Ловець снів своїми руками 🥝 покрокова інструкція з фото

Ловець снів – домашнє прикраса в етнічному стилі, призначене для спальні. Раніше вважалося, що злі сили, що заважають спящему відпочивати, обов’язково заплутаються в павутині ловця і не знайдуть дорогу в сновидіння людини. А добрі і радісні сни пройдуть через кільце посередині талісмана. Таким чином символічно павутинка уособлювала вибір, а внутрішній отвір, або кільце – відкриту людську душу. Пір’я розумілися як повітря, необхідний для життєвого циклу душевного зростання. Зробити ловець снів своїми руками не так складно, як здається спочатку.

Щоб ловець снів вважався правильно виготовленим його потрібно плести з природного матеріалу – наприклад, верби і натуральних ниток. Але ми не претендуємо на автентичність, тому ловець снів будемо робити з інших матеріалів. У нашій статті на вас чекає багато корисної інформації: майстер клас, який допоможе сплести покроково, схеми для виготовлення ловця снів своїми руками, а також картинки з прикладами готових робіт.

lovec snov svoimi rukami 🥝 poshagovaya instrukciya s foto377 Ловець снів своїми руками 🥝 покрокова інструкція з фото

Ловець снів – домашнє прикраса в етнічному стилі

Маленькі хитрощі при виготовленні вироби

 1. Етнічний талісман символізує пастку для кошмарів і поганих снів, відганяє негатив від сплячої людини. Використання за призначенням передбачає застосування тільки натуральних матеріалів при оформленні вироби власними руками. Однак сама по собі виріб може стати відмінним доповненням до інтер’єру спальні.
 2. В період роботи над талісманом рекомендується думати і згадувати хороші моменти, подумки бажаючи подальшого власникові талісмана приємних і красивих сновидінь. Своїми спогадами ви заряджаєте ловця на позитивне сопутствие спящему в період тривожних снів і безсоння.
 3. У практиці рукоділля виготовлення уловлювачів снів починається з обмотування ниткою основи або закріплення. У першому випадку основа талісмана обмотується шнуром через рівні за відстанню дірочки, другий варіант передбачає обмотку ниткою всього обруча. Для фіксації нитки скористайтесь клеєм ПВА. Більш простий варіант для не знайомих з технікою макраме, в’язання гачком, це зав’язування вузликів з внутрішньої на зовнішню сторону колу.
 4. Щоб конструкція павутинки була правдоподібною, використовуйте лак для волосся, це додасть павутинці необхідну стійкість.
 5. Пір’я в саморобку підбираються згідно символіці, для чоловічого ловця снів – орлині, що позначає сміливість, для жінок – совині пір’я, символізують мудрість. Місце кріплення пір’я з ниткою можна приховати, обернувши вузлики тканиною. У мистецтві рукоділля важкодоступні матеріали, як перо відомих птахів, замінні підфарбованими пір’їнками півня.
 6. При відсутності муліне і мотузки, для амулета використовуйте вовняну пряжу або акрилову в’язальну нитка.
 7. Для дітей талісман прикрасити різнокольоровими помпонами, тканинними зірочками або гуртками.

Після закінчення амулет необхідно підвісити на гілку дерева так, щоб його висвітлювали сонячні промені. Вважається, що таким чином виріб вбирає позитивну енергію.

Ловець снів — один з найпопулярніших символів в тату-культурі. Зображений на лопатці або спині свідчить про бажання свободи вибору. Дівчина шукає свій шлях, а талісман допомагає не заплутатися і виведе володарку до світлого майбутнього. На животі або боці ловець снів зображується рідко. Але в такому разі він говорить про чуттєвості дівчата і привабливості. Амулет, наколотий на плечі, вказує на войовничий характер дівчини.

Галерея: ловець снів своїми руками (25 фото)

Ловець снів своїми руками (відео)

Великий ловець снів своїми руками: покрокова інструкція

Для талісмана можна використовувати залізний або пластиковий обруч, дерев’яні п’яльця.

Знадобиться:

 • Кільця велике і маленьке;
 • Клей ПВА;
 • Нитки муліне;
 • Намистини, пір’я, дзвіночки, ґудзики;
 • Ножиці, товста голка, в’язальний гачок.

lovec snov svoimi rukami 🥝 poshagovaya instrukciya s foto378 Ловець снів своїми руками 🥝 покрокова інструкція з фото

Для талісмана можна використовувати залізний або обруч пластиковий

Як зробити:

 1. Обмотати ниткою обидва кільця, скріпивши її клеєм. На обручі більшого розміру внизу залишаємо до 15 см кінці ниток. Хвостики можна зробити по-іншому: слаживаем нитку удвічі, протягуємо через велике коло на 4 см, кінчики всередину петлі і потягнути вниз.
 2. На робочій поверхні розташувати мале кільце всередині великого кола по центру або довільно. Обмотати ниткою кільця, залишаючи між петельками відстань. Закріпіть їх петельками по типу протягування в петлю вільної нитки гачком. По ходу руху вплітайте в павутинку декоровані елементи, нанизуйте намистини і ґудзики за бажанням. По закінченню роботи петлі повинні утворити коло з внутрішнім кільцем. Кінець нитки закріпіть клеєм.
 3. Павутинку всередині робимо половинними вузлами, витягаючи їх через нитки гачком, поступово скорочуючи між ними відстань. Готову павутину вирівняти і зафіксувати тонким шаром клею.
 4. На хвостики внизу нанизати декор, кінці зав’язати вузлом, залишивши відстань, куди прив’язати пір’їнка. Місце з’єднання закрити великий бусиною.
 5. Відріжте шматок нитки, перетягнути його через коло, зв’язавши кінці. Зробити петлю, зав’язавши її в краю обруча. Нанизати намистину, дзвіночок, гудзики.

Ловця снів підвісити біля ліжка.

Як зробити ловця снів з гілок поетапно в домашніх умовах, мк

Знадобиться:

 • Волосінь, алюмінієві затискачі;
 • Товста нитка — мотузка або муліне;
 • Рухлива і легко вітка що гнеться дерева;
 • Ніж, таз з водою;
 • Прикраси – декор за бажанням.

lovec snov svoimi rukami 🥝 poshagovaya instrukciya s foto379 Ловець снів своїми руками 🥝 покрокова інструкція з фото

Ловці снів завжди виглядають красиво і загадково

Як робити:

 1. На гілці акуратно обрізати всі сучки, намагаючись не пошкодити кору дерева. Згорнути колом, скріпити затиском, опустити в миску з гарячою водою. Підвернути кипіння протягом півгодини.
 2. Після охолодження обмотати волосінню. Взяти відрізок мотузки (муліне), до 15 см завдовжки, просмикнути в товсту голку. Проколюємо гілку, пропускаючи через неї нитку, кінець якої скріпити за ободом вузлом. Витягуємо нитку з голкою. Заново взяти ідентичний відрізок мотузки і виконати те ж саме. Зв’язати кінчик першої нитки з підставою в колі другий. Зашивати далі до кінця кола рівномірно розподіляючи дірочки в гілці.
 3. Друге коло закріплюємо на середині першої нитки вузлом, роблячи такі ж відрізки і пов’язуючи їх. По закінченні роботи виходить імпровізована павутина. Не забувайте вплітати в неї по ходу процесу елементи декору, закріплюючи намистинки вузликами, щоб не ковзали по нитками.

Для хвостів взяти довгий і тонкий флісовий відріз в тон колірної гамі ловця снів, зав’язати вузлом внизу обода. Просмикнути через тканину великі намистини, скріпивши їх вузлами, на кінці прив’язати пір’ячко.

Трикутний ловець снів як робити

Одна з різновидів амулета. Форма настільки проста у виготовленні, що під силу маленької майстрині. З вигляду нагадує індіанське житло – вігвам.

Знадобиться:

 • Гнучкий вербовий прутик чи три гілочки;
 • Різнокольоровий бісер;
 • Намистини, черепашки;
 • Волосінь, нитка шовкова, голка.

lovec snov svoimi rukami 🥝 poshagovaya instrukciya s foto380 Ловець снів своїми руками 🥝 покрокова інструкція з фото

Форма настільки проста у виготовленні, що під силу маленької майстрині

Що робити:

 1. Вимочити в гарячій воді вербовий прутик чи гілочки для гнучкості. Коли висохнути, скласти їх трикутником.
 2. По кутах скріпити гілки шовковою ниткою.
 3. Обмотувати волосінню гілку одночасно нанизуючи бісер, чергуючи його з великими намистинами. Намагайтеся дотримуватися обраного малюнка або стилю.
 4. Кожну бісерну нитка закріпити на іншій стороні гілки. Пов’язуючи вузлики, прижигайте кінчики ліски, так виріб не втратить бісер, якщо навіть волосінь розв’яжеться.

Внизу талісман прикрасьте черепашками замість пір’я, приклеївши їх на кінчики ниток.

Ловець снів своїми руками з пір’я

Дуже оригінально і красиво виглядає ловець снів з пір’я «сова». У виробі, імітуючи птицю, використовуються багато пір’я одного відтінку.

Необхідно:

 • Два кільця одного діаметра;
 • Дві великі намистини для очей;
 • Нитки бавовняні, намистинки, черепашка, совині пір’я;
 • Ножиці, клей ПВА;
 • В’язальні нитки і гачок.

lovec snov svoimi rukami 🥝 poshagovaya instrukciya s foto381 Ловець снів своїми руками 🥝 покрокова інструкція з фото

Дуже оригінально і красиво виглядає ловець снів з пір’я

Як робити:

 1. Кільця обмотати нитками, для скріплення використовуйте клей. Коли підсохне, з’єднайте їх як очі, перемотавши в місці скріплення ниткою.
 2. Зв’яжіть гачком однакові смужки петельної в’язки кіскою на 15 см кожна.
 3. Обмотати коло кіскою, протягнувши її через намистину – зіниця. Робіть так по всій окружності, з’єднуючи кіски акуратними вузликами. Кінці ниток і місця торкання до кілець приклеїти.
 4. Вгорі над колами посередині зробити брови сови пір’ям, зафіксувавши їх ззаду клеєм. Прикрити з’єднувальний шов кілець можна імпровізованим дзьобом із черепашки.

Внизу додайте на нитках пір’я. В даному випадку пухові кількість на одній нитці не обмежена, але має бути симетрично по малюнку.

Які матеріали можуть стати в нагоді для ловця снів

За традицією для плетіння етнічного амулета ловці снів північноамериканські індіанці практикували використання натуральних матеріалів. Для кілець – дерево, замість ниток – кінське волосся, оленячі жили, натуральна шкіра. Намистини рукотворні з дерева, або замінювали їх шматочками агата, котячого ока, змійовика, бурштину і малахіту. Крім того, вірячи в запозичення сил природи, вони прикрашали амулет іклами і кігтями тварин, плодами і насінням дерев.

В сучасному мистецтві деякі матеріали важкодоступні, а оскільки бажання зробити красиву і корисну домашню річ велике, можна обійтися заміною. Для обруча візьмемо металеві кільця або дерев’яні п’яльця. Замість напівдорогоцінного каміння – намистинки, тканинні стрічки, черепашки, а кінський волос успішно замінимо міцною вовняною ниткою і макраме. Пір’ячко домашніх вихованців, щедро розмальовані звичайною фарбою, цілком зійдуть за благородні пір’я диких птахів.

Як зробити ловець снів своїми руками (відео)

Основне призначення амулета – вплив на злі чари, які проникають у підсвідомість до сплячій людині. Стародавні люди свято вірили духам, і тривожні сновидіння пояснювали по-своєму. Талісмани з підручних засобів оберігали оселю, сімейні цінності, взаємини і життя їх господарів. Не можна сказати точно, чи захищає ловець снів від неспокійних снів і тривожних думок. Але зроблений з доброю душею, щирими намірами, і позитивними думками, він однозначно стане чудовим родинним оберегом.

Інші види рукоділля

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками