Декупаж тарілок серветками, декупаж посуду, декор тарілок і декупаж тарілки яєчною шкарлупою

dekupazh tarelok salfetkami, dekupazh posudy, dekor tarelok i dekupazh tarelki yaichnojj skorlupojj392 Декупаж тарілок серветками, декупаж посуду, декор тарілок і декупаж тарілки яєчною шкарлупоюВже давно в моді миле хобі — «хендмейд» вироби, створені своїми руками. Одні люди захоплювалися шиттям одягу, інші виготовленням виробів з пластику або авторських ляльок, а багато хто з нас відкрили для себе декупаж тарілочок. Це нове захоплення, яке знаходить свою популярність за рахунок доступності матеріалів та інструментів, а також низької ціни на ці речі. Тут застосовується практично все – від серветок до яєчної шкаралупи, але в кінці роботи, вироби вражають унікальністю та красою, фотографії таких виробів, надихають багато людей, і у хобі постійно зростає кількість фанатів.

Що таке декупаж тарілочок?

Декупаж, це техніка для прикраси посуду приклеювання до неї частини картинки з остаточним покриттям лаком, щоб вона була добре закріплена, а дослівно «декупаж» в перекладі з французької означає слово «вирізати». Родоначальниками декупажу були німецькі ремісники кінця п’ятнадцятого століття, які почали декорувати подібними картинками просту меблі.

У сімнадцятому столітті Європу захлеснула хвиля захоплень різними мотивами, у зв’язку з чим саморобним декупажем захопилися вже всі країни, тому через деякий час, він отримав масовий характер; але в Росії ця техніка прийшла тільки на початку 21 століття, а велику популярність отримала тільки в наш час. Декорувати у цій техніці можна поверхня як одноразових тарілок, так і пластикових пляшок і різної керамічного посуду. Стара дерев’яна стільниця теж може стати красивою і декоративною, якщо застосувати до неї декупаж. А декупажні тарілки і зовсім можуть виглядати як твори мистецтва — я переконалася, наткнувшись на одному з сайтів на дивовижні роботи польських майстринь, де все, від великоднього яйця до новорічного ялинкового кульки виглядало просто шедеврально!

Найлегшим для новеньких буде декупаж скляних тарілок, потім у цьому ж стилі можна почати прикрашати меблі, сумочки та інші речі — головне, відшукати хороший мк. Тематика може бути різною: новорічний пейзаж, квіти, натюрморти, навіть деталі традиційних картин. Або, чому б і ні, – старі фото вашого улюбленого дядька. Головним буде те, що ви створюєте це виріб своїми руками.

Що нам потрібно для майстер-класу:

 • Тарілки.
 • dekupazh tarelok salfetkami, dekupazh posudy, dekor tarelok i dekupazh tarelki yaichnojj skorlupojj393 Декупаж тарілок серветками, декупаж посуду, декор тарілок і декупаж тарілки яєчною шкарлупоюСерветки – це можуть бути якісні серветочки для декупажу або прості вироби з будь-яким малюнком.
 • Картинка або будь-яке фото.
 • Клей для акрилу.
 • Гострі ножиці.
 • Спирт.
 • Кракелюр.
 • Яєчна шкаралупа.
 • Хороші пензлика.
 • Лак.
 • Грунтовка.
 • Акрилова фарба будь-якого кольору.
 • Олійна золотиста чи інша фарба.

Для майстер-класу не буде потрібен весь список. Інструменти потрібно взяти всі, а от з серветочок, фото, кракелюр або яєчної шкаралупи можна взяти щось одне.

Декупаж тарілок поділяється на такі види:

 • З серветками. Якщо застосовуються спеціальні серветочки, потрібні саме для декупажу, то їх потрібно розшарувати, прибираючи верхню частину, якщо застосовуються прості аналоги, їх не поділяємо на шари, а приклеюємо як є.
 • З кракелюр. Тарілочку фарбуємо фарбою потрібного складу, що при висиханні фактурно розтріснеться.
 • Яєчною шкарлупою. На малюночок, фото або місце навколо них в якості обрамлення наклеїв осколки яєчної шкаралупи.
 • Оформлення фотографії. Стиль і техніка така ж, що і при застосуванні серветочок, просто як зображення беремо роздруковані фото.

Крім цього, декупаж тарілок ділиться на наступні типи:

 • прямий – малюнок або фотографію накладаємо на лицьову частину нашої посуду.
 • зворотний декупаж – малюнок наноситься на зворотну сторону. Найчастіше, застосовують на прозорих блюдцях.

Галерея: зворотний декупаж тарілок (25 фото)

Яку варто вибрати тарілку

Серед великого вибору різних видів тарілочок, можна взяти будь-яку на свій смак, але dekupazh tarelok salfetkami, dekupazh posudy, dekor tarelok i dekupazh tarelki yaichnojj skorlupojj394 Декупаж тарілок серветками, декупаж посуду, декор тарілок і декупаж тарілки яєчною шкарлупоюне всяка посуд підійде для декупажу. Багато блюдця випускають гофрованими або пупырчатыми по фактурі, а багато з них і зовсім мають своє зображення схоже за стилем на те, що ми захочемо створити самостійно. Крім цього, всі тарілочки відрізняються і за матеріалами виготовлення – це може бути проста кераміка, якісне скло, і навіть фарфор. Для роботи нам знадобиться звичайна порцелянова тарілка, гладка і без всяких малюнків.

Техніка прямого декупажу з нанесенням зображення, майстер-клас

З серветки за допомогою ножиць виріжемо малюнок. Якщо беремо фотографію, то за аналогією береться її головна частина. Це можуть бути різні теми, напередодні свят великою популярністю користуються новорічні сюжети, але до цього свята ще є час підготуватися. А ще це може стати хорошим подарунком на 8 березня, і, звичайно, до днів народження дорогих людей.

Саму тарілку треба знежирити, для цього диск з вати змочують спиртом і протираємо всі поверхні – лицьову і зворотну.

Після знежирення виробів добре витираємо все, інакше в процесі нанесення малюнка на ній можуть з’явитися складочки або бульбашки.

Зображення, фотографії або вирізані деталі повільно укладаємо на лицьову частину тарілки.

Правильно розкладені частинки покриваємо клеєм, розгладжуємо всі пензлем всі деталі.

Після всіх дій, коли клей висохне, всю поверхню виробу з малюнком покриваємо лаком.

Чекаємо остаточного висихання лаку – і тарілочка готова, наш майстер-клас закінчено.

Цей метод декору використовується для створення милих тарілочок. Якщо ви хочете не тільки милуватися на них, але й подавати на них різні фрукти і солодощі до чаю, то краще застосовувати зворотний декупаж і правильно виконати декор.

Техніка зворотного декупажу своїми руками, майстер-клас

Вирізання зображення і знежирення ідентичні прямим професійного методом.

Різниця лише в тому, що зображення кріпиться на зворотній бік посуду, а сама тарілочка повинні бути повністю прозорою, інакше робота буде погано видно і повністю втратить сенс.

Відмінність є ще і в методі нанесення нашого клею. Їм промазуємо не зображення, а лише краю, причому, краще не заходити на лицьову поверхню тарілочки, але дрібні огріхи не допускаються, головне, багато не розмазувати клею. На фото – і відеоматеріалах в інтернеті можна більш детально вивчити цю техніку.

Після того, як клей повністю просох, всі «ляпи» можна повільно і акуратно підчистити.

Якщо хочете створити непрозорий фон навколо зображення, то цю поверхню фарбуємо акриловими фарбами і даємо виробу висохнути. Ось ми і закінчили наш майстер-клас.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками