Конверт для новонародженого спицями 🥝 майстер клас з описом і схемами

konvert dlya novorozhdennogo spicami 🥝 master klass s opisaniem i skhemami61 Конверт для новонародженого спицями 🥝 майстер клас з описом і схемамиКрасивий вязаний конверт для немовляти на виписку — відмінний подарунок для новонародженого малюка. Пов’язаний з м’якої пряжі комплект забезпечить малюкові тепло і затишок під час прогулянок. Конверт для новонародженого може бути теплим, пов’язаних з трехнитьевой пряжі або тонким літнім варіантом з різними візерунками та малюнками.

Конверт, в’язаний спицями, може бути прикрашений деталями, виконаними гачком. У деяких випадках спальний в’язаний конверт спицями виглядає як кокон.

Принципова схема роботи над конвертом

При в’язанні конверта для новонародженого спицями прийнято вибирати рельєфний візерунок. Хороший майстер не обмежується підбором цікавою схеми, він не приділяє менше уваги пряжі цікавих кольорів і відповідного якості, а також відповідним спиць.

Спочатку в’яжеться спинка. Набирають на спиці 72 петлі і провязывают у відповідності зі схемою. Рельєфний візерунок починає формуватися вже з 23 петлі полотна. У вязаном конверті для новонародженого при досягненні довжини полотна в 48 см від набірного краю, закривають петлі по 4 см з обох боків спинки для пройми. Зв’язати ще 16,5 см полотна і закрити всі петлі.

В’язання передньої частини відрізняється від спинки глибиною вирізу горловини. У цьому випадку, починаючи в 20 см від набірного краю полотна, закривають 4 петлі і закінчують роздільно. Для заокруглення вирізу горловини в кожному 2-му ряду зменшують по 5 петель. Через п’ять сантиметрів полотна закривають залишилися петлі. При в’язанні рукавів набирають на спиці 44 петлі і провязывают гумку довжиною 3 см. потім рівномірно додають 6 петель і в’яжуть рельєфним візерунком. На скоси додають по 1 петлі в кожному ряду. Всього 8 разів. Потім йдуть 2 см полотна без додавання чи видалення петель у відповідності з малюнком, і закриваються всі петлі.

При в’язанні капюшона набирають 78 петель і провязывают гумку довжиною 2 см. Потім додають 6 пет. і слідують схемою. Через 9-10 см закривають 24 петлі і закінчують.

Галерея: в’язаний конверт для новонародженого (25 фото)

Інструменти і матеріали

konvert dlya novorozhdennogo spicami 🥝 master klass s opisaniem i skhemami62 Конверт для новонародженого спицями 🥝 майстер клас з описом і схемамиДля в’язання дитячих речей прийнято використовувати кругові спиці діаметром 3,5 мм. Менш популярні спиці, що мають великі розміри, діаметром 4 мм, Майстри рекомендують в’язати дитячий комплект на виписку довгими спицями або круговими спицями. З їх допомогою вдається впоратися навіть з дуже складним малюнком без ризику втрати петель.

Найцікавіше на етапі підготовки для початківців – вибір ниток. Під теплий конвертик вибираються щільні нитки. Це може бути натуральна шерсть або комбінація вовняної та синтетичної нитки. Ніжна дитяча шкіра гостро реагує на будь-яку шорсткість. Тому використання звичайної собачої шерсті в даному випадку неприпустимо. Багато опису рекомендують використовувати ангорку або козячу шерсть. Такі нитки одночасно дуже тонкі, рівні і теплі. Виріб завжди виходить гладким і легким, що особливо важливо для новонародженого.

Іноді немає можливості в’язати з вовни з якої-небудь причини:

  • відсутність пряжі в місцевому магазині;
  • алергічна реакція;
  • побоювання, що дитині буде не комфортно.

У таких випадках у в’язаних конвертах для новонародженого використовуються легкі синтетичні нитки. Для теплого вироби це зазвичай пухнастий мохер.

В’язати річний конверт для новонародженого гачком простіше, але не всі володіють даною технікою. При в’язанні спицями літнього варіанту особлива увага приділяється нитками: підібрати тонкі і водночас легкі досить проблематично.

Кольорове оформлення

konvert dlya novorozhdennogo spicami 🥝 master klass s opisaniem i skhemami63 Конверт для новонародженого спицями 🥝 майстер клас з описом і схемамиДитячі речі прийнято робити яскравими. Люблячі матусі вибирають найбільш ніжні, чисті і соковиті кольори. Але кожен психолог скаже, що це майстер робить тільки для себе. Новонароджені не в змозі перші 2 тижні життя розрізняти колір. Однак, проти традицій йти не прийнято. Якщо веселі забарвлення піднімають настрій молодій мамі, то і дитині від цього добре.

Коли конвертик в’яжеться не для виписки з пологового будинку, а для більш дорослого малюка, наприклад, 3-5 місяців, то увага до кольору обов’язково. Червоні відтінки привертають увагу, підвищують дратівливість. Їх можна використовувати для невеликих деталей, обв’язки країв гачком.

Пастельні блакитні, рожеві, коричневі відтінки є найбільш популярними. На такому тлі вдало виглядають будь-які аплікації, візерунки, і навіть рельєф. У літній час для легких конвертів можна використовувати теплі відтінки зеленого. Він відмінно поєднується з елементами синіх, жовтих відтінків.

При виборі кольору варто звернути увагу на його практичність. Якщо новонароджений просто спить у колясці в конверті, то можна зупинитися на будь-якому вподобаному кольорі. Якщо ж передбачається, що малюка часто брати на руки велелюбні бабусі, дідусі, тітки та інші родичі, то рекомендується підібрати відтінок найменш мазкий.

Види конвертів для новонароджених

konvert dlya novorozhdennogo spicami 🥝 master klass s opisaniem i skhemami64 Конверт для новонародженого спицями 🥝 майстер клас з описом і схемамиВ’язати комплекти на виписку спицями та гачком останнім часом стає все популярнішою завдяки оригінальному дизайну. Кожен малюк неповторний, всі навколо повинні відразу зрозуміти наскільки він унікальний. Традиційно в’язаний конверт виглядає невеликим мішечком з капюшоном. Але майстер, що виконує роботу для однієї конкретної дитини, може передбачити наявність інших деталей моделі.

  1. Рукава. Вони можуть цільними з основною частиною. Можуть бути знімними. В літньому варіанті їх можуть замінити лямочки подібні тим, що присутні в моделі сарафанів або комбінезонів.
  2. Капюшон. Він може бути знімним чи ні. Може розгортатися в комірець. Може служити місцем для подушки під час прогулянок. У цьому випадку він робиться дещо глибше, ніж передбачено в класичному описі.
  3. Штанини. Зазвичай конверт виглядає мішечком, куди ховаються обидві ніжки. Але дитина доросліша, починає більше рухатися. У конверті може бути передбачений варіант поділу мішечка на дві штанини із застібками кнопками або блискавкою.
  4. Рукавиці та пінетки. В описі зимових конвертів на виписку часто передбачається наявність рукавичок або пінеток. Вони традиційно тонкі, виконані гачком.
  5. Об’ємна обробка. Різні кишені, квіточки, персонажі з мультфільмів. Найчастіше їх виконують гачком.

В’язаний конверт – це перша річ, яку приміряє дитина в новому світі. Вона повинна бути зручною і затишною. Малюкові не принципово спицями або гачком виконана робота, але турботлива мама повинна подбати про якість виробу. Так само можна пов’язати красиве ковдру для малюка.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками