Ляльки з капронових колготок: як і з чого робити, майстер-класи з виготовлення ляльок

kukly iz kapronovykh kolgotok: kak i iz chego delat, master klassy izgotovleniya kukol855 Ляльки з капронових колготок: як і з чого робити, майстер класи з виготовлення ляльокЛяльки з капронових колготок подобаються майстриням, тому що завжди під рукою матеріал для них: капронові колготки, шкарпетки та гольфи, а процес виготовлення не вимагає багато часу і праці. Невелику лялечку можна зробити за один вечір. Дівчаткам подобаються лялечки з колготок, так як вони милі, м’які, легкі. Їх приємно заколисувати, загортати, укладати спати.

Як зробити ляльку з капронових колготок

Майстер-клас

Для виготовлення ляльки пупса треба мати:

 • kukly iz kapronovykh kolgotok: kak i iz chego delat, master klassy izgotovleniya kukol856 Ляльки з капронових колготок: як і з чого робити, майстер класи з виготовлення ляльокКапронові колготки; шкарпетки або гольфи;
 • Наповнювач (синтепон);
 • Тонку довгу голку;
 • Міцні нитки в тон колготкам;
 • Лялькові очі;
 • Ляльковий перуку. Обрізки тканин для одягу; намистинки, стрічки, тасьми для декору.

Порядок робіт:

 1. Для пупса беруть колготки тілесного кольору. Якщо їх колір не влаштовує майстра, то їх виварюють в засобі, що має в своєму складі хлор.
 2. Відрізають прямокутний шматок від колготок чи шкарпеток цілком. Наповнюють не туго синтепоном, зверху зав’язують вузлом. Зайву тканину акуратно відрізають, вона піде на виготовлення ручок.
 3. Вийшов мішечок туго перев’язують ниткою приблизно навпіл. В середині личка прошивають ниткою гурток і стягують, виходить носик.
 4. Одночасно прошивають навскоси лівий куточок рота і праве очко. Виходить ямочка в куточку рота і очниця. Також роблять з правим кутиком рота і лівим очком. Вишивають в одну нитку усміхнений ротик. Оформляють оченята. Пришивають вічка або гудзики, малюють або вишивають війки;
 5. Відтягують трошки колготки з синтепоном і прошивають ниткою один раз з одного боку і з іншого. Виходять вушка.
 6. Відзначають ниткою спереду пупок, ззаду попик.Внизу попика прошивають гурток у кутку ліворуч, стягують. То ж у кутку праворуч. Виходять коротенькі ніжки.
 7. Відрізаний шматочок від носка розрізають навпіл і зшивають у вигляді довгастого мішечка, набивають синтепоном, це ручки, пришивають їх на своє місце.
 8. З обрізків капронового носочка роблять чубчик. Коли капрон надрізають, стрічки скручуються, як кучері. Можна з трьох капронових стрічок-обрізків сплести дві косички і пришити по обидва боки головки. Зшиваємо круглу шапочку, надягаємо на голівку і пришиваємо.
 9. З кольорових клаптиків зшиваємо кофтинку. Трусики і спідничку зшиваємо разом і пришиваємо на лінії талії, щоб було видно пупок і попик. Лялечка готова.

З колготок можна зробити ляльок-пупсів різних видів. Одежинку зробити за власним бажанням. Зручно одяг для пупсиків робити з трикотажних обрізків або дитячих шкарпеток. Одна з улюблених ляльок для творчості — ошатна лялька Осінь, з яскравими рудим волоссям, прикрашена золотими листям і стиглими плодами.

З колготок різних кольорів і якості виходять чарівні тваринки. Їх роблять по тим же принципом, тільки головку, звичайно, оформляють так, як виглядає дитинча.

Пупсики і звірята – найпростіші ляльки з капронових колготок, їх ще називають примитивчиками. Як пошити ляльку з капронових колготок більш складну. Подивіться в наступному майстер-класі.

Галерея: ляльки з капронових колготок (25 фото)

Майстер-клас ляльки каркасної

kukly iz kapronovykh kolgotok: kak i iz chego delat, master klassy izgotovleniya kukol857 Ляльки з капронових колготок: як і з чого робити, майстер класи з виготовлення ляльокКоли освоєні прості лялечки, можна братися за виготовлення каркасних ляльок. Каркас виготовляють з дроту, з пластмасової пляшки, з картону. Для виготовлення такої ляльки потрібні:

 • Капронові колготки;
 • Синтепон;
 • Нитки, голки, ножиці;
 • Акрилові фарби або суха косметика для декору личка;
 • Оченята, матеріал для волосся;
 • Дріт або пляшка;
 • Кусачки;
 • Обрізки тканин для пошиття одягу.

Якщо для каркаса беремо пляшку, то у неї зрізаємо дно, обертаємо пляшку синтепоном, примотуємо нитками, засовуємо в колготки, обрізаємо зайву тканину.

Спочатку формуємо голову ляльки, підкладаємо синтепон в потрібних місцях: ніс, щічки, губи, підборіддя, чоло. Голкою з ниткою намічаємо перенісся і ніздрі.

Рада! На обличчі шви і стібки нитками треба робити непомітними і як можна менше і рідше.

Формуємо обличчя ляльки, розподіляючи синтепон згідно з анатомічним характерним рисам особи. Робимо очниці, ямочки в куточках рота, синтепон викладаємо так, щоб лялька посміхалася. Вуха можна зробити з обрізків капрону з синтепоном і пришити з двох сторін голови.

Очі можна пришити або приклеїти покупні, можна намалювати на гудзиках і пришити. Вії і рот вишити або намалювати. Волосся зробити з ниток, придумати зачіску, відповідну образу ляльки: кіски для дівчинки, вузлик бабусі, чубчик хлопчикові.

Це цікаво! Прочитайте статтю про те, як зробити ляльки з капрону своїми руками!

Виріб в районі шиї перетягнути ниткою, хвостики від колготок заховати в пляшці і закрити волоссям, хустинкою або шапочкою.

Ручки зшити з колготок. Пальчики прошити ниткою, вони будуть всі разом і не будуть рухатися. Іноді пальчики взагалі не намічають, а в районі зап’ястя перетискають ниткою в кулачок.

Зшити з обрізків одяг. Якщо спідниця буде довга, то ніжки можна не робити.

Якщо каркас з дроту, то виготовлення вироби починають з того, що за допомогою кусачок роблять каркас ляльки з дротяними ручками і ніжками.

Далі процес залежить від волі майстра. Виготовлення ляльки з капрону процес творчий, і кожен робить свою саморобку на свій розсуд. Зазвичай починають з оформлення голови, як найскладнішої деталі. Прошивають ниткою і намічають ніс, ніздрі, очі та інші частини обличчя. Синтепон розправляємо у відповідності з анатомічними особливостями особи. Якщо потрібно підсовуємо його там. де потрібні опуклості: щічки, підборіддя, губи, лоб.

Обличчя у ляльки не завжди виходить красивим, іноді результат буває таким, що відбиває настрій продовжувати творчість, але треба знати, що вміння приходить не відразу. Потрібно вдосконалюватися і з кожним разом результат буде краще і краще. Потрібно вивчати і використовувати майстер-класи з виготовлення цих ляльок, тоді і майстерність буде зростати.

Щоб зробити ручки на дротовому каркасі нарізають потрібну кількість зволікань для кожного пальчика, обертають синтепоном, обшивають капроном і зшивають в долоньку, потім пришивають до руки, а потім руку до тулуба. Так роблять і ніжку.

Весь каркас обшивають тканиною з колгот і одягають по своєму смаку.

Виготовлення ляльок стало дуже популярним. Варіантів таких ляльок дуже багато. Можна зробити із капронових колготок ляльку будинкового, оберіг, нареченого з нареченою, дідуся з бабусею, казкових персонажів.

Майстер-клас лялечок без тулуба

kukly iz kapronovykh kolgotok: kak i iz chego delat, master klassy izgotovleniya kukol858 Ляльки з капронових колготок: як і з чого робити, майстер класи з виготовлення ляльокЄ ще забавні лялечки, у яких практично немає тулуба. Кулька синтепону засовуємо в відрізаний панчохи колготки. Формуємо кульку, підсовуємо шматок наповнювача для носика, відзначаємо перенісся, потім ніздрі, формуємо посмішку і очі. Приклеюємо оченята і малюємо вії. З вовни для валяння робимо зачіску і прикріплюємо на голівці.

Тепер робимо ручки і ніжки. Шматочки наповнювача зашиваємо в капрон, ниткою з голкою намічаємо пальчики на руці; на ніжках пальчики коротше і прошиваємо п’яточку. Викрійка тут практично не потрібна — формуємо кінцівки тут і зараз, як Бог на душу пошле.

Тепер на рівні щічок приєднуємо руки, внизу голівки – ніжки. Вийшли ось такі забавні колобки.

Друга життя колготок

У кожної жінки збираються старі колготки. Адже вони так швидко рвуться. Їм можна дати друге життя. Вироби з капронових колготок є в кожній родині. Майстри рукодільниці ріжуть колготки по спіралі, змотують капрон в клубки і в’яжуть килимки для ванних і для передпокоїв. Вони легко стираються і довго не рвуться. Господині використовують старі колготки для різних господарських потреб:

 • При ремонті проціджують розчин крейди і фарби через сито з колготок;
 • Підв’язують помідори, батоги огірків;
 • Нарізають ганчірки для витирання пилу;
 • В капронових панчохах зберігають цибулю і часник на зиму.

Але найцікавіше використання старих капронових колготок – це шиття з них красивих і забавних лялечок. Починають спочатку з найпростіших варіантів: пупсиків, младенчиков. Потім вчаться робити каркасних ляльок, а деяким вдається освоїти навіть портретні ляльки. Зробити портретну ляльку з капронових колготок своїми руками — це вищий клас для майстра.

Ті, хто тривалий час займаються виготовленням панчішної ляльки поетапно, знають, що колготки перед виготовленням непогано б виварити. Відгуки майстринь говорять про те, що виварювання, наприклад, з «Кометом» або «Білизною» дозволяє відбілити матеріал до потрібного відтінку, а потім розфарбувати.

Інші види рукоділля

Зірка з паперу

Намисто з бісеру

Весільний альбом

Гілочки бузку

Сніжинки з паперу

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками