Дається майстер-клас з в’язання шалі “Холден”: підбір пряжі, спиць, схема і опис малюнка

 Дається майстер клас з вязання шалі Холден: підбір пряжі, спиць, схема і опис малюнкаВ’язані шалі, як шарфи і шапки, стали невід’ємною частиною осінньо-зимового гардеробу сучасної модниці. Їх в’яже на спицях і гачком, вони мають різноманітну форму — квадратну, як «Іспанська армада», округлу — як Квітка кактуса, або трикутну — як «Холден».

Бар’єр примх природи в холодну пору року забезпечить шаль «Холден», пов’язана спицями. Цей модний аксесуар захистить вашу шию і груди від холоду і підкреслить ваш стиль і індивідуальність! Зараз неможливо уявити який-небудь гардероб без в’язаних речей і шалі «Холден». Шаль, пов’язана дбайливими руками може стати приємним подарунком для будь-якої людини!

Шаль «Холден» — що це?

Шаль «Холден» — це зв’язаний спицями трикутник правильної форми. Шаль легка у виконанні як для майстра, так і для початківців пізнавати світ в’язання! Вміє володіти спицями на найнижчому рівні (лицьова і виворітна петля) можна сміливо розпочинати роботу, дотримуючись рекомендацій майстра. Виріб в’яжеться швидко і з задоволенням!

 Дається майстер клас з вязання шалі Холден: підбір пряжі, спиць, схема і опис малюнкаКожна майстриня з в’язання може поліпшити якість свого виробу і його зовнішній вигляд, якщо візьме на роботу пряжу підвищеного класу, відмінної якості, з додаванням ангори або мохеру. Річ вийде не тільки м’якше, але і легше, ніж речі пов’язані з чистої вовни або напівшерсті. Вибір пряжі — один з основних правил при створенні шалі. Можна застосувати шерсть з додаванням шовку (Італія). Завдяки присутності шовку в пряжі річ у готовому вигляді вийде зі слабким атласним відблиском!

Можна використовувати авторський малюнок в’язки — головне зрозуміти принцип в’язання шалі. Радимо навіть досвідченому майстру, перш ніж починати в’язати шаль «Холден» спицями, ознайомитися з докладним описом роботи. У вас неодмінно вийде зв’язати задуману оригінальну та стильну річ. Беріть спиці, моток пряжі, запасайтесь терпінням, наполегливістю — і вперед!

Необхідні матеріали:

  • 1. пряжа 100-150 г, метраж 300-400 м. Обсяг пряжі може змінюватися в залежності від обраного вами малюнка, щільності в’язання та обраного номера спиць;
  • 2. спиці № 3-4, бажано на волосіні або тросі, так як для в’язання шалі «Холден» спицями необхідно набирати великий обсяг петель;
  • 3. розмічальні в’язальні голки дрібного класу (для міток, місць надбавок петель);
  • 4.за бажанням майстра, можна використовувати дрібні намистинки, бісер або паєтки для прикраси вироби, якщо обрана пряжа буде однотонним. Можна взяти пряжу секційного фарбування, меланжевую.

Опис роботи

 Дається майстер клас з вязання шалі Холден: підбір пряжі, спиць, схема і опис малюнкаШаль в’яжеться зверху вниз. Будемо вважати, що верх — це шия, а низ — це ваш пупок. Якщо хочете зробити шаль достовірніше,тоді потрібно буде додати кількість пов’язаних рядів у верхній частині шалі і збільшити в ажурній каймі кількість раппортов до потрібної вам точки. Верхня частина в’яжеться панчішної в’язкою (в особових рядах лицьовими, в виворітних — виворітними), потім переходимо до ажурному переплетення (за вказаною схемою) і закінчуємо облямівкою піко. У кожному ряду перші і останні 3 кромочні завжди пров’язуємо лицьовими. Це створить гарний і рівний край. Центральна розділювальна петля в’яжеться лицьовій в особових рядах, виворітними — в виворітних.

Набираємо на спиці 3 петлі пров’язуємо 6 рядів платочної в’язкої (ряди лицьовими). Вийшов квадрат. Після провязывания останнього 6 низки роботу не повертаємо, тримаємо спицю з отриманої роботою (як в’язали) обличчям до себе і пров’язуємо ще 3 лицьові, підхопивши з кромок петель по лівому боці утворився квадратика. Потім, ще раз пров’язуємо 3 лицьові, не повертаючи роботу і витягаючи петлі з самого першого набірного ряду (низ отриманого квадратика). На спиці 9 петель. Тепер повертаємо роботу і починаємо чулочное в’язання. Виділяємо центральну петлю, перед і після якої, будемо робити накіди і мітимо її в’язального шпилькою. Відзначаємо шпильками і місця надбавок біля 3-х кромок петель.

Загальний принцип такий: 3 осіб; накид; особові; накид; центр.петля; накид; особові; накид; 3 осіб. Далі слідуємо цим алгоритмом: робимо накид завжди після 3 кромок, до і після центральній петлі і перед останніми 3 кромочний в ряду. З кожним рядом кількість петель буде збільшуватися до тих пір, поки на спиці не виявиться 193 петлі. Тепер можна переходити до в’язання ажурною облямівки за схемою.

Майстер клас з в’язання ажурною шалі дивіться у цьому відео:

Уточнення по роботі зі схемою

Непарні ряди в схемі вважаються справа наліво, парні — зліва направо. На схемі не вказана центральна петля і 3 кромочні на початку і в кінці кожного ряду. Тут показана половина трикутника шалі, а інша половина дзеркально копіюється після провязывания центральної петлі. Раппорт малюнка на схемі виділено.

Схема ажурною облямівки у висоту повториться 2,5 рази. Це 38 рядів. Перший раз провяжется по 3 раппорта, вдруге — по 4 раппорта, а третій раз — 5. За рахунок накидов полотно розширюється і додається по 1 раппорту в кожних наступних 16 рядах. Третій раз (за схемою 5 раппортов) в’яжеться тільки до 6 ряди, а потім все полотно шалі обв’язується 2 рядами платочної в’язки і завершує роботу останній ряд піко.

Схема та умовні позначення

Вимагається вміння виконувати такі прийоми в’язання:

  • лицьові і виворітні;
  • 2 разом лицьовою;
  • 2 разом протяжкою (1 петлю зняти,не пров’язуючи, наступну пров’язати лицьовій і протягнути її через зняту петлю) — виходить зменшення з нахилом вліво;
  • накид (зрозумілий всім).

Закриваємо останній ряд методом піко

Вводимо праву спицю між першою і другою петлею, витягуємо робочу нитку і переносимо її на ліву спицю. Повторюємо ще раз: між утворилася і другою петлею протягуємо робочу нитку і знову перевешиваем її на ліву спицю. Пров’язуємо утворилися петлі лицьовими. Ліву спицю вводимо у першу провязанную петлю, а другу протягуємо через першу. Повторити цю протяжку 2 рази. Вийшло піко. Між піко закриваємо останній ряд звичайним способом. Частоту утворення піко можна регулювати самостійно.

 Дається майстер клас з вязання шалі Холден: підбір пряжі, спиць, схема і опис малюнка

В результаті отримали чудову шаль! Шаль «Холден» завжди вас зігріє і прикрасить, підкреслить відчуття стилю і смаку носить його жінки.Споглядання виконаної роботи додасть вам приємне відчуття задоволення від власної праці! Виконавши роботу, ви підвищили клас свого вміння поводитися зі спицями.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками