Канзаші майстер клас для початківців 🥝 вироби з атласними стрічками своїми руками, картинки, відео

Квіти-канзаші стали дуже популярні в якості прикрас для волосся, і у багатьох майстринь зараз це улюблений вид рукоділля. Правильніше їх називати кандзаси – це японські традиційні жіночі прикраси для волосся. Кандзаси носять з кімоно. А у нас їх використовують і як бантики для дівчаток, і прикрашають сукні, сумки, листівки, обідки для волосся і багато іншого. Роблять ці вироби з атласних стрічок і прикрашають намистинами, блискітками і стразами. Навіть вишивка стрічками буває в техніці канзаші. Наші редактори зібрали для вас прості і зрозумілі уроки щоб і ви змогли у всьому покроково розібратися. Дивіться наші мк, і, можливо, вироби в техніці канзаші стануть вашим улюбленим хобі.

Канзаші – техніка створення прикрас із квітів, виконаних з таких матеріалів, як шовк, органза, атлас. Перше знайомство з канзаші, для початківців розбиратися в цьому виді рукоділля, може здатися досить складним. Насправді ж ця техніка неймовірно проста. Варто лише раз розібратися в її основи і зупинитися вже неможливо.

kanzashi master klass dlya nachinayushhikh 🥝 podelki s atlasnymi lentami svoimi rukami, kartinki, video387 Канзаші майстер клас для початківців 🥝 вироби з атласними стрічками своїми руками, картинки, відео

Канзаші – техніка створення прикрас із квітів, виконаних з таких матеріалів, як шовк, органза, атлас

Канзаші для початківців: у чому полягають основи техніки?

Вивчення будь-якого виду рукоділля починається з основ, оскільки тільки вони допомагають оволодіти ним досконало. Одна з найбільш поширених типів канзаші, цумамі, базується лише на двох видах пелюсток: круглому і гострому, а все інше залежить від фантазії і майстерності рукодільниці.

Базові пелюстки своїми руками

Для виготовлення пелюсток вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • атласна стрічка шириною 5 см;
 • лінійка або сантиметр;
 • ножиці;
 • пінцет;
 • безбарвний клей (наприклад, Момент Кристал) або клейовий пістолет;
 • свічка, запальничку або сірники (найзручніше працювати зі свічкою).

kanzashi master klass dlya nachinayushhikh 🥝 podelki s atlasnymi lentami svoimi rukami, kartinki, video388 Канзаші майстер клас для початківців 🥝 вироби з атласними стрічками своїми руками, картинки, відео

Вивчення будь-якого виду рукоділля починається з основ

Приготувавши все необхідне, можна приступати до створення пелюстки:

 1. Відміряйте від стрічки 5 см і відріжте.
 2. Отриманий квадрат складіть по діагоналі, вийде трикутник.
 3. Далі складіть по черзі обидва бічних кінця до середнього так, щоб вийшов ромб.
 4. Потім складіть ромб навпіл по задній його стороні, знову виходить трикутник.
 5. Тепер знадобиться пінцет. Їм потрібно затиснути ту сторону пелюстки, яка обсипається.
 6. Край обріжте і обпалити.
 7. Ось і все, круглий пелюстка готовий. Зробивши ще кілька пелюсток, можна зібрати їх в квітку.

Гострий пелюстка робиться трохи інакше:

 1. Для початку виріжте квадрат, відмірявши від стрічки довжину 5 див.
 2. Далі він складається навпіл по діагоналі, перетворюючись в трикутник, який також потрібно скласти вдвічі.
 3. У вас вийде трикутник поменше, який потрібно ще раз скласти вдвічі.
 4. Один кут отриманої фігури буде з осипалися краями. Його потрібно затиснути за допомогою пінцета і обпалити над полум’ям свічки або запальнички. Гострий пелюстка готовий.

Вивчивши основи техніки і навчившись робити базові пелюстки, можна приступати до виготовлення самих різних квітів: як простих, так і складних. На самому початку краще за все спиратися на майстер-класи, які детально описують весь процес виконання заготовок і складання.

Галерея: канзаші (25 фото)

Трикутний пелюстка в складку (відео)

Як зробити найпростіший квітка канзаші?

Після виготовлення декількох базових пелюсток можна зробити один хоч і простий, але дуже красива квіточка.

Процес його виготовлення можна поділити на три етапи:

 1. Збір пелюсток, що здійснюється як за допомогою клею, так і нитки з голкою. Причому другий варіант кращий, оскільки забезпечує найбільш надійне зчеплення між собою.
 2. Оформлення задньої сторони квітки полягає в приклеюванні до нього основи, придатною для подальшого використання. Це може бути фетр або ж звичайний картон, обтягнутий підходить під колір тканиною.
 3. Оформлення лицьової сторони. Після збору квітки, у нього залишається відкрита серединка, яка далеко не завжди виглядає красиво. Сховати її можна за допомогою різних намистин або інших дрібних деталей. Їх можна приклеїти як гарячим клеєм, так і Моментом.

kanzashi master klass dlya nachinayushhikh 🥝 podelki s atlasnymi lentami svoimi rukami, kartinki, video389 Канзаші майстер клас для початківців 🥝 вироби з атласними стрічками своїми руками, картинки, відео

Після виготовлення декількох базових пелюсток можна зробити один хоч і простий, але дуже красива квіточка

Після цих етапів квітка повністю готовий. Його можна використовувати в якості прикраси гумки для волосся, обідка, гребінця або брошки.

Як зробити жоржин за допомогою канзаші своїми руками: покрокова інструкція

З атласних стрічок збираються найрізноманітніші квіти, в тому числі і жоржини. Причому пелюстки для них складаються трохи іншим способом. Як саме, дізнаєтесь нижче.

Для роботи приготуйте наступні матеріали:

 • атласну стрічку шириною 2,5 і 1,2 см;
 • ножиці;
 • пінцет;
 • клей (Момент кристал або гарячий);
 • лінійку;
 • свічку;
 • шматочок фетру.

kanzashi master klass dlya nachinayushhikh 🥝 podelki s atlasnymi lentami svoimi rukami, kartinki, video390 Канзаші майстер клас для початківців 🥝 вироби з атласними стрічками своїми руками, картинки, відео

З атласних стрічок збираються найрізноманітніші квіти, в тому числі і жоржини

Покрокова інструкція виготовлення квітки включає в себе:

 1. Підготовку. На цьому кроці з стрічки робляться заготовки для пелюсток. З стрічки шириною 2,5 см нарізати прямокутники довжиною 7 см, а з іншого – прямокутники шириною по 5 см На одну квітку потрібно заготовити від 27 до 30 шт. великих прямокутників і 16-20 шт. маленьких.
 2. Виготовлення пелюсток. Візьміть один з прямокутників виворітного стороною до себе, подумки поділіть його на три рівні частини. Далі зігніть лівий край всередину під кутом 90º, причому вершина кута буде перебувати в третій точці. Потім потрібно з’єднати верхню і нижню вершини, ще раз зігнувши лівий край стрічки. При цьому слід звернути увагу на її кінці, вони повинні зійтися. Далі на лицьовій стороні отриманої фігури складаємо всередину бокові сторони. Причому верхню частину відгинаємо незначно, а от нижню трохи більше (бічні краї повинні зійтися в центрі). Зафіксуйте край пелюстки пінцетом, і за допомогою свічки обпалити його кінці. Аналогічним способом виконайте інші пелюстки квітки.
 3. Збірку. Візьміть шматочок фетру і виріжте з нього коло діаметром 4 див. На нього і будуть збиратися пелюстки. А робиться це так: візьміть один великий пелюстка, промажте його нижній куточок з виворітного боку, прикладіть до фетровому основі і злегка притисніть. Так клеїться перше коло. Залишилися пелюстки використовуються для другого кола, причому їх вершини бажано розташовувати між першими пелюстками. У тому випадку якщо після проклейки другого кола, у вас ще залишилися пелюстки, приклейте їх до виворітній стороні основи. Так перший ряд квітки стане пишнішим. Тепер залишилося прилаштувати маленькі пелюстки. Перший ряд клеїться до центральних великим пелюсткам, тобто вони як би вкладаються один всередину іншого. Решта рівномірно розподіляються всередині центрального кола фетровому основи.
 4. Прикраса. Після того як всі пелюстки квітки зібрані, у нього залишається відкритою серединка. Її можна прикрити бусинкою, цвяшком або ще яким-небудь невеликим прикрасою.

Ось і все, квітка жоржини в техніці канзаші повністю готовий.

Майстер-клас на тему: як зробити троянду канзаші

Троянди, виконані в стилі канзаші, практично так само прекрасні, як і живі. Причому для їх виготовлення існує безліч різних способів. В цьому майстер-класі ви дізнаєтеся один з них.

Отже, для роботи вам знадобиться:

 • два кольори атласної стрічки шириною 5 см (зелений для листочків і червоний, рожевий або будь-який інший для самої рози);
 • клейовий пістолет;
 • нитка з голкою;
 • ножиці;
 • запальничка.

kanzashi master klass dlya nachinayushhikh 🥝 podelki s atlasnymi lentami svoimi rukami, kartinki, video391 Канзаші майстер клас для початківців 🥝 вироби з атласними стрічками своїми руками, картинки, відео

Троянди, виконані в стилі канзаші, практично так само прекрасні, як і живі

Процес виготовлення троянди своїми руками складається з наступних етапів:

 1. Підготовка. На цьому етапі з стрічки червоного кольору нарізати прямокутники довжиною по 12 див. Для однієї трояндочки потрібно приблизно 25 таких смужок.
 2. Заготівля пелюсток квітки. Для виготовлення пелюстки візьміть один прямокутник виворітного стороною до себе, правий верхній кут опустіть вниз, формуючи з кута трикутник. Потім візьміть голку з ниткою і починаючи від кута змітайте по нижньому краю приблизно до середини смужки. Тепер лівий верхній кут опустіть вниз і змітайте залишок стрічки. Злегка стягніть її, формуючи пелюстка, і закріпіть. Аналогічно виконайте пелюстки.
 3. Збірка. Візьміть один пелюстка, нанесіть на його правий край трохи клею і загорніть, закріпивши на другому кінці також за допомогою клею. Це буде серединка квітки. Тепер візьміть другий пелюстка, нанесіть клей по нижньому краю і приклейте його бутону. Третій і всі наступні пелюстки клеяться аналогічним чином, причому кожен наступний повинен наполовину заходити на попередній.

Квітка канзаші для початківців (відео)

Канзаші – надзвичайно легкий і захоплюючий вид рукоділля. Захоплюючись ним, можна поєднати приємне з корисним: відпочити душею, розвивати фантазію і навіть заробити.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками