Фьюзинг майстер-клас, техніка фьюзинг, фьюзинг своїми руками і фьюзинг прикраси в домашніх умовах

fyuzing master klass, tekhnika fyuzing, fyuzing svoimi rukami i fyuzing ukrasheniya v domashnikh usloviyakh226 Фьюзинг майстер клас, техніка фьюзинг, фьюзинг своїми руками і фьюзинг прикраси в домашніх умовахФьюзинг скла — спосіб запікання і виготовлення шматків скла, покладених в спеціальний малюнок, в певних печах при високій температурі. З’явився спосіб в Німеччині в 90 роках, тож цю техніку можна порахувати молодий. В основі фьюзинга лежить інша стара техніка обробки скла — техніка спекотної емалі.

Техніка фьюзинга опускає застосування металевих з’єднань у вітражах, що впливає на зовнішність вироби, воно стає більш цікавим. Завдяки цій техніці виготовляються рельєфні багатошарові матеріали. Відсутність шва натякає про те, що зроблений виріб не боїться води. Зображення на склі виходять не важкі і легкі, вони нагадують чимось акварель.

Техніка запікання виробів — один з прекрасних методів виготовлення деталей декору для квартири: вітражі в вікно і ширми, вставочки в стіни, стільниці, рамки для дзеркал, абажури, циферблати для годинок, а також різних виробів. Запечене ф’юзингове скло часто використовується у виробництві біжутерії. Біжутерія з такого скла виглядає дуже красиво і користується незмінним попитом — подібними виробами може похвалитися, мабуть, кожна ярмарок виставка прикрас.

Як зробити фьюзинг скла своїми руками

fyuzing master klass, tekhnika fyuzing, fyuzing svoimi rukami i fyuzing ukrasheniya v domashnikh usloviyakh227 Фьюзинг майстер клас, техніка фьюзинг, фьюзинг своїми руками і фьюзинг прикраси в домашніх умовахЦя техніка складається з п’яти головних кроків, кожний з яких впливає на зовнішній вигляд виробу і на його якість. Давайте розберемося, як відбувається спікання ф’юзингового скла.

 • Вибір і підготовка виробу до процесу роботи — це нагрівання. Температура буде залежати від типу процедури і може змінюватися від 650 до 920 градусів. Скла, нагріваючись до певної температури плавлення, змінюють форму і колірну гамму червоно-жовтого. Воно готове до процесу звисання, коли краюшки заготовок з’єднуються один з одним і починається злиття. Справжній фьюзинг настане лише за 800 градусів.
 • Стадія томління (або простіше кажучи, витримки). Скло, нагріваючись до максимуму в печі, має певний час дотримуватися однієї температури. Від етапу витягів буде залежати наскільки стане гладким деталь.
 • Етап охолодження. Температуру скла швидко знижують до позначки, трохи перевищує температуру отжигом. Для цього потрібно щоб зберігся створений червоний колір. Запізнення з цим етапом призводить до того, що скло знову отримає натуральний білий відтінок, а після буде чорніти.
 • Відпал, це великий процес в печі, потрібний для того щоб прибрати напругу. Приймаючи форму, скло зберігає свою твердість.
 • Охолодження відбувається при звичайній температурі, тільки потрібно стежити за піччю.

Галерея: фьюзинг (25 фото)

Техніки фьюзинга майстер-клас

fyuzing master klass, tekhnika fyuzing, fyuzing svoimi rukami i fyuzing ukrasheniya v domashnikh usloviyakh228 Фьюзинг майстер клас, техніка фьюзинг, фьюзинг своїми руками і фьюзинг прикраси в домашніх умовахЗараз є три методи фьюзинга дихроических стекол. Найкращі, складні і цікаві композиції зі скла можна зробити, застосовуючи техніки фьюзинг-форминга.

 • «Гарячі» вироби використовують у печах при температурі вище 1000 градусів.
 • «Теплі » вироби — від 600 до 900 градусів.
 • «Холодні» вироби — при звичайній температурі.

Спосіб «молірування», за допомогою якого створюється форма, напруги, чаша, раніше сплавленному стеклышку. Заготівлю знову піддамо нагрівання.

«Полірування вогнем» використовується, коли деталі потрібно надати гладкості і блиску. Скла помістимо в піч.

«Поєднане прочісування» — створення виробу з допомогою інструментів поки скло ще в гарячому стані. Заготовочку нагріваємо і вручну інструментами обробляємо.

Фьюзинг в домашніх умовах своїми руками

fyuzing master klass, tekhnika fyuzing, fyuzing svoimi rukami i fyuzing ukrasheniya v domashnikh usloviyakh229 Фьюзинг майстер клас, техніка фьюзинг, фьюзинг своїми руками і фьюзинг прикраси в домашніх умовахНа матеріалі викладаємо певний малюнок з різних кольорових стекол. Викладений вітраж розігріваємо в грубці, спекая нарізані частини в пласт.

Фьюзинг в домашніх умових стає популярним і часто захоплення це допомагає заробити грошей.

Змінюючи температуру, можна зробити різні малюнки і зображення опуклі і великі, з чітким окресленням колірної гами і змішаними, растекающимися і незмінними. Сорт виробів теж досить важливий, до кожного підбираємо свою температуру.

Фьюзинг житла цілком реальний, але зробити його в простій духовці не вийде. Печі для фьюзинга нагріваємо до 1100 градусів, а для харчування їм потрібно 220 В. найлегшим і найбільш безпечним методом в домашніх умовах вважається фьюзинг в мікрохвильовці. Але це не означає, що можна скла викласти в мікрохвильову піч. У неї встановлюють спеціальну спрощену грубку для мікрохвильовки, яка нагрівається за допомогою мікрохвиль. Разом з професійним обладнанням створюється також і «домашнє».

Для великих вироби цей метод непридатний, а для дрібних виробів, напр., прикрас, цілком підійде. Фьюзинг в мікрохвильовці за допомогою печі проводиться з різними видами скла: матовим, прозорим, міллефіорі, різнокольоровими фриттами. Для такого виду роботи потрібно взяти мікрохвильову пічку з потужністю від 800 Вт. Творці радять брати скло 90 СОЇ.

Перед початком процесу роботи витягнемо тарілку з мікрохвильовки або перевернемо її верх дном, щоб вона не оберталася. Перш ніж вперше скористатися піччю, потрібно прогріти її у мікрохвильовці повністю за нашою інструкції.

Матеріали та інструменти для фьюзинга в домашніх умовах

fyuzing master klass, tekhnika fyuzing, fyuzing svoimi rukami i fyuzing ukrasheniya v domashnikh usloviyakh230 Фьюзинг майстер клас, техніка фьюзинг, фьюзинг своїми руками і фьюзинг прикраси в домашніх умовахЯкі матеріали знадобляться для запікання скла?

 • Пічка.
 • Мікрохвильовка.
 • Кольорове скло (беремо з тим же СОЇ);
 • Спеціальні рукавички.
 • Склоріз, але не масляний.
 • Захисні окуляри.
 • Міцна папір.
 • Наповнювач.

Якщо повністю розібратися в цій цікавій техніці, можна буде створювати справжні шедеври і заробляти гроші. На даний момент в моді фьюзинг квіти, їх створюють для прикраси кухні або вітальні. Красиві квіти подобаються більшості людей на цій планеті, тому в дизайні інтер’єру це завжди буде трендом. Із-за складності процесу роботи ціни на такі вироби досить високі, тому краще навчитися робити такі вироби самому! Сподіваюся, ви знайшли потрібні відповіді на свої питання у цій статті, будьте уважні і удачі вам в роботі!

Майстер клас дивіться у корисному відео:

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками