Килимок з помпонів: своїми руками, майстер-клас, як зробити, покроково, схема, овечка, розвиваючий, дитячий, з вовни, сітка, фото, відео

Килимок з помпонів – це чудове прикраса інтер’єру в будинку. Такі килими можуть бути з вовни, пухнастих бубонної, акрилових кульок і т. д. Зробити такий килим можна своїми руками, до того ж, в інтернеті є схеми і картинки таких робіт.

Можна звичайно купити готовий м’який килимок, але ж змайструвати його своїми руками з м ^ яких пампушок так приємно! Це вам не покупної палас, де і малюнок стандартний, і матеріали… Називається, до речі, такий килимок – секційним, тому що складається з безлічі секцій помпончиков. Скільки таких секцій вам знадобиться – залежить від бажаного розміру готового виробу.

Як робиться помпон?

Перш, ніж пошити килимок з таких матеріалів, їх необхідно зробити. Інструкція:

 1. З не дуже щільного картону вирізається коло. У його центрі робиться отвір. Потім вирізається ще одне коло, в якому також робиться отвір.
 2. Обидва кола складаються разом і починають обматываться пряжею. Обертання відбувається у кілька шарів. Перший шар пряжі повинен бути щільним. Пропусків бути не повинно.
 3. Так робиться до тих пір, поки кільце повністю не покриється пряжею. Після цього з допомогою ножиць нитка розрізається по колу.
 4. Між двома картонними колами протягується нитка, і кільця обв’язуються тугим кутом по центру. Щоб помпон можна було прикріпити згодом, слід залишити довгий кінець нитки.
 5. Картонні круги розрізають ножицями, щоб їх легко можна було прибрати.
 6. Для додання помпону рівної форми, його варто підрізати ножицями, але не потрібно дуже захоплюватись ними, так як можна перестаратися.

Килимок з помпонів своїми руками: покроковий майстер-клас

Килим з такого матеріалу виглядає дуже красиво. Майстер-клас:

 1. Для такої роботи знадобляться наступні матеріали: в’язальна пряжа двох кольорів, наприклад, біла і синя, ножиці і сітка-основа. Рекомендується використовувати в якості основи пластикову канву.
 2. Потрібно зробити помпони двох кольорів для градієнтного переходу. Їх кількість залежить від розміру килимка. Також можна використовувати матеріал різного розміру, щоб зробити нестандартний килим.
 3. Дотримуючись колірну схему, потрібно прив’язати матеріали до основи. Слід дуже щільно кріпити матеріали один до одного, щоб не було видно канви.
 4. Всі вузли необхідно зав’язувати сильно, щоб помпони не відчепилися.
 5. Зворотний бік канви, за бажанням, можна шматком тканини.

Як зробити овечку з помпонів?

Овечка з цього матеріалу виходить дуже красивою і милою. Робота виконується покроково:

 1. Для початку потрібно зробити помпон. Він повинен бути білого кольору, тому використовується біла пряжа. Склад пряжі може бути будь-який, наприклад, вона може бути вовняної або акриловою.
 2. Після того, як з допомогою картонних кіл був зроблений даний матеріал, можна приступати до роботи над створенням овечки. Для цього необхідно виділити паперовий макет майбутньої іграшки. На папері малюється її тільце, ніжки й голова.
 3. Потім голова вівці вирізається і розфарбовується. Щоб вона була яскравіше, рекомендується використовувати фломастери.
 4. В якості ніжок овечки можна використовувати мотузочку з бусинкою на кінці.
 5. Тепер до помпону необхідно приклеїти голову і ніжки овечки.

Галерея: килимок з помпонів своїми руками (25 фото)

Розвиваючий дитячий килимок з помпонів

Розвиваючий дитячий килим обов’язково стане в нагоді у використанні для маленьких дошкільнят. Робити такі килими для маленьких дітей рекомендують не тільки дитячі психологи, але і педіатри. Отже, робота складається з таких послідовних етапів:

 1. Для початку потрібно підготувати матеріали. Це повинна бути пряжа, сітка-основа, ножиці, картон. Пряжа повинна бути різних кольорів, серед яких синій, червоний, зелений і жовтий. Коли все це буде зібрано, можна приступати до роботи.
 2. Знадобиться сітка-основа у формі трапеції. Принцип розвиваючого килимка в тому, що всі кольори помпонів розташовані не в хаотичному, а в зібраному порядку. Вони будуть лежати послідовно.
 3. Готується основа. Можна викладати перший шар помпонів одного з перерахованих вище квітів. Нехай це буде синій колір. Матеріали повинні кріпитися щільно один до одного, щоб між ними не було прогалин.
 4. Далі викладається другий і третій ряд. Дія аналогічне.

Сітка для килимка з помпонів

Для створення такого виробу важливо підготувати міцну та якісну основу. В якості такої основи відмінно підійде пластикова канва. Така сітка є синтетичною, у неї досить великі отвори, з-за чого з нею зручно працювати.

Через ці великі отвори можна протягнути навіть товсту нитку, це не викличе у майстри труднощів.

 

 

Ще однією перевагою такої канви є те, що вона має краю, які не розпускаються і не обсипаються. Вони залишаються такими навіть через багато часу.

Якщо не знайшлося синтетичної канви, нічого страшного, килимок з помпонів можна зробити, використовуючи в якості основи страмин. Це досить жорстка сітка, яка має великі просвіти. Страмин використовують для вишивки гобеленів і панно.

Обидві сітки-основи досить доступні. Їх можна знайти в крамницях рукоділля.

Килимок з шерсті своїми руками

Вовняний килим не тільки приємно виглядає, але ще і дуже зігріває ноги, особливо взимку. Як його зробити?

 1. Необхідно підготувати такі матеріали: кілька квітів вовняної нитки, гачок, ножиці, лінійку, картон (бажано щільний) і олівець.
 2. Коли все це буде підготовлено, можна приступати до роботи. Першим ділом з картону вирізується коло потрібного діаметру. Тобто діаметр картонного кола дорівнює діаметру майбутнього килимка. Щоб коло вийшов рівним, потрібно використовувати шматочок пряжі під час його креслення.
 3. Тепер потрібно зробити на колі рівні лінії. Спочатку досить намалювати на ньому хрест з двох ліній, а потім малювати їх у утворених сегментах. Сумарно виходить 60 ліній.
 4. Після цього з кожного краю слід зробити 1 см надріз. Це робиться для того, щоб зафіксувати в надрезах пряжу. Одні її кінець фіксується в центрі.
 5. Нитка протягується через один надріз і виводиться у протилежний, і так до кінця.
 6. Щоб килимок вийшов різнобарвним, потрібно використовувати кілька кольорів пряжі. Коли центральний коло буде викладений в роботу додається інша нитка і так далі. Однак потрібно пам’ятати про те, що кольори повинні гармонійно поєднуватися між собою.
 7. Декорує виріб тасьма з помпонів. Зробити їх потрібно заздалегідь. Не варто використовувати занадто великі помпони, так як килимок буде виглядати неакуратно.

Поради новачкам при створенні помпонів

 • Створюючи помпон, можна використовувати будь-яку щільну окружність. Це не обов’язково може бути картонний круг, наприклад, можна використовувати CD-диски (бажано непрацюючі).
 • Щоб помпон був веселим та колоритним, можна переплести

нитки різних кольорів між собою.

 • Чим більшого розміру використовується коло, тим більший вийде матеріал. Тому, якщо у майстра немає бажання використовувати для створення килимка або іграшки занадто великий помпон, краще взяти за основу при його створенні невелику окружність.
 • Якщо у майстра є бажання зробити безліч помпонів, йому краще використовувати для цього спеціальні кільця. Вони часто продаються в крамницях рукоділля.
 • З даного матеріалу можна зробити безліч забавних іграшок! Наприклад, з жовтого помпона вийде гарний курча, а з білого – овечка або сніговик.

Цей красивий матеріал часто використовується при створенні дитячих килимків і іграшок. Так чому б не зробити його власноруч? До того ж, робота по створенню помпонів дуже весела і продуктивна.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками