Капелюшки клош та їх місце в сучасній моді: викрійки, схеми та особливості їх створення своїми руками

shlyapki klosh i ikh mesto v sovremennojj mode: vykrojjki, skhemy i osobennosti ikh sozdaniya svoimi rukami645 Капелюшки клош та їх місце в сучасній моді: викрійки, схеми та особливості їх створення своїми рукамиКапелюшок як предмет гардероба завжди відігравала важливу роль у житті жінки. Були часи, коли вважалося непристойним з’являтися на вулиці без шапки і без рукавичок. І це стосувалося жінок різних верств суспільства, які живуть у містах. Капелюшок надавала закінченість образу її власниці. Недарма з’явився вираз «справа в капелюсі»! Як не смішно воно звучить, але зміст зрозумілий. Кожен виток моди різноманітний, але в ньому часто повторюється те, що було характерно для наших мам і бабусь. І капелюшки не є винятком.

Останнім часом до нас повертаються капелюшки клош (по-французьки дзвіночок), що здійснили фурор серед дам початку минулого століття. Увійшов тоді в моду стиль емансипованих жінок, сукні без корсетів, із заниженою талією вимагали інших капелюхів. І з’являється унікальна капелюшок у вигляді дзвіночка, ідею якого запропонувала знаменита в той час модистка Кароліна Ребу. Жінки на фотографіях тих часів виглядають у них дуже стильно і романтично. Зараз цей фасон повернувся. Що ж можна зробити, щоб виготовити таку капелюх клош своїми руками?

Моделі капелюшків клош

shlyapki klosh i ikh mesto v sovremennojj mode: vykrojjki, skhemy i osobennosti ikh sozdaniya svoimi rukami646 Капелюшки клош та їх місце в сучасній моді: викрійки, схеми та особливості їх створення своїми рукамиУ наші дні існує велика різноманітність капелюхів цього фасону. Ми зараз говоримо про можливості створити подібну модель своїми руками. Якщо ви хочете досягти високого класу своєї майстерності, то чому б не спробувати. Немає нічого неможливого! На грунті любові до цього фасону можна створити цілий клуб по інтересам.

 • Шиття. В оригіналі ця модна зараз деталь жіночого гардеробу створюється в основному з фетру. Вона має невеликі, опущені поля. Скористайтеся викрійкою, яку можна знайти в спеціальних журналах або на сайтах, підберіть тканину і спробуйте зшити таку капелюх. Це цілком реально.
 • Валяння. З’явилися цікаві способи створення капелюшків-дзвіночків. Це спосіб валяння з вовни. Це досить цікава техніка та не надто складна. Такі капелюхи досить жорсткі і добре тримають форму.
 • В’язання. Як вже згадувалося, особливістю стилю клош є те, що капелюшок щільно облягає жіночу голівку. А це означає, що заміною фетру може послужити трикотажне полотно. І кожна майстриня, яка вміє плести, здатна створити цей модний аксесуар своїми руками за допомогою гачка або спиць. Капелюшки клош гачком і капелюшки клош спицями дуже популярні в наш час. Зв’язати капелюшок клош досить легко.

Особливістю стилю клош є те, що він підходить не кожному типу особи і фігури. Але в’язані варіанти зробили цю модель більш універсальною і її тепер можна називати шапочкою. Форма виробу залишилася такою ж, але воно стало більш демократичним і підходить зараз багатьом жінкам. Спробуйте пов’язати капелюшок клоше своїми руками.

Носити такі капелюшки одне задоволення – і вони виглядають стильно, і тепло в них… Зима, звичайно, не час для носіння в’язаної шапочки, якщо, звичайно, ви живете не в Ташкенті – там, мабуть, тепліше… Ціни на такий аксесуар ручної роботи можуть кусатися — ось офіційний привід спробувати навчитися робити їх самостійно. Під час вагітності у жінок нерідко з’являються пігментні плями на лобі і скронях – капелюшок клош приховає вже з’явилися і з допомогою полів допоможе уникнути появи нових.

Шапочка клош гачком: майстер-клас в’язання за схемами

shlyapki klosh i ikh mesto v sovremennojj mode: vykrojjki, skhemy i osobennosti ikh sozdaniya svoimi rukami647 Капелюшки клош та їх місце в сучасній моді: викрійки, схеми та особливості їх створення своїми рукамиДля того, щоб зв’язати шапочку гачком вам не потрібна викрійка і складні схеми. Для початку спробуємо зробити теплий головний убір для прохолодної погоди. Витончену шапочку можна зв’язати гачком знаючи тільки повітряні петлі і стовпчики з накидом. Приготуємо пряжу і гачки. Купіть товсту пряжу приблизно 100-150 гр. при довжині 100 метрів в мотку. Вибирайте пряжу на свій розсуд. Якщо невпевнені, порадьтеся з продавцем. Візьміть гачок №5 для тулії шапки і №6 для полів:

 • Починайте з ланцюжки з 4 петель. З’єднуємо першу і останню петельку. У вас виходить три робочих петлі. Наступний ряд в’яжемо, пров’язуючи в кожній петлі по 2 стовпчика без накиду. Вже вийшло 6 петель. Початок і кінець ряду провязывайте однією петлею. Зверніть увагу, куди ви вдеваете гачок. Є 2 варіанти провязывания петлі: вводите гачок під петлю або в неї. Від цього буде залежати рельєф вашого в’язання.
 • Далі, в’яжете по спіралі. З 3 ряду в’яжете по 2 стовпчика в петлю попереднього ряду, потім 1 стовпчик в петлю і так до кінця. В кожному наступному ряду провязываете по 2 стовпчика в одну петлю через 2 петлі. Стежте, щоб денце виходило плоским, але трохи загибалось. Тому трохи додавайте петлі в кожному ряду. При в’язанні гачком по спіралі явного закінчення кожного ряду не видно. Ширина денця по діагоналі зазвичай становить 15-16 див.
 • Висота капелюшки. У цього фасону вона може бути досить велика, так як ця шапочка одягається на голову низько. Це залежить від вас, але не забувайте, що ви зараз в’яжете шапочку клош і її висота все-таки повинна відповідати моделі. Якщо раптом вийде, що вона сидить на вас занадто низько можна розпустити зайві ряди. Звичайна висота таких шапок становить близько 18 див. В’яжете по спіралі, не додаючи і не збавляючи петлі.

Поки ви пов’язали гачком верх найпростішою шапочки. Але якщо ви хочете стати справжнім майстром в цьому виді рукоділля, то спробуйте більш складні варіанти.

В’язання гачком капелюхи з візерунками

shlyapki klosh i ikh mesto v sovremennojj mode: vykrojjki, skhemy i osobennosti ikh sozdaniya svoimi rukami648 Капелюшки клош та їх місце в сучасній моді: викрійки, схеми та особливості їх створення своїми рукамиЯкщо ви захочете зв’язати гачком більш складний фасон, наприклад, з якимось візерунком, скористайтесь схемами і спробуйте зв’язати таку шапочку своїми руками. В журналах з в’язання або на сайтах для умільців можна знайти докладний майстер-клас в’язання таких моделей. Але спільним у всіх варіантів будуть поля капелюшки. Вони в’яжуться з стовпчиків без накидов. Хоча можуть бути і такі варіанти:

 • Поля капелюшки. Вони повинні бути жорсткими, тому перейдіть на гачок №6 і ущільніть в’язку. Щоб дійсно вийшла форма дзвіночка, в першому ряду полів провязывайте 2 стовпчика без накиду в кожній четвертій петлі. Третій ряд в’яжіть стовпчиками без накиду, як дивляться петлі. Поля у такої моделі повинні бути невеликими, тому 7-8 рядів буде достатньо.
 • Обв’язку можна виконати «рачьим кроком». Гачок вводите в петлі назад, проти первісного напрямку в’язки в такому порядку: 1 стовпчик без накиду, 1 повітряна петля. В точці з’єднання початку і кінця ряду всі нитки вывязываете в одну петлю, затягуєте її. Обрізаєте всі ниточки, але не під корінь і все акуратно ховаєте з вивороту вироби.
 • Ви пов’язали гачком шапочку. Щоб зробити її цікавою та оригінальною, пограйте з різними відтінками пряжі. Дуже цікаво виглядають подібні головні убори з пряжі меланж. Ви можете прикрасити виріб брошкою або зв’язати квітка з контрастною пряжі. Спробуйте обхопити тулью стрічкою, але тільки не шовкової або репсової. На плетеній шапці це буде недоречно. Будь додатковий аксесуар, зі смаком підібраний вами, буде гарно виглядати на цій капелюшку.

В’язання спицями шапочки клош: матеріали і інструменти

 • shlyapki klosh i ikh mesto v sovremennojj mode: vykrojjki, skhemy i osobennosti ikh sozdaniya svoimi rukami649 Капелюшки клош та їх місце в сучасній моді: викрійки, схеми та особливості їх створення своїми рукамиНеобхідно взяти від 100 до 150 грам товстої пряжі. Вона може бути однотонної або секційного фарбування.
 • Кругові спиці № 3.
 • Риголин. Це смужки зі спеціальних полімерних ниток. Вони знадобляться для зміцнення полів вашого виробу. Його можна придбати у відділах для рукоділля.
 • Викрійка. Досвідчені в’язальниці зможуть обійтися і без неї, але для початківців краще все прорахувати. Ширина полів становить приблизно 4 см. Висота тулії – близько 17 см. Діаметр денця капелюшки зазвичай становить 15 або 16 див.
 • Зразок щільності в’язання. Як завжди при в’язанні спицями вам потрібно зв’язати зразок в’язання 10 см х 10 див Головне, це вив’язати щільне трикотажне полотно. Необхідно дотримуватися принцип цієї моделі: жорсткість і конкретика ліній. Дізнатися скільки набрати петель для початку, вам допоможуть розрахунки, викрійка і вашу увагу.
 • Розмір вашого головного убору приблизно 52-56 см. Беремо за основу шапочки 50 див. Решта піде на розтяжку. Подивіться скільки петель у вашому зразку припадає на один см і підберіть необхідну кількість петель на основу, плюс додаєте петлі, які підуть на поля. Звичайно, ми можемо сказати скільки потрібно набрати петель, але це не завжди спрацьовує. Метод проб і помилок нікому не заважав!

Шапочка клош спицями

 • shlyapki klosh i ikh mesto v sovremennojj mode: vykrojjki, skhemy i osobennosti ikh sozdaniya svoimi rukami650 Капелюшки клош та їх місце в сучасній моді: викрійки, схеми та особливості їх створення своїми рукамиНабираємо петлі! В’яжемо виріб знизу платочної в’язкою.
 • Вывязываем поля капелюшки. У третьому та сьомому рядах потрібно провязать дві петлі разом з малюнку, по 7-9 разів. Провязали 4 см, оформивши поля капелюшки. Виходимо на розрахунок петель для основи тулії. Далі в’яжемо 12 см, не додаючи петлі. Так як ми працюємо з платочної в’язкою, то це буде нескладно.
 • Денце. Розділіть вашу в’язання на 6 або 8 частин і починайте симетрично збавляти петлі. Дивіться по ситуації, але приблизно в кожному другому або четвертому ряду провязывайте по дві петлі разом у кожній частині.
 • Завершення роботи. В кінці роботи стягаємо залишилися петлі разом і пров’язуємо їх однією петлею. Ретельно затягуємо її, обрізаємо нитку і закріплюємо все з виворітного боку. Щоб поля тримали форму, протягуємо крізь початковий ряд вироби нитка риголина.

Дуже оригінально буде скомбінувати в’язаний верх шапочки з полями з фетру. Як це зробити ви зможете дізнатися на відповідних сайтах в інтернеті. Декорувати капелюшок можна так само, як вже було сказано раніше. Скористайтеся своїм почуттям стилю і фантазією.

Капелюшок клош в наші дні

Цей фасон став знову популярний в наші дні. І якщо раніше цей стиль був притаманний елегантним і витонченим жінкам, то зараз ми можемо побачити такий головний убір у найнесподіваніших ситуаціях і поєднаннях з атрибутами верхнього одягу. І дивного тут нічого немає. Кожне час диктує свої правила. Не будемо озиратися на минуле!Дивуйтесясамі і дивуйте інших! Майстер клас по створенню дивимося на відео.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками