Капюшон викрійка 🥝 як пришити до куртці під комір

kapyushon vykrojjka 🥝 kak prishit k kurtke pod vorotnik555 Капюшон викрійка 🥝 як пришити до куртці під комірДизайнери вважають капюшон одним з головних і необхідних доповнень до куртки, пальто, толстовці або будь-спортивному одязі. Крім цього, капюшон вважається відмінним аксесуаром, на якому часто зображують різні зображення, візерунки, роблять вишивку і відстрочки, додають в образ яскраві підкладки. Дивно, як сильно цей елемент одягу може змінити наряд і зовнішній вигляд людини.

Зшити цельнокроений капюшон нескладно і з цим може впоратися будь-яка людина. Головне – побудова викрійки жіночої капюшона, так як саме це найчастіше викликає труднощів у початківців швачок.

Капюшон без заходу на застібку

Для початку роботи знадобиться дізнатися:

 1. Обхват голови.
 2. Висота голови.

kapyushon vykrojjka 🥝 kak prishit k kurtke pod vorotnik556 Капюшон викрійка 🥝 як пришити до куртці під комірЦей вид капюшонів зазвичай використовують для пальто, сорочок, курток. Він дуже практичний і зручний, так як може від’єднуватися згодом. Насамперед, перед початком моделювання, необхідно зняти мірки – бажана довжина, обхват голови, товщина і т. д. Викрійка цієї моделі чимось нагадує побудова коміра, так як початок роботи виконується саме з прямого кута. Проводиться відрізок від початку точки Про, який буде після втачіванія капюшона в одяг. Відрізок повинен бути не більше 5 сантиметрів.

Від відрізка горизонтально відкладаємо ще один, довжиною 2,5 сантиметра, який буде показувати наскільки капюшон буде прилягати до голови. Прилягання буде збільшуватися, якщо робити відстань більше.

Потім відкладаємо новий відрізок від точки О до точки К, який буде визначати довжину горловини. Головне завдання уявити приблизний нарис капюшона з боку. Від проведеного відрізка горловини ОК і знаходимо там точку К1, яка дорівнює половини розчину виточки – він дорівнює приблизно від 8 до 12 сантиметрів. Ця точка визначає плавний розріз на викрійці.

Після цього додаємо довжину виробу. Від початкового відрізка робимо висоту, враховуючи пару сантиметрів вільного прилягання. Цей розрахунок повністю залежить від смаків рукодільниць, однак, не варто забувати, що занадто довгий капюшон загрожує спадати на очі. Далі, плавними лініями з’єднуємо висоту і відрізок ОК, утворюючи макетний силует капюшона.

Рекомендується додавати достатню кількість сантиметрів для вільного прилягання, так як це виріб не повинен сидіти чітко за формою голови. До звичайного пуховики можна пришити знімний капюшон.

Капюшон без виточки

Після того як всі необхідні мірки були зроблені, можна приступати до самого процесу, такого як побудова капюшона. Викрійка цього типу схожа на попередні види вироби, однак, має свої невеликі деталі, яким слід приділити належну увагу. Такий вид конструкції часто застосовується в швейному суспільстві для створення образу з пальто.

Шоломоносний капюшон

kapyushon vykrojjka 🥝 kak prishit k kurtke pod vorotnik557 Капюшон викрійка 🥝 як пришити до куртці під комірВсі види подібного роду виробів мають схожу технологію при викроювання, тому на питання, як побудувати капюшон шлемовидного типу буде схожий відповідь, що і на попередні. Тим не менш, є деякі дрібниці, які теж виділяють цей тип серед інших: варто звернути увагу на те, як зшивати капюшон з іншими речами, наприклад, пальта чи плаща, тому що великого розміру комір може стати перешкодою; викроювати теж слід по-іншому, так як тут ще присутній застібка.

Дитяче коротке пальто з капюшоном такого типу буде відмінним варіантом для батьків турбуються, так як високий комір забезпечує низьку продувність.

Пальто з великим капюшоном

Інтерес до даної моделі з’явився у любителів бути в тренді не просто так. З недавніх пір відомі по всьому світу дизайнери на показах мод виставили свої варіанти різних фасонів пальто, доповнюючи цей практичний і функціональний елемент гардеробу таким приємним і корисним аксесуаром. Крім цього, викрійка пальто з капюшоном вважається для людей з базовими навичками і відмінно підійде для початківців, які хочуть не тільки одержати красиву річ, а й напрацювати навички. Витрата тканини на дорослу модель пальто буде складати близько 2-3 метрів, в той час як дитячий пошиття вимагає не більше 1,5 метра.

Викрійка капюшона коміра при бажанні легко здійснюється і нагадує методику шлемовидного вироби. Деталі начебто ґудзиків, застібок і блискавок будуть тут доречні і доповнювати образ. Крім цього, комір відмінно захищає в холодні пори, що робить подібний наряд не тільки естетично красивим, але і практичним.

 1. kapyushon vykrojjka 🥝 kak prishit k kurtke pod vorotnik558 Капюшон викрійка 🥝 як пришити до куртці під комірСпочатку будується прямий кут з початком в точці О і крапкою в кінці. Таким чином, довжина ОК повинна дорівнювати десь 3-5 сантиметрів.
 2. Від точки До проводиться лінія не більше двох сантиметрів до точки К1.
 3. З точки К1 на прямий Про робиться засічка К2, при якому К1К2 буде дорівнює приблизно 23 сантиметри.
 4. Від К2 потрібно зробити вертикальний відрізок, який буде дорівнювати висоті всього виробу. Стандартним розміром вважається 38 сантиметрів. У цей розмір вже входить вільне облягання, однак за бажанням його можна збільшити. Висота має назву КК3.
 5. Від К3 необхідно зробити горизонтальний відрізок К3К4, що буде шириною. З надбавкою від 0-5 сантиметрів, ширина може вийти 26 сантиметрів, залежно від особистих уподобань. Слід враховувати ширину і висоту коміра пальта, якщо виріб планується як доповнення до одягу.
 6. З’єднується К2 і К4. Слід звернути увагу, що при необхідності можна додавати в викрійку додатково кілька сантиметрів, інакше виріб вийде занадто коротке.
 7. Після цього необхідно об’єднати всі відрізки в одну суцільну суцільнокроєні модель. Ця модель викроюють тільки на лицьовій стороні на складеною тканини. Можна поекспериментувати з розмірами, які дозволять зробити схожість на комір, капюшон буде «стояти» і не згинатися.
 8. Від початку викрійки слід відміряти близько 11 сантиметрів, після цього провести горизонтальний відрізок. Перемістити виточку на грудях і зробити нову лінію пройми.
 9. Задня сторона вимагає такої ж методики. Після повного моделювання та вирізання необхідного шматка тканини, шматки можна зшивати між собою. Слід звернути увагу на те, що при бажанні додати якихось додаткових елементів, на зразок кишень, коміра або цікавого низу пальто, можна цим зайнятися, коли виріб буде повністю готове.

Інші схеми викрійки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками