Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Зміст
 1. Як блохи потрапляють в квартиру
 2. Види бліх, що з’являються в приміщенні
 3. Чим блохи небезпечні для людини і де вони ховаються
 4. Як знайти гніздо бліх у квартирі?
 5. Скільки живе блоха без тварини в квартирі
 6. Які речовини входять до складу ефективних протиблошині коштів для будинку і для тварин?
 7. Який засіб вибрати для боротьби з блохами
 8. Аерозолі
 9. Розчини
 10. Ампули
 11. Народні засоби
 12. Покупні засоби від бліх у квартирі
 13. Народні засоби від бліх у квартирі
 14. Сіль
 15. Сода
 16. Полин
 17. Дігтярне мило від бліх
 18. Оцет від бліх у квартирі
 19. Борна кислота
 20. Піретрум від бліх
 21. Хлорка
 22. Ромашка
 23. Чемерицева вода
 24. Пижмо
 25. Ефірні масла від бліх у квартирі
 26. Лаванда
 27. Евкаліпт
 28. М’ята болотна
 29. Лемонграс
 30. Кедрове масло
 31. Масло базиліка
 32. Масло чебрецю
 33. Масло розмарину
 34. Гвоздична олія
 35. Олія чайного дерева
 36. Підготовка приміщення до дезінфекції
 37. Перший крок: ідентифікація комахи і виявлення вогнища зараження
 38. Правила обробки квартири
 39. Як вивести комах з дивана, м’яких меблів чи одягу
 40. Подальші рекомендації після завершення обробки
 41. Професійна дезінсекція
 42. Як запобігти появі бліх з будинку?

Блохи виглядають нешкідливо, але своєю появою можуть принести великі неприємності. Комахи дуже живучі і плідні, швидко переміщаються і атакують людей. Щоб позбутися від бліх, будуть потрібні серйозні зусилля. Часто обробки однієї квартири недостатньо, і впоратися з неприємними комахами виходить тільки за допомогою професійної дезінсекції всього під’їзду чи будинку.

Як блохи потрапляють в квартиру

af82053bc043362c059d3a57c9629d97 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Вважається, що блохи потрапляють в житло тільки з вовни тварин. Однак це не так. Комахи часто переміщаються в квартиру з підвалу або з горища. Крім того, бліх легко принести на одязі, особливо якщо ви живете в приватному будинку. Паразити також можуть потрапити з сусідньої квартири через щілини і вентиляцію або з мишами і щурами.

Види бліх, що з’являються в приміщенні

36b068fa0b6a4cb77311b026137464f1 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Блохи чудово пристосовані для проживання поруч з людиною. У житловому приміщенні може оселитися будь-яка їх різновид. Найчастіше зустрічаються:

 • котяча;
 • собача;
 • земляна;
 • криси.

При відсутності в приміщенні домашніх тварин блохи пристосувалися виживати, харчуючись кров’ю людей.

Чим блохи небезпечні для людини і де вони ховаються

Стрибучі комахи справляють враження щодо безневинних створінь. Проте ця ілюзія, омана. Укуси бліх викликають сильний свербіж. Вони можуть стати причиною алергічної реакції аж до утворення виразок. Крім того, блохи переносять такі небезпечні хвороби, як енцефаліт, туляремія, чума, лістеріоз, сальмонельоз, деякі різновиди тифу. Хоча ймовірність заразитися після укусу невелика, вона все ж існує, тому позбавити житло від паразитів необхідно як можна швидше.

Обробці доведеться піддати всю квартиру. Блохи надзвичайно стрибучий і швидко переміщаються з місця на місце. У них немає постійного місця проживання, хоча скупчення комах частіше спостерігаються там, де люблять відпочивати з тваринами.

Як знайти гніздо бліх у квартирі?

Для визначення місць підвищеної концентрації паразитів використовують аркуші білого паперу. Їх розкладають біля джерел води (на підлозі у ванній та кухні), поруч з лежаками домашніх вихованців, близько ліжок у спальні та дитячої. Близькість гнізда оцінюють залежно від кількості потрапили на папір комах.

Насторожитися варто і в тому випадку, якщо шкідники знаходяться на стіні висоті більше 40 сантиметрів від підлоги. Ймовірно, поруч знаходиться їх гніздо або шлях попадання в приміщення (наприклад, вентиляційне отвір).

Скільки живе блоха без тварини в квартирі

У сприятливих умовах комахи живуть близько трьох місяців. Якщо в оселі створити невідповідну для виживання обстановку, блохи здатні впадати в сплячку. Прокинувшись, коли умови змінюються на більш підходящі, паразити відразу шукають собі жертву. Самий підходящий варіант притулку для них — шість домашньої тварини, однак і в його відсутність вони виживають, ховаючись в килимах і меблів.

Які речовини входять до складу ефективних протиблошині коштів для будинку і для тварин?

При виборі препарату варто враховувати, що блохи, як і багато інші комахи, мають хітинову оболонку, яка захищає їх від шкідливого впливу навколишнього середовища. У складі засоби для знищення паразитів слід звернути увагу на наступні інгредієнти:

 • Піретрини — група інсектицидних компонентів натурального походження, що надають нервово-паралітичну дію на комах. Малотоксичні, можуть бути використані для позбавлення домашніх тварин від паразитів (зовнішньо).
 • Піретроїди (перметрин, циперметрин, дельтаметрин та ін) — родинні пиретринам сполуки, що володіють більш потужним дією. Токсичні для людини і тварин, впливають на нервову систему. Перед застосуванням слід видалити з приміщення людей і домашніх вихованців.
 • Імідаклоприд — неоникотиноидный інсектицид, паралізуючий комах.
 • Нитенпирам — препарат для внутрішнього застосування, використовуваний для порятунку тварин від бліх.
 • Селамектин — препарат на напівсинтетичній основі. Підійде для лікування дорослих, здорових вихованців.
 • Фіпроніл — застосовується для обробки шерсті тварин. Відрізняється швидким і ефективним дією.

При початковій стадії зараження приміщення або при профілактичній обробці вихованців слід віддати перевагу найменш токсичним речовинам.

Який засіб вибрати для боротьби з блохами

При виборі препарату споживачі ориентриуются на вартість, зручність застосування і економічність витрати. Важливим фактором також є безпека для людини і тварин. Популярними формами випуску інсектицидів є аерозолі, розчини і ампули. Для боротьби з блохами широко застосовуються народні кошти.

Аерозолі

0d3ae26804231284dd29f4c2731c882c Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Засоби нового покоління у формі аерозолю безпечні для людини і тварин і зручні у використанні. Їх недоліки — висока ціна і велика витрата. Знаменитий «Дихлофос» обійдеться дешевше, але досить токсичний і має неприємним запахом. При застосуванні спрею бажано використовувати рукавички, респіратор і захисні окуляри.

Розчини

7f1f6b497c232389e249923195c744d1 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Препарати у концентрованій формі, розбавляються водою і застосовуються для миття підлог і обробки поверхонь. Безпечні для людей і тварин, практично позбавлені запаху. Економічно витрачаються.

Ампули

e2294fd03a05c45e2f8e84239be2ea49 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Порівняно недорогі і зручні в застосуванні. Вміст ампул — сильно концентрований розчин інсектициду — розчиняється у воді і використовується для вологого прибирання і обприскування.

Народні засоби

5dcf0a8a5add935881655c9362b81c23 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Зважаючи на невисоку ефективність частіше використовуються для профілактики, при невеликому зараженні або в поєднанні з промисловими препаратами. Відрізняються бюджетною вартістю і безпекою.

При малій концентрації комах у приміщенні можна обійтися тільки народними методами. В інших випадках доведеться вдатися до використання побутової хімії для швидкого позбавлення від паразитів.

Покупні засоби від бліх у квартирі

Промислові інсектициди володіють високою ефективністю, проте токсичні для людини і домашніх тварин. Розглянемо вісім найбільш популярних препаратів для боротьби з блохами в квартирі.

 • «Раптор». Засіб володіє нервово-паралітичну дію, приводячи до знищення популяції комах.
 • «Get». Універсальний інсектицид, допомагає позбутися не тільки від бліх, але і від тарганів, клопів, молі і кліщів.
 • «Рейд». Засіб у формі аерозолю, що відрізняється високою ефективністю та швидкою дією.
 • «Дихлофос». Перевірений часом бюджетний препарат. Сучасні варіанти, наприклад «Дихлофос Нео», більше не володіють різким ароматом, характерним для їх попередника.
 • «Карбофос». Популярний універсальний препарат, що відрізняється доступною ціною. Ефективний проти бліх, мурашок, тарганів, клопів та інших домашніх комах.
 • «Бутокс 50». Інсектицид універсального дії. Рятує будинок від бліх та інших шкідників. Активний компонент — дельтаметрин.
 • «Цифокс». Доступне по вартості і дуже дієвий засіб. Препарат випускається в рідкій формі.
 • «Биорин». Інсектицид для професійного використання. У відгуках зазначається його висока ефективність. В якості запобіжного заходу необхідно захистити від контакту із засобом шкіру, дихальні шляхи і слизові оболонки.

Народні засоби від бліх у квартирі

Якщо в будинку живуть діти, вибір препаратів сильно обмежений. У такому випадку слід звернутися до перевірених часом народних засобів. Їх ефективність нижче, ніж у промислових інсектицидів, але позбавити житло від шкідників вони цілком здатні.

Сіль

Сіль дрібного помелу допоможе позбавити від бліх килимові покриття в приміщенні. При зіткненні вона руйнує шкірні покриви комах.

Спосіб застосування:

 • наповнити сіллю баночку для спецій;
 • ретельно посипати всі наявні в будинку килими, втираючи кристалики як можна глибше в ворс;
 • залишити на 1-3 дні;
 • ретельно пропилососити;
 • при необхідності повторити через 1-2 тижні.

Сіль може роз’їдати лапи домашніх тварин, тому при обробці килимів вихованців слід прибрати з приміщення.

03058896c254d20a08384978fd6873e1 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Сода

Спосіб схожий з попереднім. Обробка содою допомагає знищити комах на всіх стадіях розвитку від яйця до дорослої особини. Для кращого результату використовують суміш з солі і соди у співвідношенні 1:1.

Як застосовувати:

 • рівномірно нанести суміш на килими, підстилки тварин, м’які меблі;
 • залишити на ніч;
 • пропилососити.

Повторювати процедуру кожні 4-5 днів протягом двох тижнів.

Полин

238f0cd7a9be2b49a35c5396868e97d6 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Рослина застосовувалося в якості інсектициду з давніх часів. Воно має різкий запах, неприємний для кровосисних комах. Використовується у формі настойки, масла або відвару. Крім того, свежесобранную або висушену траву розкладають на підлозі в приміщеннях для відлякування бліх.

Настоянка полину від бліх

Настоянку полину можна придбати в аптеці або приготувати самостійно, затока суху траву горілкою і давши настоятися два тижні. Готовий засіб розчиняють у воді і застосують для миття підлог і обробки шерсті котів і собак.

Олія полину від бліх

Продається в аптеках. В домашніх умовах засіб можна отримати, затока суху траву полину оливковою олією і настояти 10 днів у прохолодному темному місці. Використовується як краплі на холку для позбавлення від бліх домашніх тварин. Для відлякування комах на підлозі в будинку розставляють невеликі ємності з полиновим маслом.

Відвар полину від бліх

Щоб приготувати відвар полину, прокип’ятіть траву в каструлі з водою протягом 5 хвилин, а потім залиште до повного охолодження. Отриманим засобом можна обробити шерсть тварин, килими, постільна білизна. Відвар також додають у воду для миття підлоги.

Дігтярне мило від бліх

c760a6474cf3ea5ea3966bf43a88a5aa Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Дігтярне мило застосовують для обробки тканинних поверхонь. Шампунем на основі дьогтю допустимо мити домашніх вихованців, щоб позбавити їх від паразитів. Однак часто використовувати його не варто: застосування такого мила збільшує для тварин ймовірність захворіти на рак шкіри.

Оцет від бліх у квартирі

Комахи не переносять смаку і запаху яблучного оцту. Тому час від часу коту чи собаці можна влаштовувати оцтові ванни (1 склянка есенції на 1 літр води комфортної температури) або обробляти вихованця спреєм (2 склянки яблучного оцту на аналогічну кількість води). Специфічний запах зникне одразу після висихання вовни.

Борна кислота

8a64837033f27820665d8265d4baf2a0 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Недорогий малотоксичний препарат, що допомагає позбавити приміщення від личинок комах. Наноситься на килими і м’які меблі. Через 48 годин всі поверхні очищаються пилососом. Спосіб досить щадний, так що потрібні повторні обробки.

Піретрум від бліх

13cab69cb08a8f988e362b6b56a657ac Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Піретрум — інсектицидний засіб на основі екстракту хризантеми. Випускається у формі порошку або спрею, а також у вигляді шампуню для тварин. Діє як репелент і нейротоксин. Підходить для обробки поверхонь і миття підлоги.

Хлорка

Хлорне вапно впливає не тільки на дорослих комах, але і допомагає позбавитися від їхніх яєць. Розчином хлорки обробляють килими та лежанки тварин. Її також застосовують для прання лежаків і підстилки. Хлорне вапно токсична для людини і домашніх вихованців і знебарвлює кольорову тканину, діючи як відбілювач.

Ромашка

Фільтр-пакетики ромашки продаються в аптеці. Настій використовують для миття підлоги, обробки тканин та миття шерсті тварин.

Чемерицева вода

ab43f3f6d926c44ee8c93b6888840d8f Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Випускається у формі спиртової настоянки для зовнішнього застосування. Наноситься в невеликій кількості на мокру шерсть вихованця, потім змивається водою. При роботі з чемеричной водою рекомендується використовувати гумові рукавички. Засіб отруйна, неприпустимо вживати всередину.

Пижмо

Пижмо використовують в якості настою для миття підлоги та стін. Нею також добре проводити дезінсекцію підстилки і лежанок домашніх улюбленців. Щоб приготувати настій, листя і квіти рослини заливають гарячою водою і дають настоятися до повного охолодження.

Ефірні масла від бліх у квартирі

Для відлякування бліх ефірні масла наносять безпосередньо на шкіру або обробляють розчином одяг, килими і м’які меблі. Для цього розводять в 5 літрах теплої води 25 крапель олії. Для вагітних жінок і дітей спосіб повинен використовуватися з обережністю.

Лаванда

Комахи не переносять лавандовий запах. Ефективність цього масла була підтверджена дослідженнями університету Огайо відносно всіх стадій розвитку шкідника.

Евкаліпт

Володіє відлякуючим дією, завдяки характерним ароматом ментолу. Часто використовується в суміші з іншими маслами (наприклад, цитронелли).

М’ята болотна

Сама рослина в свіжому і висушеному вигляді також застосовують як репеленту. Ефірною олією м’яти болотної можна обробляти шерсть — воно токсично для тварин.

Лемонграс

Застосовується для відлякування комах самостійно і в суміші з іншими маслами. Володіє приємним лимонним запахом.

Кедрове масло

Одне з рідких масел, надають на бліх не тільки репеллентное, але і токсичну дію. З обережністю слід використовувати для лікування вихованців, вибираючи тільки низькі концентрації засобу.

Масло базиліка

Безпечно для людей і тварин. Відлякує бліх специфічним ароматом.

Масло чебрецю

Надає відчутний токсичну дію на комах. Має ранозагоювальні і бактерицидними властивостями.

Масло розмарину

Небезпечно для кішок, але в якості розчину підходить для миття собак. Відлякує бліх і загоює ранки від укусів.

Гвоздична олія

Використовується для собак в якості репеленту (можна капнути пару крапель на нашийник) і при пранні лежаків або підстилки. Для кішок токсично.

Олія чайного дерева

Популярний засіб для обробки приміщень. Кілька крапель масла додають в ємність з водою для миття стін або підлоги. Для тварин використовується в якості засобу на холку. При першому застосуванні, слід провести тест на чутливість: нанести одну краплю на шкіру вихованця і поспостерігати за реакцією.

Підготовка приміщення до дезінфекції

f99840897088f665727bca8137018883 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

 

Перед початком боротьби з паразитами необхідно правильно підготувати приміщення. Попередньо переконайтеся, що ви маєте справу саме з блохами.

Перший крок: ідентифікація комахи і виявлення вогнища зараження

Зовні бліх легко відрізнити від інших комах. Вони володіють характерним сплющеним тільцем жовтого, коричневого або чорного кольору і чотирма парами лап, одна з яких дозволяє стрибати на відстань до півтора метрів у висоту. Укуси бліх зазвичай локалізовані в області ніг, розташовані по ланцюжку і сильно сверблять.

Улюблені місця проживання паразитів:

 • килими і м’які меблі;
 • постільна білизна;
 • шерсть і підстилки домашніх тварин;
 • м’які іграшки;
 • запилені важкодоступні простору під меблями.

Блохи дуже швидко переміщаються, тому дезінсекцією однієї частини квартири не обійтися. Обробляти доведеться все приміщення. Бажано заручитися підтримкою сусідів і позбавлятися від докучливих комах одночасно.

Правила обробки квартири

Обробка житла буде набагато більш ефективною і безпечною, якщо слідувати правилам підготовки до заходу з дезінсекції.

 • Видаліть з приміщення дітей і домашніх тварин. Якщо в квартирі є акваріум, закрийте його щільною тканиною і вимкніть компресор.
 • По можливості відсуньте меблі від стін. Покривала, постільна білизна, чохли від подушок відправте в прання.
 • Ретельно вимийте підлогу і стіни.
 • Приступайте до обробки приміщення обраним інсектицидом, дотримуючись правил безпеки і дозування, вказані виробником.
 • Після закінчення покиньте приміщення на максимально можливий проміжок часу, від декількох годин до доби. По поверненні добре провітріть квартиру.

При роботі з інсектицидним засобом захистіть шкіру і дихальні шляхи: використовувати рукавички і респіратор.

Як вивести комах з дивана, м’яких меблів чи одягу

Для боротьби з блохами, які поселилися в одязі або на оббивці м’яких меблів, використовують злегка розведене водою і збите до стану піни засіб для миття посуду. Пінку акуратно наносять на злегка вологу поверхню і залишають на 15 хвилин. Потім залишки кошти змивають, а тканина висушують за допомогою фена або бавовняної ганчірки.

Замість засоби для миття посуду можна використовувати пивні або харчові дріжджі, які втирають в поверхню в сухому вигляді і залишають на кілька хвилин. Позбутися від залишків дріжджів легко за допомогою пилососа.

Подальші рекомендації після завершення обробки

Після закінчення обробки необхідно провітрити приміщення протягом хоча б кількох годин. Потім всі горизонтальні поверхні слід протерти мильним розчином, посуд перемити, постільна білизна випрати при температурі не менше 60 градусів. Мішок порохотяга після обробки квартири потрібно викинути або відразу ж промити. Якщо є можливість, бажано кілька днів не мити підлоги і стіни в квартирі. Через тиждень слід провести ретельне прибирання з миттям всіх поверхонь.

Професійна дезінсекція

a4ca7b19f4fc6521a351a4fc2dc90cc0 Кошти, які допоможуть позбутися від бліх у квартирі

Виклик спеціальної служби потребує грошових витрат, однак тільки в цьому випадку ефект дійсно буде тривалим і гарантованим. При першому відвідуванні фахівець зробить огляд, оцінить ситуацію і призначить час обробки, до якого потрібно буде підготувати приміщення.

Дезінсекція здійснюється одним з трьох способів:

 • дрібнокрапельне обприскування;
 • гарячий туман;
 • холодний туман.

Самий бюджетний варіант — дрібнокрапельне обприскування. В процесі дезінсекції розчин розпилюють за допомогою електричного або механічного обприскувача.

При обробці холодним або гарячим туманом проводиться зрошення за допомогою генератора, під час якого блохи і їх личинки гинуть практично моментально. Різниця способів — в температурі розчину інсектициду. Гарячий туман ефективніше за рахунок теплового фактора, до якого чутливі комахи, але може пошкодити меблі, одяг або обробку приміщення.

Як запобігти появі бліх з будинку?

Щоб убезпечити квартиру від появи неприємних комах, дотримуйтесь трьох простих правил:

 • Обробляйте шерсть домашнього вихованця препаратами від бліх в профілактичних цілях і періодично перевіряйте на наявність паразитів.
 • Частіше мийте вуличне взуття, щоб не допустити потрапляння шкідників в квартиру.
 • Проводьте вологе прибирання раз на тиждень або частіше. Особливу увагу звертати на кути, плінтуси, простір під меблями.

Дотримання цих рекомендацій допоможе запобігти появі шкідників в будинку. Крім того, якщо ви живете на першому поверсі, зверніться в керуючу компанію з проханням забетонувати підлогу в підвалі, щоб уникнути розмноження земляних бліх, які потім поширюються по квартирах.

Поряд з роботою професійних дезинсекторов, найбільш ефективним способом позбутися від паразитів є обробка приміщення промисловими інсектицидами. Використання народних засобів також дає результат, але менш тривалий і дієвий. Обов’язково потрібно визначити шлях, яким блохи потрапляють в оселі. Після знищення комах слід особливу увагу приділити профілактиці повторного появи, особливо якщо ви живете на першому або останньому поверхах.

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками