Ізонитка 🥝 ізонитки, схеми з цифрами для початківців

Така техніка декоративно-прикладного мистецтва, як робота з изонитью, володіє двома простими у виконанні прийомами: оволодіння вишивкою по геометричних фігур – коло і кут. Завдяки широкому уяві та нестримної фантазії з двох фігур можна придумати шедеври, гідні виставкового залу. Картини, створені в техніці ізонитка – це незвичайний подарунок близькій людині, відмінне доповнення до інтер’єрного стилю і просто гарний настрій в похмурий день.

izonit 🥝 izoniti, skhemy s ciframi dlya nachinayushhikh33 Ізонитка 🥝 ізонитки, схеми з цифрами для початківців

Картини, створені в техніці ізонитка – це незвичайний подарунок близькій людині

Ізонитка для початківців: ідеї простих шаблонів і схем

У практиці існує два види схеми.

Для кола

 1. На аркуші щільного картону вибрати початкову точку – центр кола. Циркулем накреслити коло. Для визначення рівної відстані між майбутніми отворами використовуємо транспортир. На окружності робимо рівну кількість отворів згідно розмітці.
 2. Умовно нумеруем за годинниковою стрілкою числами від 1 до 16 не пропускаючи отворів. Слідуючи вказівкам, пропускайте нитку по послідовності: з виворітного 1 до 3, повернення з вивороту на 2, з 2 до 4, тому на 3, з 3 до 5 і так до кінця кола. Гарний візерунок для вишивання контуру фігурних зображень. З метою створення дуги основою використовуйте півколо.
 3. Наступний візерунок виходить довгими стібками, зручний при виконанні овалів в малюнку. Від позначення 1 відраховуємо сім проколів, по лицьовій стороні робимо стежку у восьмий. З виворітного переходимо на сьому і лицьовий повертаємося назад перед позначенням 1.Рух нитки виходить проти годинникової стрілки. Орнамент ідеально підходить для вишивки новорічного сніговика, елементів декору в зображеннях тварин, крил метелика і бантиків.
 4. Тепер робимо той же візерунок довгими стібками з відстанню через п’ять проколів. Центрова окружність буде трохи більше, що дає можливість зробити внутрішній орнамент швів «через один» або навскоси.

izonit 🥝 izoniti, skhemy s ciframi dlya nachinayushhikh34 Ізонитка 🥝 ізонитки, схеми з цифрами для початківців

Для кута

 1. Креслимо на щільному картоні з вивороту кут довільної форми. По обидві сторони фігури відзначити однакову кількість точок на рівній відстані. Проколоти позначення шпилькою по 5 проколів з кожної сторони.
 2. Нумеруем точки з одного боку зверху – вниз від 1до 5, з іншого знизу – вгору від 6 до 10 відповідно.
 3. Заповнення схеми. З точки 1 протягнути нитку до 6, з виворітного до 7, від неї лицьова нитку до 2. Потім вниз 3 і зовнішньої 8. Завершити візерунок кріпленням скетчем кінця нитки з виворітного 10.

izonit 🥝 izoniti, skhemy s ciframi dlya nachinayushhikh35 Ізонитка 🥝 ізонитки, схеми з цифрами для початківців

Галерея: ізонитка (25 фото)

Як вишити коло изонитью: майстер – клас

Оформлення кола изонитью вимагає зосередженості і послідовності здійснюваних дій.

Необхідно:

 • Лист щільного картону;
 • Нитки ірис, муліне;
 • Циркуль, голка, шило;
 • Ножиці, клей, транспортир.

Як зробити:

 1. Перевернути картон виворітною стороною, по центру циркулем накреслити коло. За допомогою транспортира точно розподілити по колу точки олівцем, взявши за основу градусну лінійку. Наприклад, кожні 10 градусів ставимо позначення.
 2. Місця позначень акуратно проколоти шилом. Щоб уникнути ушкодження робочої поверхні покладіть під картон, тканину або дерев’яну дощечку. Щоб дірочки були менше, можна застосувати голку.
 3. Тепер подумки уявіть собі годинний циферблат.Там де повинна бути цифра 12, ставимо цифру 1 над проколом, далі за годинниковою стрілкою нумеруем цифрами усі дірочки.
 4. Роботу починати з позначення 1. З виворітного боку папери через цифру 1 протягуємо голку з ниткою до 5 з лицьового боку. Потім до 6 виворіт до 2. Дотримуючись цифровий порядок, з боку вивороту виходить шов по колу, з лицьового боку – кругової візерунок зразок багатогранної зірочки.
 5. Зав’язувати вузлики не можна, стягуючись, нитка деформує і псує зображення картини. Скріпіть кінчики нитки клеєм.

Є варіанти інших візерунків окружності:

 1. Рівний діаметру стібок: Всередині фігури вимірюємо центр, ставимо крапку. Проколоти з вивороту дірочку шилом. Потім з виворітного 1 на лицьовій в центральну точку протягнути нитку, повертаємося на виворітну 2, з неї по лицьовій в центральну і знову повернення внизу на 3.
 2. Рівної довжини стібки: Подумки поділити коло на циферблат. Там де повинна бути цифра 12, відступаємо на вивороті до 11, з неї лицьова нитку до 5, по виворітній стороні від 5 до 4, від 4 лицьова вгору до 10.

Дуже важливо не збиватися з послідовності позначень, перш ніж зробити шов, обміркуйте розташування подальших цифр.

Вишивка изонитью на цвяхах для дошкільнят покроково: як це

Такі вироби виглядають ефектно, створюючи зорову об’ємність за рахунок підняття нитки над поверхнею основи.

Знадобиться:

 • Маленькі гвоздики з капелюшками;
 • Нитки муліне;
 • Дерев’яна дошка або фанерний лист;
 • Шаблон малюнка, молоток.

izonit 🥝 izoniti, skhemy s ciframi dlya nachinayushhikh36 Ізонитка 🥝 ізонитки, схеми з цифрами для початківців

Такі вироби виглядають ефектно, створюючи зорову об’ємність за рахунок підняття нитки над поверхнею основи

Як робити:

 1. Вибравши малюнок для майбутнього шедевра (роздрукувати нові схеми), зафіксуйте його смужкою скотчу на робочій поверхні.
 2. Для дотримання точного відстані між цвяхами скористайтеся олівцем, завдаючи розмітки на основу. Забийте цвяхи з точок контурних меж. Прибрати малюнок.
 3. На кінці нитки сформуйте петлю, накинути її на цвях першого кута, прокрутити навколо кріплення. Потім протягнути по діагоналі на протилежний гвоздик. Техніка ізонитки на цвяхах дозволяє формувати малюнок у певній послідовності накладання нитки, так і в хаотичному порядку.
 4. Роботу виконувати за годинниковою стрілкою, не порушуючи порядок розташування ниток.

Наприкінці виконання закріпити кінець нитки клеєм.

Ізонитка: зірка для дітей

Знадобиться:

 • Лист щільного паперу;
 • Нитки ірис або муліне;
 • Олівець, лінійка;
 • Голка, шило.

Що робити:

 1. Накреслити на виворітній стороні аркуша симетричну зірку. За первісну основу малюнка візьмемо верхній промінь зірки. Вершинную точку променя умовно позначимо буквою А. Від позначення вниз по сторонах кута відрахувати парна кількість точок. Наприклад, по п’ять з кожного боку, разом виходить десять. Позначимо їх цифрами зліва направо.
 2. Зробити дірочки шилом в місці позначення точок. Вийшла схема малюнка.
 3. З внутрішньої сторони 9 точки протягнути нитку до вершини А. потім з А повернутися на 2 і вниз до 7 точки. Відповідно з 7 на 5 переходимо по вивороту, по лицьовій стороні від 5 до 4. Від 4 до 6 вниз по вивороту. З 6 до3 по лицьовій, з 3 до 1 по виворітній і до 8. З 8 до 10 та на вершину А. За цією схемою поетапно зробити всі промені зірки.
 4. Після закінчення вишивки кутів можна придумати оригінальне зображення в середині зірки. Наприклад, тут використовуємо техніку вишивки рівної довжини стібків.

Тільки врахуйте обов’язковий нюанс – для запобігання змішування графічних стилів малюнка доцільніше буде зробити деякий відступ від проколотих отворів початкового зображення.

Як зробити сніжинку изонитью

Візерунок сніжинки буде досить легкий для допитливих і невгамовних рукодільниць.

Нитяна графіка зображення являє собою коло або квадрат, з середини по краях обтягнутий ниткою. Тут розмір шва можна варіювати, наприклад, один робити більше, тобто за межами фігури, наступний шов менше, відповідно, не доходячи до країв зображення.

На початку роботи над сніжинкою малюкові знадобиться допомога дорослих. Намалюйте на аркуші паперу квадрат з центральною точкою Про усередині. З неї заміряємо відрізки однакової відстані до краю фігури та за її межі, чергуючи через один. У зазначених місцях ставимо позначення від 1 до 10. З 1 витягуємо нитку до Про, потім з Про до 2, від 2 до 3 і назад повертаємося в центральну точку. Якщо дотримуватися послідовності виконання візерунка, на малюнку виходить маленька сніжинка. Після закінчення малюнка легкими рухами стерти гумкою фігуру квадрата.

izonit 🥝 izoniti, skhemy s ciframi dlya nachinayushhikh37 Ізонитка 🥝 ізонитки, схеми з цифрами для початківців

Візерунок сніжинки буде досить легкий для допитливих і невгамовних рукодільниць

Другий варіант вишивки сніжинки передбачає обшивку контурів малюнка стежкой «через один»(1-3,2-4). Всередині контурів можна декорувати зображення бісером або паєтками, вплітаючи їх у стібки.

Ідея виконання сніжинки за принципом кутовий вишивки більш складна. Знадобиться:

 • Картон або оксамитова папір;
 • Схема восьмикутної сніжинки (з інтернету);
 • Кольорові нитки вовни, акрилу, ірису;
 • Булавка, голка, скотч, скріпки.

Як зробити:

 1. Закріпити скріпками схему малюнка до картону, шпилькою протикаємо отвори по зображенню.
 2. Умовно нумеруем кут сніжинки, цифра один – закінчення відрізка від початку кута, далі вниз до початку кута. Інша сторона цифри знизу вгору, для зручності позначимо від 9 до 1.
 3. Перший шов робимо з вивороту 1, закріплюючи хвостик скотчем. З 1 спускаємося ниткою до 9, повертаємося на 8 по тій же стороні і до 2 на наступну сторону кута. Заповнюйте кут послідовно, не порушуючи порядку накладення ниток.
 4. За таким принципом виконати інші кути сніжинки.

Мавпочка изонитью

Для виготовлення зображення мавпочки необхідно:

 • Нитки для вишивки або муліне, ірис відповідних відтінків;
 • Картон кольоровий (зелений під галявину), аркуш паперу щільної;
 • Голка, ножиці, клей, олівець, шпилька.

Як робити:

 1. Для картинки необхідно взяти малюнок мавпочки. Можна скопіювати його через копірку з розмальовки або знайти в інтернеті.
 2. Щоб малюнка була виворітна сторона, копіюйте фігуру мавпочки через скло. Перевернуте зображення перенести через копіювальний папір на виворіт фонового картону.
 3. Контури фігури проколоти шпилькою.
 4. Животик, внутрішні частини лапок, вушка вишити жовтою ниткою як окружність. Контури малюнка шиємо коричневого кольору нитками стібком «через один». Особливість такого стібка в тому, що відстанню між її початком і кінцем є один прокол. Тобто, якщо умовно розділити проколи на нумерацію, отримаємо довжину стібка 2 -4, 3 пропускаємо, 5-7, 6 пропускаємо. По другому колу захоплюємо пропущені дірочки, пропускаючи вже 2, 4, 5, 7 відповідно.
 5. Ніс, очі вишиваємо чорною ниткою.

В картинку можна додати елементи декору, наприклад, вишити поруч з мавпочкою бісером м’ячик або оченята зробити у вигляді чорних гудзиків.

Ізонитка: техніка вишивання серця (відео)

Унікальна техніка вишивки на твердій поверхні дозволяє не тільки творчо розвиватися, але й досхочу пофантазувати. Схеми бувають різні, найпопулярніші і легені — це сердечко, квітка, корабель, троянда та інші різні схеми до нового року. Початкові візерунки нитяною графіки зрозумілі, а бажання творити і дивувати допоможе приготувати оригінальний і барвистий рукотворний подарунок близькій людині. А стилізовані під інтер’єр картини доповнять домашній затишок нотками надзвичайною живопису.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками