Гобелен на картоні майстер-клас, об’ємний гобелен і рама, гобелен гачком і нетканий гобелен

gobelen na kartone master klass, obemnyjj gobelen i rama, gobelen kryuchkom i netkanyjj gobelen380 Гобелен на картоні майстер клас, обємний гобелен і рама, гобелен гачком і нетканий гобеленЩе давно люди прикрашали свої житла картинами з тканини, які зображують історії з життя людини або тварин. Такі картинки з тканини називають гобеленами. Ткану картинку або килимок можна зробити самому, маючи під руками потрібні інструменти і матеріали. Вивчивши нашу статтю, ви дізнаєтеся, як створити такий виріб своїми руками. Гобелени — картинки знаходяться в рамах, теплі і барвисті, вони здатні прикрашати навіть маленький простір вашого житла і зробити його тільки затишніше.

Почати вчитися ткати не важко і навіть якщо ви погано малюєте, то ваше терпіння, а головне сильне бажання, рано чи пізно приведуть до позитивних результатів. Для одних, можливо, це може стати новою професією, а для інших просто хобі.

Як вишивати гобелен, особливості технології

gobelen na kartone master klass, obemnyjj gobelen i rama, gobelen kryuchkom i netkanyjj gobelen381 Гобелен на картоні майстер клас, обємний гобелен і рама, гобелен гачком і нетканий гобеленТакі вироби можна не тільки просто виткати, але й вишивати. Для цього вам знадобиться міцна тканина, типу бавовняної або лляної. Купіть в спеціальному магазині все потрібне. Нитки можна брати будь-які, головне, щоб вони були дуже міцні і товсті. Тонку нитку можна скласти в два рази раз, щоб при створенні стібка вона повністю закрила основу. Щоб вишивати гобеленові картинки своїми руками, вам будуть потрібні п’яльця для натягу тканини.

Стібок розглядається як частина елемента стібка вишивки хрестиком. Починається вишивка першого кроку з верхнього правого куточка і закінчується в лівому кутку знизу. Таким чином, переходить до наступного кроку, прямуючи зліва направо. Стібки щільно розташовуються один до одного, адже основа не повинна просвічуватися.

Галерея: гобелен своїми руками (25 фото)

Килимовий метод вишивки гобелена, майстер-клас

Неткані вироби поетапно можна створювати і іншим методом. Але для створення вам доведеться купити спеціальну голку. Це порожниста голка з рукояткою, крізь яку потрібно протягнути нитку для вишивки.

Щоб зробити великий малюнок, скористайтеся наступним прикладом:

 • gobelen na kartone master klass, obemnyjj gobelen i rama, gobelen kryuchkom i netkanyjj gobelen382 Гобелен на картоні майстер клас, обємний гобелен і рама, гобелен гачком і нетканий гобеленЗакріплюємо матеріал на п’яльцях.
 • Намалюємо на виворітній стороні вибраний малюнок.
 • Вденем нитку в голку. Для зручності можна взяти дріт або гачок.
 • З виворітного боку почнемо вишивку, встромивши голку в контур зображення. Після того, як вона повністю увійде в матеріал, повільно підніміть інструмент. Новий прокол зробимо поруч. На лицьовій стороні у вас повинен утворитися шов вільних стібків. Чим частіше ви будете робити кроки, тим яскравіше буде зображення картини.

Як правильно виткати виріб, виготовлення гобеленів

Щоб зробити вручну картину, вам потрібно красива рамка, що має вигляд рейок з шурупами або іншими кріпленнями для ниток, що лежать в шаховій розстановці. На ці кріплення натягуємо нитки-основи. Далі плетіння можна робити наступними способами:

 • gobelen na kartone master klass, obemnyjj gobelen i rama, gobelen kryuchkom i netkanyjj gobelen383 Гобелен на картоні майстер клас, обємний гобелен і рама, гобелен гачком і нетканий гобеленПолотняне плетіння. Нитку, намотану на шматок картону, просмикнемо під парними натягнутими нитками. Піднімемо велику рейку, щоб ви побачили всі непарні нитки, просмикнемо нитки через них. Ущільнюємо плетіння спеціальною виделкою.
 • Єгипетський метод. Нитку обмотаємо навколо кожної нитки основи. Отримаємо великі стовпчики.
 • Грецький метод. Дві нитки, переплітаючись один з одним, проходять через підставу. Кожна прошиває нитки-основи, як у полотняному плетінні. Ще можна використовувати гачок.
 • В’язка. Пройшовши через перший рядок полотняним методом, новий ряд створюється обертанням кожної нитки основи.
 • Сумаховое плетіння. Обв’язуємо навколо відразу дві нитки основи.
 • Геордес метод. Маленьку нитку обернем кінцями навколо двох сусідніх ниток основи. Затягнемо все. Беремо інший відрізок і продовжимо так весь ряд. Бахрома потім підстригають під один рівень. Ось ми і розібралися, як відбувається виготовлення гобелену.

Щоб наш килим не скосился, потрібно слідувати наступним правилам:

 • Після кожного рядка, ущільнюємо кроки виделкою, рівномірно розподіляємо нитка.
 • Контролюємо, щоб плетіння не було дуже тугим, щоб не стягувати нитки основи.
 • Для закріплення плетіння різними методами, часто виконуйте полотняне плетіння.
 • В кінці плетіння рамка для гобелена може залишитися під підставою килима. Вам залишиться лише підшити і підрівняти всі нерівні частини, проштопать нитки, які повинні бути з вивороту.

Як виткати міні-гобелен, майстер-клас по ткацтву

В інтернеті можна відшукати тему «Практичне керівництво по плетінню гобелена». Це книжки, які вам пропонують придбати.

gobelen na kartone master klass, obemnyjj gobelen i rama, gobelen kryuchkom i netkanyjj gobelen384 Гобелен на картоні майстер клас, обємний гобелен і рама, гобелен гачком і нетканий гобеленНа мій погляд, практично немає різниці між міні-гобеленом і простим гобеленом. Техніка ткацтва завжди однакова. Різниця полягає лише в тому, що для міні-гобелена потрібно робити більш маленький малюнок (ескіз). Для цього відстань між натягнутими нитками основи має бути менше і становитиме всього п’ять мм.

Це значно ускладнить роботу і тому для того, щоб створити дійсно якісний виріб, може знадобитися більше часу, ніж на гобелен великого розміру.

Ну, дрібні гобеленчики з простим малюнком можна створити за пару днів, але лише при головній умові, що ви вже досвідчений працівник або майстер ткацтва. З допомогою правильної технології ви легко зробите об’ємну раму для картини.

Створення гобеленів ручної роботи покроково – захоплюючий процес, для якого не завжди потрібен навіть ткацький верстат. Плести роботи можна безпосередньо навколо ниток, натягнутих на раму майбутнього шедевра. Складність теж може бути різною – це можуть бути невеликі вироби для дітей, і неймовірні 3д гобелени, деякі деталі для яких доведеться зшити або зв’язати окремо. А познайомитися з об’ємними гобеленами допоможе це відео.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками