Комбінезон дитячий 🥝 в’язаний спицями, як зв’язати комбез для дитини 0-3 місяців, майстер-клас в’язання для початківців

kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh318 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівУ будь-яку погоду для немовляти або малюка постарше немає нічого більш практичного, ніж дитячий в’язаний комбінезончик. Він може бути плюшевий або з капюшоном. Для виходу в світ, прогулянок у дворі, поїздки в гості, ігор і відпочинку вдома знадобиться дитячий в’язаний комбінезон реглан. Ця універсальна ідея легко підлаштовується під різні завдання, температурні умови, стильові напрями і дизайнерські ідеї. На теплі дні дитячі моделі створюють із легкої дихаючої пряжі, для більш прохолодних — з вовняної пряжі або змішаних ниток.

Щоб зв’язати безшовний комбез зверху, для немовляти в тому числі, знадобиться трохи вільного часу, відповідні нитки, спиці, гачок або в’язальна голка. Для вив’язування візерунків корисно придбати спеціальні додаткові спиці або шпильки.

У статті розглянемо питання вибору ниток для в’язання і опис принципів в’язання дитячого комбінезона своїми руками.

Вибір моделі, способу і схеми в’язання, малюнка і пряжі

Модель і колір

kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh319 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівВибір моделі залежить від призначення, віку, умов використання і рівня навичок в’язальниці.

Плануючи одяг на найменших, доцільно звертати увагу на прості по конструкції і максимально функціональні дитячі моделі, які здатні створювати максимум комфорту новонародженому.

Одяг дитини повинна бути легка у догляді і займати мінімум часу на відновлення її властивостей (прання, прасування, чищення, відпарювання).

Навіть на наймолодших дітей важливо створювати цікаві з естетичної точки зору, моделі. Тому при виборі кольору і фактури нитки потрібно орієнтуватися на високу якість пряжі (гіпоалергенні фарби, нелиняющая нитка) і корисність колірної хвилі для зору малюка.

Купівлю в’язальних ниток, пофарбованих у «кислотні» кольори краще відкласти до досягнення дитиною або старшого підліткового віку.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як просто зв’язати дитячі штанці спицями.

Матеріал і фактура

kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh320 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівНовонародженим малюкам вибираємо приємні на дотик нитки з бавовни, бамбука або тонкої низковорсовой пряжі найкращої якості.

Відсутністю ворсинок слід приділити особливу увагу, щоб не спровокувати в дитини розвиток алергічних реакцій з-за попадання частинок нитки в дихальні шляхи.

Пряжа повинні бути м’якою, не викликає неприємні відчуття від зіткнення з нею.

При відсутності проблем зі шкірою допустимі змішані з акрилом варіанти.

Конструкція, спосіб в’язання, складність малюнка і обробки

kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh321 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівПо одній і тій же схемі можна створити величезну кількість самих різних комбінезонів і напівкомбінезона різного призначення, що відрізняються виконанням (на спицях або гачком), візерунка малюнком, обробкою, матеріалом і кольором ниток. Тому, для починаючої в’язальниці краще вибирати найбільш прості і конструктивно лаконічні моделі з мінімальною кількістю складних для реалізації елементів. Те ж відноситься до способів в’язки і використовуваним узорам.

Щоб робота приносила радість майстрині і того, кому річ призначена, краще для перших проб озброїтися тими в’язальними інструментами, які вже добре освоєні майстринею. Навіть дві конструктивно однакові моделі, пов’язані лицьовій гладдю і платочної в’язкої з однієї і тієї ж пряжі, будуть виглядати як абсолютно різні.

Комбінуючи елементи, зв’язані цими базовими візерунками, починаюча в’язальниця зможе домогтися унікальності кожної створеної нею речі. У теплі дні добре будуть виглядати комбінезони з ажурними вставками з тонкої пряжі. На холодну пору року підійде об’ємна в’язка у вигляді переплетень, кос, аранского в’язання, жаккарда і туніської в’язки.

Порада: якщо ажуры здаються занадто складними для виконання, можна піти на невелику в’язальну хитрість. Наприклад, ми в’яжемо комбінезон для немовляти з метою носіння в жарку пору року. Візьмемо нитку тонку, а спиці або гачок в три або чотири рази товще, рекомендованого для такої пряжі. Саму в’язку робимо більш пухкою. Для розрахунку щільності в’язання на один сантиметр готового полотна, робимо зразок, набравши десять петель і провязав 10 рядів.

Майстер клас. В’яжемо симпатичний комбінезон для немовляти

Параметри моделі

kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh322 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівВік дитини: 6 (9, 12, 18) місяців

Розмір готового виробу: 68/74/80/86 див.

Параметри в’язаного полотна

Основний візерунок: лицьова гладь.

Спосіб в’язання: спицями.

Щільність в’язання: пов’язаний спицями № 3 або № 3.75 квадратний зразок зі сторонами 10 сантиметрів по ширині повинен бути виконаний з 28 петель, провязанных на 36 рядів.

Матеріали

kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh323 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівПряжа:

 • склад:100% вовна, 25 р./85 м.;
 • вага — 175/200/250/300 грамів.

Інструменти:

 • спиці № 2.75 або № 3;
 • спиці № 3 або № 3.75;
 • гачок № 2.5 або № 3;
 • фурнітура: кнопки або гудзики, кольорові або прозорі.

Опис роботи з відео покроково

Спинка:

 • Починаємо роботу з лівої штанини. На спиці № 3 або № 3.75 у відповідності з обраним розміром набираємо петлі в кількості 32/35/38/41 шт.
 • Щоб не заплутатися, відзначаємо початок першого ряду кольоровою ниткою, провязав її через першу набрану.
 • Оскільки лицьовій гладі властиво закручуватися, перший після набору ряд в’яжемо одними виворітними.
 • Так само вчинимо, почавши вив’язувати другу штани і рукави.
 • Продовжимо в’язати до висоти 16/19/22/23 см і праворуч на початку ряду з лицьової сторони зробимо надбавку в одну петлю.
 • Продовжимо в’язання лицьовій гладдю до висоти в 18/21/24/28 см і одночасно додавати по одній на початку кожного другого ряду до досягнення довжини ряду в 36/39/42/45 петель відповідно.
 • Останнім зробимо лицьовій ряд і відкладемо пов’язану деталь, не закриваючи петель, а знявши їх на в’язальну шпильку або додаткову спицю.
 • Тепер так само, як в описаній вище схемі, але симетрично лівої, вывязываем другу, праву штанину. Точно так само закінчимо її лицьовим поруч.
 • Потім обидві штанини об’єднаємо на одній спиці так, щоб по ходу в’язання на спиці спочатку виявилася права деталь, а потім ліва.
 • Для зручності пометим середину кольоровою ниткою.
 • Продовжимо роботу над середньою частиною спинки, пров’язуючи праву деталь, потім лівою, щоб в сумі отримати довжину ряду спинки в 72/78/84/90 петель Для роботи використовуємо лицьову гладь.
 • На висоті 27/31/35/40 см почнемо формування верхньої частини спинки, збавляючи в особовому ряду по одній з кожного боку. Щоб виконати убавку, провяжем ряди наступним чином: вывязываем лицьову, потім дві такі особові пров’язуємо як одну лицьову. Продовжимо ряд лицьовими, поки на спиці не залишиться три крайні петлі. Провяжем дві разом як одну лицьову і завершимо ряд, вывязав крайню лицьову за схемою малюнка.
 • kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh324 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівТаким же чином убавим по одній в 20/22/24/26-му ряду, щоб на спиці залишилося 68/74/80/86 петель відповідно і продовжимо лицьову гладь.
 • Досягнувши висоти в 38/43/48/54 см, сформуємо пройми, закриваючи в кожному особовому ряду разів по три, раз по дві і три рази по одній з обох сторін, щоб на спиці залишилося 52/58/64/70 петель відповідно.
 • Довязав до 49/55/51/68 см від початку в’язання, почнемо формування лінію плечей і горловину.
 • Формуючи лінії плечей в кожному особовому ряду раз закриємо по ¾ /4/5 петель. Продовжимо оформлення скосу плеча у відповідності з розміром. На розмір 68 см закриємо разів по три і двічі по чотири. На розмір 74 см закриємо тричі по чотири. На розмір 80 см закриємо один раз по чотири і двічі по п’ять. На розмір 86 см закриємо тричі закриємо по п’ять з кожного боку.
 • Формуючи горловину, закриємо по центру ряду 12/16/18/22 і продовжимо в’язку кожної сторони окремими нитками. Зручніше залишити обидві сторони на одній спиці, щоб виключити прикрі помилки в підрахунку кількості пророблених рядів. Потім у другому ряду один раз закриємо по обидва боки від центру горловини за дев’ять петель.

Перед:

 • Цю деталь в’яжемо аналогічно описаній вище схемі спинки до висоти 29/35/40/47 див. До цього моменту ми вже зробили по одному зменшення з обох сторін.
 • Провяжем 23/25/27/29 петлі, а решта 45/49/53/57 знімемо на в’язальну шпильку, щоб сформувати потім ліву поличку.

Права поличка:

 • З боку центру переду до залишеним на спиці доберемо 27/28/29/30 петлі, формуючи праву поличку, щоб все вийшло 50/53/56/59 петель. Далі в’яжемо у відповідності зі спинкою і робимо останню убавку як на спинці до отримання довжини ряду в 49/52/55/58 петель.
 • Дійдемо до висоти 38/43/48/54 см від початку в’язання і аналогічно спинці убавим вісім, оформляючи пройму. Отримаємо 41/44/47/50 петель на робочої спиці.
 • kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh325 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівДовязав до 47/53/58/65 см від першого ряду, оформимо горловину, закривши один раз в центрі лицьового ряду 17/18/19/20 петель.
 • Продовжимо формування горловини, закриваючи по її краях петлі в кожному особовому ряду. На розмір 68/74 см закриємо один раз за чотири, один раз по три, один раз за два, один раз по одній. На розмір 80/86 см закриємо один раз по три, двічі по дві і тричі по одній.
 • Провязав 49/55/61/68 см від початку роботи оформити лінію плечей, закривши аналогічно спинці 14/16/18/20 петель.

Ліва поличка:

 • Повернемо раніше зняті на в’язальну шпильку 45/49/53/57 петлі і виконаємо аналогічно спинці останнім зменшення, щоб отримати 44/48/52/56 петель.
 • Провязав від першого ряду 38/43/48/54 см, почнемо оформлення пройми, збавивши як у спинки вісім. На спиці повинно вийти 36/40/44/48.
 • На висоті 47/53/58/65 см знімемо на додаткову спицю 6/4/3/0 петель від горловини, а потім почнемо закривати петлі з боку горловини в кожному особовому ряду. На розмір 68/74 см закриємо один раз шість, один раз чотири, один раз три, один раз два і один раз одну. На розмір 80/86 см закриємо один раз 13/18 петель, один раз три, двічі дві і тричі одну.
 • На висоті 49/55/61/68 см оформимо лінію плечей аналогічно спинці, закривши 14/16/18/20 петель.
 • Закриємо зняті раніше 6/4/3/0 петель.

Рукав:

Наберемо на спиці № 3 (№ 3.75) 47/49/51/55 петель. Одночасно провяжем лицьовій гладдю і додамо по одній з кожного боку:

 • на розмір 68 — п’ять разів у кожному восьмому ряду і двічі в кожному шостому ряду;
 • на розмір 74 — двічі в кожному восьмому ряду і сім разів у кожному шостому ряду;
 • на розмір 80 — п’ять разів у кожному восьмому ряду і п’ять разів у кожному шостому ряду;
 • на розмір 86 — п’ять разів у кожному восьмому ряду і шість разів у кожному шостому ряду.

kombinezon detskijj 🥝 vyazanyjj spicami, kak svyazat kombez dlya rebenka 0 3 mesyacev, master klass vyazaniya dlya nachinayushhikh326 Комбінезон дитячий 🥝 вязаний спицями, як звязати комбез для дитини 0 3 місяців, майстер клас вязання для початківцівПродовжимо в’язання лицьовій гладдю до довжини полотна 16/18/21/23 см і один раз закриємо з кожної сторони кожного другого ряду по 5/5/6/6 петель.

Сформуємо окат рукава, закриваючи:

 • на розмір 68 один раз чотири, один раз три, один раз чотири і п’ять петель; на розмір 74 — один раз на п’ять петель, один раз чотири і двічі п’ять петель;
 • на розмір 80 — разів 5 петель, разів 4 петлі, один раз 5 петель і раз 6 петель;
 • на розмір 86 — разів 6 петель, раз 5 петель і 2 рази 6 петель.

Довязав до 19/21/24/26 см, закриємо решта 19 петель.

Збірка:

Зшиємо лінію плечей, вошьем рукави, виконаємо бічні шви і рукави.

Горловина:

Наберемо на спиці № 2.75 (№ 3) з лицьової сторони 108/112/120/124 петлі по краю горловини. Потім з’єднаємо два ряди платочної в’язкої (лицьовими).

Завершимо оформлення горловини — починаючи з изнаночного ряду в’яжемо півтора сантиметра гумкою 2×2 з кромочной петлею на початку кожного ряду і закриємо всі.

Застібка штанин:

Наберемо на спиці № 2.75 (№ 3) 7 петель і провяжем 37/43/49/57 см гумкою 1×1 з кромочной петлею на початку кожного ряду. Закриємо всі і зробимо ще одну планку.

Пришьем планки до внутрішнього та зовнішнього краях колош. На планки встановимо рівномірно 7/7/9/9 кнопок, розмістивши одну між штанинами, а решта розділити на дві штанини.

При бажанні встановимо по кнопці на рукави для регулювання ширини.

Оформимо горловину кнопками або гудзиками.

Для завершення отпарим готовий виріб.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками