Картонаж: опис техніки, майстер-клас з виготовлення шкатулки для початківців своїми руками

kartonazh: opisanie tekhniki, master klass po izgotovleniyu shkatulki dlya nachinayushhikh svoimi rukami168 Картонаж: опис техніки, майстер клас з виготовлення шкатулки для початківців своїми рукамиПроблема маленького шафи знайома кожній жінці. Так чому б не змайструвати йому молодшого брата своїми руками з підручних матеріалів? В техніці картонаж можна зробити і не таке. Однак перед тим як починати клеїти новий об’ємний шафа з листів картону, слід попрактикуватися на предметах не таких глобальних, таких як, наприклад, скринька для біжутерії або інших дрібниць. Схеми для початківців знайдуться в інтернеті, а у нас в статті багато корисної інформації та мк.

Картонаж: вироби з картону, виготовлення моделей

kartonazh: opisanie tekhniki, master klass po izgotovleniyu shkatulki dlya nachinayushhikh svoimi rukami169 Картонаж: опис техніки, майстер клас з виготовлення шкатулки для початківців своїми рукамиКартонажем називають створення різних виробів з картону своїми руками, які потім декорують за допомогою різноманітних елементів, таких як стрічки, мереживо, стрази, намистини, гудзики, квіти і навіть вишиті мініатюри. Дуже популярні скриньки для біжутерії або рукоділля виконані в техніці тканинний картонаж — це коли картон поєднується з м’якою тканинної поверхнею.

Ця техніка підходить для створення своїми руками таких виробів, як нові скриньки для біжутерії, коробки для цукерок або чаю, короби для зберігання документів і записів, пакувальні коробки, і навіть невеликі шафки і комоди з висувними ящиками, і розсувними дверками, які дуже популярні серед рукодільниць. Однак за допомогою картонажу можна зробити не тільки різноманітні коробки, але і нові картонажні абажури для світильників, меблі, декоративні вази і навіть дамські ридикюлі.

В залежності від призначення виготовляються предметів майстри можуть використовувати не звичайний картон, знайомий всім по дитячих поробок, а більш міцні і тверді його різновиди. Обов’язковими помічниками в роботі стануть ножиці, клей ПВА, лінійка, олівець, папір або блокнот для записів і креслень, голка з ниткою і біндери. Для заключного оформлення деяких робіт можуть знадобитися фарби і спеціальний лак.

У широкому сенсі картонажем можна назвати будь-яку роботу, зроблену своїми руками з картону, крім звичайних вирізаних фігурок (листівки, закладки, аплікації та інші плоскі вироби). Ще одна відмітна риса полягає в тому, що картон в цих виробах завжди обклеєний або обтягнутий (тканиною або шкірою, шпалерами або папером для творчості).

Галерея: скринька в техніці картонаж (25 фото)

Виготовлення шкатулки: майстер-клас

Найкращим варіантом для знайомства з цією технікою, стане виготовлення простий шкатулки своїми руками, зробити яку під силу навіть початківцям. Освоївши цей майстер-клас, можна переходити до виготовлення більш складних предметів, таких як, наприклад, круглі шкатулки або комоди з висувними ящиками.

Матеріали, які будуть потрібні під час майстер-класу

 • kartonazh: opisanie tekhniki, master klass po izgotovleniyu shkatulki dlya nachinayushhikh svoimi rukami170 Картонаж: опис техніки, майстер клас з виготовлення шкатулки для початківців своїми рукамитовстий картон, наприклад, палітурний (завтовшки 2 мм);
 • клей ПВА;
 • клей «Момент-Кристал»;
 • малярський скотч;
 • ватман;
 • тканина (бажано кілька видів, поєднаних один з одним);
 • біндери;
 • стрічки;
 • декоративні елементи (необов’язково).

Інструменти, які знадобляться під час майстер-класу

 • канцелярський або будівельний ніж зі змінними лезами;
 • великі ножиці;
 • дошка або килимок для різання (краще всього спеціальний, самовідновлюється);
 • металева лінійка;
 • олівець і гумка;
 • кисть для нанесення клейового шару;
 • дерев’яна паличка.

Основна частина майстер-класу по картонажу скриньки

 1. kartonazh: opisanie tekhniki, master klass po izgotovleniyu shkatulki dlya nachinayushhikh svoimi rukami171 Картонаж: опис техніки, майстер клас з виготовлення шкатулки для початківців своїми рукамиПерш за все, необхідно вирішити, якого розміру буде скринька, і зробити креслення, згідно з яким потім будуть вирізатися деталі, що формують дно і бічні частини виробу. Необхідно враховувати, що 2 з 4 бічних заготовок повинні бути коротшим на 2 товщини картону, так як при зборці вони будуть затиснуті між рештою деталями. Наприклад, для коробки шириною 35 см, 2 бічні деталі повинні бути довжиною 35 см, а 2 інші – 34,6 см (при товщині картону 2 мм).
 2. Вирізані деталі необхідно з’єднати між собою за допомогою клею: «Момент-Кристал» наносять на нижній зріз довгої бічної стінки і встановлюють її на дно майбутньої скриньки. Таким же чином кріплять більш короткі бокові сторони, при цьому клей наносять не тільки на нижній, але і на бічні зрізи. Решту довгу сторону приклеюють в останню чергу.
 3. Зсередини можна закріпити кути малярським скотчем, для того щоб вони були краще зафіксовані. Після закріплення скотч акуратно розгладжують дерев’яною паличкою.
 4. Тепер можна приступити до оформлення роботи. З листа ватману необхідно вирізати прямокутний шаблон, довжина якого становить довжину периметра скриньки, а ширина дорівнює її висоті. На основі шаблону розмічають місця згинів, які відповідають кутам скриньки. Потім шаблон розкладають на тканини, залишаючи припуски по краях 1,5–2 див. На ватман наносять клей ПВА і з’єднують його з тканиною, розгладжуючи її так, щоб не залишалося повітряних бульбашок. Необхідно почекати, поки клей підсохне, а потім краї тканини підгинають усередину, фіксуючи їх клеєм. Ця заготовка буде обтягувати бічні стінки. Тепер потрібно підготувати аналогічну заготовку для дна скриньки. Коли обидві деталі готові, можна починати обклеювати скриньку. Місця стиків потрібно дуже уважно і акуратно обробити клеєм «Момент-Кристал».
 5. Шкатулку також необхідно оформити зсередини. Для цього знову беруть шматок ватману, вирізують прямокутник, довжина якого дорівнює внутрішньому периметру скриньки, а ширина — внутрішньої висоті. Потім роблять заготівлю для дна, за розмірами відповідну внутрішнього дно скриньки. Після цього їх обклеюють тканиною (для внутрішньої обробки можна взяти тканину іншого забарвлення), краї підвертають навиворіт і обробляють клеєм. Спочатку приклеюють дно, а потім обклеюють бокові сторони шкатулки, затискають биндерами і залишають на кілька годин, щоб клей підсох.
 6. Тепер потрібно зробити кришку для скриньки. З картону вирізають таку ж деталь, як і дно коробки, потім її обклеюють тканиною (ватман не використовується). Тканину необхідно приклеїти так, щоб на внутрішній стороні кришки краї щільно підходили один до одного, не залишаючи вільного простору. Для того щоб закрити місце з’єднання країв, можна приклеїти дзеркальце на внутрішню сторону кришки.
 7. Кришку необхідно закріпити стрічками. Довжина стрічок повинна бути достатньою для того, щоб кришка відкривалася під тупим кутом. Приклеюють стрічки діагонально, використовуючи клей «Момент-Кристал».
 8. Останній крок – оформлення лицьової сторони кришки скриньки. Для цього можна використовувати бісер, намистини, стрази, стрічки та інші декоративні елементи.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками