Красива і легка вишивка хрестом – схеми і опис техніки

krasivaya i ljogkaya vyshivka krestom – skhemy i opisanie tekhniki506 Красива і легка вишивка хрестом – схеми і опис технікиВи знаєте про те, що в ваших силах створювати чудові картини та листівки? Це дійсно так, адже вишивка хрестом красива і легко вивчається. А сучасні технології дозволяють переводити в схеми для вишивки практично будь-які зображення або фото, так що сюжетами для вишивки можна зробити не тільки букет ромашок, або фото улюбленої доньки, але і найцікавіші за версією чоловіка голи в футболі. Але докладати зусиль, щоб отримати гарну вишивку, далеко не завжди можна знайти у відкритому доступі та скачати безкоштовно безліч схем для вишивки хрестом. Техніку цієї вишивки зможе освоїти навіть починаюча рукодільниця — адже за великим рахунком вона нескладна. Для цього, насамперед, потрібно слідувати схемі, коли вышиваешь, бути уважніше, усидчивее і терпляче. Дотримуйтесь рекомендацій майстринь і у вас все буде виходити відмінно!

Прекрасна виворіт і її схеми

Добре зроблена виворітдуже важливий елемент вишивки. Мало оволодіти техніками різних хрестиків, навіть найскладніших. Все це практично не варто уваги, якщо виворіт буде створена неправильно.

Ще в далекому минулому від майстринь вимагалося, щоб білизна була витонченою. Навіть якщо особа була гарна, але на вивороті була купа вузликів і поплутаних ниток, ця робота вже отримувала саму погану оцінку. Майстриня, що робить таку роботу хрестиком, відразу ж вважалася нечупарою, і її звинувачували в поганому ставленні до духів – охоронців родини і домівки.

Існувало повір’я, що якщо рукодільниця зробить таку вишивку, то їй і її близьким загрожують різні неприємності. І тому всі майстрині завжди ховали кінці ниток під стібками лицьової сторони, що робило виворіт чудовою як гобелен, створений в особливій техніці.

Про духів, які зляться на поганих майстринь, зараз мало хто згадає, але справжні умільці дотримуються правил – все повинно бути прекрасно і обличчя, і виворіт.

Якщо виворіт з вузликами і величезними протяжками, то можуть виникнути наступні проблеми:

 • krasivaya i ljogkaya vyshivka krestom – skhemy i opisanie tekhniki507 Красива і легка вишивка хрестом – схеми і опис технікипісля прання вузлики розв’яжуться, і хрестики почнуть розпускатися;
 • в процесі прасування поверхня стане нерівною з-за вузлів;
 • дуже великі протяжки і тугий хрестик змінюють тканину, і такі перекоси не можна усунути;
 • ще вузлики заважають під час самого процесу роботи, тому що нитки постійно чіпляються за них;
 • потрібно іноді розпускати погано вишитий ділянку, а через вузликів це зробити буде важко;
 • зрозуміло, що зовсім без вузлів не вийде, просто необхідно навчитися ховати нитки.

Галерея: вишивка хрестом (25 фото)

Методи закріплення ниток і їх схеми

Для того щоб правильно закріпити нитку, можете почати працювати різними способами, найпростіший метод – це петля.

Петля – легкий метод, але використовується лише з парною кількістю ниток. Для закріплення потрібно скласти нитку вдвоє і всунути їх в голку, потім ввести голку в канву з будь-якої сторони і протягнути на іншу сторону так, щоб залишилася тільки дрібна петелька. Після цього створимо один напів-хрест, просмикнемо голку в петельку і затягнемо все.

Метод без вузла можна використовувати для закріплення стількох ниток, скількома ви вишиваєте, для цього з лицьової сторони залишимо хвіст, потім зашиємо його хрестиками або це можна робити на вивороті таким же чином.

Заміна в середині

Щоб поміняти нитки, треба витягнути стару нитка знизу роботи, втягати в голку нову нитку, залишивши кінчик на лицьовій стороні вишивки, вставити голку поряд зі старою ниткою. Після цього старий нитка закріпимо стібками на вивороті, а нову з іншої сторони і продовжимо шити новою ниткою.

Перенесення нитки

krasivaya i ljogkaya vyshivka krestom – skhemy i opisanie tekhniki508 Красива і легка вишивка хрестом – схеми і опис технікиБувають випадки, коли потрібно перенести нитки на будь-яку відстань. Але протягувати нитку можна лише в одному випадку – якщо відстань маленьке. Нитка можна прокласти і лицьовий, і по виворітній стороні виробу. Тільки якщо протягнути нитку по лицьовій стороні, потім просто зашиваємо її хрестиками, і виворіт буде шикарною.

Завершення найчастіше відбувається на виворітній стороні, тобто нитку, протягуємо через 5 стібків, не зачіпаючи матеріалу.

Ось і створений останній хрестик, заховані всі кінчики ниток, копітка робота закінчена. Але все ж готовою роботою це не назвеш. Тепер потрібно почати обробляти краї.

Обробка краю і расклинка

Спочатку нам треба обробити край, якщо ви не зробили обробку перед тим, як зробити свій перший стібок. Для цього необхідно загнути краї і прострочіть їх зигзагом або звичайним швом.

Якщо в процесі роботи ви застосовували канву разом з матеріалом, то наприкінці канву потрібно прибрати. Найчастіше це зовсім нескладно.

Винятки бувають в тому випадку, коли ви вишиваєте лише об’ємними нитками: в процесі такої вишивки шви часто змінюються. Для того щоб усунути цю проблему, потрібно провести расклинку.

За допомогою расклинки можна відновити весь вигляд виробу. Зміна і руйнування тканини відбувається зазвичай через швів по діагоналі або перехрещенні, від дуже поганого вишивання або занадто великих і об’ємних ниток.

Щоб не стикатися з такою проблемою, треба дотримувати наступні рекомендації:

 • не прасувати великі елементи і рельєфні шовчики;
 • попрану вишивку потрібно сушити на твердому столі;
 • перед початком вишивання хрестом треба перевірити нитки і матеріал на предмет линьки;
 • повністю слідувати схемі при роботі.

Для расклинки вам потрібні будуть інструменти:

 • Гострі ножиці.
 • Дрібний молоток.
 • Нержавіючі гвоздики.
 • Довга лінійка.
 • Красива гладка незабарвлена дощечка з якісної деревини. Товщина дощечки дорівнює приблизно 200 мм, довжина і ширина на п’ять сантиметрів більше розміру нашої вишивки.
 • Поліетиленова плівка.

Вишивка хрестом красиво і легко буде виходити у тій рукодільниці, яка обере грамотно розроблену схему для вишивки. Якість підсумкової роботи багато в чому буде залежати також від ниток, голок та інших матеріалів. Поступово вдосконалюючи свою майстерність, з часом ви зможете створювати справжні шедеври рукоділля.

Інші схеми вишивки

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками