Де можна пройти майстер-клас і навчитися різьбленню по дереву, як прикрашати дошку

gde mozhno projjti master klass i nauchitsya rezbe po derevu, kak ukrashat dosku636 Де можна пройти майстер клас і навчитися різьбленню по дереву, як прикрашати дошкуРізьба по дереву – це захоплююче хобі, і можливість для додаткового заробітку. Наприклад, торцева обробна 3d дошка може коштувати 500$. Якщо ви новачок в цій галузі мистецтва, то потрібно уважно вивчити всі труднощі, з якими ви зіштовхнетеся в подальшому. Адже це тільки в казці — сказав чарівне слово, і само собою все зробилося — і дощечки, і стільниці, і різьблені наличники з облямівками. У реальному житті це заняття копітке, для вирізання потрібно пильне око і вірна рука, але результат того вартий.

Вироби з цього, натурального дерева, виконані майстром вручну, оцінюються з давніх часів.

Чарівний світ різьби по дереву

Вироби з цього дерева

Оформлення домашнього інтер’єру різьбленим деревом несе масу можливостей. Витончені, красиві різьблені шкатулки, незвичайні рами для картин і різьблені обрамлення для дзеркал. Екологічно чисті іграшки, наличники і меблі, різьблені обробні дошки, прикраси і настільні ігри – асортимент все, що ви можете виконати з дерева, безмежний. Чим більше розмір виробу тим воно більш трудомістке по ходу виконання і відповідно тим дорожчим буде його ціна, але менше ймовірності швидко знайти покупця. Втім, також дуже складно вирізати з дерева маленькі, мініатюрні роботи.

Для організації роботи по виготовленню виробів з дерева потрібні деякі вкладення. Перш за все, потрібно придбати спеціальні інструменти:

 • gde mozhno projjti master klass i nauchitsya rezbe po derevu, kak ukrashat dosku637 Де можна пройти майстер клас і навчитися різьбленню по дереву, як прикрашати дошкудерев’яний молоток;
 • лобзики;
 • напилки;
 • ножі по дереву;
 • стамески;
 • электронаждак;
 • циркулярну пилу.

Давайте спробуємо розібрати за складом інструмент різьбяра: як інструменти називаються і для чого служать.

Різаки, бувають різних розмірів і форм з кутом 35 градусів. Знайти хороший різак – дуже непросте завдання, але це основний інструмент, яким майстер виконує більшу частину робіт також створює тонкі візерунки і витончені форми різьблені дошки.

Косяки — це ножі, вони використовуються в техніці плоскорельефной різьблення для прорізання довгих прямих ліній, для округлення контуру. Ріжучий кут косяка становить 60 градусів.

Стамески бувають прямими і плоскими, напівкруглими, крутими, пологий і середніми, великими і маленькими. Кожен інструмент має своє призначення.

Клепики, вони бувають різноманітних розмірів і форм заточування. Клюкорезы це група інструментів, вони мають два загину по 125 градусів.

Гейсмусы мають кут загину в 45-50 градусів, а штихели – в 20 градусів. Ручки цих інструментів роблять у вигляді грибка.

gde mozhno projjti master klass i nauchitsya rezbe po derevu, kak ukrashat dosku638 Де можна пройти майстер клас і навчитися різьбленню по дереву, як прикрашати дошкуЩе є ложечные ножі, їх використовують, для того прибрати великий обсяг матеріалу при виготовленні посуду. Ці ножі використовують для плоскорельефной різьблення. Для різьблення, існує величезна кількість інструментів, і кожен має своє призначення.

Дуже знизити витрати можна, навчившись самому заточувати свої інструменти. При роботі з деревом ножі швидко тупляться. Якщо майстер віддає свої інструменти на заточку, ця процедура займає близько тижня. Але якщо навчиться самому заточувати свій інструмент-то можна заощадити чимало тим більше це нескладно.

Для роботи з деревом потрібна окрема майстерня. Це може бути будь-яке приміщення, головне, щоб воно добре провітрювалися і опалювалося. Вам знадобиться стіл з дерев’яною стільницею, обробний столик для правки, доведення інструменту, пара стільців, шафки і полички для матеріалів, інструментів, ескізів і шаблонів з паперу. Необхідно досить розсіяного, яскравого освітлення і світильник спрямованого дії для дуже дрібних робіт – розпису, різьблення і випалювання т. д. Дошки різних видів деревини. І ось вам готова майстерня різьблення по дереву.

В залежності від того, який виріб ви плануєте виготовити, вам знадобляться різні види і частині деревини. Початківцям рекомендується почати працювати з липою, осиної або вільхою. Ця деревина м’яка, добре ріжеться по будь-яких напрямках волокон. З липи і берези роблять дитячі іграшки, фігурки, обробні дошки. Це м’який матеріал, простий і однорідний в обробці, але крихкий і занозистый. В техніці геометричної різьби по дереву підійде кедрова деревина вона податлива в роботі, з однорідною структурою. Але, південний регіонах нашої країни кедр знайти буде непросто. Для інших видів різьблення (корабельна, домова, або ажурна, плоскорельефная скульптурна і т. д.) підходять більш поширені породи дерева.

gde mozhno projjti master klass i nauchitsya rezbe po derevu, kak ukrashat dosku639 Де можна пройти майстер клас і навчитися різьбленню по дереву, як прикрашати дошкуГотові вироби покривають:

 • гуашшю;
 • морилками;
 • акриловими фарбами;
 • темперними фарбами.

а потім розкривають безпечним масляним лаком, але руки краще убезпечити рукавичками

Неможливо освоїти техніку різьблення без постійної практики. Краще попрацювати на виробництві дерев’яних виробів для освоєння практик. Є школи різьби по дереву, але приймають з 10-12 років, так як потрібні сила в руках і точність і дотримання техніки безпеки при використанні гострих інструментів.

Для того, щоб почати роботу з виробництва з натурального дерева, буде потрібно чимала сума. На ці гроші потрібно придбати необхідні інструменти, сировину та витратний матеріал. Найбільш ходовий продукт — це обробні дошки. Ці гроші окупляться приблизно за місяць, якщо працювати наполегливо.

Галерея: обробні дошки своїми руками (25 фото)

Вироби з фанери

gde mozhno projjti master klass i nauchitsya rezbe po derevu, kak ukrashat dosku640 Де можна пройти майстер клас і навчитися різьбленню по дереву, як прикрашати дошкуА також можна робити вироби з фанери за допомогою ручного лобзика, элекролобзика. Випилювання з фанери, здається всього лише хобі, яким захоплюються у дитинстві. Але за допомогою лобзика умілець може створити унікальний шедевр.

Хоча заробити можна і на випилюванні з фанери. Якщо ви заробляти на випилюванні з фанери, вам потрібно купити лазерний верстат з ЧПУ. За допомогою верстата фанера та інші матеріали розкроюються дуже тонко лазерним променем, тому немає відходів при такій різанні. Дерево — це легкозаймистий матеріал, тому для забезпечення безпеки при розкрої рез охолоджується постійною подачею повітря.

Призначення лазерних верстатів – це гравірування, лазерна різка та розкрій неметалічних матеріалів:

 • фанери (до 14 мм);
 • шкіри;
 • скла;
 • тканини;
 • хутра;
 • картону;
 • дерева;
 • папери;
 • каменю;
 • поролону.

Лазерні верстати, що мають робочі поля від 800 на 500 мм до 1300 на 1 тис. мм. Потужність лазерної трубки 80 Вт. Термін окупності такої роботи до одного року.

Майстер різьби по дереву у своїй майстерні, своїми руками може себе забезпечувати.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками