Декупаж підноса – майстер-клас в стилі прованс і шеббі-шик

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik266 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикДекупаж – це нереально легка, цікава і відома практично кожному майстру техніка прикраси речей. З її допомогою можна декорувати абсолютно всі речі, які вам захочеться.

Дуже часто прикрашають саме підноси, тому нижче ми розберемо майстер-клас з декупажу підноса.

Декупаж підноса в стилі прованс

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik267 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикСтиль Прованс – одне з нових напрямків в декорі. Він допомагає виготовляти речі у французькому народному колориті, часто його поєднують в декоруванні технікою шеббі-шик, яка дає ефект зістарювання.

В цьому напрямку використовуються наступні кольори: сірий, бірюзовий, білий, бузковий, бежевий, зелений. Ми розглянемо майстер-клас з декупажу дерев’яного підноса в цьому стилі разом з технікою старіння.

Для роботи нам знадобиться:

 • dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik268 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикпіднос і заготівля з дерева;
 • серветки;
 • спеціальний лак для роботи;
 • біла акрилова фарба;
 • пензлики;
 • губки;
 • клей;
 • наждачний папір;
 • гострі ножиці.

Опис процесу роботи по створенню підноса в техніці декупаж

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik269 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикНашу заготовку ми зітрем і зачистимо, щоб домогтися гладкості поверхні. За допомогою губки з білою фарбою покриємо піднос одним великим білим шаром. Поле його висихання, покриємо другим шаром фарби, потім ще раз. Підсушити фарбу простим феном.

Для додання легкого ефекту старіння необхідно затерти открашенный піднос лініями контурів. Так утворюється ефект облупленої фарби.

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik270 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикКоли піднос висох, починаємо готувати верхній шар серветок для декупажу. Можна взяти всю серветку, а можна лише якусь її частину. Розправимо серветку на дні вироби і, допомагаючи пензлем, почнемо повільно приклеювати її. Візьмемо розбавлений клей ПВА. Руху пензлики мають бути дуже спокійними, інакше ви можете розірвати серветку. Чекаємо повного висихання нашого виробу.

Пензлем для декупажу промазуємо нашим спеціальним лаком весь виріб.

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik271 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикШар лаку просушуємо, після цього наносимо новий. Загалом має вийти п’ять або шість шарів лаку, який, врешті-решт, буде надавати таці блиск і захищати його від шкідливих впливів. Після процесу висихання, піднос затираємо маленької наждачним папером, щоб прибрати нерівності.

Ось і все, ми впоралися з декупажем підноса в прекрасному стилі прованс.

Запам’ятайте, що декупаж дерев’яних підносів сильно відрізняється, приміром, від декупажу металевих виробів, адже сам метал більш складний матеріал для декору. Щоб розуміти різницю, вивчіть майстер-клас, який представлений нижче.

У галереї ви можете подивитися картинки, які наочно продемонструють можливо перетворення наявного у вас круглого підноса – металевого, пластикового, або пластмасового. Ці малюнки можна використовувати для декупажу тарілки і вази.

Галерея: декупаж металевого підноса (25 фото)

Декупаж металевого підноса

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik272 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикТак в чому ж відмінність декупажу по металу від іншого декупажу? Перша відмінність в тому, що металеву поверхню завжди потрібно готувати.

Наприклад, візьмемо старенький, затертий, непотрібний піднос і спробуємо створити з нього модну річ.

Для роботи нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • грунтовка;
 • губки;
 • серветочки або карти;
 • клей для роботи;
 • фарба з акрилу;
 • лак з акрилу;
 • спирт.

Опис процесу роботи

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik273 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикСтареньке виріб готуємо для декупажу: затираємо, зашкуриваем і знежирюємо все, протираючи спиртом поверхню виробу. Потім за допомогою губки наносимо тонким шаром грунтовку.

Виберемо серветочку, наприклад, соняшник. Виріжемо потрібну деталь і приміряємо на виріб, потім викладаємо деталь так, як будемо клеїти.

Спеціальним клеєм приклеюємо серветочку. Візьмемо фарби з акрилу, з допомогою яких будемо прикрашати фон вироби. У цьому випадку це червона і темна фарба. Її ми перемішаємо до отримання потрібного відтінку.

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik274 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикПрикрасимо виріб за допомогою губки і кисті.

Лаком з акрилу пару раз пройдемося по поверхні виробу. Кожен шар трохи просушуємо і чекаємо остаточного висихання.

Наш прекрасний і стильний піднос готовий!

Декупаж підноса в стилі шеббі-шик

Для роботи нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik275 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикпіднос з дерева і заготівля;
 • дві серветки;
 • грунт різних видів;
 • клей;
 • прозорий лак для декору;
 • фарба з акрилу, біла, зелена, коричнева;
 • широка пензлик;
 • губки для посуду;
 • свічки;
 • наждачний папір;
 • штамп і штемпельна подушка з чорним відтінком;
 • фен.

Майстер-клас з декупажу підноса

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik276 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикБеремо виріб з дерева і шкурим його наждачкой по всій поверхні.

Покриваємо заготівлю одним шаром грунту. Грунт допоможе захистити дерево від вологості і використовувати менше фарби. Наносимо грунт широким пензликом чи спеціальною губкою.

Даємо виробу висохнути. Для прискорення цього процесу можна використовувати фен. Після висихання наносимо коричневий шар нашої фарби з акрилу. Місцями на коричневу фарбу можна накласти зелену для додання ефекту плавних переходів кольорів в готовій роботі.

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik277 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикКуточки і бічні поверхні натремо свічкою. Пофарбуємо всі виріб білою фарбою з акрилу. Даємо виробу ретельно просохнути. Після висихання, проходимо наждачним в тих місцях, де завдавали свічку. Візьмемо серветочки для декупажу

Вирівнюємо візерунок для проносу, повільно і акуратно. Укладемо лицьовою стороною вниз на файл.

Наносимо пензликом клей для декупажу. Докладемо на виріб в тих місцях, де ми розташуємо малюнок і все акуратно разгладим. Прибираємо наш файл.

dekupazh podnosa – master klass v stile provans i shebbi shik278 Декупаж підноса – майстер клас в стилі прованс і шеббі шикТаким же способом створюємо інші візерунки. На останньому етапі необхідно нанести текстовий штамп на виріб. Для цього нам буде потрібно штамп і штемпельна подушечка. Спеціальні подушки «Distress Inc» для цього підходять найкраще, так як новий шар лаку їх розмазує.

Нанесемо шар прозорого красивого лаку для декупажу. Чекаємо поки виріб повністю просохне.

Піднос в стилі шеббі-шик готовий! Якщо розібратися в майстер-класі, то можна буде виготовляти такі прекрасні вироби за дуже короткий час, не докладаючи особливих зусиль. Побачити процес своїми очима ви можете в навчальному відео:

Інші схеми декупажу

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками