Майстер-клас по азіатському узору коси з 18 петель спицями, в’яжемо коси спицями і кардиган з шиншили – схема

master klass po aziatskomu uzoru kosy iz 18 petel spicami, vyazhem kosy spicami i kardigan iz shinshilly – skhema73 Майстер клас по азіатському узору коси з 18 петель спицями, вяжемо коси спицями і кардиган з шиншили – схемаДалеко не всі прекрасні і великі візерунки в’язання робляться за допомогою складних елементів, для створення яких вам потрібні спеціальні здібності. Вивчивши техніку створення лицьових і виворітних петельок, можна перейти до такого візерунка, як азіатський колосок і почати в’язати. У багатьох джерелах він має цікаву назву змінено на азіатську косу, але це один і той же елемент, який має ту ж схему.

Де варто застосовувати азіатський візерунок? Азіатський колосок, завдяки своїм особливостям, став використовуватися для прикраси аксесуарів, а також для предметів побуту. Проста технологія з прекрасним результатом набирає велику популярність. Річ, виконані цією технікою, виглядає розкішно і природно. Використовують азіатську косу для того, щоб в’язати шапочки, шарфики, пончо, жакети, светри, кардигани, а також пледи, килими і т. д.

Особливості азіатської коси

На відміну від традиційного методу в’язання, в якому виріб провязывают повністю, а візерунки створюються за рахунок таких деталей, як накид, закриття, перехрещування петельок, азіатська коса має свої унікальні відмінності. Один метод виконання полягає в провязывании рядків по частинах. Таким чином, багато петлі залишаються на спиці без змін або їх закривають, а інші провязивать потрібно у своїй послідовності. За іншою технологією в’язання, спицями працюють за рахунок закривання і набрання петельок в одному ряду, а сам візерунок робиться вже після закінчення в’язання головного вироби. В’язання здійснюється за допомогою чергування простих лицьових і виворітних рядів.

Техніка виконання візерунка

Як ми вже розібрали вище, візерунок можна створювати в двох різних технологіях в’язки, при цьому в кінці створена структура буде відрізнятися за різних особливостей. Перший метод виконання вважається більш простим варіантом, ніж другий метод. Тому навчання починають з більш легкого візерунка – азіатський колосок, майстер-клас якого ми зараз розглянемо.

Головний метод виконання візерунка

master klass po aziatskomu uzoru kosy iz 18 petel spicami, vyazhem kosy spicami i kardigan iz shinshilly – skhema74 Майстер клас по азіатському узору коси з 18 петель спицями, вяжемо коси спицями і кардиган з шиншили – схемаРозміри готового узорчика можуть змінюватися в залежності від кількості набраних петельок і числа рядів, які будуть знаходитися між прорізами у виробі. В першу чергу поговоримо про ширині нашої речі. Слід врахувати, що після виконання останнього цей параметр візерунка скоротиться приблизно в 1,5 рази.

Відбувається це із-за того, що стрічки, отримані закриттям петельок, будуть переплітатися один з одним, стискаючи таким чином робоче виріб. Це завжди треба враховувати, якщо ви хочете створювати візерунок самостійно, без готових робочих схем і опису в’язання. Ще може змінитися кількість бічних петельок від візерунка і тих петель, які ми будемо закривати для створення візерунка. Розберемо азіатське в’язання спицями та схеми.

Опис роботи, схема

 • Наберемо на спиці 40 петельок.
 • Починаємо в’язати 6 рядів лицьової гладдю. Цю кількість можна змінити – чим менше рядів, тим краще буде колосок. Лицьова гладь означає, що непарні ряди створюються лицьовими, а парні робляться виворітними петлями.
 • Сьомий ряд. Робимо закриття центральних 20 петельок. Для цього треба в’язати шість петельок лицьовими.

Потім будемо закривати наступним способом:

 • накинемо робочу нитку на спицю перед роботою;
 • знімемо 11 петельку з лівої спиці на праву спицю;
 • перекинемо 12 петлю так, щоб робоча нитка опинилася між петельками;
 • закриємо протягування 12 петельки через одинадцяту і прибираємо нитку за роботу;
 • зробимо закриття інших петельок, цей процес відбувається протаскиванием нової петлі через минулої, не застосовуючи робочу нитку;
 • перегорнемо в’язання на виворітну сторону і наберемо 20 петельок;
 • протягнемо нашу нитку між спицями, перевернемо в’язання і закінчимо 7 ряд лицьовій гладдю;
 • перегорнемо в’язання і виконаємо восьмий ряд виворітними петельками;
 • повторюємо ряди з 1 по 8 до моменту досягнення потрібної довжини виробу.

Технологія набору петель візерунка кіски

Набір можна виробляти будь-яким методом, який передбачає в’язання спицями, але краще вибрати нашу техніку і почати в’язати:

 • master klass po aziatskomu uzoru kosy iz 18 petel spicami, vyazhem kosy spicami i kardigan iz shinshilly – skhema75 Майстер клас по азіатському узору коси з 18 петель спицями, вяжемо коси спицями і кардиган з шиншили – схемараздвинем дві крайні петельки, що знаходяться на спиці зліва;
 • витягнемо між ними робочу нитку;
 • нитку одягнемо на ліву спицю і отримаємо першу петлю;
 • у цій же послідовності наберемо ще 20 петельок;
 • набрані петельки потрібно з’єднати з головним виробом, для цього застосовуємо 21 петлю, знімемо з правої спиці крайню петлю на ліву і на неї зверху одягнемо 21 петельку;
 • повернемося назад на спицю справа в крайню петлю.

Така техніка набору петельок буде давати більш міцну основу для візерунка азіатський колосок, ніж при простому наборі.

Збірка колоска за першим способом виконання

Коли виріб зроблено до потрібної довжини, приступимо до виготовлення самого колоска.

Перегорнемо в’язання, азіатський колосок буде створюватися на виворітній стороні.

Візьмемо крайні першу і другу смужку і перекрутимо 2 рази навколо один одного, врешті отримаємо першу петлю колоска.

В отриману петлю протягнемо нову смужку і отримаємо другу петельку. Такі дії повторюємо до кінця виробу, в процесі роботи треба протягувати петлі до підстави, щоб вийшов витончений колосок.

Розправимо азіатський колосок, зшиваємо початок і закінчення візерунка, щоб він тримав чітку форму. Якщо ви в’яжете кругову річ, закріпіть колосок одночасно або ж під останню петельку пришити гудзик, за допомогою якої ви зможете роз’єднувати річ при необхідності.

Щоб виконати узор на кофтинці лало, вам знадобиться детальна схема і майстер-клас. Не намагайтеся зробити що-небудь навмання, з-за незнання деяких тонкощів, можна зіпсувати всю роботу.

Інші схеми в’язання

Приємного читання!

Оцініть статтю
Ідеї декору своїми руками