Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та в’язання доріжок руками, майстер клас

kovrik kryuchkom iz tryapok 🥝 loskutkov, polosok tkani, pletenie i vyazanie polovikov rukami, master klass270 Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та вязання доріжок руками, майстер класСтарі непотрібні речі, які шкода викидати є практично в кожному будинку. Вони складаються на шафах, антресолях, у коморах і лежать, займаючи місце. Між тим з них можна зробити килимки і доріжки своїми руками. Клаптеві килимки шили, плели, в’язали з давніх часів наші бабусі та прабабусі з різних обрізків. І зараз ці техніки не втратили своєї актуальності, хіба що стали більш сучасними. В інтернеті можна знайти величезну кількість різноманітних майстер-класів з виготовлення килимків з клаптиків своїми руками. Дана техніка в’язання називається печворк.

Техніки виконання килимків з тканини

kovrik kryuchkom iz tryapok 🥝 loskutkov, polosok tkani, pletenie i vyazanie polovikov rukami, master klass271 Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та вязання доріжок руками, майстер класДля початку необхідно дізнатися, які техніки виготовлення килимків з клаптиків своїми руками існують:

 1. Шиття. Ця техніка передбачає зшивання окремих шматків тканини з допомогою швейної машинки або своїми рукамі з допомогою голки і нитки. Отримані вироби часто називають кругляком.
 2. Плетіння. Тут представлені килими і килимки, які виконані з окремих сплетених і сполучених між собою кісок або виткані за допомогою верстата.
 3. В’язання. У цій техніці виконуються так звані бабусині килимки, які в’яжуться товстим гачком з тканини, попередньо розрізаної на тонкі смужки.
 4. Плетіння або вив’язування пухнастих, об’ємних килимків. Суть технології полягає в тому, що до сітчастої основі прив’язуються або переплітаються окремі клаптики тканини, які роблять пухнастим і об’ємним.

Майстер-клас килимка в техніці клаптикового шиття

kovrik kryuchkom iz tryapok 🥝 loskutkov, polosok tkani, pletenie i vyazanie polovikov rukami, master klass272 Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та вязання доріжок руками, майстер класБагато починаючі майстрині вважають, що простіше всього зшити килимок, проте, це досить копітка робота. Адже перед тим, як зшити килимок з клаптиків, ці клаптики потрібно нарізати зі шматка тканини або який-небудь непотрібної речі. Шити можна з матеріалу різної форми: смуг, квадратиків, трикутних куточків. Для виготовлення шитого килимка своїми руками потрібно:

 • Нарізати з тканини квадрати однакового розміру, наприклад, 6х6 см (розмір може змінюватись за вибором рукодільниці).
 • Підготувати основу – з цупкої тканини вирізати коло діаметром 20-40 см, основа може бути і квадратної.
 • Зазначити центр кола хрестиком або жирною крапкою.
 • Кожен квадрат складається двічі по діагоналі. В результаті виходять трикутники, які можна додатково випрасувати, щоб вони тримали форму.
 • На основі з тканини розташовується перший трикутник, так щоб його гострий кут перебував у центрі кола, потім трикутник пришивається до тканинній основі за допомогою машинки або вручну.
 • Трикутники розташовуються колоу гострими кутами до центру і пришиваються до тканинній основі.
 • kovrik kryuchkom iz tryapok 🥝 loskutkov, polosok tkani, pletenie i vyazanie polovikov rukami, master klass273 Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та вязання доріжок руками, майстер класКоли перший круг з трикутників виконаний, на них зверху накладається другий шар, потім третій, четвертий і т. д. за типом риб’ячої луски.
 • Принцип шиття цього килимка в тому, що кожен наступний шар приховує необроблений край попереднього. При бажанні можна створювати прекрасні орнаменти, вигадливі малюнки.
 • Коли виріб зі шматочків тканини досягає потрібного розміру, його край обробляють за допомогою смужки тканини, яка пришивається за принципом косою бейки.

Галерея: килимки з клаптиків тканини (25 фото)

Майстер-клас по плетінню килимка своїми руками

kovrik kryuchkom iz tryapok 🥝 loskutkov, polosok tkani, pletenie i vyazanie polovikov rukami, master klass274 Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та вязання доріжок руками, майстер класПлести килимок можна двома способами:

 1. За методом тканого килимка на підлозі. При цьому способі необхідно зробити дерев’яну раму, по краях якої вбиті невеликі цвяхи, на них натягається нитка-основа. Це можуть бути декоративні стрічки або тканину, розрізаний на тонкі довгі смужки. Потім необхідно закріпити робочу нитку, після чого почати пропускати її над ниткою-основою та під нею. При цьому плетіння має бути щільним. В результат виходить виріб, що нагадує домотканий половик.
 2. Плетіння з тканинних кісок. Старі речі або тканинурозрізають на тонкі смужки. Смужки тканини не повинні бути занадто довгими. Щоб прихований необроблений край, їх загинають вздовж 2 рази. Потім 3 смужки тканини закріплюють ниткою, просто зшиваючи їх, після чого починають сплітати з них косичку. Коли смужка тканини підходить до кінця, до неї акуратно пришивається наступна, і так заплітається косичка до тих пір, поки не досягне потрібної довжини. Щоб з плетеної коси отримати круглий килимок, її починають укладати в спіраль і з зворотного боку зшивають за допомогою голки і нитки або приклеюють на тканинну основу. Для того щоб отримати квадратний килимок косичку укладають прямими смужками, скріплюючи їх між собою.

Майстер-клас з в’язання бабусиної килимка своїми руками покроково

kovrik kryuchkom iz tryapok 🥝 loskutkov, polosok tkani, pletenie i vyazanie polovikov rukami, master klass275 Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та вязання доріжок руками, майстер класЦі вироби досі можна зустріти практично в будь-якому сільському будинку, так і в міській квартирі їм знайдеться місце. Для виготовлення такого килимка потрібно:

 • Нарізати тканина на довгі стрічки шириною 1,5–2 см, при цьому бажано вибирати тканину однакової щільності і фактури.
 • Взяти гачок діаметром 6-8 мм і набрати ланцюжок з 5-7 повітряних петель, петлі замкнути в кільце.
 • Набрати 1 повітряну петлю для підйому і пров’язати стовпчики без накиду по колу, зробивши 3-4 надбавки. Потім наступний коло: спочатку 1 повітряна петля для підйому і стовпчики без накиду по колу з кількома збільшеннями.

Такі килимки цікаві тим, що їх можна пов’язати у формі круга, квадрата, прямокутника, трикутника, ромба, сердечка і навіть кісточки, в принципі надати їм можна будь-яку форму, головне, освоїти ази в’язання гачком.

Майстер-клас по виготовленню пухнастого килимка своїми руками

kovrik kryuchkom iz tryapok 🥝 loskutkov, polosok tkani, pletenie i vyazanie polovikov rukami, master klass276 Килимок гачком з ганчірок 🥝 клаптиків, смужок тканини, плетіння та вязання доріжок руками, майстер класСвоїми руками можна виготовити пухнасті об’ємні килимки. На просторах інтернеті можна знайти величезну кількість видеоурокоз виготовлення подібних виробів. З чого тільки їх не роблять. Найбільш простий спосіб:

 1. Нарізати тканина на смужки довжиною 8 см і шириною 2-3 див.
 2. Взяти сітчасту основу, її можна придбати в магазинах для рукоділля, і акуратно продевая смужки із залишків тканини між гратами, зав’язувати їх звичайним вузлом. У результаті виходить пишний килимок.
 3. Також просмикувати смужки можна з допомогою гачка, надаючи їм дивовижні форми, а чергування кольорів дозволить створити чудові візерунки.

Крім того, об’ємні килимки можна виготовити, наприклад, із залишків пряжі:

 • Необхідно зробити з пряжі невеликі помпончики.
 • Закріпити помпони на сітчастій або тканинній основі.

Об’ємні постілки можна зшити своїми руками на швейній машинці, для цього потрібно:

 • Нарізати смужки тканини 4х7 див.
 • Підготувати щільну основу.
 • Згорнути смужки вздовж.
 • Додати згорнуту смужку в тканинній основі і прострочити посередині смужки на машинці.
 • Проробити те ж саме з іншими смужками.

В результаті таких маніпуляцій виходить ошатне об’ємний виріб. При бажанні з різнокольорових плосок тканини можна викласти малюнок.

Отже, виготовити своїми руками килимки з шматочків тканини під силу практично будь-якої господині, у якої в запасі є трохи вільного часу, а також терпіння і посидючість. Існує безліч технік виготовлення таких килимків, в даній статті перераховані лише деякі з них. Виріб можна зшити, зв’язати, сплести, надавши йому потрібну форму і розмір. При бажанні шматочки тканини можна скласти в вигадливі малюнки, які приведуть у захват усіх рідних, близьких та друзів. Нижче представлено відео, як зшити об’ємний килимок своїми руками.

Інші цікаві статті по рукоділлю

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками