Кашпо для квітів своїми руками 🥝 з мотузки, як зв’язати підвісне з шпагату

kashpo dlya cvetov svoimi rukami 🥝 iz verevki, kak svyazat podvesnoe iz shpagata338 Кашпо для квітів своїми руками 🥝 з мотузки, як звязати підвісне з шпагатуПлетіння кашпо з підручних матеріалів у техніці макраме – дуже популярний вид рукоділля. Макраме прекрасно підійде тим, хто любить в’язати, бо плетіння в’язаних кашпо і квітів в техніці макраме – прекрасний спосіб зняти стрес, заспокоїтися і розслабитися після напруженого дня. Для того, щоб освоїти техніку плетіння нескладних виробів (наприклад, макраме кольорів), достатньо навчитися в’язати основні вузли макраме.

Зв’язати кашпо для квіткових горщиків з джутової шнури, мотузки або товстих ниток – значить вбити відразу двох зайців: підвіска квітів економить місце на підвіконні, а ви відмінно проводите час за рукоділлям. В’язання макраме покроково ви зможете розібрати, детально ознайомившись з матеріалами на нашому сайті, відео та мк чекають вашої уваги.

Навчившись в’язати основні вузли і орієнтуватися в різноманітних схемах плетіння, рукодільниця зможе сплітати вигадливі візерунки і творити справжні шедеври з підручних матеріалів.

Великою популярністю користуються підвісні плетені вази для кімнатних квітів, виконані своїми руками в техніці макраме з шпагату або інших видів мотузки. Молода майстриня легко впорається з плетінням кашпо для квітів зі шпагату за простою схемою, якщо освоїть кілька базових прийомів плетіння з мотузки. Головне – вибрати просту схему, і тоді плетені підвісна ваза для квітів, зроблена своїми руками з підручних матеріалів, вийде красивим і зручним. Любителі квітів неодмінно зрадіють такому подарунку. Плетене кашпо для квітів, без сумніву, прикрасить будь-який інтер’єр.

Як сплести кашпо: з чого почати

kashpo dlya cvetov svoimi rukami 🥝 iz verevki, kak svyazat podvesnoe iz shpagata339 Кашпо для квітів своїми руками 🥝 з мотузки, як звязати підвісне з шпагатуВаза для квітів з підручних матеріалів, зроблене своїми руками в техніці макраме – красива і функціональна річ. Плести таке виріб потрібно за схемою. Досвідчені майстрині тчуть горщики з шпагату за власною схемою, але початківцям рукодільниця, без сумніву, рекомендується плести кашпо за готовою схемою. Плетіння своїми руками з шпагату або інших видів мотузки зазвичай не представляє труднощів для початківців.

Головне – строго слідувати схемі, і тоді молода майстриня легко зробить своїми руками справжній шедевр із звичайної мотузки. Увага: потрібно вибирати мотузку, з якої зручно плести, інакше можуть виникнути серйозні ускладнення в процесі роботи. Для того щоб виготовити оригінальну кошик для кімнатних рослин з підручних матеріалів, початківцям майстриням плетіння знадобиться:

 • Схема плетіння. Схеми різноманітного рівня складності можна легко знайти в інтернеті і в спеціалізованій літературі. Молода майстриня повинна тверезо оцінювати свої можливості і освоювати мистецтво плетіння макраме за принципом «від простого до складного», але не навпаки. Тому для початку рекомендується взяти найпростішу схему. Перед тим як приступати безпосередньо до плетіння кашпо, рекомендується трохи потренуватися в плетінні базових елементів макраме;
 • Матеріал, з якого буде здійснюватися плетіння. Це може бути шпагат, звичайна білизняна мотузка, декоративні шнури різних квітів або навіть гнучкі проводи, колишні у вживанні і вже не потрібні;
 • kashpo dlya cvetov svoimi rukami 🥝 iz verevki, kak svyazat podvesnoe iz shpagata340 Кашпо для квітів своїми руками 🥝 з мотузки, як звязати підвісне з шпагатуГостро заточені ножиці. Вони знадобляться для того, щоб обрізати мотузку в потрібних місцях. Також лезо ножиць зручно розплутувати невдало зав’язані вузли;
 • Елементи декору готового виробу. Можна прикрасити кашпо плетеними квітами, які теж будуть виконані в техніці макраме. А можна прикрасити його декоративної фігуркою птахи, бджоли або метелика. Все залежить від того, які елементи декору є вдома;
 • Також знадобиться горщик, для якого призначається нове кашпо. Квітковий горщик потрібно мати під рукою під час плетіння для того, щоб точно визначитися з розмірами. Бажано, щоб колір кашпо і колір горщика красиво поєднувалися один з одним.

Підготувавши все необхідне, можна приступати до плетіння. Плетіння макраме – вид рукоділля, який вимагає наявності практичних навичок, уважності й посидючості. Під час роботи не можна відволікатися, потрібно весь час стежити за схемою. Звичайно, молодої майстрині, яка вперше взялася за таку велику річ, як горщик для квітів, доведеться трохи попотіти, зате результат, без сумніву, буде вище всяких похвал. Ошатне кашпо стане «другим домом» для улюбленої кімнатної рослини, а інтер’єр кімнати зміниться в кращу сторону завдяки оригінальному виробу ручної роботи.

Галерея: макраме — кашпо для квітів (25 фото)

Макраме кашпо для квітів своїми руками: загальний опис роботи

Для того, щоб кашпо для кімнатних рослин вийшло рівним, гарним, симетричним, до роботи потрібно поставитися серйозно. Займатися плетінням слід за письмовим чи обіднім столом, в добре освітленій кімнаті, з настільною лампою. Перед тим, як приступати до роботи, молода майстриня має чітко з’ясувати для себе послідовність дій з виготовлення квіткового горщика:

 • Необхідно вибрати для роботи схему і матеріал;
 • Далі слід уважно вивчити схему і (якщо вони є) детальні покрокові інструкції для виготовлення кашпо;
 • kashpo dlya cvetov svoimi rukami 🥝 iz verevki, kak svyazat podvesnoe iz shpagata341 Кашпо для квітів своїми руками 🥝 з мотузки, як звязати підвісне з шпагатуПісля цього слід приступати до плетіння. Кашпо може бути будь-якої форми, але воно незмінно складається з дна і бічних сторін. Під час плетіння рекомендується зав’язувати вузли як можна тугіше для того, щоб готовий виріб вийшло міцним і не провисало вод вагою квіткового горщика;
 • Після того, як основна частина роботи закінчено, можна приступати до декору виробу. Однак, декорувати плетене кашпо зовсім не обов’язково, тому що виріб, виконане в техніці макраме, красиво само по собі, без додаткового декору. Головне – вибрати спосіб плетіння, який ефектно виглядає.

Корисні поради по виготовленню кашпо

Під час плетіння слід суворо стежити за тим, щоб всі вузли були приблизно однакових розмірів, а також вони повинні бути рівними, красивими. Зазвичай на перших порах навчання техніки макраме у початківців рукодільниць часто виходять криві вузли, але з досвідом це проходить, і навички плетіння поступово доводяться до повного автоматизму. Тому перед тим, як братися за якесь масштабне виріб, потрібно обов’язково потренуватися на чомусь простішому. Тоді виріб вийде рівним, вузлик до вузлика, і обов’язково буде оцінено по достоїнству.

Краще всього починати з виробів маленьких розмірів і найпростішої форми, тому що плести їх набагато простіше, ніж горщик великих розмірів, під великі горщики. Крім того, маленькі кашпо зазвичай виходять більш міцними. Під час плетіння потрібно обов’язково стежити, щоб інтервал між вузлами завжди був один і той же, інакше готовий виріб буде виглядати непривабливо. Це відразу кинеться в очі. Закінчивши плетення, кінці мотузки можна обпалити на вогні для того, щоб вони не обсипалися. А можна просто зав’язати їх на красивий вузол і акуратно обрізати ножицями.

Плетіння кашпо з шпагату своїми руками в техніці макраме: практичні рекомендації

Плетені кашпо мають дуже багато переваг порівняно з традиційними керамічними та підставками під кімнатні рослини з інших матеріалів. Ці переваги такі:

 • kashpo dlya cvetov svoimi rukami 🥝 iz verevki, kak svyazat podvesnoe iz shpagata342 Кашпо для квітів своїми руками 🥝 з мотузки, як звязати підвісне з шпагатуПлетене кашпо дуже легке по вазі;
 • Вона ефектно виглядає;
 • На відміну від керамічної, плетений виріб не може розбитися;
 • Воно не займає багато місця в інтер’єрі, тому такі кашпо – ідеальне рішення в кімнаті, де тісно і мало місця.

Використовувати плетені кашпо можна як вдома, так і на вулиці (наприклад, на дачі). Такі кашпо – відмінний спосіб змінити інтер’єр, не витративши на це багато часу і сил. Тому тим, хто починає освоювати техніку макраме неодмінно варто спробувати виготовлення таких виробів. Увага: перед тим, як використовувати горщик за призначенням і поміщати в нього горщик з кімнатною рослиною, необхідно упевнитися в тому, що це кашпо міцне, надійне і витримає вагу квіткового горщика. В іншому випадку, нічого доброго не вийде. Якщо виріб не виглядає надійним і міцним, краще не ризикувати.

Догляд за кашпо

Догляд за плетеними кашпо досить простий: періодично з них треба витрушувати пил, так як будь-які плетені вироби є «пилозбірника».

kashpo dlya cvetov svoimi rukami 🥝 iz verevki, kak svyazat podvesnoe iz shpagata343 Кашпо для квітів своїми руками 🥝 з мотузки, як звязати підвісне з шпагатуКвітка, «одягнений» в таке кашпо, буде оригінально виглядати в інтер’єрі вітальні, дитячій або спальні. Тим, у кого багато кімнатних квітів, можна порадити виготовити серію кашпо, виконаних в одному стилі, але з незначними відмінностями. Можна використовувати спеціальну стійку. Увага: стійка для кашпо повинна бути надійною і стійкою, вона ні в якому разі не повинна хитатися.

Виготовлення кашпо – один з найпростіших способів досконало освоїти мистецтво плетіння макраме. Головне – вибрати просту схему і уважно їй слідувати, і тоді у молодої майстрині все вийде.

Кашпо, плетене в техніці макраме, послужить відмінним подарунком для тих, хто любить кімнатні рослини. Щоб сплести такий виріб, не доведеться витрачати багато часу і сил. Головне – освоїти базові навички плетіння і відточити їх до досконалості. Мистецтво плетіння макраме сподобається всім, хто хоче зробити щось своїми руками і при цьому «розвантажити» голову, позбавитися від стресу і негативних думок. Можливо, саме тому цей вид рукоділля користується великою популярністю в нашій країні. Можна почати з простого кашпо і поступово перейти до великим панно, головне – бажання творити і трохи терпіння.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками