Филейное в’язання гачком — особливості технології, майстер-клас, відео, схеми

filejjnoe vyazanie kryuchkom  osobennosti tekhnologii, master klass, video, skhemy117 Филейное вязання гачком — особливості технології, майстер клас, відео, схемиУ цій статті ми розглянемо техніку та основні принципи філейної в’язання гачком. Ця назва бере коріння з французької мови, в перекладі з якого “філе” — сітка. Саме таке визначення відображає особливості в’язаних виробів у техніці філейної мережива. Виконаний у цьому стилі полотно має вигляд сітки з зафарбованими і порожніми секціями, які разом створюють оригінальний орнамент. Навчитися в’язати філе досить просто. Однак филейка — не тільки прості фіранки з інтер’єру сільських будинків минулого століття, але і оригінальні картини для сучасної квартири або модний одяг для дітей і дорослих.

Особливості техніки

В’язання гачком дозволяє створити якісну імітацію однойменного мережива, яке являло собою акуратну однотонну вишивку на готовій сітці. Саме цей принцип став основою для в’язання в техніці філе, ось тільки відповідні клітинки наповнюються безпосередньо під час створення основного полотна.

Схематичні зображення візерунків для рукоділля в цій техніці нагадують інструкції з однотонною вишивці хрестиком. Такі зображення формуються з чистих і зафарбованих клітинок. Місця заповнення клітин на більшості схем позначаються хрестиком, контрастним кольором або кружечком.

Ось приклад схематичного зображення призначених для філейної в’язання малюнків (рис.1).

В залежності від уподобань майстрині, готове полотно може мати будь-яку геометричну форму. Так, ви можете зв’язати візерунок не тільки у формі квадрата, але і у вигляді кола, багатокутника або овалу.

Оригінально буде виглядати асиметричний край полотна, який легко доповнити зубцями або незвичайними хвилями.

filejjnoe vyazanie kryuchkom  osobennosti tekhnologii, master klass, video, skhemy118 Филейное вязання гачком — особливості технології, майстер клас, відео, схеми

Основні секрети філейної в’язання

Сучасна література та тематичні інтернет-ресурси пропонують великий асортимент схем і рисунків, які можна використовувати для філейної в’язання. Ви можете знайти зразки як невеликих орнаментів, так і повноцінних художніх картин досить високої складності.

Ось такі поради допоможуть вам легше впоратися з рукоділлям і не втратити інтерес:

 • Перш ніж приступити до створення власного шедевру за надихнула вас схемою, зв’яжіть невеликий зразок полотнища. При цьому рекомендується використовувати не тільки порожні, але і заповнені клітинки. Інакше — вибраний для серветки візерунок, який ви планували зробити за пару днів, може перетворитися на довготривалий проект і повноцінну скатертину.
 • При виборі схеми потрібно враховувати безліч нюансів — товщину нитки, щільність в’язки і параметри гачка.

Важливо! Чим менший розмір гачка, щільніша в’язка і тонше нитка, тим більш компактною вийде клітина.

 • Також невеликий зразок за схемою дозволить визначити, наскільки візерунок нагадує квадрат, рівна сітка. При спостереженні будь-яких відхилень від бажаного результату можна внести в процесі в’язання невеликі правки. Наприклад, ви можете виконувати більш короткі стовпчики з накидом, щільніше затягувати нитку і т. д.
 • Плануючи в’язання великого філейної візерунка, постарайтеся відразу приготувати необхідну кількість пряжі. Варто враховувати, що відтінок ниток різних партій може трохи відрізнятися, навіть якщо ви віддаєте перевагу використовувати матеріали від одного виробника.
 • Щоб ваша в’язана серветка придбала бажану форму, потрібно буде використовувати техніку додавання і збавляння филейных осередків. Ці дії ідентичні аналогічним прийомів в інших техніках в’язання гачком.
 • Приступаючи до реалізації сподобалася ідеї, пам’ятайте, що филейное полотно повинне складатися з стовпчиків певної щільності, які не повинні бути пухкими або розтягнутими. При нерівномірному в’язці осередку вийдуть нерівними, а малюнок змаститься.

Важливо! Більш акуратний візерунок вийде, якщо ви будете використовувати інструмент на піврозміру або розмір менше, ніж рекомендується для роботи з обраної вами ниткою.

Особливості в’язання основи

filejjnoe vyazanie kryuchkom  osobennosti tekhnologii, master klass, video, skhemy119 Филейное вязання гачком — особливості технології, майстер клас, відео, схемиСітку для філе можна зробити різними способами. Однак найбільш простим для початківців майстринь є створення порожньої комірки шляхом виконання 1 стовпчика з накидом і його доповнення двома повітряними петлями.

Для заповненої клітинки достатньо буде виконати 3 стовпчика з 1 накидом. Якщо дотримуватися цих рекомендацій, то сітка виходить рівномірної, а самі осередки мають акуратний вигляд і невеликий розмір.

Важливо! Крім стандартної сітки, для виробів філейної в’язання можуть використовуватися інші популярні техніки. Наприклад, тюлевий фон, особливість якого полягає в створенні контрастних зон. Ця технологія дозволяє зробити в’язане виріб більш виразним і привабливим. В основі таких виробів буде лежати велика за розміром сітка.

Техніка в’язання

Виготовлення будь-якого з виробів філейної в’язання зазвичай починається з набору суцільний ланцюжки з петель. Розраховується їх спочатку необхідне число досить просто.

Для повноцінної осередку вам знадобиться 3 повітряні петлі: filejjnoe vyazanie kryuchkom  osobennosti tekhnologii, master klass, video, skhemy120 Филейное вязання гачком — особливості технології, майстер клас, відео, схеми

 • 1 — буде використовуватися для формування стовпчика з накидом;
 • 2 — для нижньої частини майбутньої сітки.

Також необхідно пам’ятати, що на формування першої клітинки початкового ряду має піти 6 повітряних петель.

Важливо! Якщо обрана вами схема має великі розміри і складається з численних осередків у першому ряду, то можна створити ланцюжок з окремої нитки, після чого здійснювати в’язання з початку ланцюжка. При необхідності зайві петлі можна розпустити.

Початкова точка роботи на схемах зазвичай вказується за допомогою нумерації або стрілок. Пам’ятайте, що в’язання филейных серветок і речей не обов’язково повинно починатися з першого ряду. Існують техніки, згідно з якими спочатку набирається осьова лінія, а подальше в’язання слід від неї за різними напрямками.

Важливо! Для більшої зручності ви можете в’язати филейное полотнище частинами, після чого його фрагменти акуратно з’єднуються в завершений виріб. Однак такий прийом зручно використовувати лише при створенні картин або декоративних прикрас.

Освоївши запропоновану техніку в’язання, ви зможете самостійно доповнити свій гардероб оригінальними та ексклюзивними речами. Сьогодні можна знайти безліч ідей для виготовлення штанів, суконь, сарафанів і накидок в техніці філе. Також ви можете зв’язати оригінальний хустку на весілля або інше значущий захід. Повітряні скатертини і серветки, виготовлені за цією технологією, стануть приємним сюрпризом для мами. А щоб краще розібратися в особливостях виконання роботи, радимо вам переглянути відео майстер-клас.

МК по филейному в’язання гачком дивимося в навчальному відео:

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками