Літні шапочки гачком схеми 🥝 в’язання для дівчаток з описом

letnie shapochki kryuchkom skhemy 🥝 vyazanie dlya devochek s opisaniem149 Літні шапочки гачком схеми 🥝 вязання для дівчаток з описомВ’язані шапочки для діток завжди в тренді. Вони тепленькі, милі, зручні. Можна купити готову шапочку, а можна зробити її самостійно. В’язання гачком шапки для дівчаток допомагає врятувати їх головки від жаркого сонця влітку і від сильних холодів взимку. Гарні, комфортні і незвичайні моделі панамочек, беретик, ушаночек або чепчиків можливо зробити своїми руками за пару днів.

Біла шапочка хоч для дівчинки 6, 7 або 8 років, хоч для дівчини 20 років, в’яжеться по одному і тому ж принципу, і якщо ви наб’єте руку, вив’язуючи шапочки крихтах, то і для дорослих головні убори в’язати будете граючись.

Традиційна техніка виконання дозволить в’язати гачком шапки для дівчаток майстриням з будь-якою кількістю досвіду, відточуючи здібності і покращуючи навички. Варто брати світлий бавовна або просту віскозу. Зимові моделі краще в’язати з різною вовняної пряжі.

Літні шапочки для дівчаток гачком: схеми

Схема в’язання гачком дитячого головного убору поділяється на три головних частини:

  • денце;
  • тулія;
  • поля.

Денце

При плетінні денця застосовується принцип в’язання по колу або по спіралі. Місця і кількість прибавочек визначаються за правилами кола. Кожен стовпець в першому рядку стає підставою клина. Потім для створення плоского дна шапочки створюємо прибавочки у всіх клинах в кожному рядку.

letnie shapochki kryuchkom skhemy 🥝 vyazanie dlya devochek s opisaniem150 Літні шапочки гачком схеми 🥝 вязання для дівчаток з описомЇх можна створювати на початку або завершення клинів, або рівно розподілити по всьому сектору. Якщо треба зв’язати загострений головний убір, надбавки створюють через рядок. На зображеннях представлені схеми надбавок для в’язання плоского мережива. Якщо захочете, можна виконати денце річної панамки, працюючи зі схемою в’язаній ажурною серветочки.

Тулія

При в’язанні бічній частинки вироби зазвичай з’являється необхідність вирівнювання шва, тобто місце стику початку і закінчення ряду. Цю проблему можна прибрати, виконуючи тулью поворотними рядками.

Можна в’язати гачком шапки для дівчаток повністю без шва: за своєї спіралі.

Щоб виріб не спадала з голови малятка, останній рядок тулії треба зв’язати гачком найменшого розміру. З цією ж метою можна створити в нижній частині тулії узорчік з дірочками, а потім протягнути в них стрічку.

Вона допоможе регулювати розмір речі по голівці дитини.

Поля

Вузенькі поля шапочки або панамки можна створити трохи розширюються, просто помінявши гачок на більший і роблячи три рядка кожним номером. Для великих полів варто скористатися готовою схемою. Можна використовувати узорчік круглої серветочки без середини.

letnie shapochki kryuchkom skhemy 🥝 vyazanie dlya devochek s opisaniem151 Літні шапочки гачком схеми 🥝 вязання для дівчаток з описомЩоб велика капелюшок від сонця правильно утримувала форму, її поля по передньому краю обвяжем рачьим кроком, прокладаємо колечко з тоненької жилки вздовж нашого в’язання.

Якщо окружність цієї лісочки буде більше розміру полів, створитися хвилястий край, якщо менше – панамка стане як простий дзвіночок. Для капелюхи-сафарі довжина лісочки повинна дорівнювати довжині окружності переднього краю полів.

Готову панамочку можна повністю накрохмалити або прополоскати в розчині з желатином, а потім висушити все в розправленому вигляді.

Прикраси

Закінчуємо в’язання для початківців декором. Зимову модель можна прикрашати в’язаними вушками і мордочкою якої-небудь тварини або помпоном, а до літнього виробу підійде ягідка або метелик.

Розміри дитячих матраців

Схема в’язання гачком дитячої шапки створюється виходячи з розмірів голови малюка. Три головних параметра, які при цьому застосовуються, – це окружність голівки, діаметр денця і повна висота тулії (відстань від макушечки або окраєць денця до полів, або краю дитячого головного убору).

Все це ще залежить від віку дитини і, якщо немає можливості вимірювання, то застосовуються усереднені дані.

Глибину дитячого виробу можна також дізнатися і самому, дивлячись на дані окружності голівки (ОГ). Для неглибокого вироби, наприклад, кепки або берета, яка не закриває вуха, відстань від макушечки до краю дорівнює ОГ/3 сантиметри.

Якщо робимо шапку до мочки вушок, її глибина вираховується по наступній формулі ОГ/3+2,5 див.

Дізнавшись всю довжину окружності голівки можна розрахувати і діаметр дна. Для цього ОГ розділимо на число (3,14), а потім віднімемо 1,5–2 сантиметри.

Види моделей в’язання гачком шапки для дівчинки

Є п’ять головних видів в’язаних головних уборів:

  • для круглої традиційної моделі в’язання почнемо з створення плоского кола – денця. При цьому треба згідно з правилом кола робити надбавки в кожному рядку. Діаметр цього кола повинен бути дорівнює діаметру денця, вирахуваній по таблиці. Потім надбавки створюються через ряд до моменту, поки не буде отримано потрібний розмір (ОГ). Потім продовжуємо в’язати шапку без надбавок до певної глибини;
  • довгий ковпак не має плоского дна. Його створюють по колу з маленькою кількістю надбавок, щоб вийшла опукла маківка. Потім в’язання гачком дитячого головного убору виконується так само, як для круглого вироби;
  • letnie shapochki kryuchkom skhemy 🥝 vyazanie dlya devochek s opisaniem152 Літні шапочки гачком схеми 🥝 вязання для дівчаток з описомплоске дно і тулія без надбавок – головні риси шапки-«кубанки»;
  • виріб у вигляді берета складається з об’ємного денця, спадає знизу тулії і обідка. Діаметр денця в такому випадку повинен бути набагато більше записаного в таблиці на 3 див. Обідок за розміром повинен дорівнювати ОГ;
  • чепчик зроблений з двох елементів: денце і боковинка. Для його в’язання треба знати кола обличчя і шию дитини, а також висоту денця.

У холодну або в прохолодну погодка дуже потрібно захистити вуха дитини. Для цього треба зв’язати глибокий дитячий головний убір або створити виріб у формі вушанки з зав’язочками під підборіддям.

Місце для «вушок» на виробі визначаємо наступним методом: всі петельки в останньому гуртку ділимо на п’ять частин (дві частини – перед, одна частина – задня, по одній частині – «вуха»).

Залишок від обчислень додаємо до першої частини спереду. «Вуха» можна робити від краю шапочки до трохи нижче шиї одним повним полотном.

Можна ще пов’язати окремі два елемента від гострого кінця до широкого кінця, а потім пришити їх до готової шапочці.

Річний бере

Простий ажурний беретик на літо для маленьких дівчаток (розмір 50-51) можна пов’язати з 50 грам тоненькою пряжі з бавовни (525 м/100 г) гачком №1,5. Опис в’язання.

Початковий рядок робиться з замкнутої в кільце ланцюга з восьми повітряних петель. Для підйому кожен раз робимо три повітряні петлі.

Денце беретика в’яжемо за схемою однієї до шістнадцятого рядка включно.

Після цього в’яжемо тулія за схемою 2 до 26 ряду. Кінцеві п’ять рядків виконуємо стовпчика без накиду для створення обідка. В’язання закінчено. Таким же чином можна пов’язувати берети на весну. Головне, правильно прочитати покроковий опис і почати в’язати.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками