Кругла кокетка спицями зверху: опис і схема для в’язання гачком

kruglaya koketka spicami sverkhu: opisanie i skhema dlya vyazaniya kryuchkom40 Кругла кокетка спицями зверху: опис і схема для вязання гачком

Кругова кокетка ще нерідко називається ісландської. Джемпер, светр або жакет з такою кокеткою зазвичай починають в’язати від горловини зверху вниз і часто поєднують з моделлю рукава реглан. Круглу кокетку можна вив’язувати складними жакардовим візерунками, а можна – звичайною гумкою, в будь-якому випадку вона виглядає виграшно і оригінально. Новинки у в’язанні кругової кокетки в’язальниці винаходять кожен рік. Малюнки зі схемами легко знайти в інтернеті – наш сайт не виняток.

Ажурна кофтинка, пуловер, светр для дитини (жінки) з круглою кокеткою зверху, виконаної спицями або гачком – прекрасний подарунок улюбленому чоловікові (якщо це светр), жінці або дитині. В інтернеті та спеціалізованій літературі є велика кількість різноманітних схем і описів. Є моделі як для початківців, так і для більш досвідчених майстринь.

Керуючись схемою і описом моделі, в’язати спицями або гачком дуже легко. Кругла кокетка спицями відрізняється більш щільною в’язкою. Якщо в’язати дитячу кофточку, чоловічий светр або кофту для жінки з використанням гачка, модель вийде більш ажурною.

Кругла кокетка спицями зверху: з чого почати

Для того щоб почати в’язати обновку для дитини або дорослого (це може бути кофточка, светр або пуловер), слід уважно вивчити схему і опис в’язання. Для роботи над кофтою з кокеткою зверху знадобиться:

  • Гачок або спиці. Номер гачка або спиць зазвичай залежить від товщини пряжі і зазначається в коментарях до схемою і описом в’язання. Чим тонше пряжа, тим тонший повинен бути гачок, і навпаки.
  • Пряжа для в’язання. Назва і номер пряжі також зазначається в коментарях до схеми в’язання светри або кофти.
  • Голка і нитки для того, щоб пов’язувати між собою готові фрагменти дитячої або жіночої кофтинки з кокеткою зверху.
  • Детальна схема в’язання. Перед тим як починати в’язання, її треба уважно вивчити, особливо це стосується пуловерів та кофтинок з ажурними візерунками, виконаних гачком.

Светр з круглою кокеткою: ажурні узори, виконані гачком

kruglaya koketka spicami sverkhu: opisanie i skhema dlya vyazaniya kryuchkom41 Кругла кокетка спицями зверху: опис і схема для вязання гачкомКофтинка, светр або пуловер з кокеткою зверху можна виконає гачком і прикрасить ажурними візерунками. Головне- чітко слідувати схемі під час в’язання, а також в’язати дуже рівними і акуратними рядами, щоб не виникло проблем, коли настане час пов’язувати готові деталі в одне ціле. В’язання гачком светри або пуловера відкриває справжній простір для творчості і фантазії. Перед тим як починати в’язати, потрібно уважно вивчити схему в’язання і порядок виконання ажурних візерунків.

Якщо хоча б трохи відхилитися від схеми в сторону, в самому кінці в’язання буде складно пов’язувати готові фрагменти, тому що вони можуть вийти несиметричними, з нерівними краями. У цьому полягає головна складність в’язання гачком, але досвідчені майстрині упораються з цим завданням без праці. Початківцям рукодільниця можна порадити вибирати найпростіші моделі, які легко в’язати. Візерунок на кокетці може бути таким же, як і візерунок інших фрагментів моделі, а може бути трохи іншим, тут кожна майстриня може покладатися виключно на власний досвід, художній смак і уява.

Пуловер з круглою кокеткою спицями

Перед тим як в’язати пуловер спицями, необхідно визначитися з щільністю в’язання і виконати невеликий пробний фрагмент в’язаного полотна. Якщо щільність в’язання окремих фрагментів виробу буде неоднаковою, це негативно позначиться на кінцевому результаті: виникнуть труднощі, коли треба буде пов’язувати окремі частини один з одним.

В’язаний светр складається з декількох окремих частин: це перед, спинка, рукави і вставка-кокетка. Починати в’язати можна з переду або спинки, а потім плавно переходить до кокетці. перед тим, як зв’язати разом готові деталі, потрібно ще раз уточнити всі розміри, і при необхідності дов’язати ще кілька рядів або, навпаки, розпустити зайве. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів під час примірки.

Для того щоб в’язати легко, необхідно приділить особливу увагу вибору пряжі і спиць. Це важливо: номер спиць повинен відповідати товщині пряжі. Якщо в’язати товстими спицями з тонкої пряжі або, навпаки, в’язати тонким інструментом з грубого матеріалу, робота буде виглядати неакуратно. Спочатку це може не впадати в очі, але потім,коли треба буде пов’язувати воєдино фрагменти, можливі нестиковки.

Кофточка з круглою кокеткою спицями

kruglaya koketka spicami sverkhu: opisanie i skhema dlya vyazaniya kryuchkom42 Кругла кокетка спицями зверху: опис і схема для вязання гачкомВ’язати для малюка – це завжди величезна радість і простір для творчості. Ошатна дитячий одяг, пов’язана за допомогою спиць і прикрашена круглої візерунчастими кокеткою, буде виглядати красиво і оригінально. Таку кофтинку малюк може одягнути і на свято, і на прогулянку. Для літнього варіанту рекомендується використовувати тонку пряжу, для зимового – більш товсту. Влітку буде ефектно виглядати витончена ажурна кофточка з хитромудрими візерунками, а взимку підійде модель грубої в’язки з високою щільністю в’язання.

Коли всі деталі будуть готові, і потрібно буде зв’язувати їх між собою, пора подумати про декорі. Дитячий одяг, пов’язаної на спицях, можна прикрасити намистинками. Стразами, декоративними елементами, пов’язаними за допомогою гачка (наприклад, оригінальними квітами). Але при цьому не слід забувати про те, що основне завдання декору – підкреслити фактуру в’язаного полотна. Декор повинен гармоніювати з фактурою, і головне – не перестаратися. Якщо кофточку буде носити хлопчик, можна обійтися і без декору. Якщо модель призначена для маленької модниці, прикраси можуть бути абсолютно будь-якими.

Кофта з круглою кокеткою: корисні рекомендації

  • kruglaya koketka spicami sverkhu: opisanie i skhema dlya vyazaniya kryuchkom43 Кругла кокетка спицями зверху: опис і схема для вязання гачкомПочатківцям майстриням рекомендується вибирати моделі з найпростішими схемами, інакше великий ризик заплутатися і отримає результат, далекий від очікуваного.
  • Особливу увагу варто звернути на вив’язування кокетки, тому що саме вона є головним елементом моделі. Кокетка може бути того ж кольору, що й інші фрагменти, але можна пов’язати її з пряжі іншого кольору або відтінку.
  • Для нарядних, святкових і літніх моделей підійдуть яскраві кольори, а також всі відтінки білого. Взимку ефектно виглядати будуть моделі «теплих відтінків». Для повсякденного носіння підійдуть такі кольори пряжі, як коричневий, темно-синій, а також класичний чорний.
  • Під час в’язання необхідно стежити, щоб пов’язаний полотно було рівним, а щільність в’язання не змінювалася. Готові фрагменти вироби повинні бути повністю симетричні. Для цього слід уважно стежити за кількістю рядів і петель, ні в якому разі не відступаючи від схеми. Якщо молода майстриня відчуває, що десь збилася, краще наново почати в’язання сумнівної фрагмента, щоб не вийшло неприємного сюрпризу в самому кінці.

Вироби з круглої в’язаній кокеткою ніколи не вийдуть з моди, це справжня класика жіночої і дитячої одягу. Якщо строго слідувати схемі і дотримуватися всі практичні рекомендації, із завданням успішно впорається навіть починаюча рукодільниця. Кокетка прикрасить будь-який виріб і допоможе додати ошатний вигляд самому звичайному в’язаної светру. Головне – вміло використовувати її декоративні можливості.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками