Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Техніка «Джутова філігрань» передбачає створення легких і витончених виробів з шпагату чи товстого шнура. Прийоми філігранної ювелірної техніки прийшли в це мистецтво з плетива крученої дроту.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh37 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Джутова філігрань передбачає створення легких і витончених виробів з шпагату або товстої нитки

Легка виріб із шпагату для початківців майстринь

Робота з натуральної ниткою настільки приємна, що відразу залучає молодих і початківців рукодільниць. Прості прийоми і нескладний алгоритм дій дозволяють швидко освоїти цю чудову старовинну техніку.

До початку творчого процесу необхідно запастися простими і доступними матеріалами:

  • шпагатом або будь товстою ниткою;
  • прозорим клеєм «Момент» або «Титаном»;
  • клеєм ПВА для обробки;
  • ножицями;
  • пінцетом;
  • акриловими фарбами або акриловим лаком.

Основою для філігранної роботи служать трафарети. Їх можна намалювати, покладаючись на власну фантазію або роздрукувати з інтернету. Начерк повинен бути намальований чіткими чорними лініями на білому папері А4 і поміщений у прозорий файл.

Клейонка послужить підставою, на яку будуть наклеюватися всі деталі. Після обробки і висихання ажурна виріб легко відокремлюється від клейончатій основи.

Щоб виготовити найпростішу серветку з джуту, необхідно намалювати два шаблону: гурток діаметром 5-6 см і обриси майбутньої вироби.

Робота починається з закручування «равлики». Створюється маленька петелька і навколо неї обертаються нові круги. На шаблон видавлюється невелику кількість клею, і згорнутий гурток розміщується на файл.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh38 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh39 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Важливо! Для завершення роботи джутова нитка завжди обрізається ножицями навскоси.

Кінчик акуратно підклеюється і зливається із загальною заготівлею.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh40 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Наступний крок – виготовлення ажурною основи. По всіх контурах шаблону наноситься клей і розміщуються ниточки потрібної довжини. Зручно працювати вузьким пінцетом або пальчиками. Щоб руки завжди були чистими, бажано користуватися вологими серветками!

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh41 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh42 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Коли всі нитки по зовнішнім і внутрішнім контурами будуть наклеєні, можна перейти на виготовлення скріплюють «равликів».

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh43 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Ці маленькі гуртки з згорнутих по колу ниток з’єднають ажурні деталі серветки. Готову виріб слідують ретельно промазати розчином клею ПВА з водою (1 до 1).

Після повного висихання заготовок, їх потрібно відокремити від файлу і склеїти між собою.

За бажанням рукодільниця може розфарбувати серветку акриловими фарбами. Ідеально підійдуть золотисті або сріблясті кольори.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh44 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Узорів для виготовлення ажурних серветок і підстаканників безліч. Головне підійти до творчого процесу з душею і невгамовною фантазією.

Галерея: джутова філігрань (25 фото)

Джутова філігрань з шпагату: майстер-клас та уроки диво ділки від майстрів по виготовленню ажурних вазочки

Мистецтво джутової філіграні приваблює не тільки юних рукодільниць, але й молодих хлопців з творчою жилкою. Майстер-клас по виготовленню витонченого страви з шпагату являє початківець майстер з Бєлгородської області Владислав Труш.

Для роботи він використовує скляну вазочку-основу і харчову плівку, на яку буде наносити елегантні ажурні візерунки.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh45 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Страва-основа обтягується прозорою плівкою, в центрі рясно змащується клеєм, укладання нитки починається з традиційної равлики. Для зручності майстер притримує заготівлю гострими ножицями і ними ж відрізає косі кінчики.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh46 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh47 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Наступний крок – формування «крапельок» навколо центрального гуртка. Майстер відрізає від клубка 10-12 ниточок однакової довжини і на клей укладає акуратні пелюсточки.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh48 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Таким же чином по колу викладаються внутрішні крапельки, і візерунок виходить більш насиченим і багатим.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh49 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Для закріплення конструкції по всій окружності заготовки на клей садять 3-4 ряди джутової нитки.

Наступний етап роботи – формування другого кола пелюсток. Майстер вирішив, що вони будуть мати похилу изломанную форму і складатися з 3 зменшуваних крапельок.

У порожніх просторах між завитками юний умілець поміщає маленькі равлики, які будуть нести скріпляє і декоративну функцію.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh50 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Готову роботу майстер ретельно промазує розведеним у воді клеєм ПВА. Дає їй повністю висохнути, акуратно відмежовує від харчової плівки і зайвого клею, а потім декорує золотистої акриловою фарбою.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh51 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Елегантна вазочка для полуниці готова! Молодий початківець майстер може своїми руками виготовити чудовий подарунок на 8 березня для мами або для своєї дівчини.

Джутова філігрань з ниток, мотузки або мотузок: покрокова інструкція по виготовленню серветниці

Мистецтво джутової філіграні ґрунтується на укладанні натуральних ниток равликами, крапельками і завитками. Вони можуть фіксуватися на поверхню клеєм, потім відділятися від неї або залишатися у вигляді декоративних елементів на вихідній основі.

Нові схеми для роботи пропонує досвідчена майстриня зі стажем. На основі її трафаретів можна виготовити оригінальну ажурну салфетницу.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh52 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Мистецтво джутової філіграні ґрунтується на укладанні натуральних ниток равликами, крапельками і завитками

У роботі майстрині використовують скляні камінчики, стрази і шпагатную нитка різних кольорів.

Для виготовлення серветниці у вигляді листка каштана потрібні моточки сіро-зеленого і смарагдового відтінків, а також коричневі камінчики для ніжок і центрального «горішка».

За заготовленої схемою, вміщеній у файл, рукодільниця розкладає нитки, рясно змащуючи основу прозорим клеєм.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh53 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh54 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Внутрішні прожилки листків виконуються сіро-зеленою ниткою, а контури красиво оформляються яскравим смарагдовим шпагатом.

На замітку! У продажу є джут будь-яких кольорів, але майстер завжди може змінити відтінок нитки по своєму смаку. Для цього її бажано пофарбувати до початку роботи, повністю зануривши в якісну акрилову фарбу.

Всі листочки задньої стінки серветниці виконуються за однаковою схемою, біля основи вони скріплюються кружечками з обох боків заготовки.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh55 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Наступний крок – виготовлення передньої стінки серветниці. Деталь виконується по малій схемі з розміщенням центрального камінчика на круглому підставі.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh56 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh57 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Щоб з’єднати стінки серветниці, знадобиться надійне підгрунтя. Їм послужити дерев’яна заготовка з 4 паличок, обмотана джутової ниткою.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh58 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh59 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh60 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

До щільної основи надійно кріпляться 2 ажурні деталі і 4 маленькі ніжки. Виходить чудова підставка для серветок для святкових сімейних застіль.

Як зробити шкатулку за допомогою джутової філіграні? Фото прекрасної роботи досвідченого майстра Сергія Шевченка

Філігрань з джуту складається з простих візерунків у вигляді літери «C» і «S», а також заповнення порожніх просторів за допомогою равликів і вісімок.

Для виготовлення мотузяній скриньки знадобляться: коробка-основа, клейонка, шпагат джутовий, клей і добрий творчий настрій.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh61 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Хід кропіткої ювелірної роботи в наступних етапах творчого процесу:

На картонну коробку-основу приклеюються заготовлені трафарети, і всі боки покриваються захисною плівкою.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh62 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh63 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

З допомогою рідкого клею закріплюються красиві завитки, гуртки та контурні обвиття. Коли всі заготовки підсохнуть, їх можна буде відокремити від основи і за бажанням пофарбувати акриловою фарбою.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh64 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh65 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Дно скриньки формується за рахунок укладання нитки по сторонах квадрата. Шпагат відразу розміщується на клей, обертається в одному напрямку, поки весь простір від кута до центру не буде заповнено.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh66 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh67 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Для краси і щільності денце можна посилити кружечками і з’єднують промінчиками.

На додаток до декору майстер вирішив викласти скриньку м’якими деталями з червоного оксамиту, додав перлини і білі стрази. А в якості розчину механізму використовував маленькі дверні петлі.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh68 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Результат перевершив всі очікування! Вийшла чудова скринька, яка стане шикарним подарунком на день народження коханій дружині.

Виготовлення оригінального подарунка: метелик в техніці джутової філіграні

У вічному пошуку ідей для подарунків можна зупинитися на виготовленні красивих метеликів у техніці джутової філіграні. Для такого презенту знадобитися мінімум матеріалу і 30-40 хвилин вільного часу.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh69 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

У вічному пошуку ідей для подарунків можна зупинитися на виготовленні красивих метеликів у техніці джутової філіграні

Рекомендації по виготовленню:

  1. Щоб метелик вийшла яскравою, бажано використовувати нитки різних кольорів і в якості декору додати намистини скляні камінчики.
  2. На готовий шаблон, поміщена в файл, необхідно наносити рідкий прозорий клей і акуратно розкладати гнучкі нитки шпагату.
  3. Там, де лінії ескізу товсті, доведеться приклеювати по 3-4 короткі смужки джуту.
  4. Колірна гамма метелики вибирається на смак рукодільниці.

Чорні крапки на схемі оформляються маленькими скрученими равликами, додатково їх можна прикрасити камінчиками або плоскими намистинами.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh70 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Тільце комахи формуються овальними основами, на які клеяться великі коричневі стрази. Після обробки клеєм ПВА і повного висихання виріб можна легко відокремити від клейончатій основи.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh71 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Яскраві метелики можуть бути самостійним декоративним прикрасою або поміщатися на будь-яку матерчату, дерев’яну або металеву основу.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh72 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Перо Жар-птиці: талісман на щастя з джутової нитки

Умілі домашні умільці – справжні фантазеркі і выдумщицы. Із звичайного шпагату вони можуть виготовити гарні талісмани на щастя і удачу.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh73 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Простий приклад – перо Жар-Птиці. На його створення піде невеликий моток шпагату, трохи прозорого клею і парочка красивих камінчиків.

Для початку як завжди необхідно виготовити ескіз і помістити його в прозорий файл. По контуру рисунка тонкою цівкою нанести клей і акуратно укласти джутову нитка, обрізаючи косі кінчики.

Щоб помістити скляний камінчик в центр пера, необхідно виготовити під нього основу – круглу равлика з робочої нитки.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh74 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh75 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Кінчики бажано натуральної нитки додатково змащувати клеєм, тоді вони не будуть махриться і акуратно сховаються в роботі.

Ті вигини на малюнку, які будуть прикрашатися стразами, потрібно посилити 2-3 смужками джуту.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh76 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Готову роботу необхідно ретельно промазати розведеним клеєм ПВА і відкласти на 1-2 години.

На замітку! Коли виріб повністю висохне, її необхідно відокремити від основи, видалити надлишки клею гарячим паяльником, нагрітої викруткою або просто обрізати ножицями.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh77 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Оригінальним талісманом у вигляді пера Жар-Птиці можна прикрасити журнальний столик, дзеркало в передпокої, кухонну шафку або стіну над ліжком.

filigran skhemy foto 🥝 podelki iz dzhuta i shpagata svoimi rukami, master klass dlya nachinayushhikh78 Філігрань схеми фото 🥝 вироби з джуту та шпагату своїми руками, майстер клас для початківців

Джутова філігрань – проста і захоплююча техніка, скачати схеми і картинки можна в інтернеті безкоштовно. Вона не вимагає особливих знань і спеціальних схем. Можна навіть використовувати дитячі розмальовки в якості шаблонів для виготовлення оригінальних виробів. Після освоєння на практиці найпростіших візерунків, легко можна перейти на створення складних картин в ажурній філігранної техніки.

Блюдо або піднос в техніці джутової філіграні: майстер-клас (відео)

Джутова філігрань: серветка під стакан (відео)

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками