Майстер клас: бере сніжок в’язання гачком детальна схема і опис

master klass: beret snezhok vyazanie kryuchkom podrobnaya skhema i opisanie303 Майстер клас: бере сніжок вязання гачком детальна схема і описПростий бере, виконаний пишними стовпчиками і полустолбиками без накиду – справжній шедевр в’язання гачком. Бере, виконаний рельєфною в’язкою, з використанням стовпчиків без накиду, виходить пухнастим. Найбільш ефектно буде виглядати такий бере, якщо в’язати його гачком з білосніжною пряжі. Бере з білої пряжі, пов’язаний гачком пишними стовпчиками без накиду і з накидом, відомий серед рукодільниць як бере «сніжок».

Цей зимовий вязаний берет доведеться вельми до речі в погоду, коли тепла шапка вже необхідна, але носити хутряну ще рано. Тепла шапочка з товстої пряжі теж добре зігріває, але пухнастий беретик, білий, немов сніжинка, додасть вам особливий шарм і чарівність.

Бере гачком для початківців: як підготуватися до в’язання

В’язати гачком пишний бере нескладно, гачок за роботою пурхає, ніби метелик, з цим завданням легко впораються навіть початківці любителі в’язання. Для того, щоб краще освоїти технологію в’язання гачком з використанням стовпчиків і полустолбиков з накидом (без накиду), рекомендується відвідати навчальний майстер-клас або подивитися запис такого майстер-класу на відео. Керівники майстер-класів з в’язання гачком охоче надають початківцям рукодільниця докладні, але в той же час прості схеми в’язання з описом. Також схеми в’язання гачком, що супроводжуються описом моделі і фотографією, можна знайти в інтернеті і спеціалізованої літератури.

Для того щоб в’язати гачком бере «сніжок» з використанням стовпчиків і полустолбиков з накидом (а також без накиду), знадобиться:

  • Гачок. Номер гачка зазвичай вказується в коментарях до схеми в’язання берета.
  • Прядиво, з якого починаюча рукодільниця буде в’язати виріб. Номер пряжі теж зазначається в коментарях до схеми в’язання моделі.
  • Також, початківцям майстриням знадобиться практичне керівництво з в’язання беретів, в якому детально описана техніка в’язання кола, основний принцип виконання стовпчиків і полустолбиков, а також описується, як робити убавку при в’язанні кола. Якщо технологію в’язання стовпчиків освоїти досить просто, то робити убавку під час виконання кола трохи складніше, початківцям рукодільниця доведеться трохи потренуватися.
  • Ще знадобиться схема, за якою молода майстриня буде в’язати свій головний убір. Стовпчики без накиду, стовпчики з накидом і неповні стовпчики позначаються певними символами. Освоївши цю премудрість, можна без праці розібратися в схемі.
  • Також, знадобляться різноманітні елементи декору готового виробу. Закінчивши в’язати бере, можна приступити до його декоративної обробки. Головний убір, виконаний з пухкої білої пряжі, сам по собі не потребує декорі, але в якості скромного декору буде ефектно виглядати помпон, невелика брошка, візерунок з пайеток або бусинок.

Бере гачком майстер-клас: основні етапи роботи

master klass: beret snezhok vyazanie kryuchkom podrobnaya skhema i opisanie304 Майстер клас: бере сніжок вязання гачком детальна схема і описПеред тим, як починати в’язати бере «сніжок», молода майстриня повинна чітко уявляти собі основні етапи роботи. Починають в’язати гачком з набору певної кількості повітряних петель. Кількість петель залежить від розміру головного убору (мірки варто зняти заздалегідь). Далі, набравши певну кількість повітряних петель, їх необхідно замкнути в кільце. Потім починаюча рукодільниця продовжує в’язати вкруговую, використовуючи стовпчики і полустолбики. Необхідно суворо дотримуватися схеми і бути гранично уважним.

Кількість петель в кожному ряду починає убавляться, і зменшується до мінімального. Це означає, що основна частина роботи з в’язання берета виконана. Необхідно стежити за щільністю в’язання. Рекомендований колір для виконання пухнастого рельєфного берета – білий. Білосніжний головний убір дійсно нагадує сніжок, а також виглядає дуже ошатно й святково.

Бере сніжок: практичні рекомендації щодо виконання роботи

Для того щоб легко впоратися з роботою, а також для того, щоб готовий виріб вийшло точно таким же, як на фотографії, і довго прослужила власнику, необхідно мати на увазі наступні практичні рекомендації:

  • master klass: beret snezhok vyazanie kryuchkom podrobnaya skhema i opisanie305 Майстер клас: бере сніжок вязання гачком детальна схема і описЧим товще пряжа, тим товщі має бути гачок. І, навпаки, для тонкої пряжі рекомендується взяти тонкий гачок. У такому разі пряжа не буде рватися і плутатися, а в’язати буде легко і просто.
  • Якщо бере призначений для носіння в холодну пору року рекомендується взяти для роботи товсту пряжу, бажано натуральної. Якщо бере призначений для носіння навесні, можна взяти більш тонку пряжу. Увага: для дитячих беретів не рекомендується використовувати синтетичну пряжу, тому що вона може спровокувати алергічні реакції.
  • Готовий виріб можна прати у пральній машині з застосуванням агресивних миючих засобів, незначні забруднення можна видалити теплою мильною водою.
  • Якщо молода майстриня не знайома з технологією в’язання гачком, перед виконанням берета рекомендується потренуватися у в’язанні кола. Можна зв’язати маленький беретик для ляльки або дитину, а потім, освоївши технологію, переходити до виробу для дорослого.

Білосніжний бере, виконаний пухнастою рельєфною в’язкою, послужить прекрасним подарунком. В’язати цей головний убір дуже просто, головне – терпіння, уважність і, звичайно, бажання. Тоді всі труднощі під час роботи виявляться легко здоланними, а кінцевий результат виявиться вище всяких похвал.

Якщо залишилися якісь питання, мк і відеоурок з в’язання берета Сніжок можна легко знайти в інтернеті.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками