Ганутель: ази творчості та майстер-клас по створенню виробів і квітів

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov348 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівБудь-який прояв творчості — це процес творення і втілення в реальність внутрішньої краси людських думок. Одним з таких проявів є техніка ганутель.

Для початківців рукодільників ця техніка дозволить повною мірою розкрити свій внутрішній світ і показати його іншим.

Ганутель — рукоділля для всіх

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov349 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівГанутель — техніка рукоділля з використанням в основному двох матеріалів: дроту і різних ниток. За бажанням можна використовувати більше предметів: намистинки, гудзики, клей та інші вироби, з допомогою яких готовий виріб придбає індивідуальність і неповторну красу.

Вироби техніки ганутель роблять частіше у вигляді квіток і сережок. Їх можна використовувати в якості декорацій інтер’єру або як модний аксесуар у поєднанні з одягом. А можна і поєднати квітки і сережки і зробити об’ємні сережки у техніці ганутель. Нижче в статті технологія виконання елементів квітів, мк з виготовлення сережок, схеми для виробів і фото галерея з готовими зразками.

Популярність цього мистецтва обумовлена тим, що не потрібно бути генієм або володіти якимось спеціальним даром, щоб зрозуміти, як зробити квіти з дроту на належному рівні. При цьому всі необхідні матеріали можна знайти майже в кожному будинку.

Дуже часто в якості квітки вибирають орхідею, але навіщо обмежувати свою фантазію, коли можна придумати свої неповторні і оригінальні квіти?!

Так виглядає орхідея:

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov350 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівА це вже авторські квіти в техніці ганутель, різниця очевидна. Працьовитий рукодельник, вивчивши всі тонкощі техніки ганутель, майстер-класи зможе давати вже через кілька місяців після вивчення, що, в свою чергу, може призвести до додаткового доходу.

Хотілося б відзначити, що у світі мистецтва зустрічається таке поняття, як «панно».

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov351 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівВ техніці ганутель воно трапляється не так часто, так як панно являє собою прикрасу для стін. Для панно більше підходять більш плоскі роботи, наприклад — вироби з паперу або картини. Однак рука майстра здатна поєднати ці два напрямки в мистецтві рукоділля.

Галерея: рукоділля ганутель (25 фото)

Трохи історії

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov352 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівСвій початок ганутель бере ще до XVII століття в країні Південної Америки — Бразилії. А почалося все з того, що місцеві жителі намотували коріння водяних рослин та різних водоростей на якусь гілочку, потім сушили її і отримували простенькі прикраси.

Це ще не були квіти з ниток і дроту, але згодом техніка удосконалювалася і розвивалася, поки не набула сучасного вигляду.

Особливою популярністю це ремесло користувалося на Мальтійських островах, зокрема в монастирях. Черницям, напевно, було нудно, не молитися ж їм з ранку до ночі, ось і знайшли спосіб скоротати час і вирішили зробити прикраси для своєї обителі. Пізніше і до резиденції Папи Римського дісталися вироби в техніці ганутель: квіти прикрашали вівтар, надаючи йому більш м’який і приємний вигляд, що, безсумнівно, сподобалося самому священнослужителю. Бо це ремесло і отримало широке розповсюдження по всьому світу.

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov353 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівСаме слово утворилося, найімовірніше, від італійського слова canutiglia, що в перекладі означає «вита тонка нитка». При чому тут італійський? Так поряд з Мальтою розташована Італія, от вони і «наслідили» в історії.

А в російській мові є співзвучне слово «тяганина», що позначає тонку золоту або срібну нитку. Однак це слово в розмовній мові є ще й синонімом слова «хаос».

Техніка створення і майстер-клас

Техніка створення ганутель ділиться на два основних види:

 1. Традиційний простий. При цьому методі треба накручувати нитки на дріт або волосінь. Для дітей і для початківців такий спосіб підходить найбільше.
 2. Спосіб, при якому на дріт нанизують бісер. Він складніше першого, але і заготовки можуть вийти набагато ефектніше.

Далі буде продемонстрований найпростіший приклад створення квітів у техніці ганутель. Майстер-клас цього уроку зможуть повторити навіть діти, так що відкиньте страхи і вперед! Для уроку потрібні такі засоби:

 • мідний дріт, товщиною близько 0,5 мм і приблизно 8 метрів завдовжки;
 • шовкові нитки різного кольору або ірис, муліне або інший схожий матеріал;
 • атласна стрічка зеленого кольору;
 • стрижень-основа, в якості якої може бути гачок, спиця або навіть викрутка;
 • ножиці;
 • можна також скористатися лінійкою, щоб не міряти шматочки дроту «на око».

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov354 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітів

Сам процес створення:

Потрібно відрізати кілька шматочків дроту по 30-50 см завдовжки.

Потім треба намотати їх на стрижень-основу.

Тепер стискаємо дріт і надаємо їй вид пружини. Потім знову разжимаем, і так кілька штук.

Потім потрібно отримати «крапельки» як показано на малюнку. Далі йде робота нитками — їх потрібно обвити простим способом по спіралі, щоб отримати пелюстки майбутнього квітки.

Готові пелюстки пов’язуємо в одну купу, а з зеленої стрічки робимо стебло. В середину пелюсток можна приклеїти бусинку.

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov355 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівОсь в принципі і все — квітка з дроту і ниток готовий. Залишилося зробити останні квітки, красиво їх оформити і перетворити в букетик.

Способи створення в стилі ганутель

В залежності від обраного способу намотування ниток можна отримати різні візерунки «на виробі. ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov356 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітів

Техніка намотування ниток різного кольору на один елемент виглядає взагалі приголомшливо:

Комбінування різних технік і власний політ фантазії дозволять отримати витончене виріб, якому не буде аналогів. Вироби можна зробити для весільної церемонії, на день народження, так і до будь-якого свята!

ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov357 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівГанутель дозволить розкрити творчий потенціал людини та його можливості. Найбільш вправні умільці або умільці можуть навіть заробляти цим ремеслом собі на хліб з маслом. Адже можна використовувати матеріали подорожче, а професіонал своєї справи завжди буде на крок попереду більшості любителів.

Тонкощі і хитрощі

 • ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov358 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівСлід зазначити, що незважаючи на простий з виглядом вид рукоділля, в ньому є свої особливості і прийоми, що дозволяють отримати ефект «вау». Важливо перед початком роботи чітко поставити собі завдання і уявити, що хочеться отримати в результаті — прикраса на одяг, декорацію, або, бути може, зовсім якусь фігурку тварини — все у ваших руках.
 • Після приблизного уявлення про те, якою каркас з дроту, потрібно визначитися з кольорами майбутнього виробу. І якщо це аксесуар до одягу, то потрібно прикинути, як він буде виглядати з нею. Тобто важливо розуміти, що створена річ окремо може виглядати вражаюче, але бути при цьому невідповідною під колір одягу.
 • ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov359 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівПісля вибору кольору, є два варіанти: використовувати нитки відповідного відтінку або використовувати нитки, які будуть пофарбовані фарбою для тканини. Використавши фарби, можна отримати ефект розмитості кольору, чого набагато складніше домогтися при використанні ниток різних кольорів.
 • Працюючи з дротом, потрібно пам’ятати про власну силу рук і не гнути дріт там, де це буде помітно і негарно. Також слід врахувати, що згинаючи дріт в одному і тому ж місці декілька разів, її можна зламати.
 • Якщо дріт важко згинається в деяких місцях, наприклад — при скручуванні, то необов’язково використовувати власні руки. Замість цього можна скористатися плоскогубцями або кусачками.
 • ganutel: azy tvorchestva i master klass po sozdaniyu podelok i cvetov360 Ганутель: ази творчості та майстер клас по створенню виробів і квітівВсі матеріали слід підготувати заздалегідь, щоб переконатися, що в наявності вже є все необхідне і не замислюватися в середині процесу над тим, як же тепер робити далі. Ще один важливий момент при підготовці матеріалів — це його тип. Наприклад, якщо це нитки, то слід пам’ятати, що є нитки, що віддають блиском, товсті, тонкі і т. д.
 • Тому перед тим, як що-небудь створювати — треба добре все продумати, особливо перед грандіозним проектом. Для початку краще створити щось невелике, промацати техніку, перейнятися нею. І лише тоді, коли відчуєте, що готові до більшого — приступайте і дерзайте!

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками