прострочуємо всі бічні елементи лицем до лиця, залишаємо одну сторону незшитим. Прасуємо шви.

Підгинаємо нижній край два рази по 1,5 сантиметра і прострочуємо.

Беремо блискавку потрібної довжини і вшиваємо в останню сторону.

Потім, притачав останній елемент «сидіння» лицем до лиця, складаємо по черзі кожну сторону прямокутника з боковинами.

Прострочуємо шви. Чохол зроблений. Вивернемо все на лицьову сторону, одягнемо на табурет і застібаємо блискавку.

Бісквітний чохол

Такий смачний чохол створюється дуже довго, але результат всім подобається.

Нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • Тканина для створення основної частини, підкладки і окантовки.
 • Клаптики прекрасною тканини для створення верху виробу
 • Наповнювач будь.
 • Булавочки.
 • Гострі ножиці.
 • Нитки та голки.
 • Хороший сантиметр.
 • Крейду.
 • Машинка для шиття.

Зшиваємо заготовки для пуфів

chekhol na taburetku svoimi rukami: kak poshit, vykrojjki nakidok na taburety12 Чохол на табуретку своїми руками: як пошити, викрійки накидок на табуретиДля стільця з розмірами 30 на 30 сантиметрів нам необхідно зробити шістнадцять пуфів у формі квадрата наверх чохла і шістнадцять штук на боковини.

Кожен пуф буде складатися з декількох частин, і займати місце десь 8 сантиметрів. Верхні частини викроївши з милих залишків яскравих матеріалів розміром 12,5 12,5 див. Викладемо зображення. Дивимося на поєднання кольорів.

Нижні частки викроївши з будь-якого міцного бавовняного матеріалу розміром 9,5 на 9,5 см. Кожен квадрат знизу складемо навпіл і зробимо в центрі дрібний надріз, десь два сантиметри. Докладемо лицем до лиця великі і дрібні квадратики. По кутах шпильками зробимо свій підйом. Зшиваємо всі сторони, закладаємо складку до середини.

Вивернемо всі пуфики через прорізану дірку.

Розкладемо нові пуфики на столі згідно нашого малюнку. Збираємо вироби в чохол. Зшиваємо всі квадратики один з одним спеціальним швом «через край». Має вийти таке «ковдра» без кутових квадратиків.

Через дірочку повільно наповнюємо пуфики холофайбером або будь-яким іншим наповнювачем. Спокійно своїми руками зшиваємо кожне отвір. Докладемо ці пуфики до підкладці, окреслимо по контуру і виріжемо потрібні деталі.

Останній етап.

chekhol na taburetku svoimi rukami: kak poshit, vykrojjki nakidok na taburety13 Чохол на табуретку своїми руками: як пошити, викрійки накидок на табуретиЗакріпимо шпильками підкладковий матеріал з «бісквітної». Складемо крайні квадратики лицем до лиця і зшиваємо. Виріжемо окантовочную смужку шириною 19 сантиметрів і завдовжки 135 сантиметрів. Докладемо окантовку до краю речі лицем до лиця. Пристрочуємо все.

Отогнем окантовку і пришьем до вивороті своїми руками. Чохол завершено, одягаємо його на табуретку і радіємо. Ну і найголовніше, пам’ятайте, що для пошиття важливо правильне побудова викрійки, якщо у вас погано виходить, краще скачати готовий варіант.

Інші види шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками