Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблем

ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem42 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблемІснує кілька предметів, без яких нелегко було б жити. Мило для обличчя – безумовно одна з таких речей. А мило своїми руками – це не тільки корисно, але й цікаво!

У цій статті описаний рецепт приготування натурального, екологічно чистого миючого засобу з нуля з рубрики – Мило своїми руками 151 ідея.

Рецепт натурального мила із золи своїми руками

Для виготовлення потрібно тільки три основних інгредієнта:

 • Зола.
 • Вода.
 • Жир.

ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem43 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблемТип жиру не має великого значення, ви можете використовувати будь-який, в тому числі і кокосове масло. Цей вид миючого засобу, які ви зробите з нуля не буде точно таким же, як покупне в магазині. Воно буде м’якше і трохи жирней.

Не буде пузиритися, комерційні мають добавки, такі як лауритсульфат натрію, які є піноутворювачами. Незважаючи на те, що воно не піниться, це ще чудове чистячі засіб. І також деякі люди можуть мати роздратування від лауритсульфата натрію, тому таке натуральне засіб просто необхідно.

Вам також знадобиться:

 • горщик з нержавіючої сталі;
 • скляна мірна чашка;
 • довга ложка для обробки;
 • форми (вилити мило, щоб воно затверділо).

Можна використовувати пластикові ванни, як форми або будь-який контейнер, якщо він не менше 3 сантиметрів глибинної.

Рецепт, який допоможе зробити луг з попелу

ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem44 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблем

Зольне мило відомо людству з найдавніших часів: ще в античній Греції жителі посипали голову попелом на знак скорботи, і мабуть, тоді ж помітили, що при змиванні зола здатна мылиться і очищати шкіру. Пізніше з золи навчилися виділяти луг і використовувати в різних цілях – від прання до фарбування тканин, і звичайно ж, з нього почали варити мило. Приготувати це речовина в домашніх умовах і зварити мило з нуля з натуральних компонентів – не так складно, як може здатися на перший погляд. Допоможе вам в цьому – інструкція в нашій статті.

Щоб зробити концентровану лужну воду, вам потрібно заливати холодну воду через охолоджену золу. Вам необхідно пластикове відро або глиняний горщик з отвором внизу. Накрийте отвір шаром соснових голок, щоб не допустити падіння попелу.

Щільно упакуйте золу поверх хвої. З десяти чашок золи виходити близько 4,5 літр лужної води. Потім вам потрібно встановити відро, щоб вода могла капати вниз через золу, з отвору в нижній частині і у вашому горщику з нержавіючої сталі.

Нагрійте лужну воду

ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem45 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблемЯкщо у вас є дощова вода, нагрійте її до кипіння. Ви можете використовувати дистильовану, так як у звичайній водопровідній воді занадто багато хлору і мінералів. Вилийте 2 літра киплячої води над попелом. Як тільки вона просочиться вниз, залийте ще 2,5 літра і почекайте 30 хвилин.

Ви заливаєте до тих пір, поки у вас не залишиться 4,5 літра коричневої води в горщику нижче вашого пеплового відра. Використаний попіл слід викинути. Якщо вам потрібно більше води з лугом, повторіть процес з водою і золою. Готове мило буде трохи відрізнятися за силою впливу, але ви можете використовувати сильно концентрований мило для прання і трохи слабкіше в якості мила для лазні.

Рецепт концентрованої лугу

ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem46 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблемПісля екстрагування коричневою лужної рідини наступною стадією є кип’ятіння, поки не стане більш концентрованою.

На виході повинен бути літр концентрованої лужної води в горщику.

Будьте дуже обережні з лугом!

Одягайте рукавички і будьте гранично обережні, щоб вона не пролилася!

Рецепт: мило для лазні своїми руками

Створення власного саморобного миючого засобу для лазні з золи з нуля дуже просте завдання, коли у вас є концентрована коричнева рідина. Почніть робити мило з нуля з наведених нижче співвідношеннях.

 • ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem47 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблемПідігрійте дві чашки жиру в маленькій каструлі на слабкому вогні. Ви можете використовувати свинячий або яловичий жир.
 • Налийте 1 чашку жиру в горщик для мила з нержавіючої сталі.
 • Повільно додайте концентровану коричневу лужну воду і перемішуйте протягом трьох хвилин.
 • Додайте ще одну чашку жиру і лужну воду і перемішайте протягом п’ятнадцяти хвилин.
 • Тримайте мило теплим (від 30 до 50 градусів в залежності від того, який тип жиру ви використовуєте). Ви можете помістити рушник над горщиком, щоб утримати тепло.

ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem48 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблемОбережно перемішуйте протягом однієї хвилини зараз, залишаючи у спокої на 10-15 хвилин.

Слідкуйте за тим, щоб мило було кремового кольору або світло-коричневого, без смуг, перш ніж перемішувати. Перевірте його, малюючи лінію своєю ложкою. Якщо ви бачите лінію, мило зроблено.

Налийте в форми і накрийте рушником для утримання в теплі. Приберіть рушник після першого дня і дайте милу відпочити протягом шести днів. Далі дістаньте ваше виріб з форм і відріжте до потрібного розміру.

Зберігати готове мило в герметичному контейнері або обгортати пластиком.

Усунення проблем з саморобним милом для лазні

 • ideya myla iz zoly svoimi rukami: osobennosti prigotovleniya, detalnyjj recept i resheniya problem49 Ідея мила із золи своїми руками: особливості приготування, детальний рецепт і рішення проблемВаша суміш має шар жиру у верхній частині. – Впевніться, що вона досить тепла для розрідження жиру. Якщо холодна, трохи прогрійте. Якщо суміш вже тепла, нагрійте трохи більше, додавши на 5% більше води з лугом, перемішайте протягом 10 хвилин.
 • Суміш не грубіє протягом трьох годин. – Нагріти її трохи більше, вимкніть вогонь, додайте ще 10% розплавленого жиру і перемішайте протягом 10 хвилин.
 • Не твердне. – Переконайтеся, що ви використовували попіл листяних порід, а не хвойну деревину.
 • Готове мило має тонкий шар білої пилюки зверху. – Просто промийте перед використанням.
 • Готове мило не працює добре в перший раз. – Занурте у воду і висушіть на повітрі кілька разів.

Важливо пам’ятати, що в цьому рецепті потрібно використовувати золу з твердих порід дерева, а не м’яких, тоді процес виготовлення і саме мильце будуть радувати вас. Не сумнівайтеся, це один з кращих засобів по догляду за обличчям.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками