Для чого призначені трафарети для випалювання по дереву, якими вони бувають, їх користь для дитини

dlya chego prednaznacheny trafarety dlya vyzhiganiya po derevu, kakimi oni byvayut, ikh polza dlya rebenka65 Для чого призначені трафарети для випалювання по дереву, якими вони бувають, їх користь для дитиниВ часи Радянського Союзу випалювання по дереву мало характер масового захоплення. Чи не в кожній родині був особливий прилад, який живиться від звичайної електричної розетки і дощечки для випалювання. А для тих, хто не володів особливими художніми здібностями, або просто для початківців пирографов, в достатку пропонувалися спеціальні трафарети, в тому числі і з металу, що дозволяють створювати неповторні твори мистецтва як дорослим, так і дитині!

З настанням відомих змін, з появою нових розваг, з розвитком передових сучасних технологій колишні захоплення випалюванням, нехай і за трафаретом, поступово зійшли нанівець. Однак, останнім часом цей вид індивідуальної творчості знову набуває досить широке поширення — створені за допомогою випалювача картинки використовують для оформлення інтер’єрів не тільки житлових будинків, але і кафе або лазні. Тим більше що з’являються все нові і нові пристрої для випалювання, що дозволяють перетворювати абсолютно будь-який виріб з дерева в справжню ексклюзивну річ класу «hand-made», унікальність якої може забезпечити навіть дитина!

Творчий процес випалювання

dlya chego prednaznacheny trafarety dlya vyzhiganiya po derevu, kakimi oni byvayut, ikh polza dlya rebenka66 Для чого призначені трафарети для випалювання по дереву, якими вони бувають, їх користь для дитиниВипалювання малюнків по деревині за допомогою спеціального портативного приладу – це дуже цікаве і захоплююче заняття. Людей, захоплених пирографией (так називається випалювання), сміливо можна назвати справжніми художниками. Деякі з них здатні створювати справжні витвори мистецтва, що представляють собою складні композиції з химерними візерунками і навіть цілі картини, покриті лаком — риби і птиці, зображення дивовижних метеликів і квітів, новорічні панно тощо Деякі роботи коштують досить серйозних грошей. Так що випалювання по дереву, крім естетичної складової, коли виріб тривалий час радує очі її власника, може бути джерелом непоганого заробітку!

Але для того щоб створити навіть відносно нескладний орнамент на обкорованим дерев’яній дошці, найчастіше попередньо потрібно створити ескіз рисунка, а потім перенести його на заготовку. Далеко не кожна людина володіє талантом художника. Тому багато вирішують цю проблему, застосовуючи чорно білі трафарети для випалювання по дереву або спеціальні шаблони. Їх існує величезна безліч. Роздобути трафарет можна різноманітними способами:

  • створити самому;
  • купити в магазині;
  • скачати з інтернету та роздрукувати на принтері.

Трафарет для випалювання по дереву може представляти собою напис, візерунок, квітка, яке графічне зображення, копію відомих творів мистецтва, фотографію і так далі.

Отримуємо трафарет

dlya chego prednaznacheny trafarety dlya vyzhiganiya po derevu, kakimi oni byvayut, ikh polza dlya rebenka67 Для чого призначені трафарети для випалювання по дереву, якими вони бувають, їх користь для дитиниУ випадку самостійного створення трафарету все йде досить просто. Візерунок або зображення, або просто наноситься напис олівцем на нефальцованную папір, яка без праці дозволяє виправити допущені помилки та неточності.

Покупної трафарет або шаблон, роздрукований на принтері, повністю готовий до застосування. Сьогодні і в магазинах, і особливо в інтернеті існує практично безмежне розмаїття різних шаблонів, починаючи найпростішими, з якими в змозі впоратися і новачок, і дитина, закінчуючи дуже складними візерунками або графічними композиціями. Про те, як перенести ескіз на дерево мова піде трохи нижче.

Дуже модним нині плином є перенесення на дерев’яну дощечку різних фотозображень. Це можуть бути фотографії рідних і близьких, тварин, історичних і архітектурних пам’яток. Для створення трафарету фотографії знадобляться:

  • цифрова копія фото;
  • комп’ютерний фоторедактор;
  • периферійне друкувальний пристрій (принтер).

Фотографія завантажується в графічний редактор з тим, щоб прибрати кольору до чорно-білої гами і кілька знизити якість зображення. Коли фотографія втратить кольоровий контраст, її роздруковують на принтері.

Використовуємо трафарет

dlya chego prednaznacheny trafarety dlya vyzhiganiya po derevu, kakimi oni byvayut, ikh polza dlya rebenka68 Для чого призначені трафарети для випалювання по дереву, якими вони бувають, їх користь для дитиниДля того щоб перенести ескіз на дерев’яну дощечку чи іншу заготовку необхідно виконати наступні дії:

  • розмістити на заготівлі копіювальний папір робочою поверхнею вниз;
  • зверху накласти готовий трафарет, шаблон або ескіз;
  • закріпити конструкцію за допомогою клейкої стрічки або іншим способом;
  • олівцем або штихелем ретельно провести всі лінії і елементи, які містить напис, візерунок або зображення.

Після того як ескіз і копіювальний папір будуть видалені з заготівлі необхідно ретельно оглянути вийшов малюнок і при необхідності олівцем підправити слабо перекладені лінії і деталі, «пограти» з їх товщиною і внести якісь інші додаткові правки.

Все, тепер можна приступати до випалювання майбутнього твору мистецтва!

За допомогою пирографии можна створювати найрізноманітніші декоративні вироби або речі, які просто необхідні в господарстві. Випалюванням прикрашаються обробні дошки, дерев’яні столові набори, табакерки, іграшки та інші побутові предмети.

Випалювання по дереву вимагає творчого підходу, терпіння і посидючості, а також досить великого часу для обробки будь-якого предмету. Але натомість людина отримує непередаване естетичне задоволення і красиву індивідуальну річ, яка буде радувати людину протягом всього його життя.

А яке задоволення від процесу випалювання отримують діти – словами це описати просто неможливо! Недарма і в інтернеті, і в магазинах представлено настільки широке розмаїття трафаретів для випалювання, розрахованих саме на дітей. Вони вміщують у себе різні мотиви, сюжети і рівні складності. Не можна забувати і про те, що пірографія розвиває у дитини художній смак, розвиває кругозір, прищеплює йому навички самодисципліни, працездатність, терпіння і посидючість.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками