Геометричне різьблення і орнамент по дереву, геометрія ескізи та альбоми

geometricheskaya rezba i ornament po derevu, geometriya ehskizy i albomy186 Геометричне різьблення і орнамент по дереву, геометрія ескізи та альбомиРізьба по дереву – прекрасне домашнє прикраса для безлічі людей, але для деяких – це незвичайний і цікавий процес. Вироби, створені з дерева, прикрашали житла наших давніх предків, а візерунки на різних предметах побуту використовували не тільки для краси, але і в плані захисту.

 

Для початківців знадобляться докладні мк, схеми і ескізи розеток, креслення і шаблони, фотографії і картинки готових виробів для прикладу.

Які інструменти і матеріали знадобляться для різьби по дереву:

 • Спеціальний ніж-косяк.
 • Кругла стамеска.
 • Брусок.
 • Наждачний папір.
 • Лак певного кольору.
 • Морилка.
 • Напилки.
 • Лінійка і ластик.
 • Ножі для геометричного різьблення.

Для того щоб навчитися правильно вирізати з дерева з якої-небудь техніки, потрібно піти до хорошого фахівця на курси або самому освоїти матеріал за допомогою відео та фото.

Як навчитися різьбленню по дереву

Новачкам треба вчитися правильно тримати в руці ножик. Освоїти цю дію можна, намагаючись вирізати борозенки на звичайних брусках. Не слід пропускати цей крок і переходити до роботи з орнаментом, адже без початкового навчання, ваші вироби вийдуть нерівними. Перший виріз: створення борозни уздовж волокон дерева.

Щоб правильно розуміти, як працювати з ескізами і як вирізати, дивлячись на зображення і малюнки, потрібно розібратися, яким чином застосовуються найпростіші прийоми.

 • geometricheskaya rezba i ornament po derevu, geometriya ehskizy i albomy187 Геометричне різьблення і орнамент по дереву, геометрія ескізи та альбомиСпочатку потрібно взяти ніж-різак і маленький брусок з тонкого дерева. Для цієї справи можна використовувати липу: вона досить тонка і м’яка. Головне, це визначити напрямок волокна.
 • Далі, потрібно затиснути різак в кулаці знизу ручки, тупим кутом до себе. Тупий кут різака називають п’ятою. Ніж потрібно направити вправо.
 • Для створення правильної лінії, п’ятка повинна наближатися до дерева, але при цьому не повністю занурюючись.
 • Рука повинна проходити чітко, важливо відчувати, якщо вона йде від потрібної лінії в іншу сторону. Наш перший надріз на дереві, буде називатися надрізанням.
 • Після створення надрезки, потрібно перевернути дощечку на 180 градусів і зробити підрізування – таку ж лінію з нахилом ножа в праву сторону на відстані 3-4 міліметри від першої. Крім цього, на початку і в кінці нашої борозни потрібно також створити надсічки.
 • Якщо все виконано правильно, підрізка і надрезка з’єднуються всередині нашого дерева, і з борозни виходить обрізок без зайвих зусиль.
 • Якщо у вас не вийшло зробити це з першого разу, необхідно вставити ножик у відкриті прорізи і трохи поглибити їх.

Прорізання борозни поперек кусків дерева.

Поперек волокна дерево важче прорізати, тому різання повинна проходити так само, як і по довжині волокон, з однією істотною відмінністю: п’ятка різака повинна підніматися, а не бути над самим деревом. Таким чином, прорізати дерево буде легше, але треба добре пильнувати за тим, щоб ножик не скочувався в іншу сторону від прямої лінії.

Галерея: геометрична різьба по дереву (25 фото)

Створення візерунка сітка і квадрати на спеціальній заготівлі з дерева

Сітка або квадрати – новий елемент в освоєнні геометричної різьби. Щоб створити цей простий орнамент, спочатку потрібно зробити смужки по довжині волокон з однаковою шириною один від одного, потім вирізати борозни поперек волокон. У підсумку виходить цей чудовий візерунок. Ще можна зробити сітку не вздовж і поперек бруска, а чисто по діагоналі.

В такому випадку, необхідно ще більше стежити за точністю руки і прямотою вирізаних ліній. Якщо у вас вийшов непотрібний розріз, в процесі він мало помітний, але потім, після моріння або фарбування, він буде сильно виділятися.

Як правильно вирізати трикутники на дереві?

Трикутники – це популярний орнамент на різних речах домашнього побуту. Часто можна побачити трикутники на дошках, рамах для фото і на скриньках. Трикутники, створюються наступним чином: зверху від трикутника до його центру малюють лінії, по яким роблять надколи різаком.

Для цього гостра частина ножа, проникає всередину матеріалу, а п’ята лише торкається, але не вводиться, у вершину трикутника. Така дія виконується з кожної з вершин. Так центр нашого орнаменту буде найглибшою точкою в узорі.

Потім потрібно нахилити різак управо і вирізати по стороні справа наліво і до себе підрізування. Нову грань потрібно зробити не зліва направо, а після того, як ви перевернули брусок. Рука повинна робити ті ж рухи, що і з першою межею.

Після створення самих легких трикутників можна спробувати розробити трикутники з кривим центром або з круглими сторонами. В такому випадку, техніка різання буде такою ж, головне, це стежити за рухом руки по намічених лініях.

Ця техніка геометрії набагато складніше, але, якщо більше тренуватися, можна з легкістю створити малюнок будь-якої складності.

Оформлення шкатулок, ескіз

geometricheskaya rezba i ornament po derevu, geometriya ehskizy i albomy188 Геометричне різьблення і орнамент по дереву, геометрія ескізи та альбомиВарто поговорити про красивих малюнках для шкатулок. Їх можна зробити з допомогою різних технік: прорізній різьбленням, укладаючи під малюнок основу з тканини, фольги або дошки з дерева потрібного кольору; плосковыемчатой різьбленням, до якої приєднується геометрична і контурна. Її відмінність в тому, що в плоскому фоні робляться поглиблення на одну і ту ж глибину.

У варіанті з геометричної технікою поглиблення мають форму трикутників або чотирикутників. Крім цього, ще існує скобчаста різьба, яка теж вважається різновидом плосковыемчатой. Перед кожним оформленням і роботою, варто ознайомитися з альбомами ескізів, щоб визначитися, що ви хочете зробити.

Інші види рукоділля

Вироби з паперу

Різьблення по кістки тваринної

Плетіння з дроту

Плетіння кошиків з лози

Трафаретний різьба

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками