Дракон з трикутних модулів покроково і модульна виріб, найкрасивіший Змій Горинич, модулі орігамі

drakon iz treugolnykh modulejj poshagovo i modulnaya podelka, samyjj krasivyjj zmejj gorynych, moduli origami504 Дракон з трикутних модулів покроково і модульна виріб, найкрасивіший Змій Горинич, модулі орігамі

Червоний китайський дракон прекрасний, немов жар-птиця, не дивно, що він є одним з улюблених мотивів для рукоділля. Милого дракона можна зробити з овочів і фруктів, сплести з бісеру, зв’язати гачком і виліпити з полімерної глини. Але сьогодні нас цікавить техніка орігамі, а точніше, дракон, зібраний з модулів. Наприклад, дуже цікаво виглядає човен дракон, виконані в цій техніці.

Модульне орігамі дивує своїми виробами 3D, які виходять у майстрів і початківців. Великі іграшки звірів, казкових персонажів і навіть предмети меблів і прості речі можна створити за допомогою простого дрібного трикутного модуля з паперу.

Зараз ми розберемо, як своїми руками зробити дракона із паперових модулів. Розглянемо просту схему виготовлення дракончика у формі модульного орігамі, а в кінці вивчимо, як на його основі створювати свої вироби.

З чого потрібно починати?

Спочатку потрібно розібратися з нашим матеріалом. Для роботи треба взяти багато паперу, однак враховуйте, що підійде далеко не вся папір: наприклад, папір повинна бути досить гнучкою, щоб листок легко склався і тримав свою форму. Запам’ятайте, дуже міцний матеріал вам не потрібно, також відразу підберемо потрібні кольори і відтінки ‒ так буде легше компонувати деякі деталі і надавати дракону бажану забарвлення.

У продажу можна знайти спеціальний папір для орігамі майстрів, вона представляється у великій колірній гаммі і з нею не виникає труднощів в процесі роботи, але для новачків підійде креслярський, і друкарський, а також газетна або писальний папірець. Деякі умільці примудряються створювати фігури навіть з оксамитового матеріалу.

Майстер-клас зі створення модульного орігамі — «Дракон»

Розберемо майстер-клас зі складання прекрасного триголового змія із казки, якого ми будемо створювати з трикутних модулів. Такого цікавого дракончика у вас точно ще не було!

 • drakon iz treugolnykh modulejj poshagovo i modulnaya podelka, samyjj krasivyjj zmejj gorynych, moduli origami505 Дракон з трикутних модулів покроково і модульна виріб, найкрасивіший Змій Горинич, модулі орігаміДля складання нашого змія нам потрібно 933 трикутних модуля:
 • Сімсот дванадцять — зелених деталей.
 • Сто дев’ять — жовтих деталей.
 • Дев’яносто вісім — помаранчевих деталей.
 • Три — червоних деталей.
 • Одинадцять — білих деталей.

У першому рядку дракончика тридцять п’ять модулів, у кожній шиї по 19 рядків модулів. Почнемо роботу над цією дуже складною і незвичайною моделлю зі складання тулуба.

Від тулуба відходять 3 деталі у формі трикутника, які будуть підставою для трьох ший нашого змія. На кінцях кожної шиї знаходиться голова нашого добродушного героя, яка прикрашається червоними деталями — вогнем і прекрасними очима, які просто приклеюються до голови з паперу.

Після цього починаємо створювати крила і лапки дракончика. Лапки кріпимо з допомогою клею на основі тулуба, а крильця за допомогою допоміжних посадочних місць з модулів — до бічних часток тулуба. Кожне крило складається з 2 деталей у формі ромба зеленого кольору, прикрашених декількома модулями оранжевого відтінку.

Крім приклеювання лапок до тулуба, клей до цього виробу ми застосуємо ще один раз — для приклеювання голови дракона до шиї. Більше клей не потрібно ніде застосовувати — вся модель тримається за рахунок міцного з’єднання модулів. Стійкість дракончика обумовлена тим, що він стоїть на круглому підставі тулуба, а лапи просто мають своє декоративне значення і їх легко зробити.

Галерея: модульне орігамі дракон (25 фото)

Як зробити простого дракона чи змія, покроково

Спочатку нам потрібно зробити модулі в трикутній формі. Для кожної індивідуальної моделі вони необхідно в певних відтінках і в певній кількості, і якщо з першим моментом ви можете допустити власні варіанти, то другого умови потрібно дотримуватися повністю.

Опис процесу роботи, схема.

 • drakon iz treugolnykh modulejj poshagovo i modulnaya podelka, samyjj krasivyjj zmejj gorynych, moduli origami506 Дракон з трикутних модулів покроково і модульна виріб, найкрасивіший Змій Горинич, модулі орігаміЩоб зробити модуль, потрібно вирізати з папірця прямокутник (краще взяти співвідношення сторін 1:1,5, приміром, 37 х 53 мм або заготовки в кілька разів більше ‒ 53 х 74 мм). Розрізаємо листок. А; на шістнадцять таких прямокутників або на тридцять два.
 • Потім кожен з модулів треба скласти навпіл уздовж, а після цього скласти всі по поперечної лінії.
 • Потім розгортаємо і складаємо кути вертикальної осі до середини. Поєднуємо заготівлю бічними сторонками, створюючи згини по діагоналях, що виходить з певної точки.
 • У нас вийде трикутник, який треба перевертати, щоб лицьова сторона змінилася на виворітну сторону. Якщо помітні виступаючі смужки, підгинаємо їх вгору, а зовнішні кінці заведемо по діагоналях тому (зігнемо їх так, щоб вони не вилазили при додаванні).
 • Після цього, відгинаємо нижню частку заготовки – і у вас вийдуть незвичайні кишеньки. В кінці, складаємо все навпіл по вертикальній лінії ‒ один модуль завершений.
 • Зазвичай частинки тіла фігурки створюються за допомогою звичайного введення модулів один в одного. При необхідності, місця їх стиків потрібно обробляти клеєм (треба добре зафіксувати і залишати на пару годин для просушування). Особливо це важливо, якщо ви робите великі деталі – об’ємну голову, лапки або хвостик (їх можна закріпити за допомогою клейового пістолета)
 • Готового маленького дракона можна прикрашати, приміром, додаючи йому деталі з декоративного паперу або фольги: створити з неї гарний гребінець або красиві зображення по лусці. А якщо покривати речі лаком і обробляти його блискітками, то ваш дракончик дракон буде практично як живий і буде дуже яскраво і ефектно виглядати.
 • Схема кожного дракона відрізняється унікальністю, як і виріб, що у вас в підсумку вийде. Якщо розібратися в схемі, то можна зрозуміти, що модульне орігамі це нескладно.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками