Ідеї для освітлення саду

Уявлення людей про те, що таке домашній сад вийшло за рамки банального вирощування фруктів та догляду за присадибними грядками. За допомогою продуманого ландшафтного дизайну можна зробити з саду комфортабельну зону відпочинку, розважальну дитячий майданчик і навіть затишний скверик.58929d9c3337d972e4ec7953ce86dff3 Ідеї для освітлення саду

Але щоб домогтися успіху, недостатньо просто розпланувати територію і вибрати рослини для посадки. Ідеальний дизайн – це продуманий підбір кожної деталі, немов у пазлі. І освітлення на ділянці повинно стати найважливішим його елементом. Від його функціональності і практичності залежить не тільки зручне переміщення в нічний час, але і неповторна атмосфера, що підкреслює оригінальність флористики – газону, чагарників і квітів.

З чого починається освітлення ділянки: види і класифікація джерел світла

Сьогодні освітлювальні прилади можна придбати готові або створити своїми руками – незалежно від підходу до справи, вони повинні бути виконувати не тільки практичну, але і декоративну функцію, прикрашати сад не тільки в темний, але і в світлий час доби.

3214e0975cddfc8279d188f65966d1db Ідеї для освітлення саду

За участю власної фантазії та існуючих цікавих ідей, можна «запалити» незвичайні предмети.

Освітлення саду класифікується на такі види, як:

  • основне;
  • декоративне;
  • сфокусоване декоративне;
  • підсвічування садових доріжок і ступенів;
  • виділення зони відпочинку;
  • підкреслення водойми і кам’яної кладки з допомогою світильників прихованого типу. Особливості сучасних вуличних світильників.

Сфокусована декоративне підсвічування передбачає спрямоване освітлення вибіркових областей, які потребують у виділенні і акцентуванні. Наприклад, квіткової клумби, садової скульптури, невеликого ставка, гарного куща або просто зеленого газону.

Місця, виділені сфокусованої підсвічуванням, відразу кидаються в очі, що дозволяє експериментувати зі світловими підходами. В якості креативної ідеї можна використовувати світильники навколо густих дерев, що створюють химерні тіні грою світла.

Світонакоплювальні світильники просто встромляються в землю там, де потрібен садовий ліхтар – біля самшиту, біля доріжки, на альпійській гірці.

Підсвічування доріжок на дачі не повинна зліпити очі (яскравість прямо пропорційна висоті розташування джерела світла). На сходах краще виділяти кожну сходинку. Ідеальний варіант – вбудовані в землю ліхтарі розсіяного світла або світильники, що працюють на сонячній енергії.

Місця відпочинку найчастіше розташовують у тіні, тому в тренді електросвітильники. В залежності від конкретної стилістики і цілі, вуличне освітлення для дачі буває точковим або загальним.

Освітлення для дачі ручної роботи, чи нове життя для старих речей

ad2722ee0c7afcc82773e0a197459ad4 Ідеї для освітлення саду

В якості джерел світла можна використовувати власний художній смак і пылящиеся на горищі непотрібні речі, починаючи від пластикових пляшок і закінчуючи трубами з ПВХ. Старі речі – безпрограшний варіант для створення оригінального торшера або люстри, якими можна прикрасити альтанку і садову доріжку.

Такий світильник легко розмістити в пні, дуплі старого дерева або камені – виглядати ожила ідея освітлення для дачі буде дуже ефектно і незвично. Також можна здійснити монтаж в будь-керамічний виріб, наприклад, горщик або глечик, а з колишніх водостічних труб зробити повноцінні паркові ліхтарі.

Існують і приховані світильники, які надають атмосферність присадибній ділянці за рахунок регулювання напряму і яскравості – в місцях кам’яної та цегляної кладки, підпірних стінах.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками