Городецька розпис: елементи, поетапне малювання, для дітей, декоративне за мотивами, квіти, візерунки для старшої групи, фото, відео

Городецька розпис є одним із старовинних російських художніх промислів. Ці квіткові трафарети картинки-розмальовки дозволяють створювати неймовірно красиві візерунки та орнаменти. Завдяки декоративного малювання можна створити квіти, павлина, конячку, птицю, розана, півника і багато іншого.

gorodeckaya rospis: ehlementy, poehtapnoe risovanie, dlya detejj, dekorativnoe po motivam, cvety, uzory dlya starshejj gruppy, foto, video75 Городецька розпис: елементи, поетапне малювання, для дітей, декоративне за мотивами, квіти, візерунки для старшої групи, фото, відео

Городецька розпис є одним із старовинних російських художніх промислів

Історія та особливості ремесла

Початок городецька розпис бере відрізних прялок. З дерева вирізалися різні фігурки і вставлялися в поглиблення по відповідній формі. Пізніше майстри стали фарбувати дерев’яні фігурки, поступово додаючи більше нових кольорів.

У 19 столітті у майстрів виходили красиві дерев’яні фігури зелених, червоних, синіх та інших кольорів. Ними прикрашали будинки, двори. Фігурки радували око, їх любили робити, ними захоплювалися діти. Півень розписом виходив дуже красивий.

Що могли прикрашати городоцькі прядки?

 • Сани.
 • Скрині.
 • Скриньки.
 • Меблі.
 • Предмети побуту і т. д.

Зазвичай, розпис була символічною. Цінувалися жанрові малюнки. Наприклад, на дошці зображувався купець і його кінь чи півник. Елементи такої розписи збереглися і в наші дні.

Квітковим мотивам у цьому ремеслі віддавали особливу перевагу. Також малювалися тварини, наприклад, леви або бики.

Улюблені фонами в городоцької розпису для майстрів 19 століття були синій, зелений, словом, яскраві і багатоколірні. Рідше використовувався чорний фон.

Як ведеться розпис? І тоді і зараз роботу поетапно розписують пензлем. Поетапне ремесло не передбачає малювання з готового макету. Удар кисті по дошці повинен бути щільним і сильним. Вся робота майстра досить копітка, але, в той же час, і швидка. За характером прийому робота нескладна.

Для дітей в саду, підготовчої групи і дошкільнят є маса способів почати з нескладних схем городоцької розпису, роздрукувати які можна в інтернеті, наприклад, зобразити її на асфальті.

Галерея: городецька розпис (25 фото)

Городецька розпис: урок (відео)

Городецька розпис: основні елементи покроково

Для такої розпису необхідні спеціальні фарби. Їх називають «темперу». Робляться темперу-фарби із сухих порошків або їх аналогів. Альтернативою таким фарбам може стати звичайна гуаш, в яку додали клей ПВА. Якщо вибір майстра упав на гуаш, то він повинен знати, що при городоцької розпису перед промазуванням другого шару малюнка, потрібно дочекатися повного висихання першого шару, інакше робота буде мати білястий відтінок.

Всі кисті повинні бути сухими, інакше після роботи вони зіпсуються.

Специфікою городоцької розпису є малювання без макета, тобто, художник плавно веде кисть по поверхні. Які можуть бути художні прийоми при розписі? Їх багато, наприклад:

 • Широкі мазки пензлем.
 • Тонкі лінії конкою пензликом.
 • Віртуозні штрихи середньої пензлем.

gorodeckaya rospis: ehlementy, poehtapnoe risovanie, dlya detejj, dekorativnoe po motivam, cvety, uzory dlya starshejj gruppy, foto, video76 Городецька розпис: елементи, поетапне малювання, для дітей, декоративне за мотивами, квіти, візерунки для старшої групи, фото, відео

Для такої розпису необхідні спеціальні фарби

На якій поверхні виконується городецька розпис? Зазвичай за основу береться дерево. При бажанні можна створити на ньому кольоровий фон, розфарбувавши поверхню в червоний, жовтий або інший колір.

Схема роботи наступна:

 1. Для початку майстер позначає на поверхні приблизні розміри композиції. Для цього можна використовувати олівець. При цьому він не робить промальовування макета! Це потрібно для того, щоб намітити майбутній розмір усіх візерунків розпису.
 2. Багато майстри радять намічати контур візерунка не олівцем, одразу фарбами. На їхню думку, саме така технологія вважається правильною.
 3. Вузли малюнка робляться тонким пензликом і світлою фарбою. Так робота виглядає акуратніше.
 4. Поверх світлих плям ставляться більш темні. У цьому полягає особливість даного ремесла.
 5. Перед початком роботи слід зібрати декілька різних кистей, так як різні деталі зручно промальовувати по-своєму. Наприклад, тонкі лінії вийдуть красивими тільки в тому випадку, якщо промальовувати їх тоненьким пензликом.
 6. Головними елементами городоцької розпису є так звані «оживки». До них відносять точки, кола, спіралі, штрихи і дуги.

Поетапне декоративне малювання за мотивами городоцької розпису для дітей

 1. Початок малюнка – це начерк схеми на дереві натуральну величину. Слід намітити розмір майбутньої роботи та її основних елементів.
 2. Для спрощення завдання можна промальовувати розмір композиції на папері, а лише потім перенести зображення на дерев’яну поверхню.
 3. Коли розмір орнаменту буде нанесений на дерев’яну поверхню, потрібно виділити головний центр композиції. Після цього можна продумати колірну гаму.
 4. Коли буде вирішено питання про склад і колірній гамі композиції, можна приступати до детального промальовування орнаменту.
 5. Для дітей рекомендується вибирати нескладні малюнки. Наприклад, можна зобразити сонце. У центрі малюється червоне коло, а поруч – промені. Променеві стібки повинні бути однакового розміру.
 6. В кінці роботи дерев’яна поверхня покривається лаком. Для такої роботи відмінно підійде обробна дошка.

gorodeckaya rospis: ehlementy, poehtapnoe risovanie, dlya detejj, dekorativnoe po motivam, cvety, uzory dlya starshejj gruppy, foto, video77 Городецька розпис: елементи, поетапне малювання, для дітей, декоративне за мотивами, квіти, візерунки для старшої групи, фото, відео

Дитині буде простіше малювати прості елементи

Візерунки городоцької розпису для старшої групи

У середній і старшій групі в дитячому садку не потрібно вибирати дуже складні елементи розпису, адже якщо дитина не зможе справитися з нею, то йому буде нудно. Для початку можна провести ознайомлення з даною технікою малювання, записати конспект. Презентація не займе багато часу, зате дитина буде знати всі ази. Можна зупинити свій вибір на простому орнаменті і намалювати красиву квітку. Завдяки такій городець розпису можна створити закладку для книги. Це захоплююче заняття, аппликцация завжди швидко зацікавлювала дітей.

Спосіб малювання:

 1. У роботі будуть використані білі, червоні, коричневі і зелені фарби. Малювати діти повинні або на дошках з дерева, або на дерев’яних не глибоких тарілках.
 2. Олівцем слід намітити центр композиції та її розмір.
 3. Потім можна приступати до малювання квітки. У центрі малюється маленький червоний круг. Потім червона фарба змішується з білої для того, щоб вийшов рожевий колір. Рожевим малюється ще одне коло, більше першого. Після цього знову червоне коло і знову рожевий. Таким чином, у квітки виходить різнобарвна середина.
 4. Пелюстки робляться зеленої й коричневої фарбами. Краще їх чергувати, тому робота буде гарніше.
 5. Можна з’єднати зелену фарбу з білої для отримання більш світлого зеленуватого кольору. Їм можна промальовувати пелюстки зсередини. Дана промальовування виконується тонким пензликом.

gorodeckaya rospis: ehlementy, poehtapnoe risovanie, dlya detejj, dekorativnoe po motivam, cvety, uzory dlya starshejj gruppy, foto, video78 Городецька розпис: елементи, поетапне малювання, для дітей, декоративне за мотивами, квіти, візерунки для старшої групи, фото, відео

У середній і старшій групі в дитячому садку не потрібно вибирати дуже складні елементи розпису

Завершує роботу лакове покриття поверхні.

Городецька розпис: як намалювати квіти?

Майстер-клас:

 1. Для початку вибирається поверхню і матеріал, яким буде виконана робота. Чим яскравіше вона буде – тим краще.
 2. Центри кольорів відзначаються на поверхні олівцем. Малюється яскравий коло. Потім у кожному колі промальовуються пелюстки. Для цього використовується колір темніше серцевини квітки.
 3. У кожної квіточки повинен бути пелюстка. Блакитні пелюстки можна промальовувати тонкою кистю зсередини. Також можна намалювати контури пелюсток і квітів більш темною фарбою, але не чорним.
 4. Доповнять композицію сині ягоди, намальовані поряд з квітами.

gorodeckaya rospis: ehlementy, poehtapnoe risovanie, dlya detejj, dekorativnoe po motivam, cvety, uzory dlya starshejj gruppy, foto, video79 Городецька розпис: елементи, поетапне малювання, для дітей, декоративне за мотивами, квіти, візерунки для старшої групи, фото, відео

квітка може бути складним, так і легким – вибирати майстру

Городецька розпис: як намалювати коня?

 1. Для цього необхідно використовувати чорну або коричневу фарбу. Але щоб кінь виділявся, фон роботи повинен бути світлим.
 2. Тулуб коня малюється середньої пензлем. Спочатку можна намалювати їй контур, а потім пофарбувати його. Кінцівки, хвіст і шия малюються більш тонким пензлем. Окремо промальовуються копита тварини.
 3. Гриву коня можна намалювати червоним кольором.
 4. Прикрасить і доповнить композицію красивий орнамент. Можна зробити їм рамку рисунка. Також, можна намалювати коня, що біжить до сонця.

Городецька розпис: як малювати квітка Купавку (відео)

Городецька розпис зможе подарувати масу позитивних емоцій своєму творцю. Головне – малювати з душею, адже тоді навіть початківець умілець зможе створити справжній шедевр.

Інші види розпису та малювання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками