Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Зміст
 1. Склад краплі від бліх
 2. Принцип дії препаратів
 3. Переваги засобів у формі крапель
 4. Ефективні краплі від бліх для кішок: огляд і рейтинг
 5. Beaphar (Біфар)
 6. Hartz UltraGuard OneSpot (Хартц Ультрагард)
 7. Advantage (Адвантадж)
 8. Inspector (Інпектор)
 9. Frontline (Фронтлайн)
 10. Барс
 11. «Чистотіл»
 12. Stronghold (Стронгхолд)
 13. Bayer Адвантікс ® для кошенят і кішок до 4 кг
 14. RolfСlub 3D для котів до 4 кг
 15. Bayer Адвантікс ® для великих кішок
 16. Inspector Тотал До
 17. Препарати для вагітних і годуючих кішок
 18. Чому не працюють краплі від бліх і кліщів?
 19. Як використовувати краплі для котів
 20. Як капати краплі на холку
 21. Протипоказання до застосування крапель
 22. Передозування краплями від бліх
 23. Як використовувати краплі для собак
 24. Куди капати краплі від бліх на собаку?
 25. Скільки потрібно капати крапель?
 26. Яким собакам не можна капати краплі від бліх і кліщів?
 27. Через скільки починають діяти краплі, як часто використовувати
 28. Краплі від бліх не допомогли — що робити?
 29. Кішкасобака отруїлася краплями від бліх, що робити?
 30. Відгуки про краплях від бліх

Наявність бліх у вашого вихованця, будь це собака або кішка, можна визначити за такими ознаками: тварина постійно свербить, смикається, веде себе неспокійно — дуже ймовірно у нього блохи. Краплі від бліх зарекомендували себе, як ефективний засіб.

Склад краплі від бліх

На сучасному ринку дуже великий вибір краплі від бліх і якогось єдиного складу для них немає. Але далі будуть перераховані основні речовини, які використовуються в цих препаратах:

 • перметрин, фенотрин, этофенпрокс — пиретроидные інсектициди 2-го покоління, похідні диметил-циклопропан-карбонової кислоти;
 • імідаклоприд — інсектицид, що відноситься до групи неонікотіноідних сполук (діє виключно на бліх);
 • фіпроніл і пирипрол — інсектициди групи фенилпиразолов;
 • діазинон — фосфорсодержащий інсектицид.

Діючі речовини S-метопрен і пирипроксифен, які містять деякі засоби відрізняються своєю фармакодинамікою. Це інсектициди-ювеноиды — синтетичні аналоги особливого ювенільного гормону комах, що регулює стадії їх розвитку. При попаданні даних речовин в організм комахи-паразита відбувається приводить до загибелі збій його нормального розвитку личинкової стадії.

Принцип дії препаратів

Краплі від бліх, діють виключно тільки на шкірі тварини, у кров вони не потрапляють. Після того як ви капнули препарат на свого вихованця, якихось додаткових дій від вас не буде потрібно. Основні діючі речовини крапель, самі розподіляються по шкірі, волосяних цибулин і шерсті тварини. На бліх ці препарати діють, як нейротоксини.

235c45e51c124385478e9f7eeb44b218 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Паразитів просто паралізує і незабаром блохи вмирають. В цілому блохи повинні загинути максимум через 24 години після застосування крапель. Перешкодити цьому може купання вихованця, препарат просто змиється водою, тому 48 годин після застосування не підпускайте тварину до води. І тримайте вихованця подалі від дітей, хімічні речовини можуть нашкодити дитині.

Переваги засобів у формі крапель

Крім боротьби з блохами, краплі також протистоять будь-яким кліщів (иксодовым, вушних, підшкірним і коростяних), а так само власоедам. Краплі від бліх можуть запобігти зараженню вашого вихованця гельмінтами.

Краплі від бліх зарекомендували себе, як ефективно діють препарати. В цілому повинно вистачити одного застосування препарату на тварину, щоб захистити його від бліх на термін – 1, 2 місяці.

Дія краплі починають через 20 хвилин, після використання. Також краплі безпечні, якщо їх правильно використовувати, але слід дотримуватись обережності і не допускати передозування.

Краплі від бліх — зручні у своєму застосуванні, як правило, вони упаковані в маленьку піпетку, яка розрахована на одне використання. За допомогою піпетки можна вільно нанести краплі на будь-яку ділянку шерсті тварини.

Ефективні краплі від бліх для кішок: огляд і рейтинг

Beaphar (Біфар)

Найбезпечніші краплі від бліх. Препарат нідерландського виробництва, в якому відсутні агресивно діючі компоненти, навіть якщо вихованець злиже деяку частину препарату, то наслідків для нього не буде. Діють ці краплі півмісяця-місяць. Підходить для кошенят, собак, котів і навіть недавно перехворіли і ослабших тварин. Краплі Beaphar, зарекомендували себе як одні з найкращих на ринку.

d6d838db0c778e9a3766de88f1ede01e Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Hartz UltraGuard OneSpot (Хартц Ультрагард)

Виробництво США, визнані ефективними, так як в їх складі знаходиться метопрен, речовина, яка не щадить бліх. Краплі у продажу знаходяться в декількох варіантах. Є різні дозування препарату, які розподіляються за віком тварини.

Виробники запевняють, що блохи зникають вже протягом перших діб після застосування. З-за свого сильної дії, ці краплі вкрай не рекомендується застосовувати на кошенятах віком до трьох місяців, та ж на хворих і слабких тварин. Плюс в тому, що їх не так просто змити водою, навіть якщо тварина потрапить під дощ, то ще раз використовувати краплі не доведеться.

372634a76880738032eb9f20dd9cebdf Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Advantage (Адвантадж)

Вважається досить сильним препаратом, але незважаючи на це, є безпечним засобом. За основу взято речовина — імідоклопрід, яке не надає мутагенноного, сенсибілізуючої та канцерогенної дії. Так само не викликає у тварин алергій. І все ж на кошенятах, яким не більше двох місяців, краплі використовувати не варто. Advantage боїться води і якщо тварина контактувало з нею, то потрібно буде нанести краплі повторно.

42a64db28d19d6e79c4d6c644dc99870 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Inspector (Інпектор)

Краплі Inspector є універсальним препаратом. Вони мають як лікувальні властивості, так і використовуються в якості профілактики. Його активні компоненти (фіпроніл і моксідектин), добре справляються навіть при запущених стадіях зараження блохами.

Також вони працюють проти волосоїдів, демодекозных і іксодових кліщів. Після застосування тварину не можна мити протягом чотирьох діб. Краплі тримають свій ефект близько 2 місяців. Але є одне обмеження, Inspector не можна застосовувати до вихованців, вага яких менше 4 кг.

c246cd7a6e3cba501c022d120937e7bd Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Frontline (Фронтлайн)

Краплі від бліх французького виробництва, виготовлені на основі фипронила. Засіб можна придбати в піпетках, дозування існують різні. Краплі використовуються проти бліх, гельмінтів і вушних кліщів. Frontline можна використовувати, якщо тварині більше двох місяців. В області застосування препарату шерсть може офарбитися в інший колір. За словами виробників, краплі діють в районі півтора місяців.

22e4e0e7d4d52323bfa1daa32fc0c56b Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Барс

Краплі російського виробництва. Виготовлені на основі діючої речовини фипронила. Фіпроніл безпековий компонент і особливої шкоди вихованцеві не принесе. При своїй безпеці, Барс досить сильний препарат і добре бореться з блохами.

Також засіб використовується в якості профілактики. Має дуже сильний запах — це створює ще кращий ефект і відлякує паразитів. Використовувані дози крапель, залежать від ваги тварини. Існує окрема версія препарату для кошенят півторамісячного віку, яка відрізняється більш щадною концентрацією активної речовини.

261bb88543056ebbca1b438def98e896 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

«Чистотіл»

Краплі виготовлені на основі двох речовин — фипронила і перметрина (у співвідношенні 1 до 5). Чистотіл підходить кошенятам від 2 місяців. Працювати краплі починають відразу після застосування і ефект триває від півтора до двох місяців. Чистотіл знищує не тільки сформувалися бліх, але і їх личинки. Між рослиною чистотіл і препаратом «Чистотіл» — зв’язку немає. Назва крапель лише відображає свою дію.

d53e020dbea22f6edc0fe323af0ff64b Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Stronghold (Стронгхолд)

Часто застосовуваний препарат, профілактичний ефект якого триває 30 днів. Для дорослих тварин застосуються вміст цілої піпетки, а для кошенят – 6 мл на кілограм тіла. Вже через кілька годин після процедури вихованця можна купати, гладити і обіймати. В одній упаковці знаходиться три піпетки.

75947e85682f41ce0a6c2ed73fab72e5 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Bayer Адвантікс ® для кошенят і кішок до 4 кг

Ефективний препарат, діючою речовиною якого є імідаклоприд. Компонент провокує параліч кровосисних комах, з-за чого вони стають нежиттєздатними. Препарат малотоксичний і підходить кішкам, маса яких менше 4 кілограмів і кошенятам, після 10 тижнів з народження. Ефект тримається близько місяця.

b633d52655335fbc0402b229a5c0028b Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

RolfСlub 3D для котів до 4 кг

Засіб забезпечує захист від бліх, вушних кліщів, волосоїдів, комарів, мошок. Профілактичний ефект триває близько місяця. Препарат досить ефективний, але при цьому практично нешкідливий для тварини.

b5634a864c70e421ca70319b1aa6c418 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Bayer Адвантікс ® для великих кішок

Концентрація активної речовини, дає змогу застосовувати препарат на кішках, вага яких більше 4 кг. Крім усунення бліх на самій тварині, знищуються і вогнища на місці сну вихованця. Ці краплі не боятися води і працюють навіть після купання. Препарат гіпоалергенний, діє до місяця.

e7eba0bc5bdb4e87826f02a1026daca8 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Inspector Тотал До

За рахунок комбінації таких інсектицидів, як фіпроніл і моксідектин препарат діє протягом 2 місяців після нанесення на шкіру. Підходить кішкам, маса яких менше 4 кг і кошенятам масою 1 кг, але не молодше 7 тижнів. Краплі мають слабовиражений запах.

72264dfff486593d22521ddc4f31eda6 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Препарати для вагітних і годуючих кішок

Якщо ваша кішка вагітна або годує кошенят, то до вибору краплі від бліх потрібно підходити грамотно і використовувати тільки рекомендовані дози, щоб уникнути порушення розвитку плоду. Для таких кішок підійдуть гіпоалергенні, нетоксичні краплі. У число таких крапель входять:

 • Frontline;
 • Advantage;
 • Stronghold;
 • Inspector.

Чому не працюють краплі від бліх і кліщів?

Краплі можуть не працювати, якщо ви використовували препарат, який боїться води і тварина потрапила під дощ, наприклад, а краплі ще не встигли вбратися і рознестися по всій вовни і шкіри вихованця або ви використовували меншу дозу, ніж рекомендовано. Або ж ці краплі просто не ефективні і слід спробувати використовувати інші бренди, наприклад, наведені в цій статті.

І не слід чекати, що всі паразити загинуть в першу добу після застосування крапель. Навіть незважаючи на запевнення виробників, усі блохи можуть загинути тільки на другу або третю добу.

Як використовувати краплі для котів

Як капати краплі на холку

Це досить ефективний метод у боротьбі з блохами, кішку потрібно буде розташувати поруч з собою і спробувати заспокоїти, щоб вона не смикалася. Далі розсунути шерсть на загривку тваринного і капнути рекомендовану дозу препарату на шкіру кішки.

Протипоказання до застосування крапель

Хоч і більшість сучасних краплі від бліх не токсичні і гіпоалергенні, всерівно є певний протипоказання до застосування препаратів.

 • Потрібно враховувати вік кота, більшість крапель не можна використовувати, якщо коту не більше півтора — двох місяців.
 • Не рекомендується застосовувати краплі, якщо тварина хворіє в цей момент, або виснажене. В такому випадку краще всього звертатися до ветеринара, тільки він зможе підібрати лікування від бліх такій тварині.
 • Також виключено використання краплі від бліх, якщо кішка вагітна або годує своє потомство. Це може принести серйозні каліцтва плоду і все може дійти аж до викидня. Існує обмежена кількість виробників, чиї краплі можна використовувати вагітним і годуючим кішкам, вони були перераховані раніше в статті.
 • Деякі коти, не переносять певні компоненти краплі від бліх, для них підійдуть малотоксичні і гіпоалергенні препарати.
 • Також не допускається нанесення препарату на ті ділянки шкіри, на яких є ранки.

Якщо ви будете ігнорувати вищеперелічені протипоказання, то це може нанести серйозної шкоди вашому вихованцеві, аж до його загибелі. І якщо вони є, то краще всього звернутися до ветеринара, він підбере альтернативу краплях від бліх.

Передозування краплями від бліх

У випадку якщо ви використовували більшу кількість крапель, ніж було рекомендовано, то у кішки може виникнути передозування препаратом. Дізнатися про це можна буде за такими ознаками:

 • надмірне слиновиділення;
 • сильна блювота;
 • м’язові судоми;
 • кішка стає млявою, може відмовлятися від їжі.

При правильному застосуванні крапель від бліх вони не матимуть шкоди здоров’ю кішки. Ви допоможете своєму улюбленцю швидко позбутися від паразитів і повернути здоров’я.

Як використовувати краплі для собак

Куди капати краплі від бліх на собаку?

Зазвичай краплі від бліх, собаці капають на холку. Потрібно втирати краплі чи ні, залежить від обраного препарату. Шерсть на загривку собаки, необхідно буде розсунути, щоб краплі потрапили також і на шкіру. Якщо використовувані вами краплі потрібно втирати, то робити це потрібно акуратно і плавно. І краще використовуйте рукавички. І намагайтеся нанести краплі в тому районі холки, де улюбленець не зможе отримати препарат.

Скільки потрібно капати крапель?

Зазвичай необхідну кількість крапель, виробник зазначає в інструкції до застосування. Також доза крапель залежить від ваги і віку собаки. Краплі від бліх, мають жовтий або коричневий відтінки і знаходяться в невеликих піпетка і ампулах, і частіше всього одна піпетка розрахована на разове застосування.

Далі будуть розібрані дозування, за прикладом препарату — Advantix. Якщо ваша собака важить менше 4 кілограмів, то рекомендовано 0,4 мл препарату. Тварин вагою в 4-10 кілограмів, призначено 1 мл Вистачить 2,5 мл, якщо ваш пес важить більше 40, але не менше 25 кг. А ось на 40 кг ваги, потрібно буде 4 мл крапель.

У випадках, якщо собака важить більше 40 кілограмів, то застосовується наступна формула – 0,1 мл на 1 кг маси тіла.

Яким собакам не можна капати краплі від бліх і кліщів?

Застосовувати краплі від бліх не можна:

 • хворим собакам — потрібно дожаться повного одужання вихованця;
 • цуценятам, яким менше семи тижнів від народження;
 • маленьким собакам, вага яких не досягає півтора кг, в цьому випадку необхідна консультація ветеринара для призначення альтернативного способу лікування;
 • також деякі собаки не переносять речовини, з яких складаються краплі;
 • виключено застосування крапель, для вагітних і годуючих собак, проконсультуйтеся з ветлікарем.

Через скільки починають діяти краплі, як часто використовувати

Більшість препаратів, повинні почати діяти в першу добу нанесення крапель. Як правило, це може затягнутися ще на два — три дні.

Як часто використовувати, залежить від терміну профілактичного ефекту препарату, деякі краплі працюю місяць, інші два. Відповідно, краплі потрібно використовувати повторно, після закінчення терміну їх дії. З цією інформацією ви зможете ознайомитись в інструкції до застосування препарату.

Краплі від бліх не допомогли — що робити?

Якщо краплі від бліх не допомагають, то ймовірно собака або кішка контактували з водою. Нанесіть краплі ще раз і не підпускайте вихованця до води, крім пиття. Або, ви використовували меншу дозування, ніж зазначено в інструкції. Також, краплі можуть бути неефективними для вашого домашнього тварини, ви можете спробувати засіб іншого виробника.

Але якщо ніякі краплі не працюють, то можна використовувати альтернативу, наприклад, нашийник від бліх. Можна проконсультуватися з ветеринаром.

a0803dbafdd922b37b53f2a6e018cb64 Допомагають краплі позбутися від бліх у домашніх тварин

Кішкасобака отруїлася краплями від бліх, що робити?

Симптоми передозування краплями, що були описані вище в статті і якщо вони проявилися, то потрібно зробити наступне:

 • Помийте кішку або собаку, особливо ті місця, де були нанесені краплі.
 • Зверніться до ветеринара як можна швидше і не варто чекати, поки симптоми пройдуть – ви не знаєте ступінь отруєння у тварини.

Відгуки про краплях від бліх

Згідно того, які відгуки про краплях від бліх найчастіше розміщують власники собак і кішок на відповідних їх інтересам інтернет-форумах, різні тварини реагують на краплі від бліх по-різному. І так само по-різному оцінюється ефективність даних препаратів.

Більшість собаківників і деякі дбайливі власники кішок застосовую краплі від бліх, оскільки їх використання зручно, досить безпечно і ефективно.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками