Лебідь з покришки 🥝 і шин своїми руками, покрокова інструкція

lebed iz pokryshki 🥝 i shin svoimi rukami, poshagovaya instrukciya307 Лебідь з покришки 🥝 і шин своїми руками, покрокова інструкціяБажання творити притаманне людині від природи. Виготовлення унікальних виробів зі старих матеріалів отримало у дизайнерів назва треш-арт і сприймається як окремий вид мистецтва. Сьогодні все частіше на дитячих майданчиках та дворових територіях зустрічаються оригінальні фігурки лебедів з покришок. Деякі вироби настільки оригінальні і красиві, що виникає бажання зробити таке прикраса для власного подвір’я чи саду, адже творчим людям хочеться, щоб двір мав власне обличчя, і вони частенько не шкодують сил і часу, упорядковуючи його.

Багатьох зупиняє переконання, що процес виготовлення фігури з покришок є дуже складним і трудомістким. Насправді достатньо вивчити докладний майстер-клас про те, як зробити лебедя з покришки своїми руками і мати в своєму розпорядженні кількох годин для творчості. У самому низу нашої статті ви знайдете навіть відео урок, по якому можна зробити лебедя з колеса з выворотом. Зручність в тому, що можна онлайн стежити за майстер класом і робити, покроково повторюючи процес.

Лебідь з шини своїми руками: які інструменти знадобляться

Перш ніж приступити до безпосереднього виготовлення лебедя з шини необхідно приготувати робочі інструменти і матеріали. Така підготовка дозволить заощадити час і сили, не буде відволікати від творчого процесу. Варто заздалегідь вибрати час, щоб не довелося перериватися і відволікатися на інші справи. При наявності невеликих навичок роботи з будівельним інструментом, весь процес займе всього лише кілька годин.

Варто приготувати:

 • lebed iz pokryshki 🥝 i shin svoimi rukami, poshagovaya instrukciya308 Лебідь з покришки 🥝 і шин своїми руками, покрокова інструкціяріжучий інструмент у вигляді болгарки або електричного лобзика;
 • дриль;
 • кусачки і пасатижі;
 • гострий будівельний ніж;
 • крейда для нанесення розмітки;
 • фарбу, здатну витримати вплив факторів зовнішнього середовища;
 • покришку.

Варто заздалегідь придбати достатній об’єм фарби. При виборі варто проконтролювати, що фарба витримує перепади температур, не вигоряє на сонці і здатна перенести вплив опадів.

Покришку для виготовлення фігури лебедя бажано взяти стару. Чим більше лисою і поношеним буде гума, тим легшим буде процес творчості. Не варто використовувати покришку з шипами. Рекомендується взяти деталь з капроновим армуванням, так як такі вироби з легкістю піддаються обробці ножиком. Покришка з металевим кордоном буде важко різатися і при необережному поводженні може стати причиною травм. При цьому такі покришки в обов’язковому порядку вимагатимуть застосування болгарки і декількох дисків для роботи.

Якщо у власному розпорядженні немає покришок для виготовлення лебедя, то проблему можна легко вирішити, відвідавши найближчу станцію з монтажу шин. Варто приготувати кілька штук покришок, так як перший експеримент може бути невдалим. Оптимальним для виготовлення вважається покришка R 13 c окружністю 1,8 метра. Перед початком виготовлення гуму необхідно ретельно вимити і просушити, так як залишки землі і піску будуть ускладнювати роботу і затуплять ріжучий інструмент.

Галерея: лебеді з покришок (25 фото)

Лебідь з покришки: покрокова інструкція

Зовнішній вигляд майбутньої фігури лебедя безпосередньо залежить від правильності виконання розмітки. Дотримання всіх правил майстер-класу дозволить уникнути складнощів при розрізі покришці і її вивертання.

Найбільш вдалим вважається дотримання наступних пропорцій:

 • 0,95 метра — деталь шиї;
 • 0,1 метра — голова;
 • 0,09 метра — дзьоб.

Спочатку на шині крейдою наноситься лінія розмітки згідно схеми розкрою. Процес нанесення виглядає наступним чином:

 • умовно визначається лінія середини покришки;
 • наносяться дві паралельні прямі, після виконання пропилу за ним буде сформована шия;
 • на шині викреслюється голова і дзьоб.

lebed iz pokryshki 🥝 i shin svoimi rukami, poshagovaya instrukciya309 Лебідь з покришки 🥝 і шин своїми руками, покрокова інструкціяПісля закінчення розмічальних робіт можна приступити до найскладнішого етапу виготовлення – як вирізати лебедя з покришки. Роботу необхідно починати з шиї, послідовно пересуваючись до деталі голови. Не варто забувати про дотримання правил безпеки при роботі з різальним інструментом. При роботі з болгаркою потрібно бути готовим до появи різкого запаху гару при нагріванні гуми. Рекомендується починати роботи з використанням дрилі, а після первинного пропилу гуми використовувати електричний лобзик. При цьому пиляти по лінії розмітки потрібно по 5 см, пересуваючись по черзі з кожної сторони.

Після закінчення різання необхідно обробити краї для отримання рівних і гладких кромок. Для отримання деталей крил необхідно вивернути покришку. Найширша деталь, яка стане опорою для фігури майбутнього лебедя, вивертається всередину. Після цього у цьому виробі вже можна побачити образ лебедя.

Далі необхідно закріпити отримані частини фігури металевим дротом. Для цього уздовж лінії осі симетрично парні отвори висвердлюються:

 • діаметр кожного отвору — 3 мм;
 • відстань між парними отворами -15 див.

З дроту послідовно виготовляються скоби відповідно з кількістю парних отворів. Кожна скоба протягується в просвердлені місця шини і закріплюється. Вздовж всієї шиї простягається дріт і фіксується за допомогою скоб.

Завершальним етапом стане декорування фігури лебедя з покришки. Традиційним кольором для фарбування птиці вважається білий колір оперення і червоний колір дзьоба. Чорний колір лебедя буде виглядати ефектно і незвично, а застосування сріблястих і золотих фарб на сонце завжди виглядає виграшно. Для отримання ідеально білого кольору, саморобку доведеться фарбувати в кілька шарів. При виборі матеріалу перевагу слід віддати олійній фарбі або нітроемалі.

Після повного просихання фарби для більшої стійкості фігури рекомендується нижню частину птиці засипати гравієм або використовувати в якості опори іншу шину. Дуже гармонійно виглядає на присадибній ділянці композиція з пари лебедів з імітацією блакитної води і трави.

Як зробити лебедя з шини: декілька хитрощів

Майстри виготовлення фігур з покришок своїми руками дають кілька порад, при виконанні яких вирізати і зробити фігуру лебедя з покришок буде набагато проще. Наведемо деякі з них:

 • lebed iz pokryshki 🥝 i shin svoimi rukami, poshagovaya instrukciya310 Лебідь з покришки 🥝 і шин своїми руками, покрокова інструкціязмочування шини мильним розчином сприяє більш легкому та швидкому вирізання;
 • при роботі з дрилем зручніше використовувати лезо із зворотним зубом і працювати з використанням невисоких оборотів, що дозволяє уникнути надмірного нагрівання гуми, зменшити кількість кіптяви і мати можливість контролю з-за невеликої швидкості роботи інструменту;
 • при відсутності електричних ріжучих інструментів можна скористатися звичайною пилкою по металу, але процес виготовлення в цьому випадку може значно затягнутися;
 • для фарбування добре підходять аерозолі автомобільної фарби, при цьому їх застосування дозволяє значно знизити витрати часу.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками