Глобус з пластиліну своїми руками: як зробити модель землі з пластиліну і папери

globus iz plastilina svoimi rukami: kak sdelat model zemli iz plastilina i bumagi207 Глобус з пластиліну своїми руками: як зробити модель землі з пластиліну і папериДитинство – саме час, щоб вчитися і пізнавати щось нове. Багато діти обожнюють ліплення з пластиліну, адже виготовляти з пластичної маси різні фігурки-це не тільки цікаво, але і корисно для розвитку уяви та дрібної моторики. Зазвичай пластилінові вироби обмежуються мініатюрними іграшками, які малюк може використовувати в своїх іграх, але з пластиліну можна також зробити більш серйозні вироби, наприклад, макет землі. Звичайно ж, не грунт, а — планети.

Якщо це модель для уроку з навколишнього світу, яка повинна зображати глобус, тобто важлива його географія — тобто поверхня — зробити його можна як з пенопластового кульки, який можна вирізати самим, або замовити у квітковому магазині з флористичної губки. Якщо потрібно зобразити земну кулю в розрізі, щоб продемонструвати будову Землі — тоді потрібно починати з самого центру.

Така саморобка знадобиться, щоб наочно пояснити дитині, як виглядає світ з наукової точки зору, що таке материки і де які країни розташовані. Крім того, школярам можуть задати зліпити модель землі з пластиліну і принести на наступний урок, і тоді виготовлення поробки буде не тільки цікавим, але і корисним: дитина отримає хорошу оцінку, ми думаємо, 5 буде забезпечена.Майстер-класи нижче детально та поетапно описують, як зробити покроково модель землі разом з дитиною із звичайного пластиліну.

Модель землі з повітряної кульки

Один з варіантів створення планети з пластиліну – зробити її за допомогою звичайного кульки. Зробити це своїми руками просто:

 1. Надуйте кулька, вдихаючи в нього повітря, або за допомогою спеціального наносів. Не намагайтеся робити його дуже великим, головне – не розмір, а форма. Важливо, щоб вона була максимально наближена до кола.
 2. З старої газети або звичайних альбомних аркушів зробіть маленькі квадратні листочки. Їх розмір не повинен перевищувати 2 см на 2 див.
 3. Покрийте куля першим шаром паперу, поклавши паперові шматочки поверх ділянок, вкритих рослинним маслом.
 4. Наступні два шари прикріплюйте на клей ПВА. Після завершення третього шару залиште кульку в батареї на тривалий час, щоб шари повністю висохли, і всі праці не розвалилися. Якщо немає часу чекати, скористайтеся феном.
 5. Покрийте кулька ще двома або трьома шарами, щоб в разі якщо дитина випадково сильно натискає на кульку, він не деформувався. Проведіть повторне сушіння.
 6. За допомогою звичайної голки лусніть повітряна кулька всередині, а утворену дірку тут же заклейте.
 7. Намітьте простим олівцем майбутні материки.
 8. Використовуйте жовтий, зелений, коричневий і білий пластилін, щоб заліпити намічені ділянки суші, а на простір, що залишився ліпіть як можна більше синього, покривши глобус водою.

Галерея: модель землі з пластиліну (25 фото)

Планета в розрізі

globus iz plastilina svoimi rukami: kak sdelat model zemli iz plastilina i bumagi208 Глобус з пластиліну своїми руками: як зробити модель землі з пластиліну і папериЩоб повністю пояснити дитині, як влаштована планета, на якій він живе, можна зробити цікаву саморобку — модель глобуса в розрізі. На такому макеті можна наочно розповісти малюкові, з чого складається планета.

 1. Починаємо ліплення з самої основної частини земної кулі – внутрішнього ядра. Візьміть жовтий пластилін і скачайте з нього невелику кульку.
 2. Формуємо зовнішнє ядро. До жовтого пластиліну додайте червоний, коричневий і помаранчевий і перемішайте їх, поки не утвориться більш або менш однорідний колір. Зробіть із отриманого пластиліну тонкий коржик і оберніть нею жовтий кульку.
 3. Робимо мантію. Для цього використовуйте великий шматок помаранчевого пластиліну і розкотіть його в коржик. Мантія – досить товстий шар, тому і коржик повинна вийде більше попередніх. Оберніть зовнішнє ядро мантією.
 4. Ліпимо земну кору. Візьміть коричневий шматок пластиліну і зробіть з нього тонкий коржик, в яку оберніть вже готові нутрощі планети.
 5. Виготовляємо «водний» шар з блакитного пластиліну і загортаємо готовий куля в нього.
 6. Зверху з зеленого, жовтого, коричневого та білого пластиліну прикріпіть материки.
 7. За допомогою стека відріжте від кулі акуратний трикутник, тим самим оголивши нутро планети.

Апельсиновий глобус

globus iz plastilina svoimi rukami: kak sdelat model zemli iz plastilina i bumagi209 Глобус з пластиліну своїми руками: як зробити модель землі з пластиліну і папериНаступний глобус з пластиліну своїми руками виконується на основі звичайного апельсина. Майстер-клас нижче опише, як правильно це зробити:

 1. Приготуйте цілий фрукт до виробі, ретельно вимивши його.
 2. Візьміть олівець або ручку і намітьте майбутні материки.
 3. Використовуючи різні кольори пластиліну, які можна побачити на цьому глобусі, зафарбуйте ділянки суші.
 4. Порожні місця акуратно заліпіть синім пластиліном.

Плоска модель землі

Якщо під рукою не так багато пластиліну, але дитині хочеться зробити глобус, то скористайтеся звичайним аркушем картону. Легкий майстер-клас докладно розповість, як зробити такий макет:

 1. Виріжте з аркуша картону коло необхідного розміру.
 2. Зобразіть на вирізаному диску одну із сторін планети: відзначте всі материки і острови.
 3. Візьміть жовтий, зелений, коричневий пластилін і починайте ліпити його на картон, зафарбовуючи ділянки суші.
 4. Синім пластиліном заліпіть простір, що залишився.

Паперовий макет планети земля

globus iz plastilina svoimi rukami: kak sdelat model zemli iz plastilina i bumagi210 Глобус з пластиліну своїми руками: як зробити модель землі з пластиліну і папериІноді пластиліну під рукою не виявляються, але показати дитині земна куля все одно необхідно. У такому випадку можна використовувати звичайний папір, що знайдеться в домі у кожного. Про те, як зробити глобус своїми руками з паперу, читайте у майстер-класі, наданому нижче.

 1. За основу для майбутнього макета візьмемо повітряна куля. Краще всього для цих цілей підійдуть круглі кулі, але якщо придбати такої не вийшло, використовуйте звичайний, намагаючись надати йому максимально круглу форму.
 2. Використовуйте порвану на дрібні частини газету чи папір. Друге підійде найкраще, так як білий аркуш простіше розфарбувати. Рекомендується хоча б останній шар зробити з паперу, а не газети. Умочіть кожен шматочок в клей ПВА і рівномірно обклеивайте ними повітряна куля. Повторіть процедуру близько трьох разів.
 3. Після завершення кожного шару залиште кульку біля батареї чи просушіть феном. Важливо, щоб нові шари наносилися на суху поверхню.
 4. Як тільки всі шари будуть готові, проткніть кулька в тому місці, де залишився стирчати невеликий хвостик. Саме за нього акуратно витягніть лопнув куля, а дірку відразу ж заклейте папером.
 5. Нанесіть олівцем начерки майбутнього глобуса. Для цього як можна ретельніше зобразіть ділянки суші: великі материки і маленькі острови. Якщо немає часу або необхідних умінь для того, щоб зобразити власноруч кожну деталь земної кулі, роздрукуйте шаблони і акуратно приклейте їх до виготовленої моделі.
 6. Приготуйте фарби (бажано вибрати гуаш) і кисті. Насамперед необхідно покрити куля білим кольором, так званої шпаклівкою, в кілька шарів, щоб фарби краще лягли на поверхню.
 7. Наберіть синього кольору і зафарбуйте ділянки, де повинен знаходитися світовий океан. Намагайтеся випадково не зачепити завдані дрібні острови і частини материків.
 8. Використовуйте різні фарби, щоб додати колір суші. Краще всього заздалегідь знайти кольорову картинку землі або дістати справжній глобус, вони підкажуть, як зробити глобус з паперу більш реалістичним. Втім, зовсім необов’язково дотримуватися стандартної фарбуванні глобуса. Можна пофантазувати з квітами і зробити макет землі, що нагадує, наприклад, стару пожовклу карту, або зовсім виплеснути на кулю різні фарби, створивши свою неповторну різнобарвну модель.

Зробити глобус своїми руками, майстер-класи для якого були розглянуті в статті, дуже просто. Ні дитині, ні батькам не доведеться витрачати багато часу, щоб створити модель планети з пластиліну, і виріб буде довго радувати її творців. Крім того, пластиліновий глобус дитина зможе принести на шкільну виставку або приготувати до уроку. За таким же принципом можна зробити макет окремої природної зони, наприклад, тундри чи тайги.

Інші схеми ліплення

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками