Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботи

loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty349 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботиРаніше у кожної бабусі були прихватки, ковдри, подушки і деякі елементи одягу з клаптевих деталей. Зараз таку техніку шиття називають печворк.

Клаптева ковдра в стилі печворк з квадратних блоків не тільки теплий, але і стильна прикраса для дому.

Печворк – це клаптева шиття з тканини різних предметів інтер’єру відомо з далеких часів і популярно у всьому світі.

Підготовка робочого місця

Новачкам краще починати з ковдри з великих квадратних блоків. Це найлегший варіант виготовлення ковдри без складних схем в техніці печворк.

Для початку потрібно визначитися з розміром майбутнього виробу, кольоровою гамою. Для изнаночного боку ковдри підійде синтепоновая тканину або окремо синтепон і м’яка тканина.

Слід вибрати тканину для окантовки. Вона повинна бути однотонною, можна використовувати декоративну шовкову стрічку, досить відрізати чотири смужки шириною 8см для окантовки.

Також для роботи знадобиться:

 • ситець трьох кольорів;loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty350 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботи
 • ножиці;
 • лінійка;
 • шпильки;
 • крейда;
 • шаблон;
 • швейна машинка.

Тканина для майбутніх квадратних блоків варто попередньо замочити в гарячій воді, через 10 хвилин сполоснути в холодній воді. Далі, накрохмалити і добре випрасувати.

Галерея: ковдру в стилі печворк (25 фото)

Печворк ковдру: схеми з квадратних блоків

Виготовлення елементів починається з підготовки смуг. Для цього потрібно з двох відрізків тканини виріжте дві однакові і досить широкі смуги. Скласти їх лицьовою стороною один до одного і прошийте на машинці.

З тканини іншого кольору вирізати таку ж смужку. Пришити її до першої та другої смузі так, щоб вийшов рукав на виворітній стороні. Отриманий рукав розрізати рівним зигзагом на однакові трикутники. Для рівності трикутників можна скористатися шаблоном або трикутної лінійкою. В результаті повинні вийти кілька трикутників, а в розвороті квадрати.

loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty351 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботиІснує безліч схем. Для того, щоб створити малюнок у відповідності з найбільш сподобалася, рекомендується заздалегідь спробувати просто скласти деталі в потрібній комбінації. Тільки після цього можна приступати безпосередньо до шитьтью. Збірка квадратних блоків відбувається наступним чином: деталі пришиваються відповідно до обраної схеми поздовжнім швом, а потім — до полотна. Після закінчення роботи пропрасувати всі шви.

До готового виробу пришивається синтепон, залишиться лише виконати окантовку. Приготований відріз тканини прикласти до особового краю, підігнати і прошити. Повторити дію для виворітного боку виробу.

Якщо замість окантовки використовується декоративна стрічка, то перед пришиванням необхідно її пропрасувати. Якщо відмовитися від цього кроку, то можна зіткнутися з безліччю труднощів під час роботи, адже стрічка має властивість перекручуватися. Також до ковдрі можна в якості декоративного елемента додати намисто, бісер.

Виготовлення дитячих ковдр в техніці печворк шиття

loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty352 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботиПошиття дитячих ковдр в техніці печворк нескладно і з таким завданням впоратися навіть починаюча швачка. Ті, хто хоч раз працювали в такому стилі можуть з дитячих ковдр створити справжні шедеври з малюнками на дитячу тематику, наприклад з мультика.

Створення дитячих ковдр полягає у виготовленні однакових квадратів, наповненні їх синтепоном, кріпленні до покривала з верблюжої вовни або синтепоновим основі.

Перш ніж приступити до шиття дитячих ковдр потрібно визначитися з технікою зшивання клаптевих елементів. Від вибору техніки залежить малюнок готового виробу. Рекомендується для ковдри використовувати техніку комбінації квадратів і трикутників з використанням дрібних елементів.

Для пошиття ковдри знадобитися підготувати тканину з дитячим малюнком і два відрізу однотонної тканини. Клаптики ветрушки та малюнки повинні бути однаково розміру. Щоб отримати малюнок у квадраті, потрібно з допомогою крейди і лінійки заздалегідь відзначити і вирізати квадрати.

Малюнок ветрушка збирається з дрібних трикутників двох кольорів. Трикутники одного кольору складають по викрійці зірка, трикутники іншого кольору викладають між елементами зірки. Всі сметывается і збирається в єдиний квадрат. Крім малюнка і квадрата з ветрушек, потрібен однотонний квадрат такого ж розміру.

Зшивання клаптиків для дитячого ковдри

loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty353 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботиПерш ніж приступити до зшивання, потрібно всі квадрати розташувати на рівній поверхні в єдиний малюнок-мозайку і закріпити в смужки шпильками. Перевірити отриманий ресунок на відповідність схемі.

Після цього квадрати зшити в смужку, а клаптеві смужки зшити в єдине полотно. По краю виробу пришити окантовочную стрічку.

На плоску поверхню покласти готовий виріб лицьовою стороною, на нього синтепон або покривало з верблюжої вовни, потім закрити тканиною з бавовни. Всі ці деталі прошити і закінчити окантовку. Для того щоб ковдру служила довгі роки можна його постегать художнє стежкой.

Вибір тканини для печворку

При виготовленні клаптикової ковдри особлива увага приділяється робочого матеріалу. Це можуть бути залишки тканини, спеціально придбані в спеціалізованих магазинах для рукоділля комплекти. Але при бажанні створити справжній шедевр не варто вибирати матеріал з того, що є. Не потрібно обмежувати фантазію, адже в магазинах величезний вибір тканин.

Оскільки в техніці клаптикового шиття ключову роль відіграє саме тканину, а не робота, то до її вибору варто підійти з усією відповідальністю. Тканина повинна бути не тільки красивою, але і достатньо якісною і тому краще вибрати натуральний матеріал. Така тканина відповідає всім п’яти вимогам:

 • не мнеться;loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty354 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботи
 • не настовбурчується;
 • не піддається усадці;
 • не линяє;
 • легко кроїться.

Але при роботі з шовком або шерстю можуть виникнути деякі труднощі з-за примх матеріалу, тому для виробів в стилі печворк їм намагаються не віддавати переваги.

Види шиття в техніці печворк

loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty355 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботиНа теплому клаптиковому ковдрі можуть розташуватися геометричні візерунки, аплікація з зображенням тварин або абстракція. Все залежить від вибраного стилю роботи. Їх усього три: класичний англійський, східний і crazy – печворк.

Схеми в класичному англійському стилі досить примітивні. Використовуються тільки квадратні блоки, як правило, двох кольорів.

У востояном стилі використовується такий же метод, як і в класичному стилі, з використанням великої кількості квітів і декоративних елементів. Це можуть бути намиста, стрічки або замки. Для східного стилю існують безліч різних схем, також можна використовувати дугоподібні або хвилясті викрійки з клаптиків сполучені між собою декоративною стрічкою.

Crazy – печворк дає волю будь-якої фантазії. Форма, колір, прикраса і розмір клаптиків, їх ліній нічим не обмежені. Як такої викрійки не існує. В такому стилі можна, наприклад, створювати картини з природою або абстракцію.

Види викрійки у техніці печворк шиття

Їх буває п’ять видів:

 1. loskutnoe odeyalo v stile pehchvork: opisanie raboty i vidy vykroek, tkani dlya raboty356 Клаптева ковдра в стилі печворк: опис роботи та види викрійок, тканини для роботиТехніка квадратів;
 2. Техніка смуг;
 3. Техніка трикутників;
 4. Техніка стільники;
 5. Техніка лапочиха.

Техніка квадратів — це створення вироби з квадратних блоків різних кольорів. Викрійка складається з рівних і однакових за формою деталей, з яких створюються квадратні блоки.

Техніка смуг — це параллельнное або круговий зшивання смуг. Тут знадобиться викрійка смуг різних розмірів.

Техніка трикутників схожа з технікою квадратних блоків. Викрійка складається з однакових і кольорових трикутників. Можна розташувати у вигляді ромбів або у вигляді зірки.

Техніка стільники свою назву отримала завдяки тому, що по завершенню роботи візерунок виглядає як бджолині соти. Для викрійки використовують шестикутник. В роботі застосовують відрізки тканини різних кольорів.

Техніка лапачиха найбільш складна і водночас цікава з усіх. Вона дозволяє використовувати необроблені клаптики різного розміру, викрійка тут не потрібна. У такій техніці клаптики пришивають у відповідності з творчим бажанням. Тут головне — отримати об’ємне і хаотичне зображення.

Який з видів вибрати або перемішати всі стилі в єдине, вирішує настрій рукодільниці, результат все одно вийти красивим і оригінальним. Адже ковдру або інша річ в інтер’єрі будинку, зроблена своїми руками, радує око не тільки господині, а й гостей.

Інші схеми шиття

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками