Квіллінг квіти для початківців 🥝 квилинговые вироби, схеми, картини, фото, майстер клас

kvilling cvety dlya nachinayushhikh 🥝 kvilingovye podelki, skhemy, kartiny, foto, master klass61 Квіллінг квіти для початківців 🥝 квилинговые вироби, схеми, картини, фото, майстер класНа сьогоднішній день існує багато занять, якими можна захопити дитину. Квілінг – рукоділля, яке спрямоване не тільки на розвиток моторики пальців у малюків, а також на підвищення посидючості та уваги у активних дітей. Тому його починають вивчати ще в дитячому садку, і педагоги ДНЗ вважають квілінг відмінним розвиваючим заняттям.

У нашій країні квілінг з’явився зовсім недавно, але вже встиг зайняти свою нішу серед різних видів рукоділля.

Основне в квиллинге

Що ж таке квіллінг? Різновид паперової аплікації. Суть техніки полягає в створенні візерунків покроково. Які виходять із скручених паперових смужок. Ця техніка дозволяє складати не тільки звичайні візерунки, але і складні картини. Створена картина в цій техніці, виглядає легко і повітряно.

Схеми для дорослих і дітей, дівчаток і хлопчиків, не мають принципових відмінностей. Головна різниця — в обсягах роботи. Тому освоїти техніку під наглядом дорослого зможе навіть трирічна дитина.

Матеріали та інструменти для роботи

Для виготовлення композицій, будуть потрібні деякі інструменти і матеріали. Всі вони доступні у продажу, і знайти їх не складе труднощів. Отже, для занять знадобиться:

 • папір кольоровий і текстурована;
 • ножиці, лінійка, клей;
 • зубочистки.

Розглянемо етапи створення основного елемента в квиллинге – спіраль:

 1. На кінці зубочистки робимо маленьку проріз.
 2. Розрізаємо на смужки папір потрібної довжини. Ширина смужок — не більше 5 мм.
 3. kvilling cvety dlya nachinayushhikh 🥝 kvilingovye podelki, skhemy, kartiny, foto, master klass62 Квіллінг квіти для початківців 🥝 квилинговые вироби, схеми, картини, фото, майстер класВ отриману проріз зубочистки, вставляємо кінець смужки і фіксуємо. Решту намотуємо на паличку. Так утворюється спіральна форма.
 4. Коли стрічка буде замотана до кінця, залишився кінчик наносимо краплю клею і закріплюємо. Так деталь не розкрутиться. Виходить деталь квілінгу — равлик або рол.

При роботі з дітьми, не варто звертати увагу на точну ширину деталей. Тут дозволено створювати композицію «на око».

Картинки з прикладами готових робіт дивіться в галереї:

Галерея: квілінг для дітей (25 фото)

Створення основних елементів

Для створення різноманітних виробів і композицій використовуються заготовки з паперу. За допомогою них і складається певна картина. Розглянемо кілька основних елементів:

 1. Спіраль. Етапи створення спіралі зазначено вище. Але цей елемент може бути щільно закрученим або вільним. Для виготовлення останнього варіанту, потрібно звільнити стрічку з зубочистки, так вона злегка розкрутиться.
 2. Крапля. Для її створення потрібно злегка стиснути боку спіралі і утримати на кілька секунд.
 3. Очей. Спіраль трохи розтягується і після стискається з двох сторін. Далі, відпускається.
 4. kvilling cvety dlya nachinayushhikh 🥝 kvilingovye podelki, skhemy, kartiny, foto, master klass63 Квіллінг квіти для початківців 🥝 квилинговые вироби, схеми, картини, фото, майстер класАркуш. Фігурка виходить, якщо зігнути елемент «око». А саме його куточки вправо і вліво.
 5. Завиток. Основа елемент – спіраль. Для цього треба залишився кінчик завитка просто не приклеювати.
 6. Півколо. Потрібно натиснути на спіраль так, щоб закруглилась верхня частина, а нижня при цьому залишилося рівною.
 7. Півмісяць. Виготовляється з «очі». Куточки вигинаються в вигляді букви С.

Велика частина заготовок виконується на основі спіралі (равлики). Тому вона основна деталь в квиллинге.

Майстер-клас з квілінгу для дітей 3-4 років

Заняття з малюками починається з легких елементів, згодом переходячи до трохи складним. За допомогою цього рукоділля малюк удосконалює і здобуває нові навички:

 • навчається посидючості, уважності;
 • покращує і розвиває пам’ять, окомір;
 • під час бесід дізнається про навколишній світ;
 • розвивається дрібна моторика пальців.

За допомогою майстер-класу можна створити різні вироби. Наприклад: квіти, тварини, іграшки, рослини та інші. Все залежить від бажання і фантазії дорослого або дитини.

«Метелик» (комбінований квілінг)

Іноді малюкові складно усидіти на місці, займаючись якою-небудь однією справою. Для залучення дитини в процес виготовлення виробів, часто використовують квіллінг і малювання одночасно.

Розглянемо комбінування на прикладі виготовлення метелика:

 1. kvilling cvety dlya nachinayushhikh 🥝 kvilingovye podelki, skhemy, kartiny, foto, master klass64 Квіллінг квіти для початківців 🥝 квилинговые вироби, схеми, картини, фото, майстер класДля початку на аркуші паперу намалюємо велику об’ємну метелика і разом з дитиною її розфарбуємо різними кольорами.
 2. Метелик прикрашається заготовками техніки квілінг. Для цього, блакитна і червона папір розрізається на смужки шириною 1-1,5 див
 3. Далі, на шпажку щільно накручуємо смужку. Отриманий рол поміщаємо в невеликий отвір (фігурна лінійка) і даємо злегка розпуститися.
 4. Вільний кінець спіралі закріплюємо за допомогою клею і даємо трохи підсохнути.
 5. На завершення, довільно приклеюємо готові роли на метелика.

Таку метелика прикріплюють до стіни або кому-небудь дарують.

«Поляна квітів»

Ця інструкція-схема допоможе навчити дитину створювати просту композицію у вигляді галявини з квітами. Робота досить легка, тому навчити малюка буде нескладно. Для заняття знадобиться:

 • папір кольоровий;
 • основа – картон;
 • олівці або фломастери;
 • клей і ножиці;
 • круглий олівець.

Етапи створення композиції:

 1. Заготовляємо смужки з кольорового паперу, шириною 6-7 мм
 2. Заготовки накручуємо на трубочку (круглий олівець).
 3. Відміряємо потрібний розмір спіралей.
 4. За планом композиції заготовляємо стільки елементів, скільки необхідно.
 5. Отримані заготовки розкладаємо на основі пелюсток, листя, стебел.
 6. Акуратно приклеюємо їх.

Для завершення композиції можна намалювати і вирізати відсутні елементи, наклеїти їх на основу. Але також можна використовувати справжні листки — гербарій, зібрані разом з дитиною восени.

Майстер-клас з квілінгу для дошкільнят

Квіллінг для дітей дошкільного віку – заняття просте, цікаве і цікаве. У цьому віці дитина вже більш усвідомлено і відповідально підходить до роботі. Тому техніку злегка ускладнюють.

«Квіточка»

Так як ця композиція об’ємна, то час на її виготовлення буде витрачено трохи більше. Після того, як підготовлені всі матеріали та інструменти, приступаємо до роботи:

 1. Беремо папір двох різних кольорів, нарізаємо на смужки шириною 1 див.
 2. Далі, створюємо роли, які в композиції будуть пелюстками. Для цього на зубочистку щільно закручується смужка. Потім рол вивільняємо і даємо йому трохи розкрутитися. За допомогою клею залишився кінець закріплюємо.
 3. kvilling cvety dlya nachinayushhikh 🥝 kvilingovye podelki, skhemy, kartiny, foto, master klass65 Квіллінг квіти для початківців 🥝 квилинговые вироби, схеми, картини, фото, майстер класДля однієї квітки потрібно 5 пелюсток. Тому роли-заготовки потрібно зробити побільше.
 4. Для додання форми пелюстки, рол з двох сторін притискається пальцями або пінцетом. Таким чином, отримуємо форму краплі.
 5. Кожна квіточка формуємо з 5 пелюсток. Для цього всі 5 пелюсток закріплюємо клеєм всередину. Квітка готовий. Для його середини можна використовувати бусинку або туго скручений рол.

Так, із зібраних квіток можна створювати цілі композиції і прикрасити ними вітальні листівки.

«Смородина»

Основні етапи в роботі при створенні композиції «Смородина»:

 1. За основу беремо аркуш картону. Розміщуємо на ньому гілочки смородини. Для виготовлення гілок потрібно нарізати на тоненькі смужки з паперу зеленого кольору. Ширина — 1 см. З допомогою клею приклеюємо їх на основу.
 2. Далі, для композиції створюємо ягідки. Для їх виготовлення використовуємо червоний папір і режим смужки. Потім створюємо щільні роли. Залишився кінець закріплюємо. Таких завитків робимо багато, так як ягід на гілочці теж багато.
 3. З допомогою клею приклеюємо отримані ягідки на гілки. Формуємо листя смородини. Для цього створюємо роли з зелених смужок, даємо їм розпуститися. Далі, закріплюємо край і залишаємо просохнути. Після надаємо їм форму листа, за допомогою натискання на боку ролу.
 4. Завершуємо композицію – приклеюємо листя до основи.

У результаті виходить красива, об’ємна і яскрава виріб. Дотримуючись цієї схеми можна створити рябиновую, малинову та інші композиції.

Майстер-клас з квілінгу для дітей 6-7 років

У цьому віці дитина творчо розвивається. Саме в 7 років діти шукають постійне заняття, якому присвячують значну частину свого часу. У цей період ускладнюються схеми композицій квілінгу.

Майстер-клас «Листівка на 8 Березня»

Часто діти хочуть самі змайструвати саморобку в подарунок мамі. Як правило, таку роботу вони виконують дуже відповідально і ретельно. Красиву листівку до 8 Березня можна створити за допомогою техніки квілінг. Будуть потрібні наступні інструменти:

 • яскрава, двосторонній папір;
 • рамка для фото, розміру А4;
 • клей, зубочистки;
 • довга лінійка і ножиці.

Процес виготовлення листівки:

 1. Вирізаємо смужки шириною 0,5 див. Виготовляємо звичайні роли.
 2. На задню частину рамки приклеюємо щільний аркуш білого або іншого кольору.
 3. На тлі рамки можна написати привітання.
 4. На основі тлі малюємо цифру 8. І поступово починаємо її прикрашати спіральками, які укладаються на цифру.
 5. Для доповнення поруч з цифрою малюємо яку-небудь квітку. І також прикрашаємо його ролами.
 6. Для з’єднання елементів використовуємо звичайні кольорові смужки.

У результаті виходить красива, сонячна листівка, яку можна поставити на полицю або прикріпіть до стіни.

У міру дорослішання дитина може самостійно створювати композиції, без залучення дорослого. Враховуючи при цьому свої здібності і бажання. У будь-якому випадку квілінг дає можливість реалізувати свої творчі здібності в будь-якому віці.

Інші види рукоділля

Орігамі рибка

Букви з фетру

Шоколадниця

Квіти з бісеру

Подарунок чоловікові

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками