Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Quilling – англійське слово, його можна перевести як «рюш» або «гофрировать». Обидва значення ідеально підходять під визначення того, що потрібно зробити з смужками паперу для того, щоб отримати цікаву саморобку або навіть цілу картину. Квіллінг для початківців-новачків складний тим, що при відсутності досвіду складно витримати єдиний розмір заготовок, якщо мова не йде про туго скатанных рулончиках. Краса аплікацій, виконаних у техніці квілінгу, полягає в ажурності малюнків.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto707 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Краса аплікацій, виконаних у техніці квілінгу, полягає в ажурності малюнків

Квіллінг для початківців прості схеми і шаблони з описом

Для виготовлення картин в магазинах для рукоділля і творчості можна купити готові набори фігурок – вже склеєних квітів, пелюсток і інших елементів. Там же продається і спеціальний папір. Вона відрізняється щільністю і рівномірним кольором з обох сторін і на зрізах.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto708 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto709 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

При підборі матеріалу з розряду підручних, необхідно взяти щільний папір, тримає форму і здатну завиватися під впливом на неї ножицями. За якістю вона повинна нагадувати серпантин або пакувальну стрічку для подарунків.

Сніжинка з однакових елементів

Почати знайомитися з технологією майстерності краще на простих схемах, таких, як сніжинка, що складається з однотипних елементів і дуже легко робиться.

Для роботи знадобиться:

 • Старий стрижень від кулькової ручки;
 • Нарізані смужки паперу;
 • Клей ПВА.

Перед початком роботи з папером необхідно підготувати стрижень для роботи – надрізати його верхній край на глибину рівну ширині смужок.

Можна приступати до роботи:

 1. Кінчик смужки затискається в прорізах стрижня;
 2. Прокручуючи правою рукою стрижень, а лівою злегка натягуючи смужку паперу, потрібно скрутити щільний валик. Якщо елемент повинен бути саме таким, то кінець стрічки фіксується клеєм.
 3. Для більш складних деталей потрібно розпустити стрічку до необхідного діаметру. Для цього валик затискається між великим і вказівним пальцями, вони трохи розсовуються, даючи папері простір для ослаблення витків.
 4. Зовнішній кінець смужки приклеюється до валику.
 5. Залишається тільки надати заготівці необхідну форму.

Галерея: квіллінг (25 фото)

Квіллінг для початківців: основні елементи (відео)

Ідеї, як зробити цікаві заготовки для квілінгу своїми руками

На зображенні показано кілька варіантів цікавих деталей для створення об’ємних фігурок і аплікацій. Всі вони виконані методом скручування паперу в тугий валик. Візерунки для квілінга можуть бути різноманітні, навчитися цьому може навіть дитина.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto710 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Найпростіші з них – це «Краплі». Вони формуються з ослаблених спіралей. Для цього необхідно просто стиснути один кінець заготовки.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto711 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Якщо приплюснути пальцями заготовку з протилежних кінців, вийде «Око». Ця заготовка часто використовується для виготовлення пелюсток.

При невеликому зсуві одного затиску вийде фігура з однієї прямої стороною. Протилежна сторона вийде дугоподібної.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto712 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

При виготовленні квітів потрібні пелюстки різних форм. З «краплі» легко зробити пелюсток волошки. Для цього просто необхідно надати їй форму стрілки.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto713 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Якщо потрібно отримати симетричну фігуру з двома спіралями, для роботи потрібно два стрижня.

Розглянемо покроково процес виготовлення сердечка:

 1. Вставляємо кінці смужки в надрізані стрижні.
 2. Намічаємо середину смужки, пропрасовуємо її.
 3. Одночасно починаємо прокручувати стрижні в зустрічному напрямку.
 4. Послабивши валики до необхідного діаметра, скріплюємо їх найбільш опуклі частини клеєм.

Завитки

При необхідності сформувати вусики комах, тичинки квітів, промінчики сонця і інші елементи з легким загином, можна папір не скручувати.

 • Достатньо взяти ножиці.
 • Розкрити їх.
 • Затиснувши середину смужки лівою рукою, а місце папери, від якого повинен починатися завиток, між лезом і великим пальцем правої руки.
 • Сильним, але не дуже різким рухом ножиць вправо смужка завивається.
 • Цей елемент закріплення клеєм не вимагає.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto714 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Використовувати завитки можна не тільки при створенні картин літньої тематики. Дуже легкими, повітряними виходять сніжинки. Хоча, найчастіше цей елемент використовується в квіткових орнаментах. Для більшої виразності його виконують з використанням кількох смужок паперу контрастних кольорів. Внутрішня смужка елемента може бути будь-якого відтінку. Для зовнішньої частини фрагмента частіше використовують папір кипінно білого або радикально чорного кольору.

Квіллінг для початківців: майстер-клас по створенню квітів

Приклеєні у певному порядку до стебла, паралельно один одному, тугі спіралі будуть походити на флокси чи грона ягід. Подібне рішення не підійде для створення об’ємної вироби. В якості ідеї для створення листівки або картини воно практично ідеально.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto715 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Залишиться тільки доповнити букет традиційними для квілінгу ажурними елементами – поодинокими квітами, метеликами, бабками.

Кругла листівка з однією квіткою

Прості, але дуже красиві квіти виходять з елементів, що нагадують краплі.

 • Для виготовлення однієї квітки потрібно 6 смужок паперу рожевого і білого кольору.
 • Вони складаються разом, краю смужок вирівнюються і просмикуються в утримувач – надрізаний стрижень.
 • Всі шість скручених і ослаблених спіралей повинні максимально збігатися за розміром.
 • Для виготовлення листків рослини потрібно взяти зелені смужки двох насичених яскравих або контрастних відтінків.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto716 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Увага! Щоб добитися ідеального збігу розмірів пелюсток, краще використовувати трафарет з готовими отворами. Для цієї мети підійде шкільна лінійка з готовими шаблонами кіл. Так послаблювати крутку простіше, помилок з розміром готового елемента не буде.

Кілька видів квиллинговых листя

Від вибору моделі листочків рослини в чому залежить результат. Можна виготовити комбінований листок.

 • Зробивши пухку спіраль, з неї потрібно сформувати «кому».
 • Взявши ще одну смужку паперу необхідно скласти її петлею розміром в два рази більшим, ніж «кома».
 • Залишок смужки повинен бути тільки з одного краю. З нього формується внутрішня невелика петля. Кількість додавань особливого значення не має.
 • Скріпивши зовнішній елемент, залишається тільки помістити в ньому вигнутий у вигляді коми першу спіраль.

Більш просто виготовити тонкі листочки з пухкої паперової спіралі. Їх відмінність лише в напрямку загину куточків і їх кількості.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto717 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto718 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto719 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Після виготовлення всіх необхідних елементів малюнка можна робити основу для аплікації. Щоб не помилитися з розмірами, малюнок потрібно скласти воєдино. Так як листівка повинна вийти круглої, то і заміряти відстань від центру до краю доведеться циркулем.

Внутрішній, більш щільний круг буде трохи перевершувати за розміром сам малюнок. Другий шар з менш міцної папери на два сантиметри по діаметру більше першого. Його потрібно вирізати фігурно, надаючи йому вигляд соняшника.

Склеївши основу з двох паперових кіл різного кольору і фактури, можна приступати до наклеювання основних деталей роботи. Стикувати протилежні пелюстки не потрібно. Більш виграшно виглядають роботи зі скромним доповненням у вигляді великої намистини, що замінює тугу спіральну серединку.

Квіллінг – це просто

Красиві композиції, складені з скручених паперових елементів, не відрізняються складністю виконання елементів. Головний секрет майстринь полягає в правильному підборі тонів і складанні композиції.

kvilling cvety 🥝 kvilingovye podelki, skhemy poshagovo s foto720 Квіллінг квіти 🥝 квилинговые вироби, схеми покроково з фото

Особливість представленої роботи полягає в дворівневому розташуванні основних елементів і комбінування в різних поєднаннях всього трьох відтінків коричневого з чистим білим кольором. Вся ця картина виконана в єдиній площині.

У квиллинговых картинах може використовуватися буйство фарб, як на представленій роботі. У ній використані лише базові форми – туга спіраль, завиток і ослаблена спіраль.

Секрет майстра, який обрав в якості рамки форму коробки з-під шоколадних цукерок, полягає в органічному поєднанні яскравих тонів теплою і холодною гам колірної палітри.

Особливу родзинку надає композиційна побудова. Елементи розміщені у два рівня. Коричневі завитки є продовженням основного фону. Вони допомагають зв’язати деталі, що закріплюються під кутом з площиною основного поля. Яскраві елементи частково виходять на рамку, але не за неї. Вони надають картині динаміку.

Особливості виконання комбінованих елементів:

 • Смужки різного кольору, для формування пелюсток, склеюються внапуск до скручування тугий спіралі.
 • Для виконання грона винограду використані однотонні і комбіновані заготовки синьо-фіолетової гами.
 • При виконанні фрагментів «завиток» склеювання смужок вироблено у місці згину заготовки, звідки і відбувається скручування.

Техніка виконання цієї роботи не складна. Збірка вироби проводиться поетапно. Спочатку виконується малюнок, не виходить за межі ніші, обмеженою піднесеннями рамки. На заключному етапі приклеюються елементи другого рівня.

Щоб точно відтворити роботу майстра, необхідно роздрукувати її і використовувати малюнок як схеми складання, підігнавши розміри елементів.

Квіллінг: прості квіти з базових елементів (відео)

Картини і вироби, зібрані в техніці квілінгу, стануть прекрасним доповненням до прикраси інтер’єру. У цій техніці легко зробити незвичайний подарунок у вигляді корзини з квітами, прикрашеної об’ємної ялинки. Квіллінг – це святковий настрій, створений своїми руками.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками