Кольорове скло для створення мозаїчних картин своїми руками, його види і технології застосування

cvetnoe steklo dlya sozdaniya mozaichnykh kartin svoimi rukami, ego vidy i tekhnologii primeneniya684 Кольорове скло для створення мозаїчних картин своїми руками, його види і технології застосуванняСеред різних творчих напрямків останнім часом десятку лідерів доповнило складання композицій з мозаїчного скла. Сучасні методи і матеріали дозволяють створювати мозаїчні полотна міцними, барвистими і практичними. Варто звернути свій погляд на мозаїчне скло, з допомогою якого створюють в домашніх умовах панно різної складності. В результаті захоплюючого творчого процесу буде створено водонепроникне покриття, яке сміливо можна використовувати для внутрішньої або зовнішньої обробки приміщень. Виробництво такого покриття можна налагодити зі звичайних скляних відходів.

До речі, якщо раптом будете вирішувати сканворд і попадеться питання – як називаються скельця для мозаїки, 7 букв – знайте: смальта.

Історія появи мозаїки

Мозаїка, як вид творчості, що налічує понад 6 000 років.

cvetnoe steklo dlya sozdaniya mozaichnykh kartin svoimi rukami, ego vidy i tekhnologii primeneniya685 Кольорове скло для створення мозаїчних картин своїми руками, його види і технології застосуванняПідтвердженням цього факту є фрагменти підлоги і стін, виявлені при розкопках шумерських храмів.

У Стародавній Греції викладали мозаїку з допомогою річкової гальки. Незважаючи на мізерну кольорову гаму, навіть з сірих каменів умільці створювали прекрасні візерунки на підлозі жител.

Особливу любов до мозаїчної плитки живили в Стародавньому Римі. Саме в цій країні стали охоче створювати яскраві картини з битого скла, які відрізнялися міцністю, матовістю і разноцветностью. Ім’я цього мінералу — смальта.

Опис мозаїчного скла

При згадуванні терміна «мозаїка», багато хто уявляє собі красиві вітражні вікна іноземних соборів. Але відразу ж поспішаємо переконати читачів, що техніка створення вітражів і мозаїка з кольорового скла істотно розрізняється.

Кольорове скло для мозаїки може бути двох типів:

 • скляні модулі;
 • смальта.

cvetnoe steklo dlya sozdaniya mozaichnykh kartin svoimi rukami, ego vidy i tekhnologii primeneniya686 Кольорове скло для створення мозаїчних картин своїми руками, його види і технології застосуванняЗовнішній вид смальти має форму диска. Безпосередньо перед творчим процесом диск розколюють на куски. Смальта використовується здебільшого професіоналами для створення мозаїк високого класу. У неї не прозора, а скоріше, матова структура. Плитка з битого скла має досить декоративний барвистий вигляд, щоб вписатися в сучасний інтер’єр ванної кімнати.

Для тих, хто тільки долучається до цієї творчості, варто звернути свій погляд на модулі. Це кольорові фрагменти, наклеєні на паперову основу або розфасовані в пластикових ємностях. Фрагменти з скла можуть бути різної геометричної форми і розміру. З такими модулями зручніше і безпечніше працювати. Різати паперову основу можна за допомогою звичайних ножиць або канцелярського ножа.

Тим, хто бажає зробити мозаїчні картини своїми руками потрібні матеріали:

 1. кусачки для скла;
 2. рідкі цвяхи, клей ПВА або прозорий силікон;
 3. плиткова затирка для швів;
 4. смальту або скляні модулі;
 5. маркер, будівельний олівець.

Виріб з битого скла не повинно стати причиною каліцтва, тому протягом усього творчого процесу варто користуватися захисними окулярами і рукавицями.

Технологія створення мозаїк з битого скла

Мозаїка своїми руками з скляних модулів. Творчий процес починається з відвідин магазину оздоблювальних матеріалів і підготовки робочої поверхні.

Поверхня стіни повинна бути рівною, з відсутністю на ній поглиблень і тріщин.На стіні або іншій поверхні, яку задумано перетворити, наносять малюнок з поділом секторів за кольором. Потім відокремлюють скляні модулі від клейкої основи і приступають до їх фіксації. Приклеювати модульні плитки можна прямо на стіну лицьовою стороною назовні, завбачливо залишаючи зазори. Якщо малюнок вимагає, то скло розколюють кусачками до потрібного розміру. Можна робити мозаїку. Але для цього потрібен досвід роботи з кусачками.

cvetnoe steklo dlya sozdaniya mozaichnykh kartin svoimi rukami, ego vidy i tekhnologii primeneniya687 Кольорове скло для створення мозаїчних картин своїми руками, його види і технології застосуванняПісля того як малюнок з допомогою скляних блоків буде викладений, поверхню залишають на добу для висихання клею. Потім розводять згідно інструкції плиткову затірку для швів і акуратно заповнюють простір між фрагментами зображення. Через одну добу, витирають мозаїку вологою ганчіркою, а потім сухою. Для додання картині завершеного виду, рекомендується розкрити скляні модулі лаком. Це збільшить термін служби і додасть картині цілісний вигляд з приємним глянцем.

Технологія викладання мозаїки — «зворотний набір»

Створювати мозаїчні картини можна кількома способами. Один з них називається зворотний набір. У цьому випадку мозаїчне скло наклеюють лицьовою стороною на аркуші паперу. Клей при цьому вибирають несильним фіксації, наприклад, ПВА. Якщо створюються картини значних розмірів, то таких фрагментів на папері може бути кілька штук. Техніка створення мозаїки в цьому випадку має таку послідовність:

 1. готують стіну;
 2. фрагменти, попередньо пронумеровані, приклеюють на стіну за допомогою силікону або рідких цвяхів;
 3. після того як всі листи з модулями приклеїли, очікують добу для висихання;
 4. після змочують листи водою, вичікують і видаляють;
 5. готують затирочні суміш і заповнюють шви між мозаїчних фрагментів;
 6. через 24 години, очищають поверхню від затірки, і надають картині завершений вигляд.

Чим ця технологія примітна, так це тим, що фрагменти майбутнього зображення можна створити заздалегідь і в іншому місці. А на місце монтажу листи з мозаїчним склом доставити вже напередодні їх фіксації.

Мозаїчне скло в інтер’єрі

Що можна зробити зі скла?

cvetnoe steklo dlya sozdaniya mozaichnykh kartin svoimi rukami, ego vidy i tekhnologii primeneniya688 Кольорове скло для створення мозаїчних картин своїми руками, його види і технології застосуванняМозаїка зі скла здатна прикрасити не тільки рівні поверхні ванної кімнати, фартух над робочою поверхнею кухні або панно у вітальні, цю техніку можна застосувати і для прикраси об’ємних предметів. Прикладом тому можуть служити квіткові контейнери, вази, торшери, дзеркала, садова меблі, аксесуари для ванної кімнати, вироби, плитка і т. д.

Особливо стати в нагоді можуть вироби з битого скла для дитини-школяра або близьких людей в якості подарунка або знаку уваги.

Якщо є бажання створити красиве панно на стіну в техніці мозаїки, то для цього необхідно підготувати наступні матеріали:

 • скляні модулі або смальту;
 • основу для мозаїки (скло, фанера, гіпсокартон тощо);
 • прозорий силікон;
 • кусачки для скла;
 • склоріз;
 • ескіз;
 • плиткова затирка;
 • захисні рукавиці та окуляри;
 • дрантя.

В якості основи під мозаїку краще вибрати скло. Це зручно в тому випадку, якщо використовується готове зображення реального розміру, який кладуть під нього і не поспішаючи, викладають малюнок, точно дотримуючись контуру і кольором оригіналу. Приклеювати кольорову плитку рекомендується прозорим силіконом, для зручності застосування клею, їм наповнюють шприц. По периметру малюнка викладають скло матового або темного кольору у вигляді рамки. Підсохлу роботу обробляють затіркою, протирають ганчір’ям і покривають лаком.

Мозаїка з вітражного скла також оригінально виглядає, але її технологія створення має деякі особливості.

Що можна зробити з битого скла?

Досвідченим майстрам-мозаїчникам в якості матеріалу можна використовувати не тільки кольорове скло. У хід йдуть уламки кахельної плитки, кольорова галька, черепашка, яєчна шкаралупа, намистина, бите скло та ін. Скляна мозаїка своїми руками, викладена по периметру фоторамки, буде притягувати погляди всіх близьких.

Виконати мозаїку зі скла своїми руками на стіні, можна на базі сирої штукатурки, змазані клеєм. Фрагменти мозаїки, попередньо наклеєні на аркуші паперу просто вдавлюються в стіну. Після того, як розчин схопиться, папір видаляють за допомогою вологої губки. Для закладення швів використовується гіпс або плиткова затирка. Для надання більшої виразності картині, в масу для затірки можна додати колор потрібного кольору.

cvetnoe steklo dlya sozdaniya mozaichnykh kartin svoimi rukami, ego vidy i tekhnologii primeneniya689 Кольорове скло для створення мозаїчних картин своїми руками, його види і технології застосуванняЯкщо немає бажання або можливості купувати готові скляні фрагменти для мозаїки, їх рекомендується виконати самостійно. Для цього слід, озброївшись склорізом, підготувати шматочки необхідного розміру і форми (трикутної, квадратної, прямокутної, у вигляді ромба). Скло повинно бути приблизно в 3 мм завтовшки. Фарбувати білі модулі зі скла найкраще аерозольною фарбою.

Для зручності прозорі скельця рекомендується приклеїти ПВА на плівці і розпорошити зверху фарбу. Такий метод дозволить отримати якісно пофарбовану лицьову поверхню. Коли фарба висохне, модулі можна відокремити від плівки і розкласти по колірній гамі. Для фарбування стекол підходить фарба на масляній і спиртовій основі.

До речі, в якості ідеї для малюнка можна скористатися простими схемами для майстринь з вишивки.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками