Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відео

francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video867 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоФранцузький вузлик – це прийом, що дозволяє зробити вишивку об’ємною. Застосовується він дуже давно, вперше з’явившись ще в Стародавньому Китаї.

Однак у Європі він став відомий завдяки вишивальницям з Франції, отримували товари з Піднебесної і копирующим їх, тому отримав назву французького.

Що таке французький вузлик?

francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video868 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відео

Шов французький вузлик використовується у вишиванці з давніх часів. Французькі вузлики – фрузелки, фрузелочки, французики – не тільки прикрашають рукоділля, вони дозволяють вишити різні візерунки, наприклад, зірочки на нічному небі, або квіти в горщику чи на клумбі. Як вишити французький вузол покроково – дивіться в нашій статті. Вас очікує мк і навчальне відео.

Французький вузлик у вишивці використовується досить широко. Його виконують як звичними муліне, так і стрічками. Для початківців він може здатися складним, проте досить вивчити кілька майстер-класів, щоб створювати красиві зображення в цій техніці.

Як було сказано вище, цей прийом використовується для створення об’єму, який отримують з допомогою багаторазового обвиття. Цілі її використання можуть бути абсолютно різними. Так, ця техніка буде корисна:

 • francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video869 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеопри вишивці квітів. Тут ця техніка використовується найбільш широко, причому застосовуються як нитки, так і стрічки. Вишивають цілі бутони або ж тільки їх серцевини. Ще одне застосування – це створення об’ємних листочків при вишивці дерева;
 • з його допомогою роблять очі більш виразними тварин, часто використовують його і для створення об’ємних звіриних носов;
 • з їх допомогою прикрашають як реальну одяг, так і одяг, зображену на картинах. Саме в одязі вузлик спочатку використовувався у Франції – ним прикрашали вбрання вельмож;
 • відмінно підійде цей прийом для імітації снігу;
 • francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video870 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеозастосовують його, щоб зобразити щось об’ємне і пухнасте – починаючи вишивкою баранчиків і закінчуючи елегантними жіночими зачісками;
 • з допомогою цього прийому можна створювати цілі картини, які виглядають дуже незвично і притягують погляд.

Звичайні схеми для вишивання хрестом, доповнені з допомогою цієї техніки, дозволяють створити цікаві та «живі» картини.

Галерея: французький вузлик в вишивки нитками та стрічками (25 фото)

Як виконати вузлик

francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video871 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоВишивання вузликами найчастіше виконується поверх вже готової робіти, щоб зробити її цікавішою. Необхідно відзначити, що при цьому робота попередньо повинна бути выстирана і відпрасована. Однак декорування вже готових робіт – не єдина функція цього прийому. Існують спеціальні схеми і майстер-класи, в яких показано, як створювати цілі зображення в цій техніці. Іноді використовують хитрість – щоб створити цілу картину в цій техніці, використовують схеми для вишивки бісером, де кожну бісеринку замінюють вузликом. Існує два способи створення французького вузлика – з допомогою муліне і з допомогою стрічок. Розглянемо кожен з них.

Вишивання французького вузлика з допомогою муліне

 • francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video872 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоГотуючись до роботи, на п’яльця натягують канву, яка повинна бути щільною і з невеликими отворами. В ідеалі п’яльця необхідно зафіксувати, так як зручніше працювати двома руками.
 • Закріплюють нитку навиворіт, виводять на лицьову сторону. Голку тримають у правій руці, вістрям вперед. Лівою рукою від себе два-три рази обмотують нитку навколо голки.
 • Потім, як і раніше, притримуючи нитку лівою рукою, виводять голку на виворіт. Нитка повинна бути натягнута так, щоб вушко голки пройшло крізь неї, але і не слабко – інакше вузлик буде неакуратним. Робити це слід максимально близько до виходу голки на лицьову сторону. Вийшов вузлик потрібно притримувати, поки нитка знаходиться на виворітній стороні.

francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video873 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоНа практиці цей процес нескладний, щоб зрозуміти його краще, можна подивитися на схеми, яких досить багато в інтернеті. Для створення картини можуть знадобитися вузлики різного розміру. Варто зазначити, що для того, щоб зробити їх більшими, потрібно не виконувати більше обмоток, а взяти більш товсту нитку. У початківців результати можуть бути неестетичними – це нормально, так як ця техніка вимагає тренування. Некрасивими вузлики можуть бути в тому числі з-за того, що нитка під час вишивки перекручується. Не варто поспішати, роблячи обмотку – про це новачки часто забувають.

Вишивання французького вузлика з допомогою стрічок

francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video874 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоТехніка вишивання з допомогою стрічок несильно відрізняється від вишивки муліне, хоча і має свої особливості. Використання стрічок робить картину ще витонченіше, найчастіше вони використовуються для створення бутонів.

 • При вишивці стрічками на вивороті залишають невеликий кінчик, розміром приблизно півтора сантиметра.
 • francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video875 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоВиводять голку, вістря направляють убік, роблять дві обмотки від себе.
 • Так само, як і при вишивки нитками, відступивши зовсім маленьку відстань, виводять голку на виворіт, притримуючи стрічку так, щоб вона була натягнута, але голка могла пройти крізь неї.
 • Обережно, притримуючи виходить вузлик, витягають стрічку. Туго затягувати не варто, щоб результат вийшов об’ємним і красивим.

Як і вишивка нитками, вишивка стрічками французьких вузликів вимагає практики. Щоб навчитися вишивати ідеальні роботи, буде потрібно час. Оформляють роботи в товсті рами, щоб на них не тиснуло скло, інакше робота виходить дуже неакуратним.

Висновок

francuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video876 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоВишивати в техніці «французький вузлик» варто навчитися тим, хто бажає урізноманітнити свої роботи за допомогою незвичайних декоративних елементів. Як невеликі ділянки зображення, так і цілі картини, виконані в цій техніці, виглядають дуже ефектно і радують око. В її освоєнні зможуть допомогти різноманітні схеми, безліч яких можна знайти в інтернеті. Навчитися вишивати французькі вузлики може кожен – головне, мати час і бажання, так як для створення ідеально акуратних картин потрібна практика.

Французький вузлик: фотоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video877 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video878 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video879 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video880 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video881 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video882 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video883 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відеоfrancuzskijj uzelok vyshivka 🥝 krestom, kak sdelat po skheme, video884 Французький вузлик вишивка 🥝 хрестом, як зробити за схемою, відео

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками