Фенечки схеми плетіння 🥝 з ниток, як сплести браслети на руку для початківців

fenechki skhemy pleteniya 🥝 iz nitok, kak splesti braslety na ruku dlya nachinayushhikh325 Фенечки схеми плетіння 🥝 з ниток, як сплести браслети на руку для початківцівСьогодні ми розберемо косе і пряме плетіння фенечок з допомогою схем. Фенечки – це свого роду символ або знак. Браслет дружби фенечки несе свою історію, з якої потрібно ознайомитися будь-якій культурній людині, якій важлива ця тема. Їх історія взяла свій початок від індіанців з Америки. За їх традиції, всі повинні були носити таку фенечку, подаровану як символ дружби і любові. Носити її мали до того, поки вона не розірветься.

Вважалося, що знятий раніше часу браслетик, означає кінець спілкування і дружбу. Потім звичай підхопив народ хіпі, у яких символ обміну браслетиками означав процес братання. Таким чином, на перший план вийшло саме прикраса, а братство стало вважатися звичайною справою.

У сучасному світі фенечка є милим і прикрасою. Крім усього цього, знання про плетінні такого браслети з ниток, має своє таємне значення.

Різні кольори ниток і різні візерунки показують пристрасті і смаки людини, тобто мають своє особисте значення.

Хіпі можуть використовувати їх замість обручок. Ці незвичайні весільні феньки повинні бути однаковими. Щоб підкреслити свої відносини, парні феньки можуть носити не тільки хіпі — кілька років тому півсвіту обговорювали однакові бісерні браслети на зап’ястях принца Гаррі та його коханої Меган Маркл.

Фенечки можуть дуже сильно відрізнятися один від одного – це можуть бути тонкі вузькі смужки, а можуть бути широкі, це може бути коса – тонка або товста, фенька може бути кругла як шнур або джгут, або плоска, шнури в свою чергу можуть бути гладкими, ребристими і витими – загалом, форми фенек різноманітні. Як і забарвлення – це можуть бути однотонні феньки, або їх можуть прикрашати найрізноманітніші малюнки і орнаменти: це можуть бути і абстрактні смуги і сердечка, і силуети квітів, птахів і тварин, все що хочете, ви можете використовувати в якості індивідуального малюнка для вашого браслета.

Галерея: фенечки з муліне (25 фото)

Фенечки схеми плетіння

Плетіння – це особливий вид рукоділля, незвичайний вид макраме. Різновидів і стилів плетіння існує досить багато. Почати саме плетіння можна з простих вузлів. Закінчують феньки по-різному, в залежності від способу плетіння. Але спочатку потрібно вивчити схему.

У нашій схемі застосовуються нитки муліне двох кольорів. Напрям стрілок показує, куди ставити нитка потрібного кольору. Вправу слід вивчати кілька разів, поки ви не освоїте техніку зав’язування вузлів, адже на цьому побудований весь процес і вся робота з вузлами. Таким чином може бути сплетена і чоловіча і жіноча фенька.

fenechki skhemy pleteniya 🥝 iz nitok, kak splesti braslety na ruku dlya nachinayushhikh326 Фенечки схеми плетіння 🥝 з ниток, як сплести браслети на руку для початківцівГоловне питання пов’язане з закріпленням ниток для плетіння. Існує кілька методів закріплення. Починати роботу потрібно поступово. Для закріплення ниток нам потрібно канцелярський затискач.

Способи закріплення:

  • Щоб закріпити нитки, їх треба розкласти в певному порядку і прикріпити зажимом.
  • Після того як ми розклали нитки в певному порядку, закріплюємо все способом затиску на планшеті.
  • Візьміть шпильку і приєднайте зав’язані у вузол нитки до подушці або джинсів. Ще можна прикріпити нитки за допомогою ізоляційної стрічки. Постарайтеся зробити полотно рівним.

Схеми прямого плетіння фенечок з муліне

Як почати плести фенечки з муліне? Беремо потрібну кількість ниток і згинаємо навпіл, а потім робимо петельку зверху. Прив’язуємо провідну нитку разом початку петельки і повільно обплітає нитки вузликами. Обплітає до того моменту, поки не з’явиться петелька.

Тепер обв’язуємо інші нитки з допомогою схеми прямого плетіння, поки не утворюється візерунок. У візерунку основний колір виконує головна тема, і нею треба обплітати всі інші нитки. Як закінчити процес плетіння фенечок з муліне.

Спочатку заплітаємо косички з двох сторін фенечки, для початківців це повинно бути легко, адже схеми для плетіння косички, всім відомі. Потім використовуємо ще одну нитку, яка буде орієнтиром того місця, де потрібно буде зробити застібку.

Знадобиться додатковий інструмент для тимчасового закріплення кіски. Для цього можна скористатися скотчам. Після цього, кіски необхідно викласти і закріпити (цей спосіб ідеально підходить для прямого плетіння і для косого). Під кісками потрібно провести ниточки іншого кольору (в нашому випадку оранжевого кольору).

Тепер обплітає з допомогою оранжевих ниток кіски, квадратним вузлом плетіння. Необхідно постаратися не затягувати вузли для того, щоб усередині кіски, можна було легко пересуватися.

fenechki skhemy pleteniya 🥝 iz nitok, kak splesti braslety na ruku dlya nachinayushhikh327 Фенечки схеми плетіння 🥝 з ниток, як сплести браслети на руку для початківцівПогляньте на схеми фенечок з муліне, перед основною роботою. Після закінчення роботи, ми створюємо подвійний або потрійний вузол. Остригаем кінці ниток і мажемо спеціальним лаком, щоб не вийшла бахрома. Ну і потім розв’язуємо нитки блакитного кольору. Ось ми і розібрали, як плести фенечки косим плетінням і прямим.

Фенечка-стрілочка

Щоб навчитися плести фенечку-стрілочку, потрібно освоїти косе плетіння і схеми.

Майстер-клас для початківців:

  • Згинаємо нитки навпіл, зав’язуємо їх на кінці і закріплюємо на твердій поверхні за допомогою скотча.
  • Правильно розкладаємо всі деталі майбутнього плетіння попарно, кожен з квітів, знаходиться навпроти один одного. В середину поставте дві однокольорові нитки.
  • Починаємо плести, і з’єднаємо сусідні нитки зліва за допомогою легкого подвійного вузла.
  • Після роботи з комбінацією, виходить фігурка, схожа на циферку під номером чотири. Все залежить від напрямку, петля може лежати вліво або вправо.
  • Повторюємо дії з другої і третьої ниткою, після цього, знову в’яжемо вузли справа.
  • Знову всі повторюємо, підходячи до середини, поки всі нитки попарно не зійдуться. Крайні нитки повинні бути в центрі.
  • Робимо алгоритм з ряду в ряд, поки не вийде виріб, потрібної нам довжини.

Ось і все, не так-то й складно плести браслетики і створювати красиві шедеври.

Висновок

В інтернеті можна знайти багато схем плетіння з муліне, тому не впадайте у відчай, якщо у вас щось не виходить, все приходить із знаннями і досвідом. Найважче дається новачкам, косе плетіння схеми, адже з прямим способом розібратися набагато легше, але якщо запитати ради у досвідченого фахівця, то тоді проблем не буде.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками