Фенечки з ниток муліне: особливості косого і прямого плетіння фенечок

fenechki iz nitok muline: osobennosti kosogo i pryamogo pleteniya fenechek159 Фенечки з ниток муліне: особливості косого і прямого плетіння фенечокФенечка – це браслет, виготовлений за допомогою плетіння своїми руками. Його історія починається в Центральній і Південній Америці, де здавна племена індіанців виготовляли подібні прикраси з використанням не тільки ниток, але і вплітаючи в них різні предмети: пір’я, маленькі гілочки, різні трави. При цьому традиційним було загадувати бажання, яке повинно виповнитися, коли фенечка розривалася. Також вона була символом дружби, а іноді була аналогом обручок. Зараз фенечки використовують як проста прикраса, проте як і раніше друзі можуть обмінюватися ними.

Які нитки потрібні для фенечок, скільки їх потрібно для фенечки взяти, і нарешті – де брати? Як зробити розрахунок порожніх рядів для прямого плетіння, як плести фенечки з 3 ниток, яка повинна бути довжина нитки для фенечки, як визначити довжину готової фенечки – для початківців абсолютно всі являє собою проблему. Щоб не заплутатися у всіх цих питаннях — уважно прочитайте нашу статтю.

Підготовка до плетіння

Для плетіння найбільш часто використовують в якості пряжі нитки муліне. Даний вид ниток дуже зручний тим, що вони дуже м’які і легко піддаються маніпуляціям, м’які при носінні і знаходяться в невеликих моточках. Будь плетіння з ниток починається з закріплення нитки. Існує безліч підручних засобів для цього: скотч, скріпки, канцелярський затискач.

Розглянемо, як плести фенечку з ниток. Існує кілька способів плетіння: прямий і косий. В залежності від напрямку в’язання вузлів виходять ті чи інші візерунки.

Як плести фенечки з ниток

Перейдемо до розгляду процесу сплетення фенечки для початківців простими методами зі схемами. В основі лежить плетіння звичайної коси, але можна і збільшувати кількість ниток до чотирьох і п’яти. При виборі парного кількості слід при кожному кроці плести центральну пару, при цьому нитки переміщуються в протилежні один одному боки. Якщо використовувати непарна кількість, то по черзі переміщують крайні праву і ліву нитки в центр.

Галерея: фенечки з ниток (25 фото)

Фенечки косим плетінням

Схеми плетіння фенечок з ниток передбачають два види способи:

  • косий плетіння;
  • пряме плетіння.

Для кращого розуміння для початківців доцільно плести нитками різних кольорів. Необхідно шість кольорів, за допомогою яких формуються 12 пар ниток розміром приблизно 1 метр. Також довжину можна порахувати. Для цього необхідну довжину виробу множать на 4. Після закріплення нитки, залишивши кінчики завдовжки 8-9 см, укладаємо їх симетрично по квітам в напрямку від центру до периферії. Плетіння починають з лівої нитки, перехрещуючи її з другою, а в утворилося вікно протягується кінчик першої нитки.

fenechki iz nitok muline: osobennosti kosogo i pryamogo pleteniya fenechek160 Фенечки з ниток муліне: особливості косого і прямого плетіння фенечокДії повторюють для закріплення вузлика. Точно так само, але дзеркально дії повторюють з правого боку (11 і 12 нитки). Зліва вузли зав’язують тієї ж ниткою, яку плели перший, пров’язуючи по черзі кожну з ниток боку. Аналогічно діють справа. Коли в центрі залишається дві нитки, їх необхідно пров’язати між собою аналогічно попереднім. Далі всі дії повторюють іншим кольором потрібну кількість разів. При цьому повинен утворитися візерунок, що нагадує ялинку. Коли необхідну кількість рядів провязаны, всі нитки зав’язують у вузол, заплітаючи кінчики в косичку. Косий плетіння володіє рядом переваг і є поширеним.

Фенечки з муліне: пряме плетіння

Тепер розглянемо плетіння фенечки з муліне прямим плетінням. Цей вид більш складний, але, завдяки цьому способу, виходять найрізноманітніші візерунки. Необхідно слідувати наступним крокам для успішного результату:

  • для зручності потрібно скласти нитку навпіл, утворюючи петлю зверху, на яку прикріплюють з одного боку робочу нитку;
  • далі з цієї нитки обплітається вузлами вся петля;
  • у подальшому переходять до плетіння безпосередньо самого малюнка;
  • довжиною робочої ниткою зліва послідовно обплітаються нитки до правому краю;
  • далі змінюють напрямок на протилежне;
  • для створення візерунка відповідної муліне необхідно сплітати робочу, і залишити її вільної;
  • далі напрямок плетіння змінюють.

Молодої майстрині не завжди вдається правильно розрахувати довжину робочої нитки. При виникненні даної проблеми, необхідно подовжити нитку. Для цього «хвостик» потрібно витягнути назовні, залишаючи при цьому кінчик для зав’язування вузла. Сюди ж слід додати нову і обв’язати її подвійним вузликом. На вивороті залишок старої нитки потрібно зв’язати з новою. При цьому такий «шов» буде непомітний. Одержаний браслет можна прикрасити стразами, металевими підвісками.

fenechki iz nitok muline: osobennosti kosogo i pryamogo pleteniya fenechek161 Фенечки з ниток муліне: особливості косого і прямого плетіння фенечокДля створення візерунків на фенечки можна використовувати різні схеми, знайдені в інтернеті або в спеціальних книгах, а можна скористатися генератором або придумати схему самим. Початківцям рекомендується потренуватися на вузьких схемах, що складаються з двох кольорів. Кількість ниток повинно бути пропорційно кількості клітин схеми. Далі їх фіксують, сплітають і переходять до роботи. Найбільш рекомендована довжина ниток становить 1-1,5 м. Можна також прикріплювати нитки, не відрізаючи від клубка, а при необхідності розмотувати його.

Таким чином, в традиційних фенечки не передбачені спеціальні застібки, їх зазвичай зав’язують вузлом. У сучасному світі браслети використовують як модний аксесуар, що вимагає більш зручного способу його заміни. Для цього часто використовують різні застібки: гудзики, кнопки, липучки, пряжки, замки. Таке модна прикраса можна носити самостійно або подарувати близькій людині.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками