День сім’ї, любові і вірності в Росії

День сім’ї, любові і вірності бере свій початок з далекого минулого, коли молодий князь Петро і селянка Февронія були завжди разом, і, незважаючи ні на що, не розлучилися. Їх виганяли з міста, оббріхували, але пізніше все-таки попросили повернутися. Почуття цієї пари були настільки міцні, що вони померли в один день і були поховані поруч. Раніше свято на честь Петра і Февронії відзначався тільки у православному світі, проводилися служіння і молебні. Але все змінилося в 2008 році, коли Державна дума прийняла законопроект, зробивши 8 липня – Днем сім’ї, любові і вірності і внесла його в календар подій країни.

Символ свята, яке значення має свято

1f99981f628f2f59b779323088d0b72a День сімї, любові і вірності в Росії

Символом Дня сім’ї та вірності є квітка ромашка. У ті часи він уособлював любов. Незважаючи на те, що квітка ріс практично скрізь, його красі не було рівних. На основі цієї історії і з’явилися дитячі та юнацькі ворожіння «любить-не любить». В цей день закохані пари дарують один одному букетом польових ромашок, як знак поваги, вірності та любові. Якщо дитина дарує батькам букет квітів, то це знак добробуту в родині.

Історія життя святих Петра і Февронії

073d8987b48f8600336ef99d2c42ef03 День сімї, любові і вірності в Росії

Засновниками свята вважаються Петро і Февронія. Історія їхнього життя досить цікава і вражаюча. Петро був княжого роду, а Февронія із селянської родини, однак це не заважало їм любити один одного. По обидві сторони їх оточення родичі та друзі були проти такого союзу, але пара не бажала розлучатися. За це вони були вигнані з міста, але через якийсь час їх покликали назад. Цей вчинок надихнув місцевих жителів, вони захоплювалися таким міцним союзом і брали приклад.

У Петра і Февронії за спільне життя не з’явилося дітей, але вони дуже любили чужих хлопців і завжди ставилися до них, як до рідних. До кінця життя обоє пішли в монастир, померли в один день і були поховані поруч. В даний час мощі князя і селянки перебувають у Свято-Троїцькому монастирі. Ця історія послужила великим прикладом для всіх, що для любові ніякі перешкоди не страшні.

Коли відзначають День сім’ї, любові і вірності

У наші дні свято масштабно почали відзначати з 2008 року. У той час президентом РФ був Д. Медведєв, і його дружина проявила ініціативу і відновила історичний свято. До цього Дня любові і вірності вважався актуальним тільки в православ’ї.

У 2020 році, як і в попередні роки, свято проводиться 8 липня. Раніше він відзначався більше на місцевому рівні. Оскільки Петра і Февронію називали Муромскими, то добре знали історію міцної любові тільки місцеві жителі, передаючи її з покоління в покоління. В інших регіонах Росії День кохання було не так популярний, а молодь і зовсім не знала про нього. Починаючи з 2008 року, 8 липня відзначається День Петра і Февронії, як символів вірності, любові і поваги. З кожним роком дата стає більш популярною і наймасштабнішою в країні.

Традиції

906e654ac15f55a86d0a14058f0e1b4a День сімї, любові і вірності в Росії

Згідно з традицією, в день свята молоді пари просять благословення у батьків на одруження. Якщо вірити легендам, то ті пари, які одружилися 8 липня – будуть жити в сімейному благополуччі довго і щасливо.

Оскільки День любові і сім’ї вважається православним святом, щороку 8 липня в храмах і церквах проходять служіння. У молебнях святим Петру і Февронії люди просять про допомогу в пошуку другої половинки або щастя в сімейному житті.

На державному рівні Дня сім’ї, любові і вірності не вважається «червоною датою в календарі, проте влада нагороджують сімейні пари, які прожили у шлюбі не менше 25 років, цінними медалями та грамотами «За вірність і любов».

У Давній Русі, В цей день дружини дозволяли чоловікам вирушати на риболовлю, оскільки русалки йшли в море.

Прикмети і повір’я в День Петра і Февронії

01533613763c25789488f2d1b5fa7ba1 День сімї, любові і вірності в Росії

Крім того, що одруження 8 липня вважається найбільш сприятливою датою, також в цей день спільна робота чоловіка і дружини принесе багато врожаю, оскільки день любові і вірності доводиться в самий пік сінокосу. Якщо сприйняти це народне повір’я з нашими днями, то чоловік і дружина, які працюють на одному підприємстві, що займаються ремонтом або прибиранням будинку, будуть також благословення святої Февронией і Петром.

В ті часи молоді дівчата робили привороти на любов. Потрібно було прочитати відповідне вірш, стоячи обличчям до південного вітру.

Коли, як і хто відзначає цей день

День любові і вірності православними людьми відзначається практично без змін. Раніше свято було популярним лише в місті Муромі, де він і був зароджений. Зараз дата 8 липня прославляється вже не тільки в Росії, але і в інших країнах. Згідно з традиціями, кожного з регіонів або країн, умовні правила можуть трохи змінюватися, однак основний напрямок свята – любов і сімейне щастя, не піддаються поправками.

Завдання на день

94597d2b5d2830d70293cb3a5f42cefa День сімї, любові і вірності в Росії

Протягом дня в багатьох регіонах Росії проходять масові святкові гуляння. Частіше задіяні діти. Їм розповідають про важливість поведінки у сімейних відносинах, привчають любові до ближніх та добрим справам. Також по всій країні проходять служіння в православних храмах, в яких може взяти участь кожен бажаючий.

Найкраще зануритися в атмосферу свята можна, відвідавши місто Муром. Ще з 1990-х років там проходять масштабні події. Місцеві мешканці ходять з букетами ромашок, діти роблять квіти з паперу. Якщо ви хочете дізнатись детальніше про Святий парі, тоді можете відвідати Село Февронії». В ній знаходиться колекція картин місцевих художників, які показують життя дівчини до знайомства з Петром. Відвідавши Княжий палац, можна побачити відновлену будівлю, де колись проживав Петро. В кінці дня у місті проводяться концерти за участю зірок естради, а по завершенні запускаються феєрверки.

Що можна і що не можна їсти в День Петра і Февронії

35f63c71ea584bbc98d60583ce4f5132 День сімї, любові і вірності в Росії

Свято випадає на тиждень Петрівського посту. Православні люди знають, що цей пост не відрізняється особливою строгістю і заборонами у вживанні їжі. Не можна їсти тільки м’ясну і молочну продукцію, а також яйця. Що стосується самого дня Петра і Февронії, то дозволено їсти рибу, гриби, різні каші і рослинне масло. Як і в будь-якому церковному пості, не можна вживати алкоголь і переїдати.

Що не можна робити в День Петра і Февронії

Згідно з православним статутами, в День сім’ї та вірності заборонено вінчатися, оскільки свято припадає на період Павловського посту. Також в цей період забороняється гадати і використовувати чорну магію. Проте в Стародавній Русі, в День Петра і Февронії, молоді дівчата застосовували різні замовляння за привороту судженого, в тому числі ворожили на ромашках.

Можна грати весілля в цей день

Багато пар помилково вважають, що вінчання 8 липня принесе їм міцний шлюб і любов. Насправді це заборонено робити, так як в цей період проходить церковний пост. У цьому випадку кращим варіантом буде реєстрація шлюбу в Загсі, а після проходження посту обвінчатися.

Весілля повинна проходити без розпивання алкоголю, з чистими умыслами в колі родичів і друзів. Суть такого одруження полягає в тому, щоб кожен з присутніх розумів, який це важливий вчинок і ділив відповідальність за сім’ю зі своєю другою половиною.

Тости

c44569c9f07ddba45c8e6aa25c8268c4 День сімї, любові і вірності в Росії

В день весілля або ювілею гості вітають винуватців торжества і бажають їм щасливого сімейного життя, вірності і міцної любові. Також у тостах парам радять утримуватися від будь-яких спокус, уникати сварок і образ, а також прощати один одному всі помилки.

Ось один з тостів, який говорить гість сімейній парі:

Нехай Петро і Февронія стануть покровителями ваших сердець і найбільш міцних почуттів. Цінуйте один одного і поступайтеся в усьому. В цей чудовий день бажаю, щоб вогнище у вашому будинку горів світлими почуттями, любов’ю і панувала затишна і приємна атмосфера.

Подарунки

В цей день кращим подарунком буде увага й турбота. Відвідайте рідних, подаруйте їм букети з ромашками. Для коханої жінки зробіть романтичну вечерю, купіть листівку, напишіть ласкаві слова. Скажіть їй, як ви її любите і щасливі жити разом з нею. Дякуйте за увагу і терпіння, і нарешті, скажіть, як вона завжди чудово виглядає.

Для коханого чоловіка кращим подарунком буде приготований вечерю. Подаруйте йому який-небудь аксесуар – краватка або годинник. Створіть романтичну обстановку, перегляньте фотографії минулих років, згадайте найкращі моменти.

У наші дні свято Петра і Февронії відзначається по-різному. Хтось дотримується традиції і проводить час у колі сім’ї, інші ж воліють виїжджати на пікніки, влаштовувати вечірки.

Конкурси

3e8332eb055d8fb87a0066b882986e79 День сімї, любові і вірності в Росії

На весіллях та міських святкових гуляннях проводиться неміряна кількість конкурсів. Оскільки з кожним роком, День любові і вірності набирає все більше популярності, відповідно, і ведучих з новими конкурсами додається. Розглянемо найбільш популярні:

  • «Примірювальна». Сім’ї збираються навколо мішка і по черзі дістають будь-який предмет або одяг. Надалі, обрану річ потрібно буде застосувати на собі. Це може бути як нижню білизну, так і соска з підгузками.
  • «Сценарій для казки». Кожен член сім’ї повинен написати певну частину казки, яку він сам придумав. При цьому сценарій пишеться кожним учасником на новому аркуші. По завершенні всі аркуші збираються провідним та вичитуються вголос. Це один з найпоширеніших конкурсів на свято Петра і Февронії.
  • «Танці». Банальний, але цікавий конкурс, який застосовується не тільки 8 липня. Сім’ї діляться на команди, і кожен з учасників повинен танцювати під будь-який жанр музики рівно 1 хвилину. За підсумками конкурсу виграє та сім’я, танець якій сподобався публіці найбільше.

Кожен ведучий на міському святі вигадує власні конкурси, які пов’язані з сім’єю і любов’ю.

Привітання, побажання

Назва свята говорить сама за себе, тому парам бажають довгих років спільного життя, міцної любові і розуміння. День Петра і Февронії — знаменний свято не тільки для молодих подружніх пар, але і для сімей, які прожили у шлюбі не один десяток років.

Цікаві факти

Життя Петра і Февронії була настільки дивною, що ці люди були канонізовані в церкві і приурочені до Лику Святих. Найдивовижніше, що вони прославилися більше не під час життя, а після смерті. В подальшому, їх мощам схилялися наступні правителі:

  • Ірина Годунова;
  • Катерина II;
  • Микола I;
  • Олександр II.

Під час революції мощі Святих були обстежені і перенесені в музей, потім передані Російській Православній Церкві і перевезені в Троїцький собор, де і знаходяться на сьогоднішній день. Також варто відзначити, що спільно з святом родини, вірності і любові, проходить захід «День міста Мурома».

У Москві в Храмі Вознесіння Господнього знаходиться вівтар Петра і Февронії. Щороку 8 липня тут проходить церковна літургія та Хресний хід.

Як відзначають день сім’ї в інших країнах

У 2020 році День сім’ї та вірності будуть відзначати в більш ніж 80 країнах. В основному це республіки колишнього СРСР: Україна, Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Казахстан. Але також до них приєднається Сербія і Болгарія.

Православне свято спонсорується урядом Росії, тому вручатимуть медалі у всіх країнах, що беруть участь. Нагороджені будуть не тільки російські, але і змішані сім’ї.

Знаменні події, пов’язані з святом

e8a735ba0a3e8369b2d9372c6723533c День сімї, любові і вірності в Росії

У 1709 році 8 липня, армія, на чолі царя Петра I змусила капітулювати Шведську армію короля Карла XII під Полтавою. Це подія переламало хід історії, оскільки була закінчена багаторічна Північна війна перемогою слов’янського народу. В честь цієї події, починаючи з 1995 року, святкується не тільки «День сім’ї», але і «День військової слави Росії».

Згідно з повір’ями, багато подій, які відбуваються 8 липня, несуть за собою низку удач або навпаки. Наприклад, на Русі в цей день могли передбачити погоду на найближчі 40 днів. Якщо стояв спекотний спеку, тоді люди очікували тривалу посуху, якщо йшов дощ, то відповідно сиру погоду.

Свято Петра і Февронії з кожним роком набирає все більшу популярність не тільки в Росії, але і в інших країнах. У цей день люди збираються сім’ями і проводять спільну час. Багато пар одружуються саме 8 липня, вважаючи, що Петро і Февронія благословлять їх шлюб і зміцнять почуття. Головне, проникнути атмосферою доброти і ніжних почуттів і, звичайно ж, нагадати своїм другим половинкам, як ви їх любите і цінуєте.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками