Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер-клас для початківців, схеми, левеня, об’ємні, фото, відео

Рукоділля – процес творчості, який спрямований на реалізацію власних задумів або нестандартних рішень, втілення заставленого художнього потенціалу. Одним з його видів є створення аксесуарів для прикраси інтер’єру. Іграшки з фетру є одними з найпопулярніших і затребуваних предметів мистецтва, тому початківці майстрині або бажають розвиватися в цьому напрямку люди повинні вміти виготовити кілька варіантів подібних предметів. Основою для виробництва цього матеріалу є шерсть, але на відміну від повсті, вона ніжна і легка.

igrushki iz fetra: razvivayushhie, vykrojjki, sshit svoimi rukami, prostye, master klass dlya nachinayushhikh, skhemy, lvenok, obemnye, foto, video288 Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер клас для початківців, схеми, левеня, обємні, фото, відео

Іграшки з фетру є одними з найпопулярніших і затребуваних предметів мистецтва

Особливості матеріалу

Шиття з фетру – відмінний варіант для початківців рукодільниць попрактикуватися у створенні гарних іграшок і аксесуарів для будинку.

Особливості матеріалу полягають у наступному:

 • Він дуже легкий в роботі;
 • Не кришиться;
 • Відсутні лицьова і виворітна сторони;
 • Його можна як пришити, так і приклеїти;
 • Є різноманітна палітра кольорів і відтінків.

Фетр порадує різними параметрами за товщиною, також він володіє різною текстурою, що дуже зручно, коли необхідно комбінувати і підбирати елементи для виготовлення оригінальної іграшки. Прості і легкі вироби зробити зможуть навіть діти, тому подібні іграшки підійдуть для домашніх занять з дитиною. Також з цього матеріалу можна створювати збірні моделі, що включають інші тканини або фурнітуру.

Шаблони для викрійок легко знайти в інтернеті і роздрукувати – зазвичай майстрині з задоволенням діляться своїми напрацюваннями. Зшивати плоскі заготовки м’яких іграшок, викроєних по шаблонах, можна разом з дітьми – це можуть бути і лев, і лисиця, і інші тварини. Самі не помітите, як у вас накопичиться ціле Расчудесье!

Розрізняють наступні види фетру, знати про які потрібно, так як особливості кожного з них впливають на візуальне сприйняття готової вироби:

 • З чистої вовни;
 • Напіввовняної (шерсть, віскоза/акрил);
 • Еко-фетр (акриловий).

Сучасний вигляд матеріалу відрізняється тим, що він не сідає після прання не деформується.

Галерея: іграшки з фетру (25 фото)

Лисичка: іграшка з фетру (відео)

Іграшки з фетру: майстер-клас для початківців і основні рекомендації

Створити різні вироби з фетру нескладно: навчитися цьому допоможе легкий майстер-клас для початківців майстринь. Перше, що потрібно – вибрати малюнок чи готові схеми для роботи. Далі – визначитися з кольором і додатковими відтінками, вибрати тип матеріалів і фурнітуру.

Зшити виріб неможливо без інструментів, в число яких входять:

 • Фетр;
 • Ножиці невеликі (звичайні і фігурні);
 • Маркер або мило (для нанесення відміток);
 • Голка середнього розміру;
 • Нитки (різних кольорів);
 • Картон;
 • Клей;
 • Будь наповнювач для вироби (вата, синтепон).

igrushki iz fetra: razvivayushhie, vykrojjki, sshit svoimi rukami, prostye, master klass dlya nachinayushhikh, skhemy, lvenok, obemnye, foto, video289 Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер клас для початківців, схеми, левеня, обємні, фото, відео

Створити різні вироби з фетру нескладно

Також будуть потрібні декоративні елементи для прикраси вироби.

В якості першої вироби підійде іграшка – панда. Для іграшок-звіряток потрібні відповідні викрійки, а також:

 • Фетр чорного кольору;
 • Фетр білого кольору;
 • Гудзики (для очей і носа).

На картон переносяться всі деталі викрійки, вирізаються, потім з допомогою мила або маркера потрібно перевести елемент на фетр відповідного кольору.

Наступний етап – збір елементів майбутньої іграшки.

 1. Перший – голова. На неї (там, де буде особа) слід пришити (якщо це гудзики або приклеїти, якщо фетр) очі і рот.
 2. Після цієї деталі слід приклеїти потиличну частину. Використовуючи нитки і голки, вишиваються брови.
 3. Для того щоб додати об’єм, слід наповнити іграшку ватою або синтепоном.
 4. Останній елемент, який потрібно пришити – вушка.

Подібна схема підійде, якщо хочеться пошити і інші іграшки – тваринки. Це можуть бути левеня, зебра, папуга (фетр в цьому випадку повинен бути яскравим), тигр і навіть акула.

Як зшити левеня з фетру своїми руками: схема і опис процесу

Створити своїми руками цікаву іграшку для дитини нескладно.

 1. По обраному трафаретом слід вирізати всі деталі майбутньої іграшки.
 2. Потім з використанням ниток відповідного відтінку необхідно пришити всі деталі.
 3. В кінці, для додання обсягу, левеня потрібно наповнити синтепоном.
 4. В якості декоративного оздоблення потрібно пришити відповідні деталі – оченята, носик, вушка і хвіст.
 5. Також з атласної стрічки рекомендується зробити бантик і закріпити його на шиї іграшки.

igrushki iz fetra: razvivayushhie, vykrojjki, sshit svoimi rukami, prostye, master klass dlya nachinayushhikh, skhemy, lvenok, obemnye, foto, video290 Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер клас для початківців, схеми, левеня, обємні, фото, відео

Створити своїми руками цікаву іграшку для дитини нескладно

Проста форма для іграшки з фетру

Для того, щоб потренуватися у виготовленні простих виробів, підійдуть маленькі схеми. Це можуть бути принцеси, тістечка або фрукти – овочі. Деталі їх нескладно намалювати самостійно, а потім перевести на обрану для роботи тканина.

igrushki iz fetra: razvivayushhie, vykrojjki, sshit svoimi rukami, prostye, master klass dlya nachinayushhikh, skhemy, lvenok, obemnye, foto, video291 Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер клас для початківців, схеми, левеня, обємні, фото, відео igrushki iz fetra: razvivayushhie, vykrojjki, sshit svoimi rukami, prostye, master klass dlya nachinayushhikh, skhemy, lvenok, obemnye, foto, video292 Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер клас для початківців, схеми, левеня, обємні, фото, відео igrushki iz fetra: razvivayushhie, vykrojjki, sshit svoimi rukami, prostye, master klass dlya nachinayushhikh, skhemy, lvenok, obemnye, foto, video293 Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер клас для початківців, схеми, левеня, обємні, фото, відео

Складнощів у подібній роботі не виникне навіть у початківців рукодільниць, тому починати краще саме з простих виробів.

Як зшити розвиваючу іграшку з фетру: шиємо пірамідку

Розвиваючі іграшки дуже важливі для маленьких дітей. Ідеально, якщо матеріали для вироби повинні бути натуральними, тому фетрові елементи підійдуть тут краще інших тканин, так як їх складно пошкодити, вони міцні, але легкі, не викликають алергії і роздратування.

igrushki iz fetra: razvivayushhie, vykrojjki, sshit svoimi rukami, prostye, master klass dlya nachinayushhikh, skhemy, lvenok, obemnye, foto, video294 Іграшки з фетру: розвиваючі, викрійки, зшити своїми руками, прості, майстер клас для початківців, схеми, левеня, обємні, фото, відео

Розвиваючі іграшки дуже важливі для маленьких дітей

Яскрава, як веселка пірамідка є одним з варіантів, які можна зробити, використовуючи цей вид тканини. Якщо малюк вже великий, то його можна задіяти в процесі творчості. Вони з великим задоволенням складуть з фетрових фігурок підходящий варіант пірамідки, додатково це дозволить розвинути моторику і творчі навички.

Для роботи знадобиться:

 • Фетровий тканину різних кольорів (краще вибирати яскраві);
 • Клей;
 • Ножиці;
 • Мило.

З допомогою мила слід намалювати елементи майбутньої пірамідки, потім акуратно вирізати їх по контуру. З’єднання елементів відбувається від більшого до меншого за допомогою клею (нитку і голку застосовують у роботі дорослі).

Об’ємна іграшка з фетру: інструкція по створенню

Об’ємні іграшки створюються по тій же схемі, що і звичайні, але для того щоб виріб вважалася закінченою, потрібно використовувати наповнювач.

Об’єму можна досягти, застосовуючи в процесі створення:

 • Вату;
 • Клапті тканини;
 • Клоччя;
 • Синтепон;
 • Шерсть.

Варіантів для наповнювача існує багато, головне – вибрати натуральний, не викликає алергії.

Інструкція по створенню буде наступною:

 1. Вибрати схему;
 2. Вирізати елементи;
 3. Зшити або склеїти їх.

В кінці помістити наповнювач, зашити, щоб він не випадав з виробу. Також слід використовувати декоративні елементи або фурнітуру. Вироби в наслідок можна використовувати для гри з дітьми або для прикраси інтер’єрів, створюючи в приміщенні затишок і гармонію.

Пончик з фетру (відео)

Захоплення рукоділлям може стати приємним доповненням до відпочинку, дозволить урізноманітнити інтер’єр виробами. Фетрові вироби використовуються в якості іграшок для дітей, допомагають їм пізнавати світ і розвивати свої творчі навички. Цей матеріал легкий в експлуатації, тому може бути використаний у навчальних заняттях з малюками.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками